Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

U slučaju kolapsa bankarskog sistema čitave države bi stale u odbranu tog kapitala u vidu nacionalizacija i dokapitalizacija, naravno pričam o ozbiljnim tržištima i državama. U slučaju kolapsa kripto marketa niko se ne bi ni počešao. Tu leži ogromna razlika.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Uporedjuješ kapitaliste koji poseduju nosače aviona i entuziaziste. Najbolja i jedina odbrana cripta je hold kada je krah.
 
Videćemo kada pukne Dojče banka šta i kako će da se desi.
U svakom slučaju, Grci su već iskusili kako izgleda kada ne možeš da dođeš do svojih para u banci, već ti ih daju na kašičicu.
 
Neće nikad crypto da propadne, sa tehničke strane jedina kriza koja može da se desi je kada masovno zažive jaki i fleksibilni quantni računari, znači za jedno 30-50+ godina.

Preće će ljudi preći na full kripto nego banke da cvetaju, svi znamo prednosti i manje jednog i drugog.
Pre će se desiti da za 10 godina ćeš moći da kupiš stan za kripto nego da banke skontaju da su midle man koji ništa ne prave korisno.

Sa pravne strane jedino ako počne globalni progon kriptovaluta, ono bukvalno da se ide u zatvori ili plaćaju ogromni kazne, ovo se NIKAD neće ali NIKAD. (Izuzev Kine, oni sve sankcionišu što dođe sa zapada, konkurencija? ).
Mogu amerikanci još 1000x puta da povećaju resurse za praćenje i nadzor, dalje će se nalaziti načini kako to zaobići, i koristi kripto.
Jer ima više koristi nego štete, a i ceo narod sa pristupom internetu je jači od svih banaka koje još nisu ni ujedinjene kao Internet zajednica.

Što se tiče rudarenje, počeće da bude teže tj. kad se pojavi više ASIC-a za profitabilne algoritme, kad bude manje novčića koji mogu da rudare i naravno više rudara, skok cene struje.

A što se tiče stabilnosti cena, kontam da npr. kad neki novčić postane defactor za recimo plaćanje online tj. zamena za Visa/Mastercard/Paypal i kad mu se trade volume poveća mnogo (mislim bar 100x puta)
tada će i cena biti stabilni i ono varirati ne više od par centi.


PS: iskreno ne znam kakva je bila diskusija pre par godina u ovom podforumu, ali meni se desi da ne pročitam ništa korisno na 1-2 strane u nekoj temi, samo 5 postova jedan te isto pita, pa muk, pa opet.
A ove doomsayere realno treba na ignore, isto kao komentare na B92/Bljuc kad je neka tresnuta zakasnela vest ili objava u vezi kripto dešavanja.
 
Pozz drugari, jel ima neka preporuka gde da se kupi neka kripto valuta direktno karticom? Na Edc. rs moze da se kupi LC, ali on je sad bas skocio, a ja bih neku jeftinu valutu ali vecu kolicinu? Uzeo bih Tronove i Stelar Lumen? Sta mislite, ili nesto drugo? Totalni sam noob, tako da, izvinite na glupim pitanjima.... Registrovao sam se na Binance...

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa kupi sta god pa zameni za sta god hoces na Binance .
Necu da savetujem sta da kupis, ali savet : nemoj gledati cenu necega kad kupujes. Zamisli novi valutu mLTC koja je 0.001LTC-a. Jeftinije od Lumena i Trona. Kupis gomilu mLTC-a na primer.
 
Hvala, kupicu nesto, sta god. Gledam vec 20tak dana kako se krece sta, pao bio litecoin na 90$, htedoh da kupim 10 komada, ali nisam... :)

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
Pozz drugari, jel ima neka preporuka gde da se kupi neka kripto valuta direktno karticom? Na Edc. rs moze da se kupi LC, ali on je sad bas skocio, a ja bih neku jeftinu valutu ali vecu kolicinu? Uzeo bih Tronove i Stelar Lumen? Sta mislite, ili nesto drugo? Totalni sam noob, tako da, izvinite na glupim pitanjima.... Registrovao sam se na Binance...

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Tron se izduvao, većina ga je stavila na not to buy listu. Stellar je dobar , ali kao što neko reče ne osvrći se previše na cenu. Pogledaj EOS, VEN, Link, Sphtx, AION. Meni je IOTA jedan od boljih projekata. Informiši se malo i pazari, gud lak [emoji573][emoji3]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Hvala, i hvala na info. Znam da niko ne zeli da sugerise, ali predlog onih koji su upuceni znaci...

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
A ona velika krađa IOTe?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Neće nikad crypto da propadne, sa tehničke strane jedina kriza koja može da se desi je kada masovno zažive jaki i fleksibilni quantni računari, znači za jedno 30-50+ godina.

Preće će ljudi preći na full kripto nego banke da cvetaju, svi znamo prednosti i manje jednog i drugog.
Pre će se desiti da za 10 godina ćeš moći da kupiš stan za kripto nego da banke skontaju da su midle man koji ništa ne prave korisno.

količina realnih para je ograničena, broj kriptovaluta nije..trenutno ima 1300+ kriptovaluta i svaki dan se dodaje još, teoretski ih može imati neograničeno i ajde ti sad znaj koja će da drži, entuzijazam za istima će kad tad splasnuti a pad će biti bolan... ovo naravno sve pod uslovom da države ne stanu iza određenih kriptovaluta(i to pretpostavljam onih koje će samo država moći da "rudari")

to da države nikad neće proglasiti kripto ilegalnim..na planeti ima cirka 200 država i dovoljno je kod par njih da to prođe krenuće i ostale
 
@NSX:

U neku ruku ne gledam da ne ograničena količina kriptovaluti utiče na to koliko su korisne, da se ne lažemo samo prvih 150-200 imaju iole neku perspektivu, mada računam prvih 100, ali neke između 100 i 200 još se nisu probile.
Ostalo je sve teška šhitina, koje su samo tvorci kupili i zato što su zalepili cenu ima kao neku brojčanu vrednost na top listama.

Treba gledati šta ima tehničku upotrebljivost a to će imati i cenu a tih je ograničeno. Zaboravi Tether to je teška prevara koja još nije izašla na videlo dovoljno, sigurni je Ripple nego on.

A svaka kriptovaluta koja imala normalan whitepapere i teoretski predstavila rešavanje problema na papiru na početku ima veliki hype pa vremenom jenjava zato što svi koji su zainteresovani kupe,
a vremeno ako ide sve kako treba onda kad završe posao onda se vrati.

Uzmi za primer GOLEM, prvi primer im je distribucija posla za Blender.
Imaš na primer aždaju od kompa (mada i kod nas ko ima jednu 1080 je buržulj, osim minera) i dok si na poslu staviš je na mrežu i neko recimo radi od kuće ili sam kompanija (Pixar) treba im nešto da brzo izrenderuju i vide da im se isplati recimo platiti to skraćeno vreme za $, za koje oni kube GOLEM koji dobije na vrednosti a ti ga dobiješ jer si im odradio posao.
I sve to automatski, bez ikakvih bakrača, daj skini, daj namesti, pošalji rezultati i najkomplikovaniji primi zaradu!.

U neku ruku u Kini zabranjuju, ali kako mogu da kontrolišu ispod radara. Kad ti možeš da to kupiš online bilo gde u svetu?
Prevelika ima koristi (ne u smislu zarade) da bi se globalno zabranilo. Zašto Rusi nikad nisu spomenuli zabranu, Kinezi kontam da su klasika konzervativni, plaše se špijunaže i znaju kakav im je narod i kako može da dođe do odliva para.
 
Tron se izduvao, većina ga je stavila na not to buy listu. [emoji573][emoji3]
Samo slep ili potpuno lakoveran covek ne vidi da je prevara od samog starta, klasicna pump&dump sema. Cist hype jednog prevaranta koji je sebe samo-proklamovao za "vezira" Alibabe. Whitepaper copy-paste, Github zvrji prazan, sve prazno, samo puna usta na Twitteru. Prevaranti su uzeli pare, lakoverni su izgubili i valjda izvukli neku lekciju.
 
Tron mi smrdeo strašno od starta, ono kao glavno da će se koristi na kockarnicama. Kao da druge valute ne bi mogle.

A većinom je ima ima među top 10 obrt na Binance.
 
A jel se moze pretpostaviti koliko ce biti litecoin cash, i da li ce zbog njega pasti litecoin? Da li smatrate da vredi kupovina Litecoina, ako padne na 150 recimo. Ovo sad mi deluje kao mnogo, a pogotovu sobzirom da sam propustio kad je bio 120....

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
U Saj-ovo ime, DA isplati se.


Litepay kad zaživi cena će se držati.
 
Samo slep ili potpuno lakoveran covek ne vidi da je prevara od samog starta, klasicna pump&dump sema. Cist hype jednog prevaranta koji je sebe samo-proklamovao za "vezira" Alibabe. Whitepaper copy-paste, Github zvrji prazan, sve prazno, samo puna usta na Twitteru. Prevaranti su uzeli pare, lakoverni su izgubili i valjda izvukli neku lekciju.
Realno smeće klasično [emoji3] ali je imao onaj brutalan run gde se mnogo lepo prošlo. Realno 95+% altova je ishajpovno i mlaćenje prazne slame. Kad vidim ovaj ICX koliko se provlači na mrežama dođe mi ko korejska verzija TRXa bez Dšastina, samo čekam da ga istovarim prvom prilikom....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
@NSX:

U neku ruku ne gledam da ne ograničena količina kriptovaluti utiče na to koliko su korisne, da se ne lažemo samo prvih 150-200 imaju iole neku perspektivu, mada računam prvih 100, ali neke između 100 i 200 još se nisu probile.
Ostalo je sve teška šhitina, koje su samo tvorci kupili i zato što su zalepili cenu ima kao neku brojčanu vrednost na top listama.

Treba gledati šta ima tehničku upotrebljivost a to će imati i cenu a tih je ograničeno. Zaboravi Tether to je teška prevara koja još nije izašla na videlo dovoljno, sigurni je Ripple nego on.

A svaka kriptovaluta koja imala normalan whitepapere i teoretski predstavila rešavanje problema na papiru na početku ima veliki hype pa vremenom jenjava zato što svi koji su zainteresovani kupe,
a vremeno ako ide sve kako treba onda kad završe posao onda se vrati.

Uzmi za primer GOLEM, prvi primer im je distribucija posla za Blender.
Imaš na primer aždaju od kompa (mada i kod nas ko ima jednu 1080 je buržulj, osim minera) i dok si na poslu staviš je na mrežu i neko recimo radi od kuće ili sam kompanija (Pixar) treba im nešto da brzo izrenderuju i vide da im se isplati recimo platiti to skraćeno vreme za $, za koje oni kube GOLEM koji dobije na vrednosti a ti ga dobiješ jer si im odradio posao.
I sve to automatski, bez ikakvih bakrača, daj skini, daj namesti, pošalji rezultati i najkomplikovaniji primi zaradu!.

U neku ruku u Kini zabranjuju, ali kako mogu da kontrolišu ispod radara. Kad ti možeš da to kupiš online bilo gde u svetu?
Prevelika ima koristi (ne u smislu zarade) da bi se globalno zabranilo. Zašto Rusi nikad nisu spomenuli zabranu, Kinezi kontam da su klasika konzervativni, plaše se špijunaže i znaju kakav im je narod i kako može da dođe do odliva para.

pa zato što još kriptovalute nisu dostigle neku kritičnu cifru, države ne mogu skroz to da zabrane ali mogu da proglase ilegalnim i šta onda? Zapadnjaci razmišljaju malo drugačije od Balkanaca i neće uopšte da razmišljaju o tome hoće li ići u zatvor ili ne bez obzira na malu šansu da ih uhvate ili čak nepostojeću...

ja nemam pojma dokle će ovaj balon da ide, BTC ako bih morao da se kladim možda ode do 50-100K i od tada pad kompletnog sistema, ali eto da vidimo

zbog toga ne mogu nikome da kažem "e nemoj da ulažeš" a da BTC ode x10, ali to niko ne može da zna
 
ICON ne hajpuje, npr kada su startovali Mainnet nikakvu dramu nisu dizali. Imam neku kolicinu i planiram da je hodlujem. Vecina hajpuje i saziva konferenciju za najavu najave Mainneta :smash: , a ovi ljudi deluju kao da cute i rade svoj posao.
 
A jel se moze pretpostaviti koliko ce biti litecoin cash, i da li ce zbog njega pasti litecoin? Da li smatrate da vredi kupovina Litecoina, ako padne na 150 recimo. Ovo sad mi deluje kao mnogo, a pogotovu sobzirom da sam propustio kad je bio 120....

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Niko ne moze da pretpostavi koliko ce vredeti to djubre. Nikoga nije ni briga. Nijedna menjacnica ne ubacuje LCC tako da nema sta ni da radis s njim [emoji14]
Ne ocekuj da taj fork ista promeni, pogotovu ne da LTC padne jer nije ni skocio zbog forka ;)

Tapatalk
 
Kk, hvala. Registrovao sam se na binance, ali, koliko vidim, tamo ne mogu da vezem karticu direkt i kupim evrima... Citao sam nesto da recimo na spectro coin moze da se kupuje za evre, iz Srbije, jel to Ok? Morao bih da kupim Dash recimo, i posle da prebacim to na Binance? Jel moze to tako? Verovatno cu se posle pojaviti s pitanjem kako da prebacim, ali jedno po jedno :) Hvala!

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
Onda ti je daleko sigurnije da koristis cex. Ili kupi novcice od nekog rudara sto je svakako bolja opcija svima.

Tapatalk
 
Kk, hvala. Registrovao sam se na binance, ali, koliko vidim, tamo ne mogu da vezem karticu direkt i kupim evrima... Citao sam nesto da recimo na spectro coin moze da se kupuje za evre, iz Srbije, jel to Ok? Morao bih da kupim Dash recimo, i posle da prebacim to na Binance? Jel moze to tako? Verovatno cu se posle pojaviti s pitanjem kako da prebacim, ali jedno po jedno :) Hvala!

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Moze . Ali ce te odrati sa provizijom oko prebacivanja pa posle kod podizanja . Koristi CEX ili OKCOIN i saljes lovu pravo na karticu i placas proviziju samo za to..

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
osim ako nekoristis ltc,il neke druge sa manjim fee,zec npr na cex za out,ltc za in
 
Niko ne moze da pretpostavi koliko ce vredeti to djubre. Nikoga nije ni briga. Nijedna menjacnica ne ubacuje LCC tako da nema sta ni da radis s njim [emoji14]
Ne ocekuj da taj fork ista promeni, pogotovu ne da LTC padne jer nije ni skocio zbog forka ;)

Tapatalk

Da ispravim samog sebe. TradeSatoshi je pre 3h najavio da ce ubaciti LCC.
 
Hvala ljudi na info, mnogo otisle cene, zahuktalo se ovo. Ne mogu da kupim direkt to sto zelim, nego mora prvo Btc ili ltc, eth, pa onda... Cekam ipak sledeci mrk, pa onda.... Ako padne Ltc na 150 dolara, moz da pricamo :)

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
Odakle ti ideja da ce pasti? Ja samo cekam da opali na ATH, kakvo crno padanje :d
I da padne na 150$ opet neces kupiti jer ces misliti u sebi: evo sad pada, ne vredi da kupujem jer ce padati jos. Onda ces da cekas ispod 100 itd. ;)

Tapatalk
 
A ne, zeznuo sam se pre desetak dana, binance pokazao cak i ispod 100. Pomislio sam, nema nista, ovo puca skroz... Doduse u to vreme sam tek i poceo da pratim po malo... Kupujem na 150$, ili ne kupujem :)

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
A ne, zeznuo sam se pre desetak dana, binance pokazao cak i ispod 100. Pomislio sam, nema nista, ovo puca skroz... Doduse u to vreme sam tek i poceo da pratim po malo... Kupujem na 150$, ili ne kupujem :)

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Sreca pa uopste ne pisem u LTC temi sta se desava ;)

Tapatalk
 
Da da, za sada stvari idu vama na ruku, a ne meni.... :)

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno