Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Upravo tako Vuki02, a kako znati u kojem pravcu će neko od krupnih igrača odlučiti da li će povlačiti ili dodatno ulagati novac - nikako. Ja da sam krupan igrač, namerno bih pustio lažnu vest koja bi bila u suprotnostinsa mojom namerom i tako extra profitirao. Dakle, opet se sve svodi na igru “veća- manja” (kockari znaju o čemu pričam), jer niko ne može znati kakve karte u rukama ima veliki igrač, odnosno kakve su mu namere.
 
Jeste i to solidan pump, od 1150 na 1360 $
Ko je uso na 1100 taj je lepo profitirao..Ja sam malo zakasnio
 
Jeste i to solidan pump, od 1150 na 1360 $
Ko je uso na 1100 taj je lepo profitirao..Ja sam malo zakasnio

Tebi je izgleda malo što si se kockao porodičnim vozilom, tresao se 2 dana, i uz dosta sreće ostao u malom gubitku, nego sad hoćeš još? Što ne podigneš hipoteku za kuću, pa "kad je bal, nek je s'muziku"?!
 
"Immediately stop supply power to bitcoin mining businesses upon receiving this notice."

Pokušavam uz pomoć kineza da provalim da li je ovo legit naredba, i da li je prevod dobar.

Od 03/11 do danas je moralo da se odrazi na celu situaciju tako da verujem da je fake.
4cad81d40181ddb54d662620eb3f922e.jpg
 
Kao sto sam rekao, nisam povratio kompletnu sumu vec sam izasao na 60%
Za tih 40% mi je dovoljno da BCC skoci sa 1100 na 1300 USD i onda mogu da kazem da sam na nuli.
Problem koji sam ja napravio je sto nisam lepo procitao @La.Prestige-ov post gde je rekao da je najbolji moguci ulazak na 1100 a ja sam usao na 1510$ gde sam i minusirao..Tako da bih se drzao njegove strategije jer sam bukvalno 24/7 uz komp i mogu da pratim berzu.Da u kojem slucaju ne mogu da je pratim, ne bih to ni radio.
Shvati da sam gresku napravio jer sam usao tamo gde su svi poceli da izlaze, na visokoj sumi nadajuci se da ce ta suma da ode na 2k
Sad mogu samo da cekam da pada sto vise i tamo gde pruzi otpor da udjem uz strogo nadgledanje.
 
Uh, kakava sam tupan ispao!!!! Ispratim pad ETH 350-330 i ne ukrcam se na voz na 330, a ono laganooooo jedan po jedan do 340!!!! i sad opet cekamo!!!! Inace dnevna trgovina.. :)
 
^Ja poslusao Prestiza usao na 1120 i iasao na 1300, nisam bio previse pohlepan.

Hvala La prestige, chovek je kralj pogotka :)
 
Cena kripto valuta je podlozna manipulaciji krupnih igraca, koji cenu usmeravaju gde hoce i guraju je skoro pa dokle hoce , a onda naprave obrt iz pumpa u damp i zarade visetruko. To je moguce zato sto je trziste potpuno neregulisano i divlje, dok na berzama postoje stoga pravila koja zabranjuju manipulacije cenom ( objavljivanje laznih vesti, koriscenje insajderskih informacija itd.) da nebi nastao haos.
Kod kripto valuta dovoljno je da neko od uticajnih clanova kripto zajednice objavi tvit i cena na primer BTC-a padne 20%.
Znaci kod kripta treba pratiti krupne igrace i trend koji oni diktiraju.

Lepo sažeto. Uvek se slatko ismejem kad neki bilde krene da priča kako je kripto super jer je decentralizovana platforma nas oslobođa manipulacija banaka, ne kapirajući (ili ne želeći da ukapira) da je pola produkcije novčića u rukama vrlo malog broja pool-ova koji neprekidno manipulišu tržištem na najgore načine. Umesto centralnih banaka ovde sada imamo "centralne rudare", ali deviza da se bogati bogate još više i dalje važi u potpunosti.
 
Meni se cini da ce jos puno puta kitovi da se igraju sa BCHom..Tako se cini..Dosta drzi cenu i ima jak support a kad ce sve to da pljusne, ko zna. Nadam se da ce jos biti sansi da se ogrebemo nesto
 
I ja se nadam za BCH. Nisam pohlepan, ali verujem i nadam se da se jos jednom ogrebem, kao sto rece neko od clanova :)
Pratim sta pise LA. i ostali... pa da uhvatim voz na vreme, pre Jumpa!
 
ntoddmusic - ne bih se ja vise igrao sa BCH-om da sam na tvom mestu, prati malo i druge sigurnije coin-e, evo npr. ZEC je u laganom i sigurnom rastu, ja usao na 257$. Mislim da su ti ZEC, Monero, LTC i slicni coini mnogo sigirniji, manja je verovatno potencijalna zarada od BCH, ali si MNOGO sigurniji sa njima, ne bi trebalo da bude vecih gubitaka.
 
Moja misija je zaprvo bila da udjem u XLM Stellar Lumens. I to je zaprvo ono sto i zelim na kraju, tu sam zaradio 200% ali sa malom cifrom.Tek kad sam prodao auto ulazio sam u trgovinu gde sam hteo da dizem ono sto imam.Ne mogu da kazem da sam halapljiv i nisam, uvek moze jos samo sto sam ja to radio bez iskustva..Da sam slusao pojedine, zaradio bih..Ja moram da cekam vikend i tu cu da vidim da li ce nesto bitno da se desi.Ako ne, ulazim u XLM koliko toliko i tu ostajem do sledece igranke
 
Dosta sam citao o tzv. SIGNAL GRUPAMA koje najavljuju clanovima tacno vreme PUMP-a i vreme DUMP-a za pojedine manje novcice ali zasad nisam uspeo da obezbedim pouzdan pristup nijednom takvom proverenom izvoru.
Ako neko od iskusnijih ima vise informacija ili ideje kako doci do tih grupa bilo bi nam svima korisno, pa makar i da moramo da platimo neku clanarinu za pristup. Navodno ih ima dosta po Poljskim forumima.
 
Ovo sam i ja takodje nacuo... ali niko nema nijedan konkretan izvor, samo prica po principu rekla-kazala. Bilo bi zaista fino da se upadne u jednu takvu pricu samo mislim da je pristup za tako nesto odredjeni saldo na racunu ili dobra kolicina novcica.
 
Moja misija je zaprvo bila da udjem u XLM Stellar Lumens. I to je zaprvo ono sto i zelim na kraju, tu sam zaradio 200% ali sa malom cifrom.Tek kad sam prodao auto ulazio sam u trgovinu gde sam hteo da dizem ono sto imam.Ne mogu da kazem da sam halapljiv i nisam, uvek moze jos samo sto sam ja to radio bez iskustva..Da sam slusao pojedine, zaradio bih..Ja moram da cekam vikend i tu cu da vidim da li ce nesto bitno da se desi.Ako ne, ulazim u XLM koliko toliko i tu ostajem do sledece igranke

Nadam se da si me poslusao i da nisi propustio prvi vagon za xlm?
 
Fino je sto imamo jednu ovakvu temu gde ce se vrstii casual diskusija i gde cemo kaciti sta nam treba i sta ne za trgovinu.

Sada se malo kulira na support zonama i vrsi akumulacija. Verujem da je vecini, kao i meni sada najzanimljiviji BCH i neizvesnost sta ce biti sa istim.

$1250 je mali support koji se upravo gradi - znaci trenutni settlement.

Ipak bih saceko jos malo da vidim retest sledecih zona (ako ih bude, a snase su dobre).

Sledece support zone su:
~$1160 (skroz ok za ulaz od nekih 50-60% planiranog. Ostatak ili na nizem levelu ili kad krene gore. Podici ce prosek ulaska ali ce ujedno i osigurati zaradu.)
~$1000 Apsolutni support. Ne bih se puno plasio kad bi ga ovde uzeo. Odbrana ce biti dobra, vise od 90% ima sansi da ga zadrze.
----
$860-880 je support za worst case scenario, da probije ispod $1000. Hype jos uvek veliki i ako probije $1000 na dole, to ce biti samo na kratko, recimo 2-3h max. Odmah ce raditi pullback i katapult na $1050-1100, uveren sam.

E sad, to su leveli. Ali niko ne garantuje da ce ih dostici i pokupiti sve vase zacrtane odrere. Nemojte ocekivati uvek stopostotnu realizaciju zamisljenog plana, budite malo i fleksi sa njima.

Vrlo lako se moze odbiti sada od $1250, pa krenuti na $1500+.

Kako cu ja (vrlo verovatno uraditi)

10-11BCH-a sada uzmem na $1250 (2BTC-a ukupno)
20-25BCH-a uzmem ako dodje do $1150-1160 (4-5BTC)
40-50+ BCH-a uzimam na $1015 (6-7BTC)

Ako padne na $850, uzecu jos 100 komada.

Mozda cu nekome pomoci da ne panici ako ode all in na $1070, a on zakuca na $1000. :) Tad vlada onaj efekat - propada sve, gubim sve, to bi bilo to.
 
La. :)
S obzirom na tvoje ocigledno iskustvo, zanima me tvoje misljenje o sledeca 3 metoda.

1- ARBITRAGE TRADING
Buy low at a certain exchange (e.g. Poloniex) and sell higher at another exchange (e.g. Bittrex) using only altcoins with very low transaction fees (e.g. Verge).
2- MICRO TRADING
10 trades in 2 minutes.
3- SCRIPT AND BOT TRADING WITH RNN
Buying at a dip and script for selling with small profits like 1-2% but 10-20 times a day.

Takodje ako moze i misljenje sa kojom kolicinom novca se koja od ovih metoda isplati :type:
Hvala
 
La.Prestige, po tvojoj proceni, hoce li zec pratiti rast ethereuma? Koja od ta dva imaju vece sanse za procentualnim skokom?
spomenuo si da eth ako probije ath 500 je na dohvat ruke. sto bi bio skok od 66%. Moze li onda zec do 450$ ?
 
Bre ljudi to što je neko uspešan trgovac ne znači da je vidovita kleopatra, kakva to pitanja postavljate...
 
Bre ljudi to što je neko uspešan trgovac ne znači da je vidovita kleopatra, kakva to pitanja postavljate...

Ako mislis na mene!! Do sada je, koliko vidim, zec bio izdvojen. Stalno je bilo kontra. Kada zec raste ostali miruju i kontra. Pa je pitanje prosto, da li se zec prikljucio i da li ce pratiti rast ostalih, ili je ostao izdvojen slucaj...
 
I da li će skočiti 66% [emoji16]
 
Nazad
Vrh Dno