Šta je novo?

Problem sa hardom

lukac3

Cenjen
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruke
515
Poena
169
Poz
Od kad sam drugaru sastavio novi komp imam problem sa starim hddom.
Nece da ga prepozna u biosu a nmg da udjem u sistem posto me stalno ubacuje u bios(iako je sistem na ssd)
Oce da radi kada mu izvadim bateriju na ploci i radi sve u fulu dok ne ugasis komp. cim se komp ugasi on vis nece da udje u sistem i nece da prepozna hard. restartovao sam ga milion puta i normalno radi ali cim se ugasi prestaje sa radom hardom. proveravao sam da se nije otkacio neki sata ali nije. update sam bios na 0812 ali ni to ne ppmaze

konfiguracija je i5 7600k asus z270-p prime ddr4 kingston 8gb 120gb ssd kingston hard 500gb
 
Poslednja izmena:
A baterija biosa ispravna? I BIOS boot ili UEFI instalacija na disku (nije svejedno), jer shodno tome treba podesti bios/fw..?
 
Instalirao sam sistem na ssd ali pre toga sam iskljucio hdd i za sada sljaka u fulu.
Sta treba podesiti u biosu?
 
Aha sad sam tek shvatio (valjda), nisi mi bio sasvim jasan. Ti ni nemaš OS na HDD samo na SSD, i radi kad ugasiš (izvadiš) HDD?
Ako je tako, stavi u boot delu pod boot order da butuje prvo sa SSDa, verovatno pokušava sa HDDa pa te ubaci nazad u bios... Ili ne pamti setovanja jer je otišla baterija. Prosto.
 
Videcu danas kad dodjem kuci da vratim hdd.
Za sada radi odlicno bez njega.
 
^^ i ja mislim da je samo do podešavanja boot priority-ja. Teško da je do baterije, ipak to nije stara ploča.
 
Nazad
Vrh Dno