Šta je novo?

HDD Rudarenje -storjcoin-burstcoin-

Hm. 1 TB daje oko 6 evra dnevno, ako se ne varam?
 
Za Burst moras imati neverovatno mnogo prostora da bi osetio neki kes, a cesto je i cena u bunaru, tu su u prednosti amerikanci, jer imaju nisku cenu hardvera, ovde kod nas su skupi hardovi za taj sport, jeste da trose malo struje ali malo i donose, pa cesto isplativost moze da bude i po dve godine u nekim trenucima, ai svaki mesec se mreza neverovatno siri, pa pada i zarada.
Sto se tice STORJ-a i on isto donosi neke sitne pare, moras imati dobar upload net, sto je u srbiji retkost, zarada zavisi od kolicine iznajmljenog prostora, tj mozes imati 1.000TB prostora, ako nema zakupaca, nema ni zarade, moze se desiti da imas zakupljenih samo 20-30tb od 1.000tb, a ostalo ti bude prazno, ali je zauzeto sa njihovim programom, tako da je ne iskoristivo za nesto drugo, a plate ti samo za taj deo koji su ti zauzeli, osim toga hardovi ubijaju hash ako se stave na rigove gde se nalaze graficke kartice. Lepa je zamisao, ali cena im neverovatno varira, i nikad ne znas koliko ces dobiti na kraju meseca, Storj svaki mesec pravi presek i isplacuje jednom mesecno, dok Burst isplacuje na svakih par dana.
 
Suviše lepo da bi bilo realno. Polovan hard od 2 TB isplatiš za 5 dana :D how yes no.
 
Nece bas tako da bude, Storj je najbolje davao pre nekih mozda godinu dana, tada je davao 5$ fiksno po nood-u tj jednoj adresi i plus koliko si imao uploada (to je bilo jos nesto sitno$), bitno je bilo da se imalo share-ovano minimum 1gb konstantno u roku od mesec dana po jednoj adresi, ja sam imao oko 30 adresa, po jednom hardu je moglo da se ima po 4-5 nood-ova, moglo je i vise da se zaradjuje, ali je moj upload od 4mb/s bio usko grlo. Kasnije su izbacili taj fiksni deo i svelo se sve na po par dolara do nood-u, obino oko 1.4-3$, ali su uveli i kontrolu protiv botova- tj zabranili su stancanje gomile adresa, pa sam i ja otisao zbog toga...

Burst je obicno davao za 3tb mesecno oko 5-6$
 
Hvala za detaljne informacije. Da li je bitna brzina? Ssd ili može i neki raspali wd green sa lošim sektorima? :)
 
Pa da :D
Inace bi svi znali i svi radili da su malo jace pare u pitanju..No za nas prosecne Srbe dovoljno je par evra dnevno, super povad :D
 
Nije bitna brzina ni na Storj-u ni na Burstu, ja sam koristio najjeftinije toshiba 3tb aca varijantu, ali ne znam kako bi radilo sa bad sektorima.

PS: za Storj sam pisao na mesecnom nivou 1.4-3$ :d
 
Poslednja izmena:
Stavio sam ja bio oko 1Tb na storj, posle par nedelja imao sam 0 zakupaca prostora
 
ne slusate NET je JAKO bitan, pogotovo UPLOAD sto je u srbiji skupo i retko
 
Port treba da se forwarduje, ukoliko stoji crno onda nisi dobro odradio, a ima i onaj ms, secam se da sam skinuo neki program kako bi radilo
 
Evo ubacili Telekom i Orion opticke pakete, upload min 20
 
Poslednja izmena:
Evo ubacili Telekom i Orion opticke pakete, upload min 20

off je ali je jece od mene
haha gde?! bg centar oko slavije....kod mene u subotici optiku razvlaci sbb u saradnji sa jos jednim provajderom i naravno da ce da se grebe "lelekom" za resurse mreze....koliko su bili bezobrazni u zadnjih 10-15godina ne znam sta treba da se dogodi da budem koristio njihove usluge...u stvari znam da postanem mazohista :D
 
Znam, ali krenulo je makar. Ocekujem do kraja 2018. da se lepo rasiri mreza. Ni ja u NS nemam mogucnost, hteo bih sbb jer vec koristim njihov paket, ali pitanje je kad ce oni razvuci u mom kraju. Orion je recimo postavio plakat u zgradu, oni rade po potrebi tj po zgradi, ako se prijavi dovoljno stanara. S obzirom da u mojoj zgradi zivi 80% penzionera, nista od toga.

Sorry za off
 
I ja sam ovo probao, ispalo mi je totalno neisplativo, 1Tb sherovao i dobio cak nepunih 2$ za mesec dana, u storju, tako da nisam to ni uzeo, ostavio sve i odma izgasio...
 
Ja sam burst rokao cim je izasao. Bilo je ok, moglo je da se zaradi. Ali mene je izludjivalo sto nikada nisi mogao konstantno da zaradjujes. 3 dana iskopam sicu, 4-ti mi iskopa mnooooogo vise nego sto bih trebao da imam. To mi se konstantno desavalo. Usput mi izdahne jedan 1.5TB disk i tu raskrstim za sva vremena s burstom.
1TB je jako malo za danasnje pojmove. Jos tih prvih dana kad je krenulo ljudi su brisali sve sa hardova i pocinjali smo svi sa 3TB i jace. Onda je krenula i navala na prodaju diskova.
 
meni pre neki dan dosli neki likovi, kaze culi su od druga on kopa hardovima i ima 400e mesecno :)
 
Pa dobro, mozda covek ima 200 hardova :D
 
Ko ima brdo rigova nema razloga da ne nakaci jos po 6 ili vise hardova pa nek majnuju i to. Maksimalno iskoristena masina ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Da li isplata storj zavisi od velicine iznajmljenog harda. Jer ako iznajminm npr 1tb a iskoriscenost je 10%, da li to znaci da ce mi biti placeno samo tih 10% odnosno 0.1gb. Znaci da sam 0.9tb bespotrbno zuzeo?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav.
Da li se jos uvek bavi ko ovim rudarenjem ? Kakva su vam iskistva.

Privukla me je ova vrsta rudarenja posto vidim da je bitna brzina internet konekcije jer postoji rang lista rudara koja se definiše svim faktorima u nizu.

Sobzirom da već posedujem optičku pristup internetu stabilnih 1G/100Mb + statička javna IP Lokacija Beograd gde živim. Uložio bih u hd 5 X 10 terabajta = 50 tera ( 300€ X 5 HD + 300€ mašina= 1800€ okvirno).

Sredstva koja bih uložio u ovaj projekat su takodje iz holdovanaj kriptvaluta tako da eventualno mogu istopiti raniju dobit.

Ne posedujem nikakav računar sa većim HD-om ( osim laptopa hd 256 giga ssd m2 ) kako bih istestirao profitabilnost.

Svaki savet je dobrodošao.
 
Probaj prvo sa jednim hardom, jer im kalkulatori nisu dobri, pa da ne spucas gomilu para, a za mesec dana vidis da nije to to ...
 
Hvala na savetu kapuero.

Koliko sam se informisao, bitan je uptime i brzina internet konekcije noda. Ova dva rezultata rangiraju nodove. Sto veca brzna internet konekcije i sto manje prekida reputacija noda je veca ( pozitivna ) i samim tim iskoriscenost noda od strane mreze je veca.

Ne placa se sav ponudjeni kapacitet prostora na HD vec samo ono sto mreza koristi.

I kljucno u celoj prici je to da sto pozitivnija reputacija noda to ce nod biti iskorisceniji od strane mreze.

Neka me iskusni isprave....
 
Nazad
Vrh Dno