Šta je novo?

TP-Link TD-W8960N

zost

Slavan
Učlanjen(a)
14.08.2007
Poruke
736
Poena
320
Imam ADSL Internet preko Orion-a u Novom Sadu. Kabl iz telefonskog priključka je priključen na TP-Link-ov TD-W8960N modem/router. TD-W8960N modem/router je ethernet kablom priključen na PC. Drugi računari u kući i telefoni su povezani preko WiFi-ja.

Od pre neki dan počinju problemi, navedeni TP-Link ne radi, nema veze/Interneta, a na TP_Link-u ubrzano i istovremeno "blinkaju" LED diode. Gašenje i paljenje ponekad pomaže, jer se posle dužeg vremena TP-Link inicijalizuje i počne da radi.

Ima li neki "lek" za ovo. Da li resetovanje? Da li će se vratiti sva podešavanja posle resetovanja i učitavanja fajla backupsettings.com?

Ako sve ovo znači da je pomenuti TP-Link "na izdisaju", gde i koji ADSL modem/router da kupim? Vidim da se po radnjama sada prodaju samo routeri (bez modema). Ovo mi je bitno jer neću da menjam trenutnu kongfiguraciju.

Hvala mnogo unapred za savete.
 
Za ovakve stvari moraš da kontaktiraš Orion. Da je u pitanju tvoj ruter povezan na modem, pa i da se pokuša nešto... Ovako, kontaktiraj njih i reci im ovo što si nama ovde napisao.

PS: Kupovina drugog modema/rutera u sopstvenoj režiji ti nije izvodljiva jer ti Orion verovatno neće dati PPPoE podatke.
 
Poslednja izmena:
Ako mozes da mu pristupis,udji u setovanja i napravi backup njegovih podesavanja i onda ga resetuj, pozadi [hemijskom olovkom,spajalicom,itd].
Posle mu samo vratis njegova setovanja i trebalo bi da dodje sve na svoje..Prija tim uredjajima , po neki put, hardwerski reset..
A inace, iz TpLinka se bez problema "izvlace" parametri za konekciju, user&pass, tako da mozes i neki drugi uredjaj koristiti, pod uslovom da nemas i neki IPTV na njemu..
Onda je komplikovanija procedura..
pozz
 
dzonihsv;PS: Kupovina drugog modema/rutera u sopstvenoj režiji ti nije izvodljiva jer ti Orion verovatno neće dati PPPoE podatke.[/QUOTE je napisao(la):
Pre pet godina sam od Oriona dobio podatke, kupio modem/router i prema tim podacima podesio. To hoću i sada da uradim, zato sam i pitao da li je dovoljno da za to imam backupsetting.conf fajl.
 
Ako mozes da mu pristupis,udji u setovanja i napravi backup njegovih podesavanja i onda ga resetuj, pozadi [hemijskom olovkom,spajalicom,itd].
Posle mu samo vratis njegova setovanja i trebalo bi da dodje sve na svoje..Prija tim uredjajima , po neki put, hardwerski reset..
A inace, iz TpLinka se bez problema "izvlace" parametri za konekciju, user&pass, tako da mozes i neki drugi uredjaj koristiti, pod uslovom da nemas i neki IPTV na njemu..
Onda je komplikovanija procedura..
pozz

Hvala za odgovor, to ću i uraditi ako ponovo otkaže. Dosad nisam primetio da je neko ukrao user i pass. To bi bilo teško, jer su zidovi zgrade od debelog betona i izvan stana je signal slab.

Nemam IPTV, imaš li preporuku za neki drugi uređaj. Za svaki slučaj, ako ovaj ipak rikne.
 
Mislio sam user&pass za adsl konekciju, a ne za wlan, a to vec imas.. [nisi napisao]
E,sad, ja sam promenuo nekoliko modema i smirio se, vec vise od godinu dana, sa [po meni najkvalitetnijim, do sada] FritzBox-om.
Imao sam i D-link i dva modela TpLinka i Linksys,a li je ovo druga prica..I sto se tice konekcije i stabilnosti i wlan signala [njegovog signala i protoka],ukratko svega.Dual band [2,4 i 5GHz], AC mod rada,itd.
Model je 3490. Nov, na Ebay, kostao poprilicno, ali mi nije zao. Imas po oglasima, poneki slabiji model i svi su ok.
pozz
 
+1 za FritzBox. Ne vidim razlog zasto ne bi dobio PPPoE podake ako vec oce covek ruter o svom trosku, a iako mu i ne daju moze da se izvuce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Problem koji sam opisao se sve češće dešava, pa sam uočio neke zakonitosti. Modem/router se nikada ne blokira (uz "blinkanje" dioda i prekid Interneta) kada je PC ugašen, to se dešava samo ako je PC upaljen. Dešava se i kada na PC-ju nije startovan neki Internet browser i ne surfujem Internetom. Dosta često se sa blokadom modema/routera blokira/zamrzne i Windows, pa mi ostaje samo da restartujem kompjuter.

Blokada modema/routera (i PC-ja) prestaje kada isključim modem/router i uključim ga ponovo posle 2-3 minuta. Tada "blinkanje" brzo prestane i modem/router se inicijalizuje normalno - bez resetovanja.

Sve navodi na zaključak da je modem/router u stvari ispravan i da nešto iz PC-ja prouzrokuje blokadu. Ima li neko ideju šta bi tu moglo da se uradi? Dal' je u pitanju neka greška u PC-ju ili neki malware.

U pitanju je stari PC kupljen pre bar 10 godina na kome je stari Windows XP Service Pack 3.
 
Poslednja izmena:
To ti je vec onda neka druga prica..
Pregledaj ispravnost hard diska, vizualno maticnu plocu [nabubrili elektroliti], istestiraj memoriju i probaj zameniti napajanje, ako je toliko staro..Bar je o tome ovde pisano na stotine stranica..
pozz
 
To ti je vec onda neka druga prica..
Pregledaj ispravnost hard diska, vizualno maticnu plocu [nabubrili elektroliti], istestiraj memoriju i probaj zameniti napajanje, ako je toliko staro..Bar je o tome ovde pisano na stotine stranica..
pozz

Dobio sam od Oriona novi TP-Link W8901N. Radi OK za sada, a i dalje će - nadam se.
 
Nazad
Vrh Dno