Šta je novo?

Problem sa grafickom koja daje sliku

Ziclasi

Cenjen
Učlanjen(a)
09.11.2015
Poruke
603
Poena
135
Moja oprema  
Mobilni telefon
iphone 10
U rigu 4 x RX 580 cesto mi se desava da mi zabode rig zbog glavne grafe, dakle iz one koja daje sliku. Ostale su mi na 2000 mhz memorije ali ona na 1950 mhz. Asic quality prve grafe je najveci od svih njih ali kad joj stavim u biosu na 1900 mhz zapuca komp. Kako izvuci maksimum iz nje a da ne zapucava komp?
 
U rigu 4 x RX 580 cesto mi se desava da mi zabode rig zbog glavne grafe, dakle iz one koja daje sliku. Ostale su mi na 2000 mhz memorije ali ona na 1950 mhz. Asic quality prve grafe je najveci od svih njih ali kad joj stavim u biosu na 1900 mhz zapuca komp. Kako izvuci maksimum iz nje a da ne zapucava komp?
Digni napon gpu.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Zar ne moze da se podesi da integrisana baca sliku?
 
Napon core-a joj je oko 930 mV kad kopa..i tako troši puno struje. Tu varijantu bih izbegao.
Može da se podesi da integrisana baca sliku preko dvi porta ali mi to niko nije preporučivao pa nisam ni probao...u prvom postu 1900 je greška, koju ne mogu da ispravim...mislio sam na 2000 mhz. Dakle 1900 hoće ali 2000 ni da čuje..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Svaka karta je različita (čak iako su iz iste serije) pa mora i poseban "fine tuning" ponaosob...u suštini sve se svodi na...ili podigni napon (što obijaš) ili smanji klok i pomiri se sa manjih hashom...pošto nisi naveo ni koje su grafike (asus,msi,xfx,sapphire, koja je memorija u pitanju pa čak ni da li su 4/8gb) pretpostavljam da si početnik u svemu ovome a tema "rudarenje za početnike" već postoji pa nema potrebe za svaki "problem" otvarati novu temu....
 
Nisam smatrao da je bitna marka a ni količina memorije za ovaj "problem" pa nisam ni naveo...Asus dual 580 4 GB je u pitanju. Elpida memorija na sve četiri grafe. Utisak mi je da je ovo tipična stvar tipa: glavna grafa se uvek manje klokuje da ne bi pravila probleme jer mora i sliku da izbaci...npr ove karte iz nekog razloga spuštanje napona gpu u biosu ne primaju tj zapucaju pri paljenju majnera. Zato sam rekao da im ne bih dirao napon. Greju se inače kao djavoli na 70 stepeni..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam smatrao da je bitna marka a ni količina memorije za ovaj "problem" pa nisam ni naveo...Asus dual 580 4 GB je u pitanju. Elpida memorija na sve četiri grafe. Utisak mi je da je ovo tipična stvar tipa: glavna grafa se uvek manje klokuje da ne bi pravila probleme jer mora i sliku da izbaci...npr ove karte iz nekog razloga spuštanje napona gpu u biosu ne primaju tj zapucaju pri paljenju majnera. Zato sam rekao da im ne bih dirao napon. Greju se inače kao djavoli na 70 stepeni..


Sent from my iPhone using Tapatalk

puca komp jer neka karta ne trpi klokove. i od biosa ti zavisi puno. bolje da namestis malo manji hash i da sve radi nego da puca. dal ti je mh/s 28 ili 30 nije neka velika razlika na taj broj karata. ako ti je bios dobar probaj
clock 1050
memorija 2050
ili
1000
1950
i probaj sa voltazom -24 -48 npr.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Glavna gura 1070 core, 1900 mem bez problema i hašuje 27.5, ostale su 1160 core, 2000 mem i hašuju 29.7


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
mnogo ti je 1160 na tim drugim.
probaj
1100
2000
i voltazu u minus


Sent from my iPhone using Tapatalk

i obavezno skini i instaliraj hwinfo, i proveravaj memory error. ovo ti je dosta bitno najbolje da ih nemas, ali nije problem ni ako imas nesto malo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probao sam 1100, 2040 i hašuje 30.3 ali nestabilno. Inače voleo bi da mi neko objasni kako da smanjim voltažu? Preko Afterburnera jednostavno neće, tj i kad primi undervolt odmah posle restarta se vrati na početak iako je namešteno da pamti i da se diže sa win-om. Isto sam probao u majneru u bat fajlu (claymore) i na 950mV zapucava. Pogubim živce i neće pa neće...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probao sam 1100, 2040 i hašuje 30.3 ali nestabilno. Inače voleo bi da mi neko objasni kako da smanjim voltažu? Preko Afterburnera jednostavno neće, tj i kad primi undervolt odmah posle restarta se vrati na početak iako je namešteno da pamti i da se diže sa win-om. Isto sam probao u majneru u bat fajlu (claymore) i na 950mV zapucava. Pogubim živce i neće pa neće...


Sent from my iPhone using Tapatalk

polako, uvek je tako :) dok ne ukacis [emoji16]
promeni skin afterburna u v3 on otkljucava voltazu. i cekiraj voltazu. IMG_7580.JPGIMG_7581.JPG


Sent from my iPhone using TIMG_7583.JPGapatalk
 
Poslednja izmena:
To sam sve radio, nisam toliki početnik ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednji Afterburner i beta blockchain drajvere


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve sam to probao veruj mi i digao ruke...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Onda ostavi tako ,neces se obogatis za 2Mh vise..i ja imam 580 saphire 4 GB i ne trpe nisku voltazu jer im defaut cak 1.15 V ..tako da mi ove sto ne bacaju sliku rade na 950mv a glavna sto daje sliku cak na 1050mv (1100 mhz GPU 2000mhz memory) ..jer ispod kad stavim bude nestabilno i blokira mi racunar bar jednom dnevno a ovako radi mesec dana bez prestanka ..za par wati necu da me boli glava non stop
 
100% si u pravu, ista priča. Često i 1050mV i ni da čuje niže...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
a sto je lose staviti monitor u integrisanu?
 
Nazad
Vrh Dno