Šta je novo?

Preopterećenost memorije, cpu i diska

AcaN

Slavan
Učlanjen(a)
10.08.2007
Poruke
462
Poena
330
Windows je sveže instaliran, recimo pre nekih 20tak dana, a u poslednje vreme je sve jako usporeno. Nije to stalno, ali ima navrata, kao da nemam i5 6200 i 4Gb ddr4 memorije. Evo i fotka, pa me zanima šta da radim?


1.png
 
Ovde se ne vidi šta ti zauzima 60% CPU. Sortiraj po zauzeću.
 
Koji Windows, da li je ažuriran?

Probaj drugi AV, npr Avast.

Pusti Antimalware kontrolu.

Kakav je Health hard diska (HDinfo, Crystaldiskinfo i sl.)?
 
Windows 10 je u pitanu, update sam stavio što je trebalo, tj. ono što je nudio. Što se tiče Av, njega neću dirati jer znam da šljaka super, a i licenciran je. Evo ostalih fotki. Što se tiče potrošnje cpu, ove prve dve stavke i ne znam baš šta su, doduše, znam da je ova za zvuk, a ova (kako se samo tu i pojavila) ima veze sa drajverima za NVidia karticu koju ni nemam, jer imam Ati.

cpu.png

disk.png

HD Sentinel.png

toliko je kilavio da sam ga malopre resetovao i sada vidno bolje radi, ali to mi se desilo i juče i radio je dobro do nekog momenta. Sada sam primetio da su cpu i memorija i dalje "visoko", a disk je spao na minimum.

restart.png
 
Pun ti komp virusa, prvo taj wdf.

Pod hitno Anti malware, ako ne pomogne čista instalacija Windowsa. Iso fajl skini tu i ažuriraj po instalaciji.

Što se Nvidie tiče, skini najnoviji drajver, pokreni, idi na Custom, zatim čekiraj Clean Install i dečekiraj neportebne stavke tipa Nvidia Experience.
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam, instalirao sam UnHackMe, jer mi prethodna dva ništa nisu našli, a ovaj je našao i onaj wdf i nepotrebnu nvidiju i obrisao ih je.

Sada je situacija ovakva, memorija je i dalje na 80 posto, ali laptop leti...

3.png


Hvala na pomoći :)
 
Ovi mora da se iskljuci po defaultu
I Had the same problem, in my case Diagnostic Policy Service was causing this. So I went to Services and disabled it, and it solved the problem.
ides na run pa services.msc
i onda skrolujes do ovog sranja diagnostic policy service
i dva puta kliknes na njega i izaberes umesto automatic da bude disabled
pada cpu zauzece na 50%
sad je 39%
 
Nazad
Vrh Dno