Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Nije jedini, gomila je takvih komentara na tu objavu.

Izgleda mora tako. Nema ništa dok se ne izboriš, ništa nam se samo neće dati. Ništa se ne podrazumeva na žalost.
 
^ Ovo je jubilarni 50. put - ove godine :d
 
to sa kruzerom me podseca na nesto iz proslog veka , krstarili svim svetskim morima ,al niko ih nije hteo primiti...
 
Odličan video o budućnosti monetarnog sistema na globalnom nivou i koja će biti uloga kriptovaluta u njemu

 
to sa kruzerom me podseca na nesto iz proslog veka , krstarili svim svetskim morima ,al niko ih nije hteo primiti...

Tu je maska pricica o bilo kakvom razvuju tehnologija, svi znaju da je po sredi izbegavanje placanja poreza.
Podseti me na Scientology i njihovog kralja Rona koji je kupio jahtu i krstario 8 godina.
Mozda bi i mi trebali da izmislimo neku Crypto religiju pa da tako ne placamo poreze, tako je on nasao rupu u zakonu.
 
Tu je maska pricica o bilo kakvom razvuju tehnologija, svi znaju da je po sredi izbegavanje placanja poreza.
Podseti me na Scientology i njihovog kralja Rona koji je kupio jahtu i krstario 8 godina.
Mozda bi i mi trebali da izmislimo neku Crypto religiju pa da tako ne placamo poreze, tako je on nasao rupu u zakonu.
Gomila ih je takvih, od novopečenih koje su nam daleko do ovih religija koje i nas okružuju i za koje nam je nažalost normalno da ne plaćaju porez.
 
Od kada je plaćanje poreza postalo vrlina?
Kako se te pare troše od strane političara u praktično svim državama na svetu trenutno, ne treba im dati ni cvonjka više nego što je neophodno...
 
Od kada je plaćanje poreza postalo vrlina?
Kako se te pare troše od strane političara u praktično svim državama na svetu trenutno, ne treba im dati ni cvonjka više nego što je neophodno...
Bez nekog velikog off-topica za ovu temu, misli se na plaćanje u smislu da nije fer da neko ko počne samostalno da radi treba da plati 45%, dok neka korporacija legalno izmajmunuše 1%.
 
Poslednja izmena od urednika:
We regret to inform you that Ledger has experienced a security breach affecting approximately 86,000 of our customers and that the wallet associated with your e-mail address (moj email) is within those affected by the breach.


Namely, on Sunday, October 25th 2020, our forensics team has found several of the Ledger Live administrative servers to be infected with malware.


At this moment, it's technically impossible to conclusively assess the severity and the scope of the data breach. Due to these circumstances, we must assume that your cryptocurrency assets are at risk of being stolen.


If you're receiving this e-mail, it's because you've been affected by the breach. In order to protect your assets, please download the latest version of Ledger Live and follow the instructions to set up a new PIN for your wallet.



Sincerely,

Ledger

Poslato zaista sa Ledgerovog email severa.
 
Pa to m je drugi put. Srecno vama s ledgerima, ne znam sta drugo da vam kazem.

Tapatalk from Poco loco
 
Poslato zaista sa Ledgerovog email severa.
Čekaj, koji oni tvoj e-mail imaju, samo onaj preko koga si kupio / naručio Ledger, nema drugi e-mail nigde u bazi?

Šugavo obaveštenje i unosi nemir.

Neko ko je kupio bilo gde drugde neće dobiti nikakvo obaveštenje...

Edit

Koliko vidim po netu izgleda je phishing, ne skidaj tu verziju iz e-mail-a nikako
 
Poslednja izmena:
Čekaj, koji oni tvoj e-mail imaju, samo onaj preko koga si kupio / naručio Ledger, nema drugi e-mail nigde u bazi?

Šugavo obaveštenje i unosi nemir.

Neko ko je kupio bilo gde drugde neće dobiti nikakvo obaveštenje...

Edit

Koliko vidim po netu izgleda je phishing, ne skidaj tu verziju iz e-mail-a nikako
Da, imali su problem sa shopom svojevremeno, otuda i taj moj e-mail da je procureo.

Elem, kopam malo po ovom phishing modelu, link vodi do sajta preslikanog zvaničnom sajtu, naravno, domen Legder.com, ali u međuvremenu iskoče i 2 redirekcije, koje samo blinknu u adres baru.

Razlikuje se i sertifikat developera (phishing koristi "Colective Software LLC" sertifikat) i Windows upozori na to da je nepoznat developer.

Nikad dovoljno opreza.
 
Poslednja izmena:
Nikad ne otvarati link iz maila. Uvjek se moze provjeriti na sajtu ako ima neka neki sigurnosni propust na walletu ili update itd.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne znam da li je ovde pravo mesto, ne vidim thread za kupovinu/prodaju crypto valuta...

Prodajem 0.3BTC bez provizije. Kontakt na PM.
 
NEma ga zbog zloupotreba.

Bice otvoren, ali sa drugacijim pravilima.
 
"Everybody, long the ponzi...." :D

 
Ledger ima popust 40% do kraja meseca, ako nekom treba.
 
Početničko pitanje: Trezor ili Ledger, ima li nekih bitnih razlika?
 
Legderu su cureli neki private key-evi ako se dobro secam. Osim toga bi mi bilo svejedno.
BTW, imam trezor.

Tapatalk from Poco loco
 
Nazad
Vrh Dno