Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Na kraju se ispostavilo da grčki ustav brani bilo kakvo oporezivanje zlata. Uvek je lepo imati opcije.

Mada, u ovom momentu kupovina nekretnine sa fiksnom mesečnom ratom deluje kao najpametnija investicija. Ako banke uopšte nude takvu mogućnost, nisu ni one mutave. Tu je naravno i pitanje koliko je pametno kupiti nekretninu u zemlji koja će po procenama do polovine veka imati klimu kao Libija, sa pustinjom koja pokriva polovinu teritorije.
 
Na kraju se ispostavilo da grčki ustav brani bilo kakvo oporezivanje zlata. Uvek je lepo imati opcije.

Mada, u ovom momentu kupovina nekretnine sa fiksnom mesečnom ratom deluje kao najpametnija investicija. Ako banke uopšte nude takvu mogućnost, nisu ni one mutave. Tu je naravno i pitanje koliko je pametno kupiti nekretninu u zemlji koja će po procenama do polovine veka imati klimu kao Libija, sa pustinjom koja pokriva polovinu teritorije.
Ne zezaj Morbius, previše je to ekstremna prognoza, trebalo bi prosečna temperatura da ode 7-8 stepeni navise...
Solidna nekretnina u primorskom delu Grčke teško da može biti loša investicija...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ne zezaj Morbius, previše je to ekstremna prognoza, trebalo bi prosečna temperatura da ode 7-8 stepeni navise...
Solidna nekretnina u primorskom delu Grčke teško da može biti loša investicija...

Ne zezam uopšte, i ja sam se šokirao kad sam bio pročitao. Klimatske promene će davati različite rezultate na različitim lokacijama, tu i tamo će zapravo biti i hladnije nego što je sada. Ovde će biti vrlo vruće i suvo. Možda je pametnije zapaliti na sever, pa čekati strpljivo da i tamo dođe topla klima pod starost, kad me stisne reuma. :)
 
Poslednja izmena:
Sa porastom prosečne temperature od 4 stepena Grčka će biti kao Libija danas a porast od 7-8 bi bila kao podsaharska Afrika, Niger ili Čad. Nismo ni mi mnogo bolji. Što dalje od ekvatora veće promene. Izvinite za malo skretanje sa teme.
 
Poslednja izmena:
Samo što će za 4 stepena prosečna temperatura da skoči za 400 god....možda. Dotle valjda neće više da se vozi Stilo bez katalizatora.

U medjuvremenu, Greece, here i come......čim BTC moon-uje. [emoji16]
 
dal je moguce da vas je ona malecka koja jos nije ni srednju zavrsila toliko zasuntavila u glavu ..
isopade derle kompetentnije da prica o tome od bilo kog naucnika na svetu ...
zar niste shvatili do sad da ako se nesto toliko jako gura kroz medije obicno bude 99.9 posto laz ..
kad je bilo potrebe da se gura hajp o nafti kako bi se opravdala poskupljenja iste gurao se hajp da ce do ovog doba u kome zivimo zadnja kap nafte vec biti isisana iz zemlje ..
realno stanje mozda smo izvukli jednu kap iz mora... ogromna je planeta zemlja za nas patuljke
ajd kad srte vec skrenuli sa teme bacite pogled na video pa se vratite

https://youtu.be/8455KEDitpU?t=71

boli njih uvo za nas cilj je nametnuti astronomske takse da se udri po sirotinji ...
u indiji ulicne sijalice menjaju zagadjuju kaze...
a glavni pobornici ove teorije sa njihovim mega fabrikama i dimnjacima koji izbace milione i milione puta vise otrova glavni finansijeri kampanje nije li vam malo cudno to
 
Poslednja izmena:
Znali neko šta se dešava sa f2pool.zendesk.com, majnovao sam GRIN na njemu ali od jutros kao da je blokiran, niti prima niti salje izmajnovano.
 
Nesto se neuklapa ta racunica,nesto im se izgubilo u procesu copy/paste novinarstva :)
 
Ima li neko preporuku za aplikaciju za iPhone kao sto je tabtrader za android? Vidim da na tabtrader-u za iphone ne mogu da postavljam ordere.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kao toalnom laiku, moze li mi neko reci, kako je najlakse kupiti BTC i gde? Isto tako me zanima, jel se moze prodati bez problema kad god?
 
Nikada ne znas kako to neko radi i koristi podatke... u stilu bolje spreciti nego leciti
 
Mogao si da izguglas, retko ko koristi tab Trader za trgovanje, verujem da je slično i na Iosu... Recimo, Evercoin bi možda ispunio tvoje zahteve, pogledaj, ali najbolje svaka menjačnica, sopstveni app

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Mogao si da izguglas, retko ko koristi tab Trader za trgovanje, verujem da je slično i na Iosu... Recimo, Evercoin bi možda ispunio tvoje zahteve, pogledaj, ali najbolje svaka menjačnica, sopstveni app

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Ne znam odakle ti podatak da retko ko koristi. Najjednostavniji je za postavljanje ordera, a grafikoni su zaista upotrebljivi za razliku od bilo koje druge aplikacije, uključujući i sam Trading View. E sad, koliko je pametno trgovati da mobilnog je druga priča :)
Plus, onako lep pregled kretanja parova nema ni jedna app koja se bavi trgovinom (ima recimo Bitsnapp, koji je wallet app).

Elem, iOS možda nema jer Apple ne dozvoljava da ikakva kupovina ide mimo njih. Možda je to.
 
Ne znam odakle ti podatak da retko ko koristi. Najjednostavniji je za postavljanje ordera, a grafikoni su zaista upotrebljivi za razliku od bilo koje druge aplikacije, uključujući i sam Trading View. E sad, koliko je pametno trgovati da mobilnog je druga priča :)
Plus, onako lep pregled kretanja parova nema ni jedna app koja se bavi trgovinom (ima recimo Bitsnapp, koji je wallet app).

Elem, iOS možda nema jer Apple ne dozvoljava da ikakva kupovina ide mimo njih. Možda je to.
Odatle što sam na njihovoj telegram grupi već godinu, koja ima jedva 2K članova, kao i na drugim trejding grupama i znam čime ljudi trguju, što ljudi nisu previše poverljivi prema apijima (uključujući i sebe), što nemaju sve menjačnice isti tip ordera, te je malo teze podržati sve tipove u jednoj aplikaciji...
S druge strane, koristim jako puno TT za alerte, kao i brze chartove, čak sam iskoristio akciju vezivanja BitMex accounta da dobijem verziju bez reklama (ghost account,ne trgujem na Mexu). Ima mali tool set, ali jako zgodan i zaista esencijalne indikatore i alate. Jedini minus je da ume da zabaguje kada su velika i brza pomeranja u ceni, i da joj treba vremena da prikaže trenutno stanje, ali za mene sasvim prihvatljivo za jedan free app..

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
ECD je pravo mesto za tebe.

Tapatalk from Poco loco

Ovde pise da je maksimalna porudzbina 50000din, tj. tu poruku dobijem kada ukucam cifru.

Znam da moram imati wallet da bi mogao da prebacim BTC. Moze li predlog gde otvoriti wallet?

Nasao nekog ko ce mi prebaciti BTC, a ja njemu dati novac i ispadne me manje nego na ECD.
 
Sad gledam ecd sajt..
5% harač za ulaz, 5% za izlaz.. Ma važi što bih im to ikad ostavio.
Ko zna bolje varijante molim info na pm
 
Sad gledam ecd sajt..
5% harač za ulaz, 5% za izlaz.. Ma važi što bih im to ikad ostavio.
Ko zna bolje varijante molim info na pm

pa to ne mora na private da ide.nije to nikakva tajna i marketing. bolja opcija je dogovor sa nekim licno. kako znam trece opcije nema (ovo ne govorim za velike igrace koje imaju puno kripta i koji sami znaju jako dobro kako da to rese - no to nije za nas sto prodajemo i kupujemo sitno). sem naravno cex i kartice i sl. tu je nesto niza provizija. jednostavno kome hitno treba brza prodaja i kupovina mora da racuna na tih tipa 5% po svakoj transakciji

ako postoji bolja opcija to svakako nije za private nego da se ovde napise
 
Nazad
Vrh Dno