Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

160e316925b41ba9ef56f64a19550365.jpg
 
^ Kažem ja :D

The Canadian exchange QuadrigaCX that said the founder is dead and they have lost all keys to their wallets are accused of fraud. co-founder of QuadrigaCX, Michael Patryn, has been using a fake name. His real name is Omar Dhanani who was convicted of fraud in the United States and Canada and was released in 2007. The fraud was for operating an online marketplace for identity theft. He was also arrested in Canada for laundering money for the fraudulent payment processor, Liberty Reserve. Kraken is also investigating and asking for a subpoema.
 
Ajme... Ovo je pisao neko ko je izgleda izasao jos zimus iz crypta. Sramotno. :smash:
Daje 3 opcije za kopanje sa GPU , od koje su 2 preplavljene ASIC-ima (equihash na ZEN i ZCL). Treca opcija mu Bitcoin Gold. Zbogom pameti. :)
 
Da li je neko koristio android ili Win novcanik za USDT i koji ?
Postoje 2 razlicita USDT , jedan baziran na BTC a drugi na ETH .
Danas sam video da Coinomi novcanik za android ima podrsku za obadva USDT , E sad fora je u tome da morate na novcaniku imati neki sitan iznos BTC koji sluzi za pokrivanje transakcija kad saljete USDT . Verovatno je isto i kad saljete USDT baziran na ETH :)

Zasto ovo pisem i zasto wallet za android a ne da mi stoji na menjacnicama , Pa zato sto svaki cas neka menjacnica pukne , Ja sam neko vreme imao USDT na Cryptopia ali na svu srecu ne sada kad je pukla , Nekako mi je sigurnije da je na mom novcaniku USDT i ostali novcici nego da su na menjacnici :)

Dakle sustina je kad mislim da je kurs za neki novcic visok , prodam ga za USDT onda taj USDT prebacim na moj novcanik i cekam nizak kurs da ponovo na menjacnici kupim neki novcic :)
Da li znate koja menjacnica ima nizak trosak povlacenja USDT . binance.com ima 1.9 USDT proviziju za povlacenje USDT .
 
Poslednja izmena:
https://www.bittorrent.com/speed/

Da li ste videli token koji su kreirali i koji ce se " zaradjivati " kad hostujete fajlove za brzo skidanje i trosite kad zelit brzo skidanje fajlova :) Po meni ovaj novcic obecava i vec je u prodaji na mnogim menjacnicama a na nekima je na vrhu liste po danasnjem volumenu , presisao je mnoge ozbiljne tokene :)

https://www.binance.com/en/trade/BTT_USDT

https://coinmarketcap.com/currencies/bittorrent/

Earn for seeding
Receive and use BitTorrent (BTT) for seeding and sharing bandwidth with the whole community.
 
Poslednja izmena:
Propasce u najavi. Svi ce seed-uju da zarade lovu, niko ga nece koristiti da placa brzi download... Sto se mene tice, dampovace ga i izgubice smisao.

Tapatalk from Poco loco
 
Ja mislim potpuno obrnuto . Ljudi koji zele brzo skidanje trosice nekoliko desetina dolara mesecno i kupovace coin i cena ce mu skociti .
To istovremeno firmi koja stoji iza projekta daje veliku finasijsku snagu jer ce stotine miliona ljudi sad hostovati fajlove i drzati ukljucene kompove kako bi zaradjivali novac ,
drugim recima ideja je odlicna i ima odlican potencijal za veliki rast coina kako se stvar bude razvijala .

To sto na primer u Srbiji niko ne zeli da plati brzo skidanje ne znaci da nece u zemljama gde ljudi zele da plate tu uslugu i zemlje cije stanovnistvo tradicionalno se preplacuje na razlicite servise itd . Tako da ce zemlje sa niskim standardom imati ljude koji ce hostovati fajlove kako bi zaradili par desetina dolara , a zemlje sa visokim standardom ce za tu uslugu placati . :)
 
Poslednja izmena:
Cekaj, ti mislis da ce svi kupovati novcic da bi skidali brze pre nego sto mislis da ce raditi seed i zaradjivati pare?
Ko hoce brzi seed ima privatne trakere. Za sporo ima bilo koji torent koji odgovara za 90% ljudi. Za brzi download imas brdo opcija direktnim placanjem, cemu komplikovanje novcicima?

Tapatalk from Poco loco
 
Jedno gubis iz vida, 99% sadrzaja koji se skida putem torrenta je piratskog tipa, placanje karticom u tom slucaju nije najbolja opcija.
Ne kazem da ce coin zaziveti ali svakako mu je anonimnost prednost u odnosu na kartice.
 
Niko te ne tera da platis karticom, svi primaju paypal.
Realno, skoro svaki privatni tracker je po meni bolja opcija. I ovako ide full brzinom, platis free download ako neces da seed-ujes. Kupis GB upload-a itd.
Ali sve to nikako ne sprecava tebe i mene da jurimo za zaradom da radimo seed za pare i dampujemo novcice. To je daleko realniji scenario od bilo koga drugog jer ti i ja radije zelimo da oni nama plate nego mi njima. Zato ja tu bas i ne vidim buducnost ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Misliš da privatni trekeri neće da se prebace na kripto u nekom momentu ili da ga ponude kao alternativni vid plaćanja?
 
neki privatni trackeri vec imaju kripto(btc,eth) kao donacije, mada niko te ne sprecava da doniras i preko kartice ili paypall-a. Nisu gadljivi na donacije ni u kom obliku, a za uzvrat dobijes sto kaze saj gb, poene, hitnrun...
 
Niko te ne tera da platis karticom, svi primaju paypal.
Realno, skoro svaki privatni tracker je po meni bolja opcija. I ovako ide full brzinom, platis free download ako neces da seed-ujes. Kupis GB upload-a itd.
Ali sve to nikako ne sprecava tebe i mene da jurimo za zaradom da radimo seed za pare i dampujemo novcice. To je daleko realniji scenario od bilo koga drugog jer ti i ja radije zelimo da oni nama plate nego mi njima. Zato ja tu bas i ne vidim buducnost ;)

Tapatalk from Poco loco

Ja kolko sam shvatio ovo je samo nacin da se nagrade oni koji torrent koriste i da seeduju i da oni imaju mogucnost da downloaduju brze a da se nesto naplati onima koji hoce samo da leechuju. Mislim da je ranije postojalo nesto takvo ali se radilo na reputaciji.
 
Sve je lepo ali svi ce seed-ovati samo zbog para a za leech ima brdo alternativa, daleko laksih za placanje nego kupovina tog novcica. Mislim da prica nece piti vodu, da je cena neodrziva i da ce posle hajpa ici polako na dole. Stvarno bih voleo da gresim i da nece ideju uspeju ali nisam uopste optimista. Seedujte da ga zaradite ali ne dajte ni dinar za kupovinu jer su sve sanse da cete se opeci.

Tapatalk from Poco loco
 
Nazad
Vrh Dno