Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Ja sam vise puta uspevao da prodam bez provizije direktno ljudima , Najvise sam kontakta i realizacija sam ostvario ovde preko ovog foruma .
Jedno veme je bila ziva i tema gde ej svako mogao da postavi sta ima ili sta zeli da kupi i proda ali tema je zakljucana .
Neke kontakte sam napravio i preko licnin poznanstava a i preko nekih sajtova za kupovinu i prodaju svega i svacega na nasem jeziku da ih ne reklamiramo :)
 
^^
Sve trče pa će da napišu.
A i to da je bolja opcija lično znaju svi, samo sa kim lično? Gde ćeš da ih nađeš? Pogotovo da neko rasprodaje btc po 4500...
Cex provizije su nešto manje, ali i dalje pozamašne (3.5% + 3.5%) znači na cifri na kojoj si ušao mora da skoči 7% tek da bi bio na nuli. Plus tu postoji jedan još veći problem, ta menjačnica je nesigurna za izvlačenje keša jer kad im prigusti za pare otežavaće i ucenjivati. Kada njima odgovara da prodaješ onda sve radi kao podmazano ali kada stvarno dođe vreme za prodaju kada to bude pogodovalo korisnicima biće druga priča. Uopšte se ne oslanjam i nemam poverenje u to što sam verifikovan korisnik više od dve godine.
 
Moze li neko da preporuci gde da otvorim wallet?
 
^^
Sve trče pa će da napišu.
A i to da je bolja opcija lično znaju svi, samo sa kim lično? Gde ćeš da ih nađeš? Pogotovo da neko rasprodaje btc po 4500...
Cex provizije su nešto manje, ali i dalje pozamašne (3.5% + 3.5%) znači na cifri na kojoj si ušao mora da skoči 7% tek da bi bio na nuli. Plus tu postoji jedan još veći problem, ta menjačnica je nesigurna za izvlačenje keša jer kad im prigusti za pare otežavaće i ucenjivati. Kada njima odgovara da prodaješ onda sve radi kao podmazano ali kada stvarno dođe vreme za prodaju kada to bude pogodovalo korisnicima biće druga priča. Uopšte se ne oslanjam i nemam poverenje u to što sam verifikovan korisnik više od dve godine.

Ljudi imate domaću menjačnicu da kupite i prodate , provizija mislim 5% preneki dan su slavili neki ljubilej bila 2% provizija. Teško je očekivati da neko privatno sad proda na ovu cenu. Ja sam ranije kupovao po većoj ceni i pretvarao u Teter ili usd gde je bilo moguće i čekao da cene padnu i oda kupovao kripto koji mi odgovara. Bitno je dali veruješ u kripto. Neznači ni sada ako kupiš po ovim cenama da ti je zagarantovana zarada i da si zaštićen od gubitka. Bar ja tako mislim :D
 
Kad nadjes nekog kome je hitno da proda, nema provizije ili je minimalna :)
 
Provizije ne bi trebalo da ima ako ja vec zelim da prodam i ako neko zeli da kupi, dakle ako je obema stranama to u interesu. U pitanju je cista ljudska pohlepa. Ja treba da budem srecan sto cu prodati bez da mi banka i menjacnica uzimaju provizije, a isto i taj sto kupuje. Ali ne, ja sad prodajem i umesto da platim proviziju, jos zelim da zaradim dodatno , da ja budem taj koji uzima proviziju nekome. Pohlepa.

Druga stvar je ako se neko bavi time, tj ako "diluje" BTC pa cini uslugu nekome time sto mu proda/kupi.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim Deltu na androidu.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Da li neko može da mi objasni postavljanje order-a na Poloniex-u (stop, limit, amount)?
 
Koristio sam na prethodnom mobilnom aplikaciju Bitcoin Checker (ikona je bila zeleno B) ali je sada ne mogu pronaci na play store-u, koja aplikacija je jednostavna i da mi prikazuje cene kriptovaluta na onom "bar-u" kada slajdujes ekran na dole (zaboravio kako se zove taj deo)?...android telefon u pitanju.
 
Ne znam na kakav bar misliš, ja koristim Hodler.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jel moze neko da podeli neko kvalitetno stivo za tehnicku analizu BTC-a ili nesto slicno za analizu cena?
Hvala
 
Jel moze neko da podeli neko kvalitetno stivo za tehnicku analizu BTC-a ili nesto slicno za analizu cena?
Hvala

Imaš toga koliko hoćeš čak se može naći i na srpskom ali postoji mali problem...to ne radi...u situaciji kod kupovine i prodaje jedino što radi jeste zdrav razum, ne biti pohlepan i imati sreće...ostalo ne radi..
 
Eh, to se onda zove kocka :) Ali vidim da ljudi na diskusiji o cenama imaju neke smislene procene, ne verujem da lupaju tek tako...ili mozda ipak da? :)
 
Eh, to se onda zove kocka :) Ali vidim da ljudi na diskusiji o cenama imaju neke smislene procene, ne verujem da lupaju tek tako...ili mozda ipak da? :)

E vidiš ja sam pitao moje profeore kada sam završavao finansije ako takva matematika radi što nisu onda svi bogati...naravno niko neće da kaže ali ne radi...sve te metode mogu da ti pomognu kod onog prvog (zdravorazumska procena) ali ne mogu da ti pomognu da se obogatiš...tako da da zovi to kako hoćeš ali tako je kako je...naravno ja ne smatram da je tehnička analiza nekorisna ali njeni rezultati ti mogu samo dati dodatnu informaciju koja ne mora nužno da je tačna dakle veruj mi:

1. Zdrav razum
2. Ne biti gramziv
3. Sreća

Ako baš hoćeš da se malo baviš tim pogledaj Technical Analysis For Dummies to je odličan početak...posle možeš i da se baviš fensi knjigama koje ubacuju i fiziku u igru i slično ali ništa oni nisu bolji od ovih Dumi knjiga :)...a evo i jedne poučne priče izguglaj Long-Term Capital Management...tu su sve sami nobelovci iz finansija :)...

Takođe bih ti savetovao da pročitaš knjigu Crni Labud od Nasima Taleba ima je i na Srpskom.

Pozdrav,
 
Poslednja izmena:
Mora se biti poseban mentalni sklop, samo znanje nije dovoljno, a profesori nisu takav sklop. Uostalom, kome je do bogatstva, taj ne ganja katedru, uvek bilo i biće.

Those who can't do, teach, those who can't teach, teach gym [emoji1]

I sam savet da se po svaku cenu voditi zdravim razumom nije neophodno dobar. Ako želiš da kupiš nešto kada je cena zaista niska, to moraš da radiš u trenucima krize, kada svaki delić tvog bića kaže da možda ne trebaš da kupiš nešto neopipljivo što ne možeš da pojedeš, dok svi oko tebe gomilaju neke zalihe.
 
Sto bi rekao Rothschild:
Buy when there's blood in the streets, even if the blood is your own.
:D

@niki999 Slazem se sa tobom, ali prosto moram imati neko znanje, neke indikatore, ne mogu samo tako da kupujem i prodajem na slepo, bez obzira sto nisam pohlepan. I hvala na knjigama, svakako cu pogledati :)
 
Sto bi rekao Rothschild: :D

Recimo! :) I sve je to super dok postoje poznate paradigme, recimo privatna imovina je svetinja. I neki su tako kupili mlin ili neku tvornicu četrdesetih i '46. se pozdravio sa imovinom.

Baci pogled na MuroCrypto Twitter nalog, u poslednjih par nedelja je izbacio par zanimljivih tutorijala kao video na YT.
 
Naivno je verovati da ce pocetnik trgujuci na bilo kojoj berzi ostvariti profit zato sto je naucio neke pocetnicke stvari i time se kao razlikuje od totalnog laika .
Uspesan trejder se postaje jako tesko i uz mnogo napora u duzem vremenskom periodu . Potrebne su godine iskustva rada ucenja ali ni to nije garant da ce neko zaradjivati novac i biti uspesan trejder .
Na zalost ovde na forumu je vise desetina ljudi koji su sticajem okolnosti da su bili mineri postali trejderi .
Proces nastanka uspesnog trejdera odvija se i vise faza i najlakse je te faze proci u grupi uspesnih trejdera , sto je na zalost skoro nemoguce u Srbiji .

Dalje imajte u vidu da ni sama obuka ili ucestvovanje u grupi uspesnih trejdera ne garantuje da ce neko postati uspesan trejder .

Brokerske kuce namerno ohrabruju pocetnike da ce biti uspesni trejderi iz samo jednog razloga " moralno je nedopustivo naivcinama dozvoliti da zadrze novac "

Samo nekoliko procenata od ukupnog broja ljudi koji se pocnu baviti trgovanjem je uspesno . Kasnije kroz vreme se taj broj jos dalje smanjuje , tako da na kraju ostanu samo sitni promili ili delovi promila koji zaradjuju ogroman novac i o njima se pise kao uspesnim trejderima . Pokusajte da nadjete na internetu " legende trovanja "

Trgovanje na berzi je posao u kom ulazete novac , ulazete rad a profit nije zagarantovan i tesko ga je uopste ostvariti :)
 
Poslednja izmena:
Naivno je verovati da ce pocetnik trgujuci na bilo kojoj berzi ostvariti profit zato sto je naucio neke pocetnicke stvari i time se kao razlikuje od totalnog laika .

Ali je bitno da ne izgubi sve u prve dve trgovine, na tom putu do pravog trejdera. Ili dok ne sklapira da mu ima lakšeg leba negde drugde, pa da se povuče sa svojih preostalih 80%. Stvar koju treba naučiti prvi je očuvanje kapitala, pa onda njegovo uvećavanje.

Neko ko nikad nije ništa pročitao, neće znati ni za SL, pa će u trenutku korekcije prodati sve, uz znatno veći gubitak. Treba čitati, kome se da. Samo će *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* sve putem vlastitog iskustva i mimo saveta iskusnijih. Pa ko se pronađe gde.
 
Evvo npr. ja, krecem od 0, pojma nemam kako se rudari itd. malo znanja oko hardvera, softvera i nista vise. Nije mi cilj da se obogatim, nego ako moze da nisam u minusu. Narucih pre neki dan polovne "AMD Radeon RX 580 Sapphire NITRO+ 8GB", 6 kom. da probam i ja malo taj lebac bez motike. Uzeo sam iz iz rig-a, malo jeftinije nego sto se prodaju pojedinacno na KP. Smaracu vas sigurno u buducnosti sa nekim pocetnickim pitanjima, ali valjda forum za to i sluzi.

edit:

Cisto da se zanimam u doba korone...
 
Poslednja izmena:
Taleb ima više dobrih knjiga, nije samo Labud, i nije jedina knjiga koja je aktuelna u ovom trenutku, Fooled by randomness je vanvremenska...

SM-N975F
 
Nazad
Vrh Dno