Šta je novo?

Kupovina laptopa

m4rkon1

Cenjen
Učlanjen(a)
15.09.2010
Poruke
156
Poena
170
Pozdrav, treba mi laptop pre svega za programiranje (dakle dosta multitaskinga u ne preterano zahtevnim editorima i browserima).
Takodje kao neki gornji limit bi trebao da gura novi PES na Full HD rezoluciji bez seckanja (da kazem da ce to biti najzahtevniji zadatak)

Obavezno mi je da ima SSD i bar 6GB RAM. Monitor 15.6 ili veci, Full HD obavezno.
Sto se tice budzeta nisam siguran, ali ne bih da trosim previse, znaci neki minimum novca koji bi pokrio gore navedene zahteve, jer ce ovo biti druga masina pored desktopa, nece se mnogo nositi van kuce, vise ce da se seta izmedju radne sobe i dnevne.
Kupio bih ga preko firme tako da ne znam da li mi je isplativije da uzmem ovde negde kod nas u prodavnici pa da mi odbiju 20% za PDV ili da uzmem negde preko posto znam da ce uskoro oni Black Friday popusti itd, mogu doneti iz Austrije ili Francuske.
 
Za tehniku nema minimum novca. Ima samo onoliko koliko si spreman da izdvojiš. Napiši neku okvirnu cifru, ali čim si ubacio ssd/PES u kombinaciju, računaj na jedno 500e minimum.
 
Poslednja izmena:
Pa recimo da je to neka optimalna cifra. I da, nisam naglasio da mi ne treba hdd uopste, imam krs eksternih a i sad mi je sve ne cloudu, tako da mi SSD od 256 zavrsava posao (ne mora ni da bude neki ultra kvalitetan, necu na njemu svakako cuvati nikakve podatke).
 
Onda bolje da uzmes polovan Elitebook i7, imas ih extra ocuvanih na kp za 300+eu 15", i7 pravi, ssd 8GB ram itd..
 
Nazad
Vrh Dno