Šta je novo?

Poklon - stampac za slike

Čkalja

Cenjen
Učlanjen(a)
14.11.2016
Poruke
1,102
Poena
145
E ovako , zelim da poklonim lepsoj polovini nesto poput stampaca za slike , ona se zalepila za polaroid , ali mi kolega sa posla kaze da postoji mnogo bolja opcija kao sto su stampaci koji mogu da se kupe i da prave slike sa recimo SD kartica , nesto poput Canon Selphy ( to je konkretno on preporucio ) , e sad , posto sam totalan duduk za te stvari ako moze neko blize da me uputi u celu tu pricu , sta vredi pazariti , koliko kosta tako neko zadovoljstvo i slicno ? Svima puno hvala , pretrazio bih temu , ali nemam bas toliko sloobodnog vremena , a datum je uskoro , unapred hvala svima :)
 
Ti mali Canon Selphy i slični spadaju u Dye-Sublimated štampače. Oni sami su jeftini, ali potrebna im je neka njihova kaseta-kertridž koji sadrži folije sa bojama, kao i sam papir na koji će da štampa. Kapacitet takvog kertridža je mali, možeš odštampati max 24-36 fotki. Cena po printu izađe prilično velika, mnogo veća od foto radnji. I to baš, mnogo mnogo veća. Zamenskih kertridža nema.

Ta vrsta štampača zbog toga i nije zaživela. Čak, jedno vreme su se takvi štampači i kod nas vrlo povoljno "poklanjali" uz digitalce, ali su korisnici posle potrošenog prvog inicijalnog kertridža, kada su skontali koliko košta novi kertridž, sam štampač džab džaba prodavali preko oglasa. Kod nas se sada novi štampači gotovo i ne nude u prodaji. :(

Postoje i veći profesionalni Dye printeri, ali cene su veoma visoke, i služe za brze izrade mnogo fotografija na terenu.

Ako već hoćeš fotoštampač, najpovoljnije je uzeti neki ink-jet. Ali oni su opet mnogo glomazniji, pa na kraju i nešto komplikovaniji za upotrebu. Takođe im je za pun potencijal (kvalitet fotki) potreban poseban papir, i originali set boja, koje ne traju dugo kada se radi foto kvalitet.
 
Poslednja izmena:
Imam ja Selfija. Cena štampe je negde 50 dinara za 10x15 fotografiju, što jeste značajno više nego u radnji. Ja koristim uglavnom za štampanje fotografija za dokumenta, jer su u nekim radnjama počeli da zezaju: ako odneseš jednu fotografiju sa više malih na njoj, oni bi da naplate 300-400 dinara, kao da su te oni slikali. Prednost Dye sublimation štampača je što se ne zapuši glava usled nekorišćenja. Odštampaš danas, pa za godinu dana i sve radi lepo.
 
Sto se tice cene daljeg "odrzavanja" i upotrebe u to ne zalazim , necu ga ja koristiti :D Mene zanima da li je to ok kupovina u smislu da ce koristiti za to za sta je namenjen ili postoji neko bolje resenje , koje je mozda malo skuplje ili malo jeftinije ili totalno neki drugi uredjaj , koliko vidim najbolji trenutno na trzistu od tih Selphy je neki CP1200 pa bih njega i gledao da joj pazarim....
 
Pa onda uzmi Selphy. Najdostupniji su kod nas. Repromaterijal takođe.

Ali svakako računaj da ćete posle trošenja originalnog punjenja, možda kupiti još jedno, i više ga nikada nećete koristiti.
Bar je takvo iskustvo 99% drugih korisnika. :p

Evo, pogledaj po kojoj ceni se prodaju nakon početnog oduševljenja.
 
Poslednja izmena:
Ja sada nešto gledam, izgleda da punjenje za te selphy-je više uopšte nema da se kupi kod nas?!? :trust:
 
Sa tih 108 listova moze da se napravi koliko slika?

Pa, sto osam. :p

To i pričamo od početka priče. Ti štampači su užasno nerentabilni. Zato i nisu zaživeli. Nailazili su i oglasi gde ljudi skoro nove prodaju za 1000din, potrošili samo jedno punjenje.

Ideja je kontraverzna. Štampač je mali i praktičan, uvek tu pri ruci (u fijoci). Očas posla možemo sad' odmah odštampati fotke koje nam padnu na pamet.

Ali print je skup. Sigurno nećemo štampati sve što dođe pod ruku, ili će to 50€ punjenje da ode za par dana. Sačekaćemo da pažljivo proberemo slike zaista vredne izrade, da se sakupi slika koje će biti vredne da se čuvaju u albumima, ili na zidu. Neke vrv i malo obraditi.

E pa kada smo već sačekali sa se valjane slike nakupe, pa sačekaću još 1 dan da ih odnesem u obližnu radnju za izradu fotki, gde ih rade za 10 din po komadu. :p

Inače, u ketridžu štampača se nalazi i papir (pre liči na neku plastičnu foliju) na kojoj se fotka štampa. Sublimacija ne može da se radi na "normalnim" papirima.

Ako ima nešto lepo reći o njima, onda je to da je otisak zaista vrhunski i dugotrajan, a upotreba je veoma jednostavna.
 
Poslednja izmena:
Aha...

Znam za to za papir , nije bas 10 dinara komad u foto radnji u Bg , mislim na kraju krajeva ni ne tice me se , ali ovako realno gledano sa strane nikako nije isplativo....
 
Nazad
Vrh Dno