Šta je novo?

koji 55" tv do 1100 evra

DJmihailo

Slavan
Učlanjen(a)
17.11.2004
Poruke
1,141
Poena
375
Kao sto sam u naslovu napisao, zanima me, da on onih clanova sa vecim iskustvom u izucavanju materije ;) , dobijem savet za kupovinu televizora.
Zadati parametri su ;) 55" i budzet do 1100 evra ( maksimalno jos 50 evra gore )
Nisam gadljiv na "madjare" :) verovatno bi to bila opcija kupovine (da li LG zbog garancije postaje najprihvatljivija opcija ? )
Imam media plejer, smart mi nista ne znaci, ali deluje da ne mogu bez te opcije
Isao bih na 4k

Da li ima neki savet?:)
 
Da ti pripomognem :).

Pretpostavljam da bi kupio na kp-u pošto im je cena ista (~1250).

Izbor se svodi na sledeće:
1) Ako ti treba 3D, onda Panasonic EX780. Poslednji model na tržištu koji ga ima.
2) Ako ti treba HDR, onda Sony XE900. Nije to još onaj pravi HDR (1.000 cd/m2), ali ide preko 500 cd/m2 konstantno, dok je kod EX780 nešto ispod 500 cd/m2,
ali je generalno odrađeno slabo (loš algoritam). Plus ima FALD naspram mikro zamračivanja kod EX780 (mada koji radi dobro na minimumu) i time odskače u
kontrastu i u dubini crne.

O tome šta je bolje Android TV ili bivši Firefox OS, neću ulaziti pošto me to slabo interesuje.

EX780 ima niži input lag (22 ms) naspram 32-34 ms kod XE900. Ovo je samo bitno ako će se igrati video igre i to za određene žanrove.

I još proveri, ali bi trebalo da garancija na Panasonic televizore važi i ovde kada se kupe preko.

Sve u svemu, izbor se svodi na ličnu preferenciju ;).
 
Poslednja izmena:
Pa....3D mi ne treba....video igre ne trosim.......a sa druge strane veci ekran je veci...pa makar i za 3 incha.....a garancija je vrlo bitna stvar.....bar imam temu za razmisljanje.....;)
 
Danas sam zamalo bio pred narucivanjem Sony-ja, black friday u Madjarskoj i dali su mi cenu 1200 eura ( ovi sto donose )....E onda sam se cuo sa jednim momkom iz Beograda koji isto donosi televizore ( kupila je masa mojih prijatelja preko njega ) i pitao ga da li on moze da mi donese...On nema tako dobru cenu, njegova je 1250 ali mi je rekao da za Sonija ne mpze nista da uradi po pitanju garancije.....u smislu ako se pokvari onda moze da se desi da ostanem bez tv-a dobrih 45 dana... Tja...to me je pokolebalo.....on mi je ponudio Samsung UE55MU8002 po ceni od 1220 eura, ali kaze da ovde resava servis do 10 dana, ne mora u Madjarsku....e sada...jeste skuplji od ovih iz Subotice ali mi je tu....nije to neka garancija ....sve je to na rec, mada je zaista dvadesetak ljudi koje znam kupilo od njega i svi su zadovoljni..... iznenada Samsung izbija na prvo mesto...mislim, jes da mi se ne zuri ali odluciti do nedelje...ovako cu na kraju da kupim EI Nis ambasador.....:p
 
Danas sam u radnji pogledao Sony 55XE7005, najviše me zanimalo kakvi su mu uglovi vidljivosti s obzirom da je VA, tu je bio i 49XE7005 koji je IPS i on ima bolju sliku pod uglovima ali ovaj od 55" uopšte nije toliko loš po tom pitanju, bar za mene, nije to baš neka prevelika razlika između njih, iako je IPS po tom pitanju zaista bolji ali ako se neće gledati pod baš ekstramno velikim uglovima i ovaj VA je sasvim OK.

Ali između ta dva je bio Sony 55XE9005, oduševio me slikom, zaista se isticao među svim tim tu modelima a bilo ih je dosta. Ne znam koliko je to do njega samog a koliko do toga što se na njemu vrtio neki demo 4K materijal a na ovom drugom je bio sportski prenos sa malo maglovite skijaške skakaonice. Na 55XE9005 se vrtio i trailer nekog SF filma sa mračnim scenama i zaista je odlično izgledalo. Bilo bi zanimljivo da su na 55XE7005 pustili isti materijl pa da se uporede tako jedan uz drugog.

55XE9005 ima Android a ne znam kakav je on na njemu jer su ovde neki pisali da je Android na Sony modelima slab, problematičan. Jedino XE7000 serija ima neki njihov Linux za koji na testovima kažu da je brz i dobar ali ograničenih mogućnosti. Svi jači modeli imaju Android ali ne znam kakav im je on na ovogodišnjim modelima.

Taj 55XE9005 je skoro duplo skuplji od 55XE7005 (1550 € vs 800 €), prevelika razlika :(
Tu pored je bio i 55XE8005 koji je 1000 € i uz njega poklanjaju Sony eksterni HDD od 1 TB.
 
razlika u uglovima se razlikuje od materijala do materijala kao i u uslovima u kojim se gleda. Sa sarenisom u radnji tesko ces primetiti neku bitnu razliku dok npr ako gledas neki film u mracnoj sobi primetices vise. Naravno nekom to uopste nece smetati. Problem cena je kao sto je lab pisao. Da li je bolji? Jeste. Da li je duplo bolji (koliko kosta)? Nije. To vazi skoro za sve. Ali je cenovni rang takav i ako hoces bolje moras da platis.
 
Pozdrav svima, valja li ovo išta Toshiba Ultra HD SMART TV UHD TV 65U6763DG

Cijena 1000€

Ultra HD

Udahnite događaje na ekranu pomoću televizora Toshiba 4K UHD. Dok vam donosi uzbudljivu realističnu jasnoću slike, ekran 4K UHD televizora prikazuje četiri puta više detalja nego modeli sa punim HD.

Toshiba Smart Portal

Potpuno novi svet zabave vas čeka na velikom ekranu Toshiba televizora i udaljen je samo jedan klik. Izaberite iz širokog asortimana Toshiba aplikacija za muziku, video zapise, televizor i društvene medije. Sa aplikacijama NetflixⓇ i YouTube™, pronaćićete mnoštvo 4K sadržaja. I, sa aplikacijom Opera TV, možete da otkrijete još raznovrsniju zabavu.

WLAN

WLAN transformiše vaše TV iskustvo, omogućavajući vam trenutno povezivanje sa spoljašnjim svetom. Isprobajte još više muzike i zabave ili proverite i ažurirajte vaš status na društvenim medijima.

Prikaz

Veličina ekrana (cm & inch)65" / 165cm

RezolucijaUHD (3840 x 2160)

Tip panelaD-LED

Glavne funkcije

Smart TVDA

Tip procesoraDva jezgra

Total Picture Quality1000

Video

Širok spektar bojaNE

HDRNE

MEMCDA

UHD UpscalerDA

Režimi slikeDinamički, igre, sportovi, bioskop, prirodni, korisnički

Tjuner / prenos

Tip tjuneraHD DVB-T2/C/S2

Dualni tjunerNE

UHD preko satelitske vezeDA

HEVC (H.265) DecoderDA

Elektronski programski vodič (EPG)DA

Automatsko pretraživanjeDA

Kapacitet memorisanja programa (analognih)200

Kapacitet memorisanja programa (digitalni S/S2)10000

Kapacitet memorisanja programa (digitalni T/T2/C)800

Veze

Ulaz za antenuDA

HDMI™4x HDMI™ 2.0

USB1x USB3.0 + 2x USB2.0

Scart1

VGA (PC in - D-Sub15)DA

CI+DA

Komponentni (YPbPr) ulazDA

Kompozitni video/audio ulazPreko zadnjeg YPbPr

Digitalni audio izlazOptički

EthernetDA

Izlaz za slušaliceDA

Zvuk

Audio izlazna snaga (RMS)2x12W

Dolby Audio™DolbyⓇ Digital Plus (DD+)

DTS™ DecoderDTS™ HD + DTS™ TruSurround

Interni SubwooferDA

Tip zvučnikaKutija zvučnika

Ekvilajzer5-pojasni

Ger (D) + Nicam StereoDA

Režimi zvukaMuzika, film, govor, klasika, flat, korisnik

Funkcije Smart televizora

Toshiba Smart PortalDA

HBB TVDA

Veb pregledačDA

NetflixⓇDA

NetflixⓇ 4KDA

YouTube™DA

YouTube™ 4KDA

Ugrađeni WiFiDA

BluetoothⓇDA

FollowMe TVDA

AVSDA

Preslikavanje ekrana (Miracast)DA

Aplikacija pametnog vodičaDA

Aplikacija pametnog daljinskog upravljačaDA

Opcije

Multimedijalni plejerDA

USB snimanje (PVR Ready)DA

USB Podržani fajloviVideo:.mpg, .mpeg, .dat, .vob, .mkv, .mp4, .mov, .flv, .3gp, .avi; Audio: .mp3, .wma, .wav; Picture: .jpg, .jpeg, .bmp, .png

USB kloniranje liste kanalaDA

HDMI™ ARCPreko HDMI™3

HDMI™ CECDA

MHL preko HDMI® (Mobile HD Link)NE

TeletekstDA

Blokada za decuDA

NTSC reprodukcijaDA

Osnovni hotelski režimDA

Meni JeziciEngleski, Nemački, Francuski, Danski, Finski, Norveški, Švedski, Hrvatski, Češki, Holandski, Grčki, Bugarski, Mađarski, Talijanski, Poljski, Portugalski, Rumunski, Ruski, Slovački, Slovenski, Španski, Turski, Litvanski, Latvijski, Estonski, Ukrajinski, Srpski, Arapski, Persijski, Hebrejski, Albanski, Galski, Makedonski, Crnogorski, Flamanski, Kazahstanski, Tajlandski, Beloruski

Napajanje / energija

Potrošnja energije u režimu pripravnosti0,5W

Radni napon / frekvencija220-240VAC 50Hz

Luminansa %72%

Olovo (mg)0

Živa (mg)0

Mechanical

Dimenzije sa ambalažom1620 X 190 X 1006

Dimenzije bez ambalaže255 x 1459 x 869

Dimenzije bez stalka72 x 1459 x 841

Gross Weight37,5

Net Weight30,5

VESA (zidni nosač) WxH400 x 400
 
Neko je napisao da ovde samo otvorimo temu, pitamo, a onda nestanemo....Dakle...nije tako...Evo da vas obavestim da sam zahvaljujuci vasim savetima kupio Sony 9005....od Madjara, krastavac...mnogo je velika razlika ako se kupuje kod nas ( preko 400e )...Danas je stigao, skinuo sam moju staru plazmu sa police stavio je u oglase.....zao mi je sto se vise plazma ne proizvodi....to je moj prvi utisak....ali ...kada budem imao malo vise vremena poigracu se podesavanjima...sada sam samo prepisao one sa AV foruma i rtingsa...
Dugo sam se lomio izmedju Sonija i Samsunga 8002...vrlo je slicna cena kod Madjara.....ali...jednostavno moj mozak ima problem da poistoveti pojmove kvalitet i Samsung i to je to....ali to je samo moj problem.....ne bih u raspravu povodom toga ;)
 
Poslednja izmena:
Kao sto sam u naslovu napisao, zanima me, da on onih clanova sa vecim iskustvom u izucavanju materije ;) , dobijem savet za kupovinu televizora.
Zadati parametri su ;) 55" i budzet do 1100 evra ( maksimalno jos 50 evra gore )
Nisam gadljiv na "madjare" :) verovatno bi to bila opcija kupovine (da li LG zbog garancije postaje najprihvatljivija opcija ? )
Imam media plejer, smart mi nista ne znaci, ali deluje da ne mogu bez te opcije
Isao bih na 4k

Da li ima neki savet?:)

Moj predlog:

Sony XE8005
Sony XE9005

Samsung MU6102
Samsung MU6400

LG UJ670V
LG SJ810V.
 
Pozdrav svima, valja li ovo išta Toshiba Ultra HD SMART TV UHD TV 65U6763DG

Cijena 1000€

To i nije toliko loša cena za takav TV. Mene brine procesor koji ima samo dva jezgra. Kako će to da reprodukuje 4k sadržaj od 50-60mbit/s pa nagore, pojma nemam. Skini na usb neki 4k video sa ovim bitrejtom pa probaj u prodavnici ako možeš.
Ne vidim koji je panel, DLED je pozadinsko osvetljenje, to nema veze sa panelom.
Ne piše mu refresh rate verovatno je 30hZ ali za tu cenu je nerealno tražiti više. Tekme će možda da seckaju malo ali Bože moj.
Podržava DTS što mu je dodatni plus.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
To i nije toliko loša cena za takav TV. Mene brine procesor koji ima samo dva jezgra. Kako će to da reprodukuje 4k sadržaj od 50-60mbit/s pa nagore, pojma nemam. Skini na usb neki 4k video sa ovim bitrejtom pa probaj u prodavnici ako možeš.
Ne vidim koji je panel, DLED je pozadinsko osvetljenje, to nema veze sa panelom.
Ne piše mu refresh rate verovatno je 30hZ ali za tu cenu je nerealno tražiti više. Tekme će možda da seckaju malo ali Bože moj.
Podržava DTS što mu je dodatni plus.

Sent from mTalk

Malo ću se još raspitat pa javim šta sam saznao.Hvala!
 
Jel zna neko radnju u Srbiji, po mogućstvu u Novom Sadu koja može da uveze željeni TV po normalnijim cenama?
Bio sam u jednoj radnji u Železničkoj koja može da mi proda Samsung 55 MU 8002 za oko 1250 evra. Zapravo me zanima Sony KD55XE9005.
 
Nazad
Vrh Dno