Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Poenta je seed, a sve ostalo je nebitno, cuvas seed a ledger mozes baciti...
 
Sta ce vam onda ledger?
 
Sta ce vam onda ledger?
Za sigurniji pristup tom seedu.

Ako jednom importuješ taj seed na kompjuter u neki novčanik, novčanik može biti meta napada i odoše ti novčići.

Ako je novčanik namešten da radi sa hardverskim, onda bez potvrde na hardverskom se transakcije ne može obaviti.

(naravno, novčanici ne čuvaju taj seed u nekom na-izvol'te formatu, pa predmet brige nikad nije da li će neko izvući seed iz novčanika, već pre da li neko može da vidi šta kucate, pa pokupi seed kada ga unosite prvi put)
 
Pa to sunce i pokusava da kaze, nije hw wallet nepotreban. Hw wallet je itetako koristan, seed je "samo" backup koji treba zastititi maksimalno od drugih.

Tapatalk from Poco loco
 
Pa to sunce i pokusava da kaze, nije hw wallet nepotreban. Hw wallet je itetako koristan, seed je "samo" backup koji treba zastititi maksimalno od drugih.

Tapatalk from Poco loco
Nisam sklapirao da je bio ironičan :)

Ja bih to preformulisao ovako, ako se novčići ne diraju, već samo sede na blockchainu, bez ikakvih dodirnih tačaka sa kompjuterom, hw wallet jeste višak, ali ako se novčići provlače po nekom sw novčaniku na kompu, onda ga je bolje imati.
 
Trezor One je na ECD-u 6.890 RSD ali ga nema trenutno na stanju.
 
Trezora One čas imaju čas nemaju na ECD. Ja sam hteo da ga uzmem kada je počela akcija, ali je nestao već drugog dana. Nakon par dana ponovo se pojavio i uzeo sam ga. Treba pratiti sajt svakodnevno, pojaviće se verovatno.
 
121516001_1751207258381700_6731667531664342756_o.jpg

Самоиницијативно пријављивање прихода из иностранства ⁣

Пореска управа Републике Србије на основу расположивих података о уплатама из иностранства и поређењем тих података са поднетим пореским пријавама о обрачунатом и плаћеном порезу самоопорезивањем и припадајућим доприносима на зараду/другу врсту прихода од стране физичког лица као пореског обвезника, установила је високу стопу непоштовања пореских прописа и идентификовала та физичка лица.⁣

Ови приходи остварују се по основу пружања разних врста услуга, а најчешће су то услуге развоја софтвера, превођења, држања часова страних језика, промоције, графичког дизајна и друге врсте услуга. Непоштовање пореских прописа установљено је и код физичких лица која приходе остварују на друштвеним мрежама („јутјубери“, „инфлуенсери“), интернет клађења и слично, као и код лица која су издавала сопствене непокретности до 30 дана („стан на дан“).⁣

Пореска управа Републике Србије позива сва физичка лица која су пропустила да поднесу пореске пријаве, да пре предузимања било које радње пореског органа у вези учињене радње или пропуста, односно пре отпочињања пореске контроле или подношења захтева за покретање прекршајног поступка, самоиницијативно то учине, односно обрачунају порез и доприносе са припадајућом каматом и измире своје законске обавезе, како би избегла прекршајну одговорност. ⁣

Пореска управа Републике Србије ће наставити континуирано спровођење пореских контрола физичких лица. ⁣

Додатне информације могу се добити позивањем Контакт центра на бројеве телефона: 011-33-10-111 или 0700-700-007, или непосредно на шалтерима „Ваш порезник“ у филијалама Пореске управе.⁣

#порескауправа⁣
#контактцентар ⁣
#вашпорезник ⁣
#еПорези

 
Aj neka neko ko je recitiji u razgovorima nazove navedeni broj i pita za kriopto, bas me zanima sta ce reci ...
 
Neka hvala, zovi ti :smoke: :d

To sve tamo polupismeno, zaposleno preko ko zna koga, ali polako se dovode u red koliko vidim...
 
Idem samo tetki da odnesem lek ... :d

Mislio sam da nazove neko ko je dobar u razgovoru sa ljudima i ko ima jezicinu i koji se nece zapucati na neka pod pitanja, ja bih tu sam sebi zabio auto gol, priznajem u razgovoru 1:1 sam nula, tako da ja tu otpadam ... naravno anonimno da nazove ...
 
Meni je posebno zanimljivo što su "identifikovali lica" ali ih pozivaju da "sami podnesu prijave", ma nije nego...
 
Kakve budale... a sto je najgore ima da se javljaju ljudi..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakve budale... a sto je najgore ima da se javljaju ljudi..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naravno, jer ako se ne samooprezuješ rizikuješ prekršajnu pa čak i krivičnu prijavu.

Šteta je samo što se ne donose održivi zakoni a sve kako bi se preduzetništvo bilo koje vrste podstrekivalo, a ne sasecalo u korenu.

Ovde se najviše cilja na IT preduzetnike koji rade sa stranim klijentima i na stan na dan ali će sasvim sigurno svi doći na red.
 
Poslednja izmena:
Pri tom misle valjda na tekuću godinu? Ko je digao neke pare prošle godine i ranije neće "čeljati"?


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Misli se na prethodnu godinu. Rok je bio 15.05. ali ne znam da li je nešto pomerano zbog korone.
 
Ne znam samo na šta da se plati porez. Već ste platili porez na sve osim vazduh koji dišete, dok ste zaradili taj priliv iz inostranstva.
 
Misli se na prethodnu godinu. Rok je bio 15.05. ali ne znam da li je nešto pomerano zbog korone.
Nije ništa pomerano, vodite računa, na nekom će se kola sigurno slomiti, mada deluje da još love u mutnom...Ko nije preterao, neće ga sigurno juriti

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Objasnite im da vam je poslala tetka iz Kanade.
 
Dok se vama one pare racunaju kao povracaj novca i dok vam je godisnja zarada ispod 2.7M dinara nema sta da se tresete.

Tapatalk from Poco loco
 
Trese mi se nesto drugo za njima :d
 
Ovaj fazon
357abade21d5a87ad1c60a4f85888d70.jpg


Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno