Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

weasel

E4
Super Moderator
Učlanjen(a)
18.08.2004
Poruke
12,246
Poena
985
Da ne bi temu o cenama kriptovaluta spamovali sa pitanjima, nadanjima, idejama, postojaće ova tema.
Gde mogu i ljudi koji su novi u ovoj oblasti postaviti pitanje, napisati misljenje, diskustovati o cenama, o nacinima trgovine, kako da dodju do kriptovalute,sto je i poenta foruma, da svi ucestvuju.
 
Ripple se odbio na 0.2$, mislim da je dobra prilika uci, moze da uleti 20/30% skoka u narednih 2-3 dana ... ja cu da udjem sa 0.5 BTC
 
Koliko bitcoin može da ide dole?

Nekako mi je čudno da će pasti mnogo pre forka..
 
kladio bih se da ide ka 5000$, mislim da tek sledi opšti cirkus sutra, ovo do sad mi miriše samo na uvertiru za ono što sledi
 
Ogromne kolicine btc-a su trenutno zarobljene u unconfirmed transakcijama tako da je sasvim sigirno da turbulentni period tek sledi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel se ovo BTC upravo odbio na 6250$?

EDIT:
Ovo je treci put da se odbija na ovom supportu, prva dva su bila na ~6200, i sad ovaj na 6250$, ajde sada da ga zabode na 7k
 
Poslednja izmena:
Jel se ovo BTC upravo odbio na 6250$?

EDIT:
Ovo je treci put da se odbija na ovom supportu, prva dva su bila na ~6200, i sad ovaj na 6250$, ajde sada da ga zabode na 7k
Što pre shvatiš da se 7k nece desiti u ovoj deceniji ni za jednu više valutu to ce ti biti lakše i bezbolnije.
 
Kakvo je vaše mišljenje o Ethereum Classic, Dash i Litecoin?
 
Ja čak i nisam u BTC-u, hoću samo da se onaj BCH izduva... Ajde u 10 Ltc da hoće ,čisto da napravimo ovo zanimljivijim? Kako možeš uopšte da dajes prognozu na 2+ godine...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Izduvaće se i BCH i BTC (prvo BTC).

Altovi ostaju snažni. Just my 5c.
 
Poslednja izmena:
Nikad ne reci nikad, jedno je sigurno da ovde nista nije sigurno, sve se previse brzo desava, pad ili rast na dnevnom nivou po 500$ nije vise nikakva novost.
 
Izduvaće se i BCH i BTC.

Altovi ostaju snažni. Just my 5c.
Hajde da se igramo onda, 10Ltc nije puno...
Neka Vojkan ostavi adresu, posaljemo mu i čekamo, kao poštenom posredniku dajemo mu % od ukupnog uloga [emoji846]

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Neka, dosta mi je kockanja na menjačnicama.

Tamo ne vidim drugu stranu pa nemam koga da žalim/krivim. ;)
 
Dlavrov je najavio pre 3 dana da je ETC ultabullish sto se i obistinilo. Drugi trejder je najavio ovo
Watch for a candle above 20.28 for a signal to jump on
. Nisam imao municije da ispostujem BCH ali sam allin u ETC.
 
Koju aplikaciju koristite za pracenje tj alarmiranje o padu i rastu cena? Na Playu ih ima dosta,pa ako moze neka preporuka
 
^ isto, iako neki put ima latency od 5 minuta
 
Foxy trader , trogavanje sa api- only bittrex, alarmi , grafici sve u jednom.
Jedino sto ima neki bug pa se izgubi appi podesavanja na par dana.
 
Ne zaboravite da probate i Tab Trader. Takodje ima podrsku za mnostvo menjacnica, alarmi, grafici itd...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ono cemu sad prisustvujemo je sukob dva fundamentalna koncepta.

Svacije i nicije valute oko cijeg tehnoloskog unapredjenja je gotovo pa nemoguce postici saglasje.
Nasuprot konceptu valute kontrolisane od strane cvrstorukasa koji u roku od 1 min moze da donese odluke o njenom daljem smeru razvoja.

Sukob NEEFIKASNE DEMOKRATIJE nasuprot EFIKASNE I NEPREDVIDIVE DIKTATURE (Vecna Hegelovska dijalektika).

Svet koji je postao globalno selo klizi sve dublje u globalnu ekonomsku provaliju, a sukcesivni uspon i pad pojedinih kripto-valuta (a i berzi poput Mt. Gox) je samo refleksija globalnih piramidalnih sema i covekovog sna o brzom bogacenju.

Suma sumarum - Ako BCH pretekne BTC u buducnosti (blizoj ili daljoj) to ce biti vise nego jasan indikator da MOĆ vise ne stanuje u VASINGTONU, BRISELU ili MOSKVI vec u PEKINGU, SEULU ili TOKIJU.
 
Ono cemu sad prisustvujemo je sukob dva fundamentalna koncepta.

Svacije i nicije valute oko cijeg tehnoloskog unapredjenja je gotovo pa nemoguce postici saglasje.
Nasuprot konceptu valute kontrolisane od strane cvrstorukasa koji u roku od 1 min moze da donese odluke o njenom daljem smeru razvoja.

Sukob NEEFIKASNE DEMOKRATIJE nasuprot EFIKASNE I NEPREDVIDIVE DIKTATURE (Vecna Hegelovska dijalektika).

Svet koji je postao globalno selo klizi sve dublje u globalnu ekonomsku provaliju, a sukcesivni uspon i pad pojedinih kripto-valuta (a i berzi poput Mt. Gox) je samo refleksija globalnih piramidalnih sema i covekovog sna o brzom bogacenju.

Suma sumarum - Ako BCH pretekne BTC u buducnosti (blizoj ili daljoj) to ce biti vise nego jasan indikator da MOĆ vise ne stanuje u VASINGTONU, BRISELU ili MOSKVI vec u PEKINGU, SEULU ili TOKIJU.

Ja vidim ovo kao apsurd, nesto sto treba da bude decentralizovano sto je sama srz ovog crypto sveta pada dole, a ono sto je centralizovano odnosno 100% monopolisticki nastrojeno i cista suprotnost ovog prvog zbog cega je izmedju ostalog i stvoren Bitcoin , to raste...
Ovo je samo pokazatelj da niko ne veruje u decentralizaciju vec je svako ovde samo i samo zbog profita...
 
Kizo, 6 meseci sam u kriptu, a vec posle 3 sam shvatio da sama namena btca je izgubila svrhu. Cesto provlacis kroz postove "decentralizacija" i neke depresivne poruke.
Bato, nema od toga nista, milioni ljudi su usli u kripto svet, a niko ti nece reci da je usao zbog decentralizacije.

Jedini coin po meni koji ima svetlu buducnost je Zcash, jer ga smatram pravim novcicem za pranje para i razne mracne transakcije.
 
Koju aplikaciju koristite za pracenje tj alarmiranje o padu i rastu cena? Na Playu ih ima dosta,pa ako moze neka preporuka

bitcoin ticker widget je najbolja aplikacija za wigete. vrsi update u sekundu i tacna je.. (ima i alarm i sta god ti treba)
Od drugih aplikacija tu su tabtrader i blockfolio
 
Kizo, 6 meseci sam u kriptu, a vec posle 3 sam shvatio da sama namena btca je izgubila svrhu. Cesto provlacis kroz postove "decentralizacija" i neke depresivne poruke.
Bato, nema od toga nista, milioni ljudi su usli u kripto svet, a niko ti nece reci da je usao zbog decentralizacije.

Jedini coin po meni koji ima svetlu buducnost je Zcash, jer ga smatram pravim novcicem za pranje para i razne mracne transakcije.


Evo ja sam usao u sve ovo samo zato sto mi je preko glave kojekakvih privatnih banaka i ostalih pravno regulisanih reketasa. Zarada mi je bila sekundardna stvar, ali ako iste bude bilo, super, ne zalim se, nisam jos uvek postao gadljiv na pare. Mozda je nas ovakvih u manjini, ali nas zasigurno ima.
Naravno, nisam toliko naivan da s'pocetka nisam shvatio da tamo gde je piramidilna struktura da je i sredina pogodna za manipulaciju, jesam i prihvatio sam taj rizik.
Ali mi i dalje ne ide u glavu ova situacija sto se desava, da originalna ideja koja je privukla novac svih ovih godina, izgradila brend, procula se, dosla do ljudi i privukla ozbiljan kapital biva ugrozena upravo od nekog 100% centralizovanog zutaca koji je cist negativ onoga sto je ljude privuklo u celu ovu crypto pricu. Pa cekaj, zar ovo nije apsurdno? Ili meni nesto promice ovde...
Ljudi zaslepljeni profitom i pohlepom svesno ulazu novac u nesto gde nemaju apsolutno nikakvu kontrolu, ali ne shvataju da na taj nacin daju velike sanse ovoj djubrestiji da zameni BTC. Zutokljunac ako progura BCC zatvorio je krug, BCC je njegov, masine koje pravi za kopanje istog su njegove, apsolutna dominacija. Opet pitam, jel meni ovde nesto promice ili se ovde igra neka druga igra?
A kada bude odlucio da izadje iz ovoga i kada pocne novogodisnja i bozicna rasprodaja zablokirace sve i jednu menjacnicu, pa ce ovo sto je BTC mreza malo zatrokirala ovih dana biti kao decija pesmica u poredjenju sa tim.
 
k1z4 - svska cast, upravo iz tog razloga niti jedan BCC (BCH) nisam, niti cu kupiti, bez obzira na mogucu zaradu. BCC samo kvari crypto svet i treba ga sto pre potisnuti na dole, gde mu je i mesto.
 
Bitkoin je super ideja, ali nije savršena. Nekoliko stvari mi se čine nazadnim. Ako želimo zaista decentralizovanu svetsku valutu koja bi recimo mogla da služi i kao basic income neke stvari se nikako ne uklapaju.

Prvo, ne sme biti ASIC opcije. Mining algoritam koji bi nagrađivao one koji zaista koriste valutu bio bi idealan, problem je koliko blizu možemo doći do toga.

Drugo, ne sme biti ograničena količina. Ogromna količina bitkoin je nepovratno izgubljena, mislim da je neka opcija tipa 10.000 novih novčića dnevno mnogo zdravija opcija.

Mobilni novčanik vezan za osobu, otporan na cenzuru ali ne obavezno i anoniman, kod koga bi jednostavni hodl bio ne tako isplativ, e to je neki ideal. To čekamo da promeni svet, ono što bitkoin neće uraditi.
 
ni sam btc odavno nije decentralizovan, a ista firma pravi uredjaje kojim se kopa i btc i bch. Kinezi odavno kontrolisu mrezu. Ne branim BCH ali nema puno razlike u odnosu na BTC.
 
Nazad
Vrh Dno