Šta je novo?

Upgrade pojacala za zvucnike JBL Loft 50 pomoc

Qrjak

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2008
Poruke
156
Poena
345
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 - 8700 @3.2GHz
Matična ploča
Asus Strix B360
RAM
16GB DDR4
GPU
Gigabyte 1070 G1
Storage
512GB SSD + 2TB SSD + 2TB SSHD
Zvuk
Sound BlasterX AE-5
PSU
Antec 700W
Kućište
MS industrial
Monitor
HP 27ea
Laptop
Lenovo ThinkPad T14
Tablet
/
Mobilni telefon
Samsung S23
Pametni uređaji
/
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Zdravo ljudi vec neko vreme razmisljam i citam na ovu temu i nisam pametan sta da radim.
Trenutno imam JBL Loft 50 zvucnike povezane ne risiver Pioneer VSX-323 i zvucnu X-FI Xtreme Gamer.
Nisam zadovoljan zvukom i imam utisak da risiver gusi potencijal zvucnika (jedan od dokaza kad zakacim slusalice Presonus HD7 direkt u zvucnu zvuk bude mnogo bolji i jaci i raznovrsniji nego kad kazim preko risivera)
Trenutno razmatram pojacalo Harman HK980 ili nesto slicno u toj klasi do 300e sto bi moglo da mi unese malo zivosti, vise basa ostrine zvuka.
Zvucnike koristim kao stereo (bez woofera) povezane na komp preko pomenutog risivera.
Od muzike slusam sve i svasta bas ali uglavnom sve sa MP3 ili stream YT i ostali internet izvori.
Svestan sam ogranicenja formata muzike i ne ocekujem neka cuda i znam da nema smisla davati neke ogromne pare na opremu a slusati toliko kompresovan sadrzaj.
Moje pitanje je sta bi mi bilo bolje da cinim ovde, da menjam risiver za pomenuto pojacalo ili mozda da dodam DAC (FX-Audio X6 )?
Laik sam po ovom pitanju pa i ne razumem u potpunosti kako to ide tj dali i sta se ide u kompletu za poboljsanje zvuka pa bih cenio svaku pomoc i pojasnjavanje.
Hvala u napred!
 
Dobar je 980, od jeftinijih modela a vrlo dovro zvuce mozes uzeti u razmatranje 680 i 6500. Oba sam posedovao s tim sto 680 ima problem sa napajackim elektrolitima i valjalo bi ih zameniti(nije skupa investicija) dok kod 6500 to nije slucaj.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Jedno pitanje, posto vidim da su ovi moji zvucnici deklarisani na 250W @ 8ohm a HK980 je 2x80W output.
Da li je to problem? Dal moze njih da tera bez problema? Ja svejedno nikad nisam odvrnuo vise od 70% ni sa postojecim risiverom.
Jedno pitanje vezano za HK980 dal' je bassy pojacalo? tj dal ce da istakne bass malo vise posto citam da ljudi hvale bass mogucnosti ovih zvucnika a ja to nisam uspeo da zapazim do sad.
 
Bez problema bi 980 gurao te zvučnike jer imaju visoku osetljivost i zato što je to pojačalo tzv. "strujno", high-current.

Kasnije kad budeš u mogućnosti razmotri FX Audio X6.
 
Poslednja izmena:
Bez problema bi 980 gurao te zvučnike jer imaju visoku osetljivost i zato što je to pojačalo tzv. "strujno", high-current.

Kasnije kad budeš u mogućnosti razmotri FX Audio X6.
A kako to ide sto se tice DAC-a, jel pojacalo nema DAC integrisan ili zvucna karta? Ja bih mogao da uklopim u budzet i X6 uz HK980 ili da li bih dobio nesto kupovinom jace zvucne karte Xonar STX mozda?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
To pojačalo nema integrisani DAC, svaka zvučna ga ima po prirodi posla, pošto bez njega ne bi ni mogla da daje zvuk.:) A kvalitet naravno varira, od-do, i zavisi od ostatka sistema kolike će biti čujne razlike između raznih zvučnih karti i DAC-ova.

STX II je trenutno oko 200e, jedno vreme je bila na sniženju za oko 160. Bez probe u tvom sistemu se ne može reći koliki bi benefit dobio u odnosu na X6. Ali mislim da bi osetio prelazak sa X-Fi Gamer na X6, plus dobijaš i pojačalo za slušalice. Mada, pošto i HK980 ima izlaz za slušalice vredelo bi možda razmisliti i o FX-Audio SQ5 koji je malkice skuplji, ali ne znam da li je i koliko zvučno bolji od X6, to bi morao da proguglaš malo.

Trebalo bi uzeti i neke pristojne interkonekt kablove ako se odlučiš za DAC ili STX(II), makar ovakve ili ovakve.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno