Šta je novo?

Windows 7 64bit ne moze na Ryzen ?

Ako si procitao sta sam napisao u editovanom postu, ispalo je da sam na ne znam koji nacin bio prekinuo instalaciju drajvera pa sam ih sad instalirao kako treba. A ako mislis na instaliranje 7ice i problema sa drajverima za usb jedan clan mi je prosledio link za skidanje win7 sa ugradjenim drajverima i sve proslo glat.

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 
u editovanom postu pise samo da si resio problem pa sam zato pitao jer mozda jos nekome zatreba isto pa da se zna koji postupak radi.
bitno je da si resio problem i instalirao 7-icu koja je ipak prihvatljiva.
 
Mene najviše zanima kako svima radi Win7 nakon onog dosadno Microsoft-ovog......TRY WINDOWS 10 bulšita u taskbaru...
Ono đu*re što si morao da skrivaš u Update-u da ne bi smaralo...

Da li se update-uje redovno?
Da li sve radi ok?
 
iskljucis apdejt, instaliras simplix i pobedio si.
radi 7ica odlicno, instalirana na skylake platformi. ne koristim win skoro uopste ali 7ica moze da dodje u obzir pa je drzim za po neku igru...
 
Imam ryzen 1700 i asus b350. Uspeo sam da instaliram win 7, pomogao mi je clan koji je poslao link verzije sa usb drajverima. Posle sam uradio update sa onog ruskog sajta. Danas win je sam krenuo da instalira nove updejte :)
 
Kao da samo dodam usb drivere na postojecu instalaciju jer ne zelim da obrisem windoze ima puno toga instalirano i podesavano za neke sisteme koji su prikaceni na comp..
 
USB2 drajveri su uglavnom sa chipset-om a USB3 Asmedia chip.
 
Koristi PS/2 misa za instalaciju Windowsa, raskaci sve USB uredjaje pri instalaciji.
 
Molba, ako moze neko da mi posalje taj link sedmice sa integrisanim drajverima na pm?

PS cisto za rezervu, ja sam isto se malo namucio dok sam instalirao Win7 x64 na x370 sa Ryzen 1700 cpu-om, prvo sam pokusao sa ASrock-ovim Winpatcher programom, to je nekim cudom proslo iz prve, ja reko super, ali uspeo sam da srusim sistem sa nekom glupom temom, zatim sam uzaludno pokusavao, sve isto radio i nisam na kraju uspeo s tim. Sa ASUS-ovom alatkom nisam probao, ali morao sam da originalni iso ubacim u nLite, integrisem drajvere koje sam rucno poskidao za plocu (USB3, AHCI i chipset), i proslo je sve preko USB tastature i misa. Koristio sam Windows 7 x64 SP1 Ultimate (originalni iso).
 
Znaci pokusao sam svasta i registry sam sredjivao sa drugog compa, i ubacio u startup da pocne instalaciju drajvera on mi izbaci user contorl i to nekako izbacim (znaci nemam ni misa ni tastaturu), sa PS2 bi bilo najlakse ali ASUS 350 ploca nema ps2... i tako smaranju nikad kraja...
 
Hvala za link. Inace, ovaj ruski update traje 2 dana :)

@Zenon, probaj ovo gore sto sam napisao pomocu nLite, nije uopste komplikovano. Nadji neki originalan netaknut ISO od sedmice, iskopiraj sadrzaj u neki folder, otvori nLite, prati uputstva sa neta za integraciju drajvera, potrudi se da nadjes AHCI, chipset i USB3.0 drajvere koji moraju biti integrisani. Zapamti, moraju da se integrisu preko nLite u wim i boot image fajlove.
 
Evo ja posle godinu dana resih da se vratim na Win 7, dosadila mi 10-ka sa raznim glupostima. Skinuo sam neku verziju koja je azurirana do septembra 2018-te, podigao OS preko tastature sa PS2 ulazom i odmah, prvo instalirao drajvere za Chipset i radi i tastatura i mis na USB. OS se azurira bez ikakvih problema i ne prijavljuje mi nikakvu gresku kao ranije, cak mi je pronasao i drajvere za stari stampac o kojem sam pisao na 2-goj str. i sve radi bez greske...
 
Jel uspeo neko na Ryzen 2 ???
 
Windows 7 Ultimate na Ryzen 5 3400G i Asus Prime a320m-k, sve bez problema iz prve, svi drajveri uredno instalirani, windows apdejtovan preko simplix.. Samo treba bios da se apdejtuje na najnoviji da bi imao full ACPI podrsku, da se iskljuci fasboot i da se ukljuci CSM i to je to.
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png
Screenshot_4.png
Screenshot_5.png
 
Poslednja izmena:
samo za inicirane. sry
 
  • Veći FPS u igrama.
  • Nema spyware-a i telemetrije.
  • Ne okilavi se posle svakog update-a.
  • Ne BSOD-uje bez razloga.
  • Radi brže.
  • Radi stabilnije.
  • Bolji UI.
  • I dalje podržava najnovji hardware neoficijelnim putevima.
  • Zauzima manje mesta na disku.

Ljudi koji ga instaliraju nisu ludi, i vrlo dobro znaju zašto to rade.
 
1. Misliš na spectre/meltdown, to ne pogađa Ryzen 3000 koji je ovde naveden. A nema optimizacije za Ryzen.
2. Ima.
3. Nije tačno.
4. Svaki Windows ima BSOD.
5. Ne.
6. Ne.
7. Diskutabilno.
8. Pa? Nema podršku generalno.
9. Gde je to realno problem, osim za low end računare?
 
1. Misliš na spectre/meltdown, to ne pogađa Ryzen 3000 koji je ovde naveden. A nema optimizacije za Ryzen.
2. Ima.
3. Nije tačno.
4. Svaki Windows ima BSOD.
5. Ne.
6. Ne.
7. Diskutabilno.
8. Pa? Nema podršku generalno.
9. Gde je to realno problem, osim za low end računare?
Ok.
 
  • Veći FPS u igrama.
  • Nema spyware-a i telemetrije.
  • Ne okilavi se posle svakog update-a.
  • Ne BSOD-uje bez razloga.
  • Radi brže.
  • Radi stabilnije.
  • Bolji UI.
  • I dalje podržava najnovji hardware neoficijelnim putevima.
  • Zauzima manje mesta na disku.

Ljudi koji ga instaliraju nisu ludi, i vrlo dobro znaju zašto to rade.
Možda nisu ludi ali svakako zadrcani za 7micu.
Imao sam W7 i W10 na istoj mašini u dual BOOT-u sa 1600x i 1700x i 10ka iako rane verzije su radili daleko bolje. Posle kada sam prešao x470 (sa x370) ploče i 2700x više nije 7mica htela više da radi bez velike modifikacije. Sada su poslednje verzije 10ke i W11 dobili poboljšanja baš za Ryzen. Sve ovo što si naveo kao plus za W7 je potpuno netačno. Nema veći FPS, spyware i telemetrija niti si ozbiljni niti nešto smetaju, to je nešto lično za paranoike. Većina updejta se završava za do pola sata i to samo oni veliki (CU). I 7mica une da BSOD-uje bez razloga ili sa razlogom. Bolji UI, to je debetabilno jer je samo lično mišljenje. Drajveri su problem za 7micu, novi se teško nabavljaju. Nema DirectX 12 u 7mici i džaba ti sav ne HW kada toga nema.
 
  • Veći FPS u igrama.
  • Nema spyware-a i telemetrije.
  • Ne okilavi se posle svakog update-a.
  • Ne BSOD-uje bez razloga.
  • Radi brže.
  • Radi stabilnije.
  • Bolji UI.
  • I dalje podržava najnovji hardware neoficijelnim putevima.
  • Zauzima manje mesta na disku.

Ljudi koji ga instaliraju nisu ludi, i vrlo dobro znaju zašto to rade.

Nije brži i stabilniji bar kad je grafički podsistem u pitanju. 8 i 8.1 bili dosta bolji od Sedmice na tom polju, o 10 da ne pričam.
Što se updatea tiče, ne kilavi se niti gomila prostor na disku kao Sedmica (koja je doduše dobila alat za uklanjanje starih verzija sistemskih fajlova).
 
I dobro je što nema updejta za 7micu,poslednji veliki update koji možeda se uporedi s CU ma W10 je bio Sp1 koji je uzimao po pola dana da se instalira.
 
Neinicirani...
 
Nazad
Vrh Dno