Šta je novo?

koji 55" tv do 1100 evra

DJmihailo

Slavan
Učlanjen(a)
17.11.2004
Poruke
1,141
Poena
375
Kao sto sam u naslovu napisao, zanima me, da on onih clanova sa vecim iskustvom u izucavanju materije ;) , dobijem savet za kupovinu televizora.
Zadati parametri su ;) 55" i budzet do 1100 evra ( maksimalno jos 50 evra gore )
Nisam gadljiv na "madjare" :) verovatno bi to bila opcija kupovine (da li LG zbog garancije postaje najprihvatljivija opcija ? )
Imam media plejer, smart mi nista ne znaci, ali deluje da ne mogu bez te opcije
Isao bih na 4k

Da li ima neki savet?:)
 
aha ok, pogresno sam razumeo. Jednostavno takva pisanja krenu cim se spomene lg vs sony vs samsung vs panasonic vs philips vs...

Inace ako nemas neku potrebu ja na tvom mestu plazmu ne bih menjao, ali posto si resio gledaj na to ovako. Svi predlozi za taj novac (ili malo vise) su vec uveliko dati, bolje neces naci od datih predloga. Prema tvojim potrebama (i novcem) gledaj ovako xe9>sj85>mu7000 po meni mada mozes i da mu7000 stavis ispred sj85 ako nekog tesi tako ali ja ne bih sem ako ne nadjes proslogodisnji samsung ks7000 za va ili lg uh850 za ips koji su bolji od ovogodisnjih serija. Tako su i cenovno poredjani. Nazalost ja nemam dodirnih tacaka sa philips-om i panasonic-om pa ti nista konkretno ne mogu reci za njih.
 
Najgore je sto su korisnici najvise doprineli tome da dobijamo rgbw panele jer svi hoce "ultra" tv za 500-600e pa onda kao ne valjaju. Upravo zbog toga je ponuda tv-a u nizem i srednjem segmentu sve gora iz godine u godinu,kvalitetan fhd izumire, a ko hoce pravi uhd kvalitet mora da odvoji 5 prosecnih plata.
Hvala vam na komentarima. Ovo koliko novca treba za dobar FHD zavisi dosta od dijagonale. Meni je čudno samo to što sam ovde kod sebe gledao neke modele, pa evo i sada na sajtovima, i 43" FHD koji nije smart ni 3D nema iznad 400 do možda 500€. Znači baš nema. Sad sam gledao na jednoj sajtu i svi su do nekih 390 €. Zato sam mislio ako kažete da je bolje uzeti neki dobar FHD nego entry UHD da bi takav FHD bio do i oko 500€ - ako uopšte nađem neki koji košta toliko puno. A ovde kažete da za dobar FHD ni 500€ nije dovoljno već treba iznad 500€, pa čak i iznad 700€ (Sony 55XE7005 koji je opet samo 60 Hz). A opet kažem da po onome što vidim moraću se potruditi da nađem 43" FHD koji košta 400+ €

Jel' može par riječi o tome šta znači "dobar" FHD, tj. na šta tu da obraćam pažnju? Da li su ovi modeli ispod 400€ osakaćeni u kvaliteti samog panela (i time slike: uglovi vidljivosti, crna boja, vjernost boja i drugo), ili u priključcima (USB i drugo) ili podržanosti multimedijalnih formata, ili nemaju WiFi, ili...? Ili je sve to zajedno na slabijem nivou?

Mislio sam da ću imati dilemu oko veličine (43" ili 49") i rezolucije (FHD ili QHD) ali mi sad djeluje da će najveća glavobolja biti panel. Tragom onoga što mi je lab310 napisao o razlikama IPS i VA panela danas sam malo istraživao o tome i gledao neka videa i uzorke, i vidim da će uz ostalo trebati odlučiti da li ići na bolje uglove vidljivosti ili na bolji kontrast za povremeno gledanje filmova i serija u mraku :(. To bi bilo lakše kada bi se moglo pogledati kako to izgleda, jer ovi savjeti preko foruma su malo nezahvalni, neko ti može reći da je taj model loš po tom nekom pitanju ali možda tebi ne bi bio loš, možda je ta osoba samo zahtjevnija kada bi birala za sebe. Ovo se dešava i može navesti nekoga na pogrešanu stranu, a iz najboljih namjera. E sad, u radnjama se može pogledati ovo oko uglova vidljivosti, ali ne može ih se zamoliti da ugase sva svjetla i puste film. Kada neki VA ne bi bio previše loš po pitanju uglova vidljivosti, za mene, onda bi mi takav odgovarao. Ili neki IPS koji nije previše loš po mraku. Da li se zapravo ovde krije ono što ste naveli da za dobar FHD treba više od 500€? Uzevši u obzir da govorimo o recimo 43". Da li je ta razlika u cijeni najviše ide na kvalitet displeja a ne tih dodatnih sadržaja (broj USB priključaka i slično)?
 
ide na kvalitet panela i televizora tj fhd televizori pogotovo ovogodisnji su postali dno. I ne, nijedan va i ips nece otkloniti svoje mane kostali 300e ili 3000e. Ti sam znas gde gledas tv, sta gledas, sam gledas ili sa jos nekim, pod kojim uglovima, kojoj osvetljenosti... i samo ti mozes dati odgovor na pitanje va ili ips.
 
Inace ako nemas neku potrebu ja na tvom mestu plazmu ne bih menjao, ali posto si resio gledaj na to ovako. Svi predlozi za taj novac (ili malo vise) su vec uveliko dati, bolje neces naci od datih predloga. Prema tvojim potrebama (i novcem) gledaj ovako xe9>sj85>mu7000 po meni mada mozes i da mu7000 stavis ispred sj85 ako nekog tesi tako ali ja ne bih sem ako ne nadjes proslogodisnji samsung ks7000 za va ili lg uh850 za ips koji su bolji od ovogodisnjih serija. Tako su i cenovno poredjani. Nazalost ja nemam dodirnih tacaka sa philips-om i panasonic-om pa ti nista konkretno ne mogu reci za njih.

Otprilike ja tako gledam... Sony je za sve nas starije... ipak...prva ljubav zaborava nema :)...a jedini se od Japanaca jos uvek drze....a vidim da je kod "madjara" pala cena SAMSUNG UE55MU8002 na 1200 eura...moze da se desi da za dve-tri nedelje padne i do "mojih" max 1150 :D....onda je to najisplatljivija kupovina gledajuci cene kod nas...
Mada mi je na pocetku price najprihvatljiviji bio LG, prvenstveno sto svi koji dovlace od preko tvrde da LG bez problema moze da se popravlja u ovdasnjem servisu, sada mi pada na trece mesto kao opcija.....
I definitivno mi je VA panel bolja opcija....jednostavno kada nesto gledam, ne gledam ni iz kakvih uglova....:type::D
 
sony vise nije sony sto je nekada bio, niti ga nesto posebno gotivim jer je i dalje precenjen ali od ta tri nabrojana modela je najbolji, cak ni mu8000 ne moze da pridje fald-u. Sad izbor je na tebi. Vojvoda rece u drugoj temi da je LG namerno sabotirao LCD da bi prosirio OLED. Isto to je i samsung uradio i svoj "QLED" plasirao gde mu nije mesto te si prinudjen da kupujes losije za isto kao npr KS7000 vs MU7000. Nebo i zemlja. Ako imas odakle mozda je negde nekome ostala ks7000 serija pa vidi. Iskreno 1200e ne bih ni pomisljao da dam za MU ili SJ seriju.
 
Ma nije valjda da je MarkoZ konačno počeo da kuca razumno, a ne navijački (za Sony i dalje greši, ovde sam objasnio Sonijevu situaciju) :zgran:.

Zbog toga ću i otkucati sledeće – OLED paneli dosta solidno napreduju u odnosu na ono što je bilo prethodnih godina i moj izrazito negativan stav prema njima je
došao u fazu neutralan do vredi kupiti. Međutim, LG Display i dalje ima ogromnih problema sa škartom (logično pošto je nova tehnologija). Rešenje je sledeće:
LG Electronics koji je njihov najveći kupac TV panela je rešio da to subvencioniše tako što kupuje sakate UHD LG (A)S-IPS panele, famozne „UHD“ WRGB panele
tako da kupci tih modela subvencionišu bogatije kupce OLED TV modela :S:.

I da, to radi isto i drugi korejski prevarant, Samsung Electronics sa tzv. QLED modelima.

I pre nego što neko otkuca da ovo zvuči kao jeftina zavera, podsećanje da je Evropska Komisija svojevremeno kaznila proizvođače LCD panela za nameštanje cena.
 
sony moze da koristi sta hoce, dok ne spusti cene ne vredi tih para ako ima nesto slicno ili bolje u istom cenovnom rangu. Sada jednostavno ima srecu sto su i LG i Sasmung toliko upropastili svoje modele (a da pritom kostaju vise nego proslogodisnji modeli) tako da je jedini izbor sony.

elem "svi" znaju da se cene namestaju i da konkurencije vecinom rade zajedno zbog istog interesa.

Takodje tvoj stav (kao i vecine) prema 3D nije na mestu. Ljudi puste titanik u 3du na nekom 32inch tv-u pa se razocaraju zasto brod ne iskace iz ekrana ili more da imaju osecaj kao da se kupaju. Ili gledaju 3d u bioskopu gde se ni u 2d pored loseg kontrasta nista ne vidi. Zna se koji je film radjen za 3D bilo animirani ili ne. Po meni sada sa sve vecim svetlinama ekrana i oledom 3d je trebao da zazivi pa nek ga 90% ljudi ne koristi, nacice se 10% koji ce da uzivaju u pravom materijalu. Zato su se i pisale peticije lg-u da bar na jednom oled modelu vrati 3D sledece godine jer kao sto smo videli 3D opcija niti utice na cenu niti na svetlinu. A onaj ko nije iskusio 3D u pravim uslovima i sa dobrim ekranom normalno je da ce pisati negativno.

OLED je nova tehnologija i kao takva normalno je da prodje vremena dok se usavrsi, što je opet poštenije nego što samsung pokušava od babe da napravi devojku, a uz to i papreno naplati (stavljajuci qled u istu cenu kao oled pa cak i vecu, time stvarajuci klanove koji preskupo plate lcd zvani qled i posle ubedjuju sebe i druge kako je bolji). OLED je jednostavno superiornija tehnologija, iz godine u godinu napreduje. B7 vec ima za 1800e. Sledece godine novi plavi TADF OLED emiter koji treba doneti vecu svetlinu i nizu cenu što znači da bi u tock ciklusu 2019/2020 (kada se zavrsi i zuti i crveni emiter) trebali da pariraju LCD-ima sto se tice cene i svetline. Naravno cenu ne očekujem u rangu bilo kojeg LCD-a kao ni neku nenormalnu svetlinu koja za gledanje u mraku i nije preko potrebna. A dok samsung ne napravi svoj true emissive Qled koliko ga najavljuje lg oled nece imati konkurenciju.

ovaj klip je lepo objasnio b7 vs q7

https://www.youtube.com/watch?v=an0txuzSCIg

no ovo nije tema ali eto dodatne informacije nece skoditi.
 
Sada jednostavno ima srecu sto su i LG i Sasmung toliko upropastili svoje modele (a da pritom kostaju vise nego proslogodisnji modeli) tako da je jedini izbor sony
Zašto onda izbor ne bi bio neki od prošlogodišnjih LG i Samsung modela?
 
Otprilike ja tako gledam... Sony je za sve nas starije... ipak...prva ljubav zaborava nema :)...a jedini se od Japanaca jos uvek drze....a vidim da je kod "madjara" pala cena SAMSUNG UE55MU8002 na 1200 eura...moze da se desi da za dve-tri nedelje padne i do "mojih" max 1150 :D....onda je to najisplatljivija kupovina gledajuci cene kod nas...
Mada mi je na pocetku price najprihvatljiviji bio LG, prvenstveno sto svi koji dovlace od preko tvrde da LG bez problema moze da se popravlja u ovdasnjem servisu, sada mi pada na trece mesto kao opcija.....
I definitivno mi je VA panel bolja opcija....jednostavno kada nesto gledam, ne gledam ni iz kakvih uglova....:type::D

Imas kod "madjara" 55MU8002 za bas 1150, 55XE9005 za 1250 evra. u rangu 1000-1500 evra, ja ne bih ni gledao nesto drugo.
 
ne obaziri se na to, to je image retention koji nestaje posle minut ne burn in. Moze da se pojavi, a i ne mora... na nekim modelima je izrazeniji na nekim nije... Kod mene je jedan komp prikacen na neki stari 32 inch ips i desktop zna da stoji i po sat dva i nikada nisam primetio neki image retention da mi smeta.
 
Danas sam u jednoj radnji gledao neke 43" i 49" modele jedan do drugog i zaključio da više ne razmatram 43" već bar 49". A onda sam pored njih vidio par 55" i oni mi djeluju još bolje :)
Moraću sledećom prilikom pogledati bolje i izračunati kolika bi bila udaljenost televizora tamo gdje bih ga koristio, ali mislim da bi i 55" fino sjeo :), tim prije što imam dioptriju a naočale inače ne volim nositi i rijetko ih nosim.

Gledao sam malo sajtove sa radnjama ovde i naišao sam na model koji se ovde preporučivao Sony KD55XE7005BAEP (ako je to taj). Inače imaju iz iste serije i 55XE7077SAEP. Oba su 800 € (bili 950 €).
A 49XE7005BAEP je 700 €.

Mislio sam da ima IPS ali izgleda da je VA.
Našao sam neki poljski test koji kaže: "thanks to the VA matrix, the 55XE7005 has a contrast ratio of 2.5 times that of standard IPS TVs, making night vision unmatched due to pretty decent black."

Još su rekli
- Excellent scaling from SD to 4K (better than the MU7002)
- contrast is up to 150% higher than typical IPS TVs
- Very low image degradation (almost as in IPS)
- wide viewing angles (as in IPS), but also higher contrast than IPS
- Fast and stable operating system (faster than Android)
- Thanks to the decent contrast, the 55XE7005 is also suitable for night viewing (much more than IPS)
- good color rendering after calibration
- very good depth, detail and visual art

Ne znam da li je ovo jedan od tih plaćenih testova ali meni ovo djeluje dobro. Iako znam da je ovo njihova entry serija i da su druge bolje (i skuplje), što i kaže u testu, meni djeluje da bi mi ovo odgovaralo. Ovde su naveli da su i uglovi vidljivosti pristojni. Potražiću ga u radnjama pa da sam pogledam te uglove. Dosta me raduje što kažu da je skaliranje slike dosta dobro, čak i za SD sadržaje.
Koliko sam vidio ima podršku za H265 što je dobro.

Sad za ovo što TV čini "smart" modelom, čitao sam tu i tamo da Android zna biti spor i da zeza, u par testova kažu da vidim da ovaj model nema Android i da su zadovoljni. Ali kako to inače radi? Kakve su to aplikacije na TV-u? Da li ih mogu i sam instalirati? To znači da TV ima neku memoriju za njih, a zna li se koliko memorije tj. može li se to na njemu samom vidjeti? Mogu li se aplikacije brisati, one koje su došle na njemu? I konkretno kad je ovaj model u pitanju koliko brzo radi prije svega prebacivanje kanala (jer sam vidio da se za neke televizore žale na to da su spori) a onda i ostale radnje, kao ove sa aplikacijama, YouTube i slično?

Na ovom testu su najviše kritikovali HDR a ostalo je uglavnom dobro, posebno su nahvalili skaliranje na 4K. I naveli su slabije uglove vidljivosti :(, to ću morati provjeriti u radnji.

Na ovom jednom sajtu za garanciju piše "2+3 god", šta god im to značilo.

Potražiću ga u nekoj radnji, a i model od 49", pa ću pogledati. Ovako sa papira mi djeluje dobro. Samo što je to osjetno skuplje nego što sam planirao :d, tim prije što sam krenuo od 43" pa do 49" a već zagledam i 55" :)
 
Poslednja izmena:
Već sam otkucao na ovoj i glavnoj temi:
Sony 55XE70xx i 65“ imaju MVA panele (proizvodi ih AU Optronics), dok 43“ i 49“ imaju S-IPS (LG Display).

Za garanciju: 2 god. je standardna, a sad je tradicionalna prednovogodišnja akcija (ovde u Srbiji) pa se dobiju još dodatne 3 god.

Ukratko: „pametna“ platforma je brza, ali limitirana.
 
što veće to bolje, bar tako kažu :d
Nemaš šta da razmisljaš, ako možes da priuštiš uvek uzmi veći. Što se uglova tiče, a i kontrasta teško da ćeš videti u radnji onako kako treba ali gledaj na to ovako. Gledanje u mraku i pod pravim uglom do 15-20 stepeni, vise ili manje u zavisnosti od velicine tv-a i gde sediš - VA. Gledanje većinom u osvetljenoj prostoriji ili polumraku (može i mrak), i gledanje u društvu kada je potrebno sedeti van centra TV-a (jos ako te izguraju iz sweet spot-a :d) - IPS. E sad neko niti će primetiti lošije boje i uglove kod VA niti lošiji kontrast kod IPS dok mu neko ne pokaže šta da gleda tako da se kupovina svodi na - svejedno. Ti znaš da li ti je i šta bitno ili ne.

@vojvoda
na klipu gde pokazuju image retention 55 inca ima IPS. Verovatno je različito za različita tržišta. Najbolje je pogledati pre kupovine.
 
Gledanje u mraku i pod pravim uglom do 15-20 stepeni, vise ili manje u zavisnosti od velicine tv-a i gde sediš - VA.
Da li je problem sa VA ako se i on gleda u osvetljenoj prostoriji ili polumraku a da je pod tim odgovarajućim uglovima? Koliko sam shvatio VA ima samo problem sa uglovima pa mu je valjda svejedno da li je dan ako su ti uglovi.

Inače to je TV, koristi se u svako doba dana ili noći, vjerovano je malo onih koji mogu za sebe reći šta će dominirati :)

E sad neko niti će primetiti lošije boje i uglove kod VA niti lošiji kontrast kod IPS dok mu neko ne pokaže šta da gleda tako da se kupovina svodi na - svejedno.
Upravo tako. Na ovo se često zaboravlja. Posebno kada pričaš sa ljudima koji su više u tome i entuzijasti su pa gledaju da sve bude perfektno zbog čega njihovi sagovornici ne znaju da bi njima odgovaralo i nešto što ovima ne odgovara. Zanimljivo je da ovi koji rade testove nekad urade test misleći da je bio jedan panel pa kasnije saznaju da je ipak drugi pa koriguju test i zaključke. Dakle čak ni oni testirajući ne mogu da vide da li je IPS ili VA.

I da, veće je bolje :), ja sam uvijek volio veće monitore a ni telefon mi nije malen :)

Juče sam u radnji vidio i 65" i oduševio sam ali sam rekao sebi "ne pretjeruj" :)
 
Naravno da nije problem ako se VA gleda po danu ili u osvetljenoj prostoriji, samo tada razliku gotovo da neces primetiti u kontrastu izmenju IPS i VA.
 
Da se prikljucim sa pitanjima jer I meni treba savet za 55" TV.

Gledao sam 55XE7007 i 55XE7077 i koliko vidim nemaju Bluetooth i podrzavaju manji broj wifi standard (fali im 802.11a , 802.11n 5GHz , 802.11ac). E sad u radnji sam video soundbar na LG-u koji je povezan Bluetooth-om i deluje kao dobra stvar. Da li TV sa soundbarom moze da se poveze preko WI-FI-a ili mora onda nekim kablom kod ovih modela ? Takodje kod Connectivity-a nema CI + 1.3 pa ne znam da li je moguce da nema opciju za ubacivanje kartice za digitalne kanale (npr preko SBB-a ili IKOM-a) ili to ide preko nekog drugog slota? Ako ide preko CI+ 1.3 cudno mi je sto ga nema ni 55XE9005 ( u opisu 55XE9305 ima).

Da li ako se vec dodje do cenovnog ranga 55XE9005 treba pre uzeti neki Samsung ili LG (u odnosu na postove od Duke-a verovatno Samsung)?

EDIT: Koliko znaci frekvencija display 60 vs 120 Hz (znam da je bolje 120 ali da li je drasticna razlika?
 
Poslednja izmena:
Kad smo kod frekvencija osvježavanja šta znači ono da Sony 55XE7005 ima 60 Hz ali takođe stoji i nešto "400 Hz Motionflow XR"?
 
@ gredence

Obrati pažnju.

Za EON ti ne mogu pomoći. Da li je nedostatak BT-a mana ili ne, to zavisi od ličnih potreba.

Sony XE70 serija koristi neki njihov OS, a Opera TV je prodavnica za aplikacije.

Objaviću spisak preporučenih modela u toku dana. Ona je de fakto završena, ali još malo „peglam“ :).
Nisam moderator (očigledno), a posle sat vremena se poruke više ne mogu izmeniti...

MU serije koje su zamenile KS su degradacija po pitanju kvaliteta prikaza i zbog toga ih ne mogu preporučiti. Dakle, 55MU7002 < 55KS7002.

I da Sony XE80 serija kompletno ima S-IPS panele.
 
@DukeofSerbia
Ovih dana djavo mi ne da mira pa gledam nesto da zamenim 55icu za 65". Kakvi su tvoji utisci o SONY-u KDL65XE9005B? Trenutno se moze nabaviti za nekih 1800e (poredjenja radi pretprosle godine sam toliko dao za LG 55" OLED 1080p jer je Sony 65" KD-65X8509C bio 2200e i cekao bih ga nekih mesec dana duze). Da ne bude zabune, prezadovoljan sam TV-om, ali opasno me mame veca dijagona, 4K i HDR (sad vec ima 4k materijala, a posedujem i PS4 PRO).... Ono sto me brine je sto sam video da postoje neki U2 paneli koji nisu Sony pa ne bih rizikovao po toj ceni da dobijem "bofl"...
 
MU serije koje su zamenile KS su degradacija po pitanju kvaliteta prikaza i zbog toga ih ne mogu preporučiti. Dakle, 55MU7002 < 55KS7002.
A kakva je KU serija? Danas sam u radnji vidio Samsung 49KU6402. Otišao sam da vidim Sony 55XE7005 i Sony 49XE7005 pa sam vidio i taj Samsung koji je tu 810€ dok je ovaj Sony od 49" 730€. Na jednom sajtu taj isti Samsung je 630€, velika razlika. Sad sam bacio pogled na neki test KU6400 serije i kao i kod ova dva Sony modela najviše je kritikovan HDR ali za Samsung nisu baš nahvalili ni skaliranje SD i 720p sadržaja dok sam u par testova za ove Sony modele vidio da su pohvalili skaliranje. Iz specifikacija vidim da ovaj Samsung ima veći broj podržanih formata za video, audio, slike (pod uslovom da su specifikacije sa displayspecifications.com tačne). Za Samsung piše da ima neki ADS panel, kakav je on u odnosu na IPS i VA?

A što se tiče ova dva Sony modela, navodno 49" ima IPS a 55" ima VA. Taj 49" ima za mene odlične uglove vidljivosti, ne znam ni koliko bi uopšte mogli da budu bolji (slično važi i za mnoge druge izložene modele), a ovaj od 55" je bio na okačen na visini mimo ostalih modela i zagledao sam ga sa strana i odozdo, pa onako, djeluje da su boje ispranije iz većih uglova ali ne znam da li bi to bio ozbiljan problem u sobi.

Inače gledajući razne modele u samoj radnji u dilemi sam po pitanju veličine 49" vs 55". Prodavac reče da je 55" preveliko ako je rastojanje gledanja manje od 3.5 metra a na internetu ima raznih tabela po tom pitanju, i to različitih za FHD i UHD. Po jednoj za 55" FHD je od 2.1 do 3.5 metara, a za 55" UHD je od 1.4 (!) do 2.1 metra.
 
@ playerPA

Šta znači „U2 panel“? Uopšte mi nije jasno o čemu se radi :S:?

Sony XE900 serija je fantastična za ono što nudi (izuzev Android TV-a + FALD bi mogao biti bolji, ali opet za te novce... nema idealno). Ima toliko testova te serije, pa čak i 65“ verzije.
Na Rtingsu je to jedna od tri serije koje najčešće preporučuju. Pamentom dosta ;).
 
@ Vader

Pročitaj „Vodič za kupovinu TV-a“ iz mog potpisa. Vrti se u krug jedno te isto. Ne odnosi se na tebe, ali pojedinci na forumu još od marta „kupuju“ TV…

Samsung KU64 (KU63 u Sev. Americi) je sasvim solidan model, mada mu je cena u Srbiji prenaduvana u maloprodaji. 49“ verzija ima nečiji IPS-oliki panel. Sad da li je ADS ili PLS,
verovatno ovo drugo. Test baš modela od 49“: ruski i francuski. Ruski tester ja imao poprilično bolji kalibrisani primerak, a to važi i za još dva testa (bile su VA verzije). Ako je cena
povoljna, što da ne. Ako je cena slična Sony KD-49XE70xx, onda ne.

Za Sony XE700 seriju, iksti put:
43“ i 49“ imaju S-IPS panele.
55“ je nečiji VA, 65“ AMVA3.

Za odnos daljine gledanja i dijagonale panela:
http://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship
Dobro si otkucao za razdaljinu gledanja (internet je u pravu :)).
 
@ playerPA

Šta znači „U2 panel“? Uopšte mi nije jasno o čemu se radi :S:?

Sony XE900 serija je fantastična za ono što nudi (izuzev Android TV-a + FALD bi mogao biti bolji, ali opet za te novce... nema idealno). Ima toliko testova te serije, pa čak i 65“ verzije.
Na Rtingsu je to jedna od tri serije koje najčešće preporučuju. Pamentom dosta ;).

Na ovom YT linku sam naišao na U1/U2 panele, lik sve vreme “priča” o XE900 u superlativima na samom kanalu...

https://youtu.be/os3r6UJLJTc



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je vezano za američko tržište (da li je model iz Meksika ili Azije) i nema veze sa nama u Evropi. Delujemi da je to psihološki efekat prodavaca nego da to stvarno rade.

Sonijevi televizori se za EU (gde i mi pripadamo iako formalno nismo) proizvode isključivo u Foxconn Slovakia fabrici. Tu fabriku je 2007. Sony prodao Hon Hai Precision Industry,
ali je proizvodnja nastavljena do dana današnjeg.

I inače Sony televizore svuda proizvodi Hon Hai (aka Foxconn na berzi).
 
Sad znam koga cu da maltretiram kad budem kupovao sledeci tv...[emoji3]

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Imao sam prilike da vidim užuvo 49UJ6307 i mogu da kažem da je slika sasvim korektna. Gledao sam malo kablovsku TV. Međutim, daljinski me razočarao. Malih dimenzija, tasteri zbijeni, nema onih boljih tastera što klikću. Nema pozadinskog osvetljenja, mada pozadinsko nemaju ni magični. Sve u svemu, značajno lošiji od daljinskog na mom starom LW4500.
 
I uvek isto....prvo sam podigao cenovni prag ( a nadam se i da ce do sredine decembra cene malo pasti ) i odlucio se za Sony 55XE9005, a onda sam video jos jednu mogucnost....Panasonic TX-58EX780E....tako da.....:smoke:
Obavesticu vas za dvadesetak dana sta sam kupio.....
 
Nazad
Vrh Dno