Šta je novo?

Manjaro (17.0.6-EOL)

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Manjaro (17.0.6-EOL) ovo sam danas dobio u grubu, da li to znaci da ova verzija ne moze da se dalje nadogradjuje iako je RR distro i da cu morati da instaliram najnoviji Manjaro od nule?
 
Manjaro (17.0.6-EOL) ovo sam danas dobio u grubu, da li to znaci da ova verzija ne moze da se dalje nadogradjuje iako je RR distro i da cu morati da instaliram najnoviji Manjaro od nule?

Kako bilo ko od nas moze znati odgovor na takvo pitanje? To si trebao da pitas ovde. I mani se distro hopinga. Pobrisi sve, instaliraj Gentoo ili Arch i ne razmisljaj.
 
Je l' koristiš 32bitnu verziju? Sa manjaro sajta:
"Remember, we only continue with our 64bit architecture from now on. Please adopt to another distribution, if needed on 32bit supported systems, as you may not get any updates on that architecture from us."
 
Je l' koristiš 32bitnu verziju? Sa manjaro sajta:
"Remember, we only continue with our 64bit architecture from now on. Please adopt to another distribution, if needed on 32bit supported systems, as you may not get any updates on that architecture from us."
Ne 64-bitna verzija, mozda je neki program 32-bitni cini mi se kod mesa drajvera da stavlja i 32 i 64 kad radi update. Ako je fazon to sto pisu to sam vec video kod nekih distroa samo 64-bitna arhitektura i onda nemaju skoro nista od programa pa treba da prodje jos 5 godina dok sakupe neku pristojnu ponudu 64-bitnih programa.
 
32bit-na mesa je tu verovatno zbog steam-a.

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
 
Kako bilo ko od nas moze znati odgovor na takvo pitanje? To si trebao da pitas ovde. I mani se distro hopinga. Pobrisi sve, instaliraj Gentoo ili Arch i ne razmisljaj.
Ne mogu toliko godina drzim vise distroa bas zbog toga sto neki u nekom trenutku za*ere ili nema program koji meni bas treba. Svi distroi su mi unificirani, ista kolekcija programa 95%, iste postavke, desktop druga podloga. Imam Calculate to je Gentoo i ima sve sto i Gentoo samo sto se zove Calculate, nema Google earth jer Gentoo nema, teamviewer je blokiran jer je Gentoo blokirao kao nepouzdan, SMplayer sa MPV 16.xx vezrija a uveliko je svuda 17.xx. Eto drzim Calculate i sad sam najvise u Calculate, drzim Manjaro jer je to 95% Arch sa sa GUI instalerom , sve sto pise na Arch wiki to korisitim u Manjaru. OK, hvala na odgovoru i savetu ali ja nikad i nikad necu sebi dozvoliti da imam jedan distro i da nemam alternativu kad taj distro poludi iz ko zna kojih razloga (ode mi disk). Pitao sam ovde jer nisam jedini koji koristi Manjaro a pise na ovom forumu.
 
Ne 64-bitna verzija, mozda je neki program 32-bitni cini mi se kod mesa drajvera da stavlja i 32 i 64 kad radi update. Ako je fazon to sto pisu to sam vec video kod nekih distroa samo 64-bitna arhitektura i onda nemaju skoro nista od programa pa treba da prodje jos 5 godina dok sakupe neku pristojnu ponudu 64-bitnih programa.

32 i 64 bit programi rade bez problema na x64 verziji GNU/Linux-a. Cak sta vise, sa PAE enabled kernelom vise nije ni bitno koliko memorije postoji u sistemu. Tako da je ukidanje 32bit verzije vrlo logican potez. Cudi me da to nije odradjeno mnogo ranije.

32bit-na mesa je tu verovatno zbog steam-a.

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk

32bit mesa je tu ne samo zbog Steam-a, vec i masu drugih 32bit programa.
 
@alex303
Ja ima 64-bitnu arhitekturu i svaki linux je 64-bitni kernel
Избор_003.jpg
Imam steam-manjaro tako se zove paket, ja ga nisam stavljao rucno, ostavicu pa da vidim sta ce da se desi sa tim EOL.
@šnele,
Nasao sam na netu objasnjenje koje si i ti dao a odnosi se na vise distroa, nece vise podrzavati 32-bitnu verziju tog distroa
 
Poslednja izmena od urednika:
Tebi je onda neki drugi distro promenio grub config a ne Manjaro. Jer nema logike da ti stavlja EOL u 64bit verziji. Osim ako si jos uvek na testing repo-ima pa je dovukao nesto sto je promenilo grub.
Nema frke azurirao sam Kernel 4.14 u Neonu pa kad radi update grub to prijavi, u Manjaro grubu to ne pise, od samog pocetka sam na testing grani to sam pisao kad sam imao probelm sa system setting i panelom i najnovijom plasmom. Taj problem sam resio metodom otkucaj to ponovo, to je bilo davno u nekom Ubuntu verzija 7 ali zapamtio sam caku i sad uvek kad nema logicnog objasjenja onda idu ti specijalni slucajevi iz istorije linuxa :) Bitnoje da sam saznao sta znaci ta poruka.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno