Šta je novo?

D Link-DGS-105

Srle22

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruke
897
Poena
180
Pre desetak dana preselio sam se u novu zgradu u koju je MTS sproveo svoj opticki kabl. Uzeo sam paket sa brzinom interneta 150/20 Mbps. Dosao covek iz telekoma i instalirao mi ruter Huawei HG8245H. S obzirom da ruter ima 4 izlaza (dva za TV i dva za net) a u stanu je sprovedena instalacija za internet na cetiri mesta, MTS-ov majstor mi je preporucio LAN switch iz naslova kako bih preko njega u svim sobama imao vezu za net. Medjutim, iako na uredjaju stoji da na izlazima podrzava brzinu do 1Gb, ja na svim mestima imam samo 100Mbps, umesto ocekivanih 150Mbps. Upload je Ok, tj. 20Mbps. Kada direktno sa rutera povezem kabl, imam brzinu od 150 Mbps. Kada povezem preko D Linka, brzina je 100Mbps. I na samom uredjaju na izlaznim portovima svetle narandzaste lampice koje oznacavaju brzinu do 100Mbps. Pored njih su zelene lampice koje signaliziraju brzinu od 100 do 1000Mbps, i naravno ne svetle.
Sta moze biti razlog ovome i kako da dobijem zeljenu brzinu na izlazu?
Unapred hvala na pomoci.
 
Jesi li probao drugi kabl od rutera do sviča?
 
Nisam, probacu.....uz ruter su dosli neki zuti kablovi na kojima nista ne pise. Ja sam dodao dva siva na kojima stoji categorie 5e UTP. Medjutim, kada taj zuti iz rutera direktno spojim (zaobidjem D Link) sa prikljuckom za neku sobu, tada dobijam 150 Mbps.
 
Mogo si da prekonfigurises ta dva porta za IPTV i da ne kupujes switch osim ako ne planiras da uzimas IPTV.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno