Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Evo nove najave za minere ali ovog puta u igri su hard diskovi i skladistenje podataka a ne GPU i racunanja .

Kreatori su ljudi koji su kreirali bittorrent . Uskoro startuje i uskoro vidim oglase kupite mining rig sa 10 HDD od 5 TB :) i zaradite novac nista ne radeci .
E sad da li postoji tolika potreba za skladistenjem podataka i da li ce to biti isplativo videcemo .
Realno mozda i uspe jer 4K video zahteva dosta prostora . Na ovaj nacin ce se kreirati novcic gde ce ga ljudi zaradjivati posedujuci velike servere za podatke . To inace vec rade ozbiljne velike firme koje hostuju recimo video snimke i na tome stvaraju profit .
Po meni interesantna ideja i mozda zazivi .

https://chia.net/

evo i teksta sa opisom nacina poslovanja

https://www.ccn.com/bittorrent-creator-aims-to-kill-bitcoin-with-the-green-cryptocurrency-chia/
 
Poslednja izmena:
Meni bi iskreno dobro došlo da zakupim neki takav cloud hosting kao backup.
Snimam dosta 4K videa, tako da su mi DropBox i slični servisi uglavnom pretesni ili preskupi.
 
^ Ništa onda, ubacujem servere u podrum firme, optika 100/100 :p
 
Facebook ima nameru da kreira stabilan kripto novcic kojim ce se preko Whatsapp aplikacije slati i primati novac.
Novcic ce imati stabilnu cenu vezanu za USA$ i prvo ce se pojaviti u Indiji . Kako istrazivanja pokazuju oko 70 milijardi dolara godisnje Indijci koji rade sirom sveta posalju svojoj rodbini u Indiju i to je glavni razlog zasto ce se novcic prvo pojaviti u Indiji. Inace indija ima 200 miliona Whatsapp naloga .
Na ovome u FB radi bivsi direktor iz Pay Pala ,
Predpostavljam da ce napraviti finansijski transfer novca u Indiji preko klasicnih banaka kako bi korisnici nakon prijema tokena mogli da ga pretvore u gotovinu i da samim tim mora da se napravi " konekcija " sa platnim prometom kakav sada znamo sa malim troskovima . Sad da li ce taj " coin " doci i na menjacnice to ce se videti , ali verovatno da hoce ako bude kreiran .

Ono sto je ovde jako bitno to je da ce se uskoro verovatno vec u prvom kvartalu 2019 pojaviti prvi veliki kripto projekti od strane ozbiljnih kompanija .
Sve do sada to je bilo na nekim timovima bez imena i adrese itd . Ukoliko se to sve dogodi u prvom kvartalu 2019 za ocekivati je da ce doci do oporavka nekih vodecih valuta i njihova implementacija u finasijska trzista .

Vise o tome u tekstu ispod




https://www.bloomberg.com/news/arti...-to-develop-stablecoin-for-whatsapp-transfers
 
Lepo je to, samo ja ne vidim kako to može da bude kriptovaluta u pravom smislu te reči. To će verovatno biti neki centralizovani coin koji će u potpunosti kontrolisati Facebook i moći će da upravlja time ko sme da ga koristi, a ko ne

Sent from my S61 using Tapatalk
 
Kliknuo, ušao u grupu, ali ne vidim ništa u chatu, a ima notifikacija da je bilo poruka?!

Edit: izašao, ušao, sad je sve OK
 
Poslednja izmena:
Grupa se tek puni, za jedan dan je 70 clanova uslo sto je sasvim ok. Skontao sam da ljudi najvise vole viber, grupa (za razliku od ostalih je no limit sa brojem clanova). Pravljen je poseban zahtev za grupu.
 
Nece Demesteru pomoci 1000 Tweetstormova da Bitcoin ostane tu gde jeste, Ethereum mu je za vratom, i u sledecem boom-u ga garantovano prestize po market capu, a vec sada ga je prestigao po skoro svim ostalim parametrima. Inace, lik je pro-Blockstream, sto znaci da nema pojma o cemu prica. To je upravo ta ekipa koja je upropastila, tj. otela Bitcoin, upropastila ga sa Segwitom i Lightning networkom koji imaju 1000 mana. Lightning network zapravo uopste skoro da nema veze sa Bitcoinom, procitajte ovo: https://www.reddit.com/r/btc/comments/6qb61g/just_read_these_two_sentences_and_youll/
 
Šta mislite, da li je malko primajnovao poklon? :)
 
Član Upravnog vijeća Europske centralne banke Ardo Hansson kazao je kako je vrednost kripto valuta 'besmislena' i predviđa da će Bitcoin umrijeti, na panel diskusiji u Riga, u Letoniji .

https://www.bnnbloomberg.ca/virtual...load-of-nonsense-says-ecb-s-hansson-1.1194460

Videcemo sta ce ostati od kripta kada se pojavi novi " equilibrium " ( ravnoteza ) :) Kaze ovaj clan ECB . Ovo bi trebalo po nekima da izazove pad Bitcoina i kripto valuta ali ne trgovci su nastavili da kupuju bitcoin i on je malo ojacao . Sledece linije su $4141, $4175 i onda $4239 , na dole $3863 i $3822 .
 
Poslednja izmena:
Escobarcoin - Electronic Health Record on the Blockchain for Insurance and Pension Services
https://escobarcoin.io/
[emoji1787]
 
Član Upravnog vijeća Europske centralne banke Ardo Hansson kazao je kako je vrednost kripto valuta 'besmislena' i predviđa da će Bitcoin umrijeti, na panel diskusiji u Riga, u Letoniji .

Nema potrebe da se ovde postuju ovakvi prdeži. (Koje vetar nosi). Kriptovalute su najvazniji izum posle Interneta.
 
Uvek je dobro cuti sto vise misljenja pa i ako se sa njima ne slazemo. Posebno od ljudi koji imaju neku tezinu (a ne cuvene izjave..kripto ce da skoci ako ne bude pao)

Nije forum mesto da se "hrabrimo" i da se ne cuje kad neko drugacije misli od nas
 
Zar nisi cuo da rec random tipa sa bloga ima vecu tezinu od onih koji se zapravo pitaju o necemu :)

Te izjave su pogodne samo kad su pozitivne, cim neko kaze nesto negativno od zvanicnika odmah ga docekaju na noz, sablon koji sam primetio unazad vec neko vreme.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nije forum mesto da se "hrabrimo" i da se ne cuje kad neko drugacije misli od nas

Ti stvarno mislis da on to misli? Ne, on samo zeli da sacuva establisment jer je od istog zavistan i dobija pare za to da prica tako. Nijedan iole svestan ekonomista ne moze da kaze da su kriptovalute besmislene, posto je stvar toliko fundamentalno bolja od postojeceg sistema centralnih banaka.
 
Zar nisi cuo da rec random tipa sa bloga ima vecu tezinu od onih koji se zapravo pitaju o necemu :)

Te izjave su pogodne samo kad su pozitivne, cim neko kaze nesto negativno od zvanicnika odmah ga docekaju na noz, sablon koji sam primetio unazad vec neko vreme.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

S' tim što glavnim igračima, trenutno ovakve izjave odgovaraju.
 
Verujem da nije siguran šta je jutros jeo..

Obožavam da čitam ovu temu zbog ovakvih komentara :D

Inače, šta je tu je. Prošli smo epopeju sa grafikama, sada će biti turbulencije BTC. Kripto će sigurno da se održi, samo u kom obliku.
 
Nazad
Vrh Dno