Šta je novo?

Pitanje u vezi zbunjujuceg problema

mironiko

Slavan
Učlanjen(a)
18.01.2011
Poruke
3,488
Poena
270
Probacu sto krace da objasnim problem svoje koleginice, koja je nedavno iz Brazila dosla u nasu NS kancelariju, i sada ima problema sa karticom...

Naime, u Brazilu koristi TIM mrezu, i po dolasku u Evropu ponela je sa sobom svoju tamosnju karticu, sa namerom da kupi i ovde jednu i koristeci dual-SIM telefon, bude dostupna na obe, a u Brazilu je bila do poslovnice i aktivirala roaming.

Medjutim, po dolasku kod nas, kartica joj ne radi, ne samo u njenom, nego ni u jednom telefonu, pa je mislivsi da je falicna kartica u pitanju, preko majke zatrazila novu. No, kad je druga stigla - takodje ne radi, ni u jednom telefonu, a majka ju je isprobala u Brazilu pre slanja, i ispravna je.

Prvo sam pomislio da TIM mozda nije CDMA u Brazilu, ali nije - koriste frekvencije kao i kod nas, pa mi zaista nije jasno zasto kartica nikako nece da joj radi ni na jednoj srpskoj mrezi. Bukvalno uopste ne prima signal, nista - kao mrtva.

Ima neko neku ideju?

Unapred hvala.
 
Probacu sto krace da objasnim problem svoje koleginice, koja je nedavno iz Brazila dosla u nasu NS kancelariju, i sada ima problema sa karticom...

Naime, u Brazilu koristi TIM mrezu, i po dolasku u Evropu ponela je sa sobom svoju tamosnju karticu, sa namerom da kupi i ovde jednu i koristeci dual-SIM telefon, bude dostupna na obe, a u Brazilu je bila do poslovnice i aktivirala roaming.

Medjutim, po dolasku kod nas, kartica joj ne radi, ne samo u njenom, nego ni u jednom telefonu, pa je mislivsi da je falicna kartica u pitanju, preko majke zatrazila novu. No, kad je druga stigla - takodje ne radi, ni u jednom telefonu, a majka ju je isprobala u Brazilu pre slanja, i ispravna je.

Prvo sam pomislio da TIM mozda nije CDMA u Brazilu, ali nije - koriste frekvencije kao i kod nas, pa mi zaista nije jasno zasto kartica nikako nece da joj radi ni na jednoj srpskoj mrezi. Bukvalno uopste ne prima signal, nista - kao mrtva.

Ima neko neku ideju?

Unapred hvala.

Imam ja. Brazilski Tim nema potpisan ugovor ni sa jednim nasim operaterom.
 
Zahvaljujem. Preneto.

Moto Z via Tapatalk
 
Nisam siguran, ali deluje mi da je ovo "kontra-smer", tj. ovo je za koriscenje TIM Brasil mreze sa Telenor karticom...

Moto Z via Tapatalk
 
^Da, informacije sa Telenor sajta se odnose na koriscenje Telenor kartice u TIM Brasil mrezama (ima ih tri). Ovaj link je trebao samo da ilustruje informaciju o postojanju roaming ugovora izmedju TIM-a i operatera u Srbiji. Pretpostavljam da se slicne informacije mogu naci i na TIM sajtu, a i da se koleginica raspitala kod njih, kad je vec isla da joj aktiviraju roaming.

U svakom slucaju, TIM Brasil ima roaming ugovor sa MTS-om koji TIM korisnicima omogucava koriscenje MTS mreze. 99.99% sam siguran da isto vazi i za Telenor (postoje jednostrani roaming ugovori, ali njih je relativno malo).

Da li mozes da saznas iz koje od 3 TIM mreze je njena kartica? IMSI broj (prvih 5 cifara) bi bio dovoljan da se potpuno odbaci mogucnost nepostojanja roaming ugovora.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
@rafiki
Mislis, IMEI broj..? Napisao si IMSI broj, pa ne znam je l' typo u pitanju, ili postoji i tako nesto.

Moto Z via Tapatalk
 
^^ Obicno se potpisuju u oba smera, ali postoje i ugovori u jednom smeru.

^ Ne, bas IMSI - to je broj "porta" na centrali (da se laicki izrazim), ponekad je napisan na SIM kartici. Brazilski IMSI pocinje na 724.

Pozdrav
 
^^ Obicno se potpisuju u oba smera, ali postoje i ugovori u jednom smeru.

^ Ne, bas IMSI - to je broj "porta" na centrali (da se laicki izrazim), ponekad je napisan na SIM kartici. Brazilski IMSI pocinje na 724.

Pozdrav

Moj primer, prijatelj na Verizon u Americi. Ja njemu mogu poslati i dobije je ali ne i obrnuto. Moj operater nema potpisan ugovor sa Verizon ali ipak poruke stižu,jednosmerno.
 
@rafiki
Kartica je otisla nazad put Brazila, na zamenu, ali javice mi IMSI broj cim ga saznaju, da probaju da izbegnu to, odnosno da koleginica sacuva trenutni broj.

Hvala na pomoci. :)

Moto Z via Tapatalk
 
@rafiki

MairaSIMcard.jpg

Kartica izgleda ovako... Ne vidim nigde 724, ali se nadam da ovo nekako moze pomoci. Hvala! :)
 
^ TIM Celular Brasil

MTS ima roaming ugovor sa njima i trebalo bi da joj radi na MTS mrezi.

Pozdrav
 
Ovo je isti slucaj sa Telstra AU i nekom od BiH mreza. Jednostavno ne radi, ali treba da radi!

Mislim da sam ja dosta vremena izgubio pokusavajuci da rijesim slican problem, a na kraju sam odustao. :)
 
Kontakrirajte mts ili telenor. A onda i TIM pa ce oni pre znati da li treba ili ne treba da radi nego bilo ko od nas.
 
Ici ce koleginica koliko danas u mt:s, sa nadom da ce je usmeriti na nekoga ko zna da pomogne. Radnici u poslovnici, uz duzno postovanje, skoro sigurno to nece znati...

Moto Z via Tapatalk
 
Ovakav problem je u potpunosti van delokruga radnika u poslovnici. Najvise sto oni mogu je da zabeleze slucaj i posalju na visi nivo.

Pozdrav
 
Dakle dal je realno da sat i 15 min slusanja online radija skine 50mb na Mtel mrezi a na MTS mrezi za pola sata skine 300 Mb??? Ima li neko pojasnjenje?? Hvala

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Isto vala sve, isti mobitel

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Koji je bitrate? To se moze izracunati od prilike.

300Mb mi zvuci nemoguce :)
 
Mozda aplikacija koju koristi sama podesava bitrate, pa je moguce da ima bolji signal/kvalitetniji net na mtsu pa mu aplikacija sama podigne bitrate, a na mtelu recimo samo edge pa spusti bitrate? Ali to je samo mozda :)
 
3g mreza i mtel i mts

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Koji to radio nudi kvalitet tj bitrate preko 320 kbps (još i constant bitrate)? :d Pošto za 2 sata 320 kbps CBR muzike ode 281,25 MB. Za pola sata 300 MB jedino ako je streamovao FLAC.
 
Nisam ljut, ne znam kako zakljucujes to leba ti??? Elem, da, naxi app pola sata na mts mrezi potrosila 330 a na MTEL za sat i po 70mb max.

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
A sta jos radi ta Naxi aplikacija, osim sto pusta radio? Prikazuje neke reklame, prati kretanje korisnika,... ?
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno