Šta je novo?

Windows 7 64bit ne moze na Ryzen ?

Učlanjen(a)
12.10.2012
Poruke
263
Poena
170
Sklopio sam sledecu konfiguraciju
Asus b350 Prime Plus
Ryzen 3 1300x
Kingston HyperX 2x4gb 2666mhz
Gigabyte 1050ti
SSD Samsung evo 250gb
Problem je sledeći kad pokrenem instalaciju windowsa tastatura i mis se ugase i nema šanse da prorade tako da ne mogu da nastavim instalaciju,probao sam sve moguce portove isto (u biosu mis i tastatura radi normalno)
Probao sam i drugi win 7 isto se dešava
 
vidi da li u biosu imaš Legacy USB Support i USB Keyboard and Mouse Simulator pa se poigraj sa tim. isto mi se to desilo ali na skylake-u. ne znam da li moraš da praviš i custom instalaciju 7-ice pa pogledaj na sajtu matične ploče da li ima tool.

imas na sajtu ploce alat i treba ti ovo na slici cime ces da napravis instalaciju i poigraj se sa ovime gore sto sam ti pomenuo, verujem da imas tako nesto u asus biosu...
 

Prilozi

  • Screen Shot 2017-11-12 at 7.10.25 AM.png
    Screen Shot 2017-11-12 at 7.10.25 AM.png
    28.2 KB · Pregleda: 370
Poslednja izmena:
Probao sam u biosu mouse simulator i legacy nije pomoglo,problem je resio ovaj utility tool sto si poslao i iskreno da ti kazem nikad se nebi setio toga a probao sam milion stvari da sam samo znao ranije juce sam izgubio pola dana pokušavajući da resim problem.
Zahvaljujem na pomoći
 
ja sam morao da se poigraj i sa te dve stavke u biosu jer imam dva sistema.
super sto si rešio, probao sam sve kako ne bih instalirao ubogi win 10.
 
Problem je što win 7 instalacija (mislim da 10-ak ima, ali nisam siguran) nema u sebi drajvere za USB 3.0 pa efektivno ne prepoznaje fleš.

Samo se ubaci u instalaciju drajver za USB 3.0 i sve radi kako treba (što si ti i uradio ovim "fix"-om).

Pored ovoga najlakše rešenje je da gurneš u USB 2.0. Ako ne umeš da dodjes drajver u instalaciju, možeš ga staviti i na nekom mestu pa pri instalaciji povući odatle kada kaže da neće dalje. Ja sam upravo to morao da radim sa jednim laptopom kome su otišli USB 2.0 ulazi i ostali samo 3.0.
 
Poslednja izmena:
I ja sam se skoro mucio da podignem 7-cu na novoj konfiguraciji, ali bezuspesno i sa "ASUS EZ Installer-om" i nikako mi nije uspevalo da prebacim OS na flesku. Problem sam resio tako sto sam ubo staru tastaturu sa PS2 prikljuckom i podigao 7-cu bez problema, iako mi mis nije radio. Jedini problem je sto Windows 7 nece da se azurira, prijavljuje gresku da novi Ryzen procesor nije podrzan i ne znam kako to da resim, znaci update ne radi uopste. Ima li neko resenje za ovaj problem?

Problem je što win 7 instalacija (mislim da 10-ak ima, ali nisam siguran) nema u sebi drajvere za USB 3.0 pa efektivno ne prepoznaje fleš.

Samo se ubaci u instalaciju drajver za USB 3.0 i sve radi kako treba (što si ti i uradio ovim "fix"-om).

Pored ovoga najlakše rešenje je da gurneš u USB 2.0. Ako ne umeš da dodjes drajver u instalaciju, možeš ga staviti i na nekom mestu pa pri instalaciji povući odatle kada kaže da neće dalje. Ja sam upravo to morao da radim sa jednim laptopom kome su otišli USB 2.0 ulazi i ostali samo 3.0.

Ma nije problem da se podigne sa fleske koja je npr. 2.0 ili 3.0, problem je u tome sto ne rade mis i tastatura koji su prikaceni na USB, napisao sam iznad kako sam ja to resio.
 
Poslednja izmena:
skini ovo i instaliraj, malo ce da potraje prvi put. sledeci put opet skines ovo kad izadje nova verzija i sve tako... iskljuci auto apdejt windowsa jer ce tako da ti povuce to djubre koje namerno ubacuju da ti win ne bi radio na ryzenu.

http://forum.oszone.net/thread-257198.html

mada bi najbolje bilo da na klot instalaciju windowsa instaliras ovaj apdejt.
 
skini ovo i instaliraj, malo ce da potraje prvi put. sledeci put opet skines ovo kad izadje nova verzija i sve tako... iskljuci auto apdejt windowsa jer ce tako da ti povuce to djubre koje namerno ubacuju da ti win ne bi radio na ryzenu.

http://forum.oszone.net/thread-257198.html

mada bi najbolje bilo da na klot instalaciju windowsa instaliras ovaj apdejt.
Šta je ovo? Instlira samo proverene apdejtove ili...
Ne razumem ruski uopšte :)
 
tako bi trebalo :)

i ja sam dobio preporuku od clana ovde i radi bez problema vec nekoliko meseci...

nakon svakog ms apdejta se filtriraju oni stetni koji bi mogli nesto da zeznu... bilo bi dobro da postoji simplix za win10, kapiram da bi ljudi manje problema imali...

evo pise u prvom komentaru отключением телеметрии и проверки процессоров, meni je to dovoljno :)
 
Poslednja izmena:
Nakon stavljanja nove kopije Windows-a 7, traje dugo, jer se stavljaju sve zakrpe. Pritom, instalira se do 75 zakrpa po restartu. Da se sve zakrpe stave odjednom, mislim da bi trajalo ceo dan, verovatno i duže.

Sve je to M$, namenski i planski napravio, kako bi ljudi mislili, kako je to loše i "zastarelo".
 
^evo čoveka koji me je prosvetlio :)
da, instalira beše po 80 apdejtova i zavisi od mašine koliko će da potraje ali nije previše strasno, osim ako se ne radi na nekom lap topu uz mehanički hdd :)
ali tu je kriv ms zbog retardiranog načina apdejtovanja.
dobra stvar kod ovog alata je što nakon zavrsetka sam pokrene disk cleanup i pocisti sve nepotrebno.
 
skini ovo i instaliraj, malo ce da potraje prvi put. sledeci put opet skines ovo kad izadje nova verzija i sve tako... iskljuci auto apdejt windowsa jer ce tako da ti povuce to djubre koje namerno ubacuju da ti win ne bi radio na ryzenu.

http://forum.oszone.net/thread-257198.html

mada bi najbolje bilo da na klot instalaciju windowsa instaliras ovaj apdejt.

Ja nikada i ne drzim auto apdejt windowsa, nego podesim da proverava da li ima novih zakrpa, pa ja instaliram ono sto meni treba. Problem mi je jedino sto imam stari stampac "HP 4500 Color Laser Jet" i dok ne ukljucim auto apdejt windowsa nece da se instalira, a nikako ne mogu da nadjem drajvere za njega.
 
na to sam i mislio ali sam pogrešno napisao, ja sve to gasim i instaliram ručno simplix.
ne znam, ja sam nasao neki paket drajvera za taj štampač ali preko telefona pa ne znam gde će odvesti link ali ovde ga ima i odabere se normalno win 7:

https://support.hp.com/us-en/driver...one-printer-series-g510/3919445/model/3919447

e sad pojma nemam što ti je win oko toga brljavio...

skoro sam burazeru i ortaku instalirao drajvere za štampač ali na meku i koliko se sećam oba su bila hp a siguran sam da je na jednom prošao ovakav pack drajvera (nešto preko 500mb je instalacija) i radi bez problema...
 
na to sam i mislio ali sam pogrešno napisao, ja sve to gasim i instaliram ručno simplix.
ne znam, ja sam nasao neki paket drajvera za taj štampač ali preko telefona pa ne znam gde će odvesti link ali ovde ga ima i odabere se normalno win 7:

https://support.hp.com/us-en/driver...one-printer-series-g510/3919445/model/3919447

e sad pojma nemam što ti je win oko toga brljavio...

skoro sam burazeru i ortaku instalirao drajvere za štampač ali na meku i koliko se sećam oba su bila hp a siguran sam da je na jednom prošao ovakav pack drajvera (nešto preko 500mb je instalacija) i radi bez problema...
Hvala :)
 
Problem je što win 7 instalacija (mislim da 10-ak ima, ali nisam siguran) nema u sebi drajvere za USB 3.0 pa efektivno ne prepoznaje fleš.

Samo se ubaci u instalaciju drajver za USB 3.0 i sve radi kako treba (što si ti i uradio ovim "fix"-om).

Pored ovoga najlakše rešenje je da gurneš u USB 2.0. Ako ne umeš da dodjes drajver u instalaciju, možeš ga staviti i na nekom mestu pa pri instalaciji povući odatle kada kaže da neće dalje. Ja sam upravo to morao da radim sa jednim laptopom kome su otišli USB 2.0 ulazi i ostali samo 3.0.
Kod mene je bio slucaj da ni usb 2.0 portovi nisu radili,mouse animator u biosu enabled ali dzaba,dok sam u biosu sve super cim pokrene instalaciju zabaguje,zakomplokovali su ga namerno da bi se preslo na win 10
 
Onda ne znam šta su uradili. Baš čudna stvar.
A siguran sam da je to zbog forsiranja desetke. Nije to najgore što rade po tom pitanju ;)
 
skini ovo i instaliraj, malo ce da potraje prvi put. sledeci put opet skines ovo kad izadje nova verzija i sve tako... iskljuci auto apdejt windowsa jer ce tako da ti povuce to djubre koje namerno ubacuju da ti win ne bi radio na ryzenu.

http://forum.oszone.net/thread-257198.html

mada bi najbolje bilo da na klot instalaciju windowsa instaliras ovaj apdejt.

Instalirao sam ovaj Update i posle instalacije se normalno azurira, kao sto je bilo na starijim racunarima, ne morate da stalno skidate ceo ovaj paket svaki put kada izadju novi Update-ovi. Sve radi kako treba, jedino jos nisam probao da nadjem drajvere za stampac.

edit:

na to sam i mislio ali sam pogrešno napisao, ja sve to gasim i instaliram ručno simplix.
ne znam, ja sam nasao neki paket drajvera za taj štampač ali preko telefona pa ne znam gde će odvesti link ali ovde ga ima i odabere se normalno win 7:

https://support.hp.com/us-en/driver...one-printer-series-g510/3919445/model/3919447

e sad pojma nemam što ti je win oko toga brljavio...

skoro sam burazeru i ortaku instalirao drajvere za štampač ali na meku i koliko se sećam oba su bila hp a siguran sam da je na jednom prošao ovakav pack drajvera (nešto preko 500mb je instalacija) i radi bez problema...

Moj nije taj "hp officejet 4500 all in one printer", nego mnogo stariji i veci (star je 10-tak god. mozda) i kacim ga na "LPT" port, a ne na "USB".
 
Poslednja izmena:
Ukoliko izbacuje pri updateu da hardver nije podrzan od strane windowsa(bilo 7,bilo 10)samo poterajte programcic koji se zove wufuc_setup_x64.msi68747470733a2f2f63646e2e676861636b732e6e65742f77702d636f6e74656e742f75706c6f6164732f323031372f30.png
 
Nema potrebe, postoji Simplix i gotova stvar.
 
Gde da nadjem ovaj EZ instaler? Na sajtu Asusa nigde dugme za download samo ima opis sta radi. Veceras sklapam masinu Ryzen 1600 i Asus B350-Plus.
 
Koja je fora da se instalira star 10 godina windows na novu platformu jesi probao da instaliras windows 98 on je jos zanimljivii

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
fora je u tome sto mnogima bolje radi 7ica i 10-ka im je pravila gadne probleme.
pricam iz iskustva. 10ka me videti vise nece a verovatno ni bilo koji windows vise...
 
fora je u tome sto mnogima bolje radi 7ica i 10-ka im je pravila gadne probleme.
pricam iz iskustva. 10ka me videti vise nece a verovatno ni bilo koji windows vise...
Ja sam primetio da 10 pravi problem na stare platforme od sandy bridge pa nadalje radi bas kako treba

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
pravi ih random, nema nikakvih pravila. meni je pravila problem na skylakeu a jednom sam i na intel nuc masinici dobio sarene linije pri bootu sa FC apdejtom.
na masini iz potpisa sam dobio crni ekran prilikom boota nakon CU instalacije pa se to pretvorilo u sarene linije i kvadratice. mislio sam da mi je crkla nova grafika.
to mi se nije nikad desilo sa bilo kojim sistemom.
na stranu kupus koji su napravili apdejtovima, miksom c panela i onog novog settingsa...
svako bira sta ce da instalira i sta mu vise prija.
 
Ko hoce moze lako da instalira bez ikakvih gluposti u biosu, ima ISO sa integrisanim drajverima i bez ikakve muke se instalira.
 
fora je u tome sto mnogima bolje radi 7ica i 10-ka im je pravila gadne probleme.
pricam iz iskustva. 10ka me videti vise nece a verovatno ni bilo koji windows vise...

Meni desetka sada bolje radi nego sedmica dok ovaj Server 2016 samo "peva sve u šesnaest". Ja se lično više ne bih vraćao na sedmicu nikada više.
 
Sredio problem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno