Šta je novo?

koji 55" tv do 1100 evra

DJmihailo

Slavan
Učlanjen(a)
17.11.2004
Poruke
1,141
Poena
375
Kao sto sam u naslovu napisao, zanima me, da on onih clanova sa vecim iskustvom u izucavanju materije ;) , dobijem savet za kupovinu televizora.
Zadati parametri su ;) 55" i budzet do 1100 evra ( maksimalno jos 50 evra gore )
Nisam gadljiv na "madjare" :) verovatno bi to bila opcija kupovine (da li LG zbog garancije postaje najprihvatljivija opcija ? )
Imam media plejer, smart mi nista ne znaci, ali deluje da ne mogu bez te opcije
Isao bih na 4k

Da li ima neki savet?:)
 
Ja bih pre kupio kod nas, jer trenutno LG, Samsung, Sony, a možda i još neko, daju 5 godina garancije. Lično bih uzeo neki LG UHD model za ovu godinu, iz serije UJ. Pogledaj šta ti se uklapa u budžet.
 
LG „UHD“ LCD TV-e iz 2017-te ne proporučujem ni najgorem neprijatelju.


@ DJMihailo

Da li će se gledati samo analogna kablovska? Digitalna TV? HD TV?
Da li su bitni široki uglovi gledanja?
Da li se gleda uvek pod svetlom (prirodno ili veštačko) ili se gleda i u mraku?
Da li će koristiti za konzolarno igranje i koje igre?
Da li će se koristiti za PC?
Ko će koristiti TV?
Da li je bitna dužina garancije?

Ovako na prvu „loptu“ Sony KD-55XD7005B sa LG Display (A)S-IPS panelom sa svim svojim prednostima i manama.
 
LG „UHD“ LCD TV-e iz 2017-te ne proporučujem ni najgorem neprijatelju.


@ DJMihailo


Ovako na prvu „loptu“ Sony KD-55XD7005B sa LG Display (A)S-IPS panelom sa svim svojim prednostima i manama.


1.Da li će se gledati samo analogna kablovska? Digitalna TV? HD TV?
Analogna ne....digitalna, HD kada god je moguce, pa i UHD kada je moguce.. stize mi Zappiti One 4K HDR

2.Da li su bitni široki uglovi gledanja?
Paaa...ne toliko

3.Da li se gleda uvek pod svetlom (prirodno ili veštačko) ili se gleda i u mraku?
Kada gledam film...onda obicno u mraku, ovako, normalno koriscenje u dnevnoj sobi

4.Da li će koristiti za konzolarno igranje i koje igre?
Ne...nece se koristiti ni za kakvo igranje

5.Da li će se koristiti za PC?
Ne

6.Ko će koristiti TV?
Ja i onaj ko sa mnom bude gledao filmove, koncerte, sport i sl..

7.Da li je bitna dužina garancije?
Spreman sam da zrtvujem duzinu garancije ako bih dobio na kvalitetu...ne mora pet godina
 
Poslednja izmena:
Na osnovu otkucanog tebi bi najbolje „lagao“ neki proveren model sa VA panelom.

Za Samsung UE55MU61xx postoje testovi i deluje ok, ali pati od određenih tipičnih Samsung problema. Veliki problem je što 55“ model nema SVA (Samsung Display) panel već LG Display (A)S-IPS!
Klasična Samsung Electronics „priča“ gde se mešaju paneli različitih proizvođača u istoj seriji :crash:! MU62xx je zakrivljena verzija i za izbegavati je. MU63xx je isto zakrivljen… Ne mogu naći test MU64xx serije.

Međutim, sa IPS-olikim panelom za može zaobići problem gledanja u mraku – kupe se LED trake i stave se na poleđinu TV-a što ne preporučujem. Stona lampa sa 6500K LED sijalicom (kod nas jedino Lumax)
je rešenje koje i ja koristim za moj monitor koji je VA (zbog problema sa oblacima).

Ovde je dobro objašnjeno.
https://www.howtogeek.com/213464/ho...le-watching-tv-and-gaming-with-bias-lighting/
 
Obzirom da gledas u mraku i ne gledas pod uglom, zaboravi na IPS ekrane.
Takodje ne preporucujem kupovinu kod nas bez obzira na garanciju, razlika u ceni je OGROMNA u toj klasi.
Za 1150e najbolji izbor je otprilike Samsung 55MU8000 kod Madjara, ako dodas jos mozda i Sony 55XE9005.
 
Hvala na sugestijama, da imam nekih mesec dana da odlucim, znaci imam vremena....mada se plasim da je tacno ono sto je rekao DUKEofSERBIA, parafraziracu, sto vise razmisljam u sve vecem sam bedaku....na kraju cu izgleda kupiti ono sto bude najpovoljnije...
 
@gadafi
vojvoda ima negativan stav svega sto nije sony :)
dobri su lg samo sto u 2017 seriji valjaju tek od serije 8. Za nezahtevne korisnike i ostale serije ce sluziti.

@djmihajlo
ako kupujes od madjara mozda je najbolje da gledas lg (sem ako crkne panel gde nisu bas velike sanse), mada ako je madjar pouzdan zavrsice se garancija samo sto ces morati da cekas. Ako mozes jos malo da se ispruzis pogledaj preporuceni sony xe9 ili lg sj8xx od ovogodisnjih serija, mada za tebe prednost ima xe9, pa tek onda samsung modeli.
 
LG što kaže Marko ima jako veliki line up i generalno zadovoljava sve kriterijume gledanja i za svakog korisnika ima određeni model. Ne nasedajte na reklamiranje pojedinaca sa foruma !
Ja znam dosta ljudi kojima sam lično preporučio LG i Samsung pa su jako zadovoljni. Ne kažem da je sony loš niti najbolji već jednostavno nemaju ništa što opravdava cenu. Ok imaju procesor , pa šta? Ekrane uzimaju od samsunga i LG'a koriste open source software na televizorima a busaju se kako su najjači i najbolji (Btw. falsgship model im je A1 koji je ustvari LG OLED dodatno našminkac ac surfejsom i sl).
Drugari ne zaboravite da više od 70% radi marketing. Kod mene lično sony priča ne pije vodu osim ako je cenovno povoljniji od LG i samsunga.

Dakle ponavljam za svakoga postoji odličan model LG'a , pitanje je samo zahtevnosti i finansijskog momenta kupca. Celu SJ seriju sam lično testirao i mogu samo da je nahvalim, naravno slažem se da UJ nije sjajna ali i ne treba da bude to je mid range kupovina. Sony sa XE serijom je isto dosta dobar ali morate shvatiti da imaju druge ekrane i da koriste android koji lično ne preferiram niti smatram da je optimizacija urađena kako treba i ne pruža kompletne pogodnosti.
Sony kompleksaši neka kupuju Sony nemam ništa protiv, ali ljudi budimo realni prestanite da pljujete po drugim brendovima koji su za razliku od sony'a uradili dosta veći posao i inovativni i cenovni, ovo se pre svega odnosi na LG koji je relano pokidao sa OLED tehnologijom i dokazao svima da ni jedan sony, panasonic, philips ili samsung jednostavno ne mogu da mu pariraju pa su svesni toga i oni primorani da kupuju ekrane od LG'a.

Toliko o tom LG'ju koji vojvoda nebi preporučio ni najgorem neprijatelju , dragi kolega vojvodo tvoje mišljenje zadrži za sebe..budi više objektivniji i ukoliko ti je bilo šta nejasno oko ove teme možeš me pitati. Rado ću ti odgovoriti čim moje slobodno vreme to dozvoli. Ovo je donekle moja svera profesionalnog posla kojim se bavim pa samim tim mogu replicirati na svo tvoje pljuvanje i nelogičnosti u izlaganju.
 
Uopšte nisam u toku ali bih nabavljao neki TV pa se ovih dana malo informišem. Ali šta je ovo

Obzirom da gledas u mraku i ne gledas pod uglom, zaboravi na IPS ekrane.
Znači treba da pazim kakav panel uzimam ako bih gledao TV ponekad i naveče kada je svjetlo u sobi isključeno, dakle atmosfera kao u kinu?
Pa ko ne koristi TV i na takav način? Ima li takvih?

Kakav panel onda treba da ganjam ako bih TV koristio na...normalan način? Dakle u svim uslovima, kao što se koristio dobar stari CRT koji nije imao problema ni sa osvjetljenošću sobe ni sa uglovima gledanja, ni sa ostalim, što je izgleda prevelik zalogaj za modernu tehnologiju.
 
Rado ću ti odgovoriti čim moje slobodno vreme to dozvoli. Ovo je donekle moja svera profesionalnog posla kojim se bavim pa samim tim mogu replicirati na svo tvoje pljuvanje i nelogičnosti u izlaganju.

Nevezano za tvoje neslaganje sa DUKEofSERBIA da li bi mogao da mi predlozis neko konkretan model koji bi se uklopio u moje zahteve, s obzirom da si rekao da si testirao veliki broj LG televizora
 
Vidim da su se pojavili predstavnici LG Electronicsa (da li su pravi i/ili samo fanbojevi me ne interesuje).

Dobro, nek‘ onda marketari kojima je u opisu posla i reklamiranje, nastave sa reklamiranjem.

Niti iz moga džepa, niti u njega.

:wave:

P. S.
Preporuka za Sony KD-55XE70xx modele:
http://www.eponuda.com/4k-ultra-hd-tv/sony-kd55xe7005b-smart-4k-ultra-hd-televizor-cena-413385
http://www.eponuda.com/4k-ultra-hd-tv/sony-kd-55xe7077s-smart-4k-ultra-hd-televizor-cena-413225

Ovde sam objasnio i zašto.
Povoljan model sa AUO MVA panelom.
 
Poslednja izmena:
Uopšte nisam u toku ali bih nabavljao neki TV pa se ovih dana malo informišem. Ali šta je ovo


Znači treba da pazim kakav panel uzimam ako bih gledao TV ponekad i naveče kada je svjetlo u sobi isključeno, dakle atmosfera kao u kinu?
Pa ko ne koristi TV i na takav način? Ima li takvih?

Kakav panel onda treba da ganjam ako bih TV koristio na...normalan način? Dakle u svim uslovima, kao što se koristio dobar stari CRT koji nije imao problema ni sa osvjetljenošću sobe ni sa uglovima gledanja, ni sa ostalim, što je izgleda prevelik zalogaj za modernu tehnologiju.

Pa ne koriste bas svi TV kao zamenu za bioskop. IPS tip displeja ima problem sa niskim kontrastom, tj kad gledas tv u mraku ili polu-mraku tamne scene lose izgledaju jer crna boja prelazi u prljavo sivu, tj probija se pozadinsko osvetljenje. Tome nema leka, to je karakteristika tog tipa displeja. Problem je manje primetan kad gledas tv sa upaljenim svetlima ali i tada ga ima.
Sa druge strane, VA displeji imaju znacajno veci kontrast, pa je kod nih crna boja dosta "crnja". Njihova mana je sto sa promenom ugla pod kojim gledas TV menja se (smanjuje) kontrast, ali i boje postaju "cudne".
OLED nema ni problem kontrasta ni problem ugla ali to zadovoljstvo kosta tipa 2000e i vise.
 
Poslednja izmena:
Hvala na objašnjenju. Znači mora se praviti kompromis u oba slučaja, pošto je OLED zasad preskup :(

Pošto bih uzimao neki od 43" ili 49" da li tu nema smisla uzimati 4K već samo FHD? To su premalene dijagonale za 4K?
A ako bi bio 4K koliko dobro oni rade upscaling kada puštaju 720p ili i manje rezolucije?
 
Te dijagonale su premale za 4K, izuzev ako ne sedis na metar od tv-a. A i skaliranje je bolje sa 720p->FHD nego 720P->4K. Problem je sto je sve manji izbor FHD televizora, uglavnom su to jeftini modeli sa ne bog zna kakvim kvalitetom.Prakticno si osudjen na 4K trebao ti on ili ne.
 
Vidim da su se pojavili predstavnici LG Electronicsa (da li su pravi i/ili samo fanbojevi me ne interesuje).

Dobro, nek‘ onda marketari kojima je u opisu posla i reklamiranje, nastave sa reklamiranjem.

Niti iz moga džepa, niti u njega.

:wave:

P. S.
Preporuka za Sony KD-55XE70xx modele:
http://www.eponuda.com/4k-ultra-hd-tv/sony-kd55xe7005b-smart-4k-ultra-hd-televizor-cena-413385
http://www.eponuda.com/4k-ultra-hd-tv/sony-kd-55xe7077s-smart-4k-ultra-hd-televizor-cena-413225

Ovde sam objasnio i zašto.
Povoljan model sa AUO MVA panelom.

Apsolutno nemam razloga nikoga da reklamiram pošto sarađujem sa ovlašćenim serviserima i distributerima i generalno nisam naklonjen ni jednom brendu već iz mog iskustva smatram da sony nije kao što je nekad bio i za razliku od tebe sam objektivan i gledam racionalno na stvari koje isključivo vezuje danasnje vreme a ne neka prošlost iz doba trinitrona, bravia, kuro plazmi i sl.
Da sam bilo kakav "predstavnik" ili "fan" kako si naveo sigurno se nebih sa tobom raspravljao na forumu koji posećujem preko 15 godina i smatram da nije primereno mojih godina da se prepucavam ali isto tako poštujem i tuđa mišljenja. ;)
Moj savet ti je da prestaneš da čitaš plaćene recenzije i da na kontu ličnih zaključaka donosiš mišljenja a kako ćeš to uraditi na tebi je :).
Hvala bogu vama gore sa severa je sve dosta dostupnije nego nama ovde koji moramo da molimo distributere i servisere da nam daju televizore kako bi se igrali sa njima . :) poZ!
 
Poslednja izmena:
problem je sto nemaju svi kako da dodju do ličnih zaključaka (po vlastitom iskustvu) vec imaju stare sony televizore iz prosle decenije pa onda citaju razne tekstove gde na 15 razlicitih mesta ima 15 razlicitih informacija pa onda zbune sami sebe, pisu i ispravljaju postove ali i dalje tvrde da je to sto misle ispravno, dok npr veliku vecinu nisu ni videli kako izgleda :) Meni lično npr ne smeta kad vojvoda hvali neke televizore cak sta vise je i pohvalno jer ponekad ubode ( i corava koka...) a kad pogresi tu su iskusniji da ga isprave ;) skoro se da zakljuciti da je vojvoda predstavnik sony-ja(samsunga), a ne neko drugi predstavnik lg-ja :) Ja bar za sebe znam da nisam fanboy niti predstavnik bilo kakve tv marke, a hvala bogu vecinom mogu da probam (ako ne kupim) ono sto me zanima bilo tv ili nesto drugo.

@vlader
meni lično fullhd je premalo za rezoluciju 49/50+ inca i prednost bi dao dobrim 4k televizorima. ali kao sto kaze lab, zavisi i sa koje daljine sedis.
 
Poslednja izmena:
Ne bih se složio da je Duke klasičan Sony fanboy, jer po forumu je preporučivao sve, od Sony-ja, preko Samsunga, LG-ja i Philipsa, a tek za monitore... Samo konkretne modele, navodio gomile karakteristika uz obrazloženja i pominjanja da li je pokupio iskustvom ili čitanjem (i odakle je čitao).

Vrlo često se ovde čulo tipa "kupi LG UHD od serije te i te" ili "philips, sony, samsung lalala", bez mnogo osvrta na konkretne modele, pitanje šta ljudima stvarno treba i sl. Čak i u ovoj temi - LG je dobar od serije 8, ima za svakog po nešto, u skladu sa cenovnom moći i tako dalje. Ljudi postavljaju konkretna pitanja, zanimaju ih konkretni modeli, ovo je deo foruma - ŠTA DA KUPIM, a ne za testiranje i veličanje neke kompanije u pogledu tehnološkog proboja na tržištu. Znamo svi da ćemo lako za 1000-2000 evra probrati dobre modele. Dajte ljudima konkretan predlog i obrazloženje šta i zašto mislita da je to dobro. Znam da je to dosadnije od preganjanja sa vojvodom ili nekim drugim, neko je korektan, neko nije, ali manite se toga.

OK, Duke je rekao "LG „UHD“ LCD TV-e iz 2017-te ne proporučujem ni najgorem neprijatelju.", vi kažite "to nije istina, evo za ovoliko para je dobar ovaj zbog ovoga i tome slično".
Predložio je konkretan Sony. Recite "za iste pare, ovaj LG (Samsung ili Tesla) nudi ovo bolje, ovo gore.

Ja sam više puta postavio ovde pitanje, nisam dobio ni jedan konkretan odgovor. Osim ranije od Dark Side-a i više puta od Duke-a. Gledam teme i na 20 pitanja, poneko se udostoji odgovorom. I to šturim. OK, kapiram, dosadno je, nemaju ljudi vremena, ako imaju iskustva, i obratno. A kad se neko pojavi i kaže - ovo valja, ovo ne valja, e onda se nađu poznavaoci. Da mu kažu da nije u pravu.
 
Svaka čast njemu na svim preporukama to poštujem, ja sam mu skrenuo pažnju na njegove komentare koji nisu primereni a isto tako nisu ni opravdani u potpunosti. Sve razloge sam naveo i lepo obrazložio da greši, na žalost nemam previše slobodnog vremena ali svakako da ću svima pomoći oko izbora i obrazložiti zašto i kako i zbog čega.
 
Poslednja izmena:
Te dijagonale su premale za 4K, izuzev ako ne sedis na metar od tv-a. A i skaliranje je bolje sa 720p->FHD nego 720P->4K. Problem je sto je sve manji izbor FHD televizora, uglavnom su to jeftini modeli sa ne bog zna kakvim kvalitetom.Prakticno si osudjen na 4K trebao ti on ili ne.
Stvarno? Baš blesavo ako sada isfušere FHD televizore jer još nema toliko 4K sadržaja da bi to potisnulo FHD modele. Koliko sam malo bacio pogleda po sajtovima i u jednoj radnji ima podjednako FHD i 4K modela, zapravo možda i nešto više FHD. Nije valjda da su svi loši? Neki kažu da je bolje uzeti dobar FHD nego slabiji 4K, samo što ja ne znam koliko je novca "dobar FHD" a koliko "solidan 4K". Ono što sam gledao ima 49" FHD nešto malo ispod 500€ a oni 49" 4K su od oko 600€ (vidio sam neke Grunding modele u nekoj radnji). Da li bi to mogao biti dobar 49" FHD ako je malo ispod 500€? Da li je 4K loš ako je oko 600€?

Nisam zahtjevan korisnik, TV zapravo već godinama uopšte ni ne gledam ali uskoro ću možda seliti i na prvu nisam ni mislio uzimati TV ali onda mi je palo na pamet da bi mi mogao dobro doći da filmove i serije gledam na njemu a ne na kompjuteru kao do sada, uz poneku utakmicu. Velikim dijelom bi to bili sadržaji koje bih skidao sa interneta. Zato me i zanima kako radi skaliranje tih sadržaja na FHD i na 4K. Na FHD je sigurno bolje ali ne znam da li recimo 720p izgleda baš loše na 4K ili je pristojno.

A što se tiče prebacivanja sadržaja sa interneta na TV sada imam neki stari HD player ali vidim da ovi novi televizori imaju jedan ili više USB priključaka, da li to radi pristojno? Kakva je podržanost formata? Da li moram obratiti pažnju na to kada gledam detaljnije neki model ili sada svi više-manje imaju podršku za sve uobičajene formate za ono što se skida sa intenreta (film, serija)?
 
@baka
niko ne moze testirati svaki model koji se moze naci na trzistu te su pitanja "kakav je kgdpi5266778v?" vecinom neodgovorena (barem od ljudi koji zasnivaju preporuke na licnim iskustvima). Takodje problem skoro svake teme je da su za veliku vecinu pitanja odgovori vec dati pa isto tako sto nekog mrzi da procita ili da koristi search tako nekog mrzi i da pise. Ja sam lepo napisao nemam nikakav problem kad vojvoda pise jer iznosi i korisne informacije, a vidi se da i ima vremena da pise. Problem je kad neko drugi preporuci drugi model, a da to nije model koji je on preporucio (vrlo, vrlo cesto sony i pomalo samsung sto se moze videti u porukama) onda je odmah neko drugi fanboy, predstavnik kompanije, marketar, reklamiranje i td... a npr ne razmisli da su u velikoj vecini testovi na netu koji su placeni. Evo npr u ovoj temi, niko cak nije ni osporio pomenuti model sony-ja, ok preporucivali su se i drugi modeli sto je normalno i pohvalno, ali se odmah drugi labelisu kao marketari... Upravo zbog takvih postova npr iskusniji clanovi i ne pisu jer ce se uvek naci neko ko misli da sve zna pa i ne vredi ulaziti u dalju diskusiju.
 
Ne bih se složio da je Duke klasičan Sony fanboy, jer po forumu je preporučivao sve, od Sony-ja, preko Samsunga, LG-ja i Philipsa, a tek za monitore... Samo konkretne modele, navodio gomile karakteristika uz obrazloženja i pominjanja da li je pokupio iskustvom ili čitanjem (i odakle je čitao).

Vrlo često se ovde čulo tipa "kupi LG UHD od serije te i te" ili "philips, sony, samsung lalala", bez mnogo osvrta na konkretne modele, pitanje šta ljudima stvarno treba i sl. Čak i u ovoj temi - LG je dobar od serije 8, ima za svakog po nešto, u skladu sa cenovnom moći i tako dalje. Ljudi postavljaju konkretna pitanja, zanimaju ih konkretni modeli, ovo je deo foruma - ŠTA DA KUPIM, a ne za testiranje i veličanje neke kompanije u pogledu tehnološkog proboja na tržištu. Znamo svi da ćemo lako za 1000-2000 evra probrati dobre modele. Dajte ljudima konkretan predlog i obrazloženje šta i zašto mislita da je to dobro. Znam da je to dosadnije od preganjanja sa vojvodom ili nekim drugim, neko je korektan, neko nije, ali manite se toga.

OK, Duke je rekao "LG „UHD“ LCD TV-e iz 2017-te ne proporučujem ni najgorem neprijatelju.", vi kažite "to nije istina, evo za ovoliko para je dobar ovaj zbog ovoga i tome slično".
Predložio je konkretan Sony. Recite "za iste pare, ovaj LG (Samsung ili Tesla) nudi ovo bolje, ovo gore.

Ja sam više puta postavio ovde pitanje, nisam dobio ni jedan konkretan odgovor. Osim ranije od Dark Side-a i više puta od Duke-a. Gledam teme i na 20 pitanja, poneko se udostoji odgovorom. I to šturim. OK, kapiram, dosadno je, nemaju ljudi vremena, ako imaju iskustva, i obratno. A kad se neko pojavi i kaže - ovo valja, ovo ne valja, e onda se nađu poznavaoci. Da mu kažu da nije u pravu.

Razmisljao sam da li da komentarisem ili ne....ali....jace je od mene...
Dakle, potpuno se slazem sa tobom...ovo je deo foruma gde neko ko ne zna pita za savet ( u ovoj temi to sam ja )... i potpuno je normalno da neko zeli ili ne zeli, ili da ima ili nema vremena...ali zanimljivo je da pojedinci ne nalaze vremena da ponude neku preporuku ali imaju dovoljno vremena da komentarisu tudje stavove i polemisu sa njima....To po meni nije korektno...ali po meni....mozda tako treba..
U svakom slucaju onima koji su se potrudili i pokusali da mi pomognu...hvala...to vazi i za one koji tek imaju nameru da daju savet :)...pazljivo citam ;)
 
Poslednja izmena:
Konkretan predlog, 55" za 1100 eura, Samsung 55MU7000 (iz madjarske je MU7052, dok je u USA i Kanadi MU8000!, tako da obrati pažnju ako gledaš testove, MU8000 tamo je MU7000 ovde).

Pošto se ja kao 'razumem' često me tako dave da nešto preporučim, ove godine 3 ova su uzeta zato što sam im ja rekao, neki kao zamena za monitor, neki kao klasičan media player, tv itd, svi su zadovoljni :)

Od samsung game za do 1100 nema bolje, to je best buy.

Košta 1050 eur iz HU, kod nas je prilično skuplji..
 
Poslednja izmena:
Stvarno? Baš blesavo ako sada isfušere FHD televizore jer još nema toliko 4K sadržaja da bi to potisnulo FHD modele. Koliko sam malo bacio pogleda po sajtovima i u jednoj radnji ima podjednako FHD i 4K modela, zapravo možda i nešto više FHD. Nije valjda da su svi loši? Neki kažu da je bolje uzeti dobar FHD nego slabiji 4K, samo što ja ne znam koliko je novca "dobar FHD" a koliko "solidan 4K". Ono što sam gledao ima 49" FHD nešto malo ispod 500€ a oni 49" 4K su od oko 600€ (vidio sam neke Grunding modele u nekoj radnji). Da li bi to mogao biti dobar 49" FHD ako je malo ispod 500€? Da li je 4K loš ako je oko 600€?

Mnogo teska pitanja postavljas :) No bez sale, kao sto pomenu MarkoZ, toliko je razlicitih modela u prodaji pa ne ocekuje da dobijes onformacije o svima. Da li postoji dobar FHD za 500 evra? Sasvim moguce ali ja ne znam za takvog, jednostavno nisam naleteo na neki takav. Uvek bih ti radije preporucio dobar FHD za 500 nego neki UHD za 600 (obzirom na ono sto tebi treba) ali kao sto rekoh, nemam iskustva u tom segmentu. Opet dobio si ovde preporuku za 55XE7005, preko oglase je malo preko 700evra pa to moze da ti bude odlican izbor, jedino treba proveriti kako izgleda fudbal na njemu obzirom da je samo 60Hz.

Nisam zahtjevan korisnik, TV zapravo već godinama uopšte ni ne gledam ali uskoro ću možda seliti i na prvu nisam ni mislio uzimati TV ali onda mi je palo na pamet da bi mi mogao dobro doći da filmove i serije gledam na njemu a ne na kompjuteru kao do sada, uz poneku utakmicu. Velikim dijelom bi to bili sadržaji koje bih skidao sa interneta. Zato me i zanima kako radi skaliranje tih sadržaja na FHD i na 4K. Na FHD je sigurno bolje ali ne znam da li recimo 720p izgleda baš loše na 4K ili je pristojno.

A što se tiče prebacivanja sadržaja sa interneta na TV sada imam neki stari HD player ali vidim da ovi novi televizori imaju jedan ili više USB priključaka, da li to radi pristojno? Kakva je podržanost formata? Da li moram obratiti pažnju na to kada gledam detaljnije neki model ili sada svi više-manje imaju podršku za sve uobičajene formate za ono što se skida sa intenreta (film, serija)?

Gledajuci srednju-visu klasu po proizvodjacima, Sony ima najbolje algoritme skaliranja, ovogodisnji Samsung je skoro na istom nivou, LG pomalo zaostaje (nije to lose ali je slika meksa - mutnija). Ali opet vodi racuna ovo je samo generalno stanje i zavisi od modela do modela. Najbolju podrsku za multimediju (pustanje fajlova kroz mrezu, usb...) generalno imaju LG i Samsung vec dugo godina.
 
Razmisljao sam da li da komentarisem ili ne....ali....jace je od mene...
Dakle, potpuno se slazem sa tobom...ovo je deo foruma gde neko ko ne zna pita za savet ( u ovoj temi to sam ja )... i potpuno je normalno da neko zeli ili ne zeli, ili da ima ili nema vremena...ali zanimljivo je da pojedinci ne nalaze vremena da ponude neku preporuku ali imaju dovoljno vremena da komentarisu tudje stavove i polemisu sa njima....To po meni nije korektno...ali po meni....mozda tako treba..
U svakom slucaju onima koji su se potrudili i pokusali da mi pomognu...hvala...to vazi i za one koji tek imaju nameru da daju savet :)...pazljivo citam ;)

evo razmisljao i ja da li da odgovorim ili ne ali ajde. sa takvim stavom znaci treba cekati jednu preporuku i ici u prodavnicu. Onda odes, kupis xe7 i (ne)zadovoljno gledas :) ne znam sta te sprecava jer svaka sledeca preporuka ce doneti polemiku.Trebamo preporuciti 100modela od kojih ce svako imati razlicito misljenje? A ako neces polemiku imaces 10 preporucenih modela bez obrazlozenja pa ti sad do sledece godine razmisljaj sta ces da kupis ako neces sam da se potrudis. U svakom slucaju ovde imas dosta preporucenih modela i verujem da neces vise dobiti nijednu, na netu ima dosta testova i informacija pa koga stvarno zanima moze da sedne i da procita ako ne moze uzivo da vidi. Tvoja izjava moze biti i kontra, zanimljivo je da pojedinci cekaju da im se nesto napise na tacni, a za to vreme dok cekaju mogli su da procitaju 100+ testova ili bar napisati jos malo vise informacija sta traze. Pitanje koje je tebi vojvoda postavio u trecem postu ove teme treba svako da napise pre nego sto postavi pitanje sta da kupim,a ne da neko gleda u pasulj. Ni jedan TV nije isti, pa tako cak i isti modeli. Ne ocekuj da ce neko iskusan sesti i pisati referate zasto je jedan mozda bolji od drugog. Jer ako pocne da pise onda je to "polemika", a ako ne pise onda su odgovori sturi i nisu vredni pisanja. Upravo zbog ovoga niko i ne pise pa se posle zalite. Ja sam napisao da niko ne testira sve modele na trzistu pa ce ovi sto ih zanimaju konkretni modeli biti uskraceni odgovora. Takodje dosta zavisi i do subjektivnog dozivljaja pa onaj koji odgovara jednom nece odgovaratii drugom. A ako neko napise da nesto ne valja neka napise i zasto tako misli jer ce neko mozda propustiti kupovinu necega sto mu odgovara i cenovno i korisnicki jer je procitao da ne valja.

@vader
sve ti je odgovorio lab310. Najgore je sto su korisnici najvise doprineli tome da dobijamo rgbw panele jer svi hoce "ultra" tv za 500-600e pa onda kao ne valjaju. Upravo zbog toga je ponuda tv-a u nizem i srednjem segmentu sve gora iz godine u godinu,kvalitetan fhd izumire, a ko hoce pravi uhd kvalitet mora da odvoji 5 prosecnih plata. Proizvodjači trljaju ruke,a kupci carobne lampe i prazne dzepove.
 
Poslednja izmena:
evo razmisljao i ja da li da odgovorim ili ne ali ajde. sa takvim stavom znaci treba cekati jednu preporuku i ici u prodavnicu. Onda odes, kupis xe7 i (ne)zadovoljno gledas :) ne znam sta te sprecava jer svaka sledeca preporuka ce doneti polemiku.Trebamo preporuciti 100modela od kojih ce svako imati razlicito misljenje? A ako neces polemiku imaces 10 preporucenih modela bez obrazlozenja pa ti sad do sledece godine razmisljaj sta ces da kupis ako neces sam da se potrudis. U svakom slucaju ovde imas dosta preporucenih modela i verujem da neces vise dobiti nijednu, na netu ima dosta testova i informacija pa koga stvarno zanima moze da sedne i da procita ako ne moze uzivo da vidi. Tvoja izjava moze biti i kontra, zanimljivo je da pojedinci cekaju da im se nesto napise na tacni, a za to vreme dok cekaju mogli su da procitaju 100+ testova ili bar napisati jos malo vise informacija sta traze. Pitanje koje je tebi vojvoda postavio u trecem postu ove teme treba svako da napise pre nego sto postavi pitanje sta da kupim,a ne da neko gleda u pasulj. Ni jedan TV nije isti, pa tako cak i isti modeli. Ne ocekuj da ce neko iskusan sesti i pisati referate zasto je jedan mozda bolji od drugog. Jer ako pocne da pise onda je to "polemika", a ako ne pise onda su odgovori sturi i nisu vredni pisanja. Upravo zbog ovoga niko i ne pise pa se posle zalite. Ja sam napisao da niko ne testira sve modele na trzistu pa ce ovi sto ih zanimaju konkretni modeli biti uskraceni odgovora. Takodje dosta zavisi i do subjektivnog dozivljaja pa onaj koji odgovara jednom nece odgovaratii drugom. A ako neko napise da nesto ne valja neka napise i zasto tako misli jer ce neko mozda propustiti kupovinu necega sto mu odgovara i cenovno i korisnicki jer je procitao da ne valja.

Vidi ovako...mislim da si promasio sto se tice mog stava :) ....dakle, od kada je interneta sve je mnogo lakse..ima hiljadu testova ovoga ili onoga...ovde ili onde... i naravno onaj ko kupuje to i procita u ovom slucaju ja...ne bas svih hiljadu...ali :) )
Takodje ima i isto toliko raznoraznih placenih testova....to nam je bar svima jasno.... Poenta ovakvih tema je da oni koji su iskusniji ili su skoro kupovali nesto slicno daju svoj savet, i ja sam ga davao u nekim prilikama...nemam pojma da li me je taj neko poslusao, ali je procitao jos jedno misljenje.
Na pitanja koje mi je vojvoda postavio ja sam i odgovorio...znaci trudim se da pomognem onome ko se opet trudi da meni da savet...
Dalje..da mi je kupovina televizora zivotni problem verovatno bih se mnogo vise uneo u to...ovako, gledaj na to kao na hobi....resio sam da promenim moju staru Panasonic plazmu, nisam neki zahtevni korisnik ili ovisnik o TV-a ( da jesam odvojio bih tri puta vise novca ), jasno mi je da za pare koje sam ja odvojio ne moze da se kupi nesto vrhunsko, i zato sam i pitao one koji se vise zanimaju za temu TV-a....i naravno da cu na kraju ja doneti odluku....ali opet, saznao sam neke stvari oko vrsta ekrana i koji je za sta bolji..
I ne ...ne ocekujem nikakve referate....ocekujem predloge...prosto i jednostavno....ako ih ima, ima....ako ne...opet dobro....
Nije mi bila namera da se vodi polemika ko je ciji predstavnik.... Sony-a, LG-a.... i sl.
...eto....
 
Nazad
Vrh Dno