Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Ne, ok je to, pomislio sam da možda posle kojekakvih registracija ne dignu limit na toliki dnevni.

Elem, još jeftinija varijanta ti je SEPA transfer na Coinbase, tj. Coinbase Pro (ex. GDAX). Nema te brzine transfera kao na Bitwali, ali nema ni provizije.
 
Elem, još jeftinija varijanta ti je SEPA transfer na Coinbase, tj. Coinbase Pro (ex. GDAX). Nema te brzine transfera kao na Bitwali, ali nema ni provizije.

Probao sam na Coinbase, nema šanse da prođe verifikacija identiteta. I na Bitwalla je bilo natezanje sa verifikacijom, morao sam da prođem sesiju sa nekim bezobraznim Nemcem, ali na Coinbase ništa nisam uspeo da uradim. Oni izgleda koriste strogo automatizovanu proveru dokumenata, kada vidi moj račun za struju sa grčkim hijeroglifima, odbija. Ne znam postoji li neki način da se to savlada, 1% provizije pri BTC transakciji zaista jesto prilično.
 
Ne bi trebalo da su Grčka dokumenta problem, jer bi bila pogođena cela Grčka, a to bi bio veliki problem.
 
Ne bi trebalo da su Grčka dokumenta problem, jer bi bila pogođena cela Grčka, a to bi bio veliki problem.

Nemam pojma, meni je odbio dokumenta, nešto mu se nije svidelo. Na drugom mestu gde su me odbili sam mogao da tražim ručnu proveru dokumenata i objasnim različitu zemlju porekla i boravka, ali na Coinbase takvu mogućnost nisam video. Nećemo te i zdravo. Ne znam kakva iskustva su imali ostali.
 
Ljudi, moze pomoc.
Dugo nisam gledao wallet.
Imam Binance, ali to sada ispada kao eth token, BNBe.
Ima i obican BNB.
O cemu se radi, kako konvertovati?
 
Šta želiš konvertovati u šta?
Ako prebacuješ BNBE na Binance, šalješ ga na njihovu ETH adresu, a oni rade onda konverzije. Tako i za ostale ETH tokene.
 
Šta želiš konvertovati u šta?
Ako prebacuješ BNBE na Binance, šalješ ga na njihovu ETH adresu, a oni rade onda konverzije. Tako i za ostale ETH tokene.

Problem je sto sam ja za sve koristio Coinami wallet i shapeshift i sada ni da maknem. Znam da je noob pitanje, ali savet sta da radim?
Konvertovao bih u ltc ili eth da mogu preko ovih nasih edc ili kako vec da prodam
 
Poslednja izmena:
Ljudi, casticu nekoga ako moze da mi sredi ovu zavrzlamu. msm nisu neke pare, ima cca 140 usd, ali ne mogu da ih izvucem
 
Zapeo sam kod toga sto na Coinami walletu imam BNBe koji ne mogu da promenim za nesto sto domaca menjacnica moze da mi razmeni.
Takodje, ne mogu da ih pomerim na Binance, gde bi trebalo preko ETH da se prebaci u cist BNB, jer nesto oko registracije iz Srbije ne radi.
Shapeshift na Coinamiju ne radi i tako sam zarobljen sa koinima koji su ni tamo i vamo...
 
Iz Srbije više ne radi Binance. Na crnoj smo listi FATF....Isto tako sam i ja shvatio kao ti i za skoro isti iznos...bez panike.

Kontaktiraj nekog svog iz normalne države, da ti da pristup računaru preko Anydesk-a.
Sa njegovog računara otvori novi Binance account (naravno na tu zemlju), bez 2FA i verifikovanja....
Pošalji BNBE na ETH adresu tog naloga, posle si vrati BNB na svoju adresu. Tako sam ja uradio.
 
Poslednja izmena:
Opera radi 100% ukljucis vpn i radi bez greske.

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Ali nisu sa binance black liste

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Dash je upravo napravio jedan od najvećih update-ova od kada postoji, aktivirao je chainlocks spork i time postao otporan na 51% napade i sigurniji od BTC-a.
Takođe, uz to su aktivirane i InstantSend transakcije po default-u (2 sekunde za potvrdu transakcije), koje mogu i lančano da se vezuju, tako da Dash može da se šalje više puta i pre prvog potvrđenog bloka, bez ikakve bojazni od double spend napada.

https://twitter.com/Dashpay/status/1146008332332781568
 
Iskreno, meni je Dash najbolji primer koliko je za kripto "tržište" i "ekosistem" ustvari nebitan kvalitet kriptovalute.

Ljudi koji rade na Dash-u se ubiše od posla, pokušavaju sve da omoguće, prvi da budu u većini novih primena i zakrpta itd. A vrednost ni makac u odnosu na njihov trud.

Što samo pokazuje koliko je upotrebna vrednost totalno nebitna a spekulativna vrednost najvažnija. Zato i nema budućnosti za kripto, jer umesto tehnologije budućnosti koristi se kao način za otimanje novca od slabo upućenih a pohlepnih "investitora" aka ovaca.
 
Dash je upravo napravio jedan od najvećih update-ova od kada postoji, aktivirao je chainlocks spork i time postao otporan na 51% napade i sigurniji od BTC-a.
Takođe, uz to su aktivirane i InstantSend transakcije po default-u (2 sekunde za potvrdu transakcije), koje mogu i lančano da se vezuju, tako da Dash može da se šalje više puta i pre prvog potvrđenog bloka, bez ikakve bojazni od double spend napada.

I nikom ništa. Hedge fund manadžer koji kupuje kripto nema blage veze šta znači bilo šta od toga što si upravo rekao. On kupuje BTC zato što je to jedino što on i njegovi investitori znaju.
 
I nikom ništa. Hedge fund manadžer koji kupuje kripto nema blage veze šta znači bilo šta od toga što si upravo rekao. On kupuje BTC zato što je to jedino što on i njegovi investitori znaju.

Pa kapiram da će i trgovci da se zamisle kada prvi sledeći put BTC blockchain postane totalno zagušen i kada budu hteli da prebace sredstva na menjačnicu da trguju, a ono em košta, em sporo u pm...
Ako ništa drugo, zanimljiv scenario bi bio kada bi bitne menjačnice implementirale prepoznavanje InstantSend transakcija, pa bi Dash mogao da postane interesantan za arbitražu, jer bi praktično mogao da prebaciš sredstva sa jedne menjačnice na drugu za par sekundi.
 
bice sve u svoje vreme, i lbc je coin na kome se non stop radi i koji se usavrsava, ima tim iza sebe, a vrednost samo pada. Videcemo.
 
Nema sta da brinu zbog blockchaina, oni koji imaju pare ne koriste menjacnice vec lepo trguju na CME i slicnim futures berzama...udje dolar izadje dolar zabole ih i za blockchain i za tehnologiju. A ako Libra zazivi, ne vidim svrhu vecine altova, pogotovo ne onih koji su samo stedstvo placanja, samo brze/jeftinije od BTC-a. Prezivece samo oni koji su razliciti, BTC sigurno kao pionir, neki od anonimnih (dash, monero), neki koji imaju smart contracte (eth najverovatnije), neki specijalizovani (recimo XRP ili XLM) i oni koji donesu inovacije. FB kao baza od preko milijardu korisnika resava problem slanja para rodbini, kupovinu na internetu itd...trgovci ce platiti info FB-u o materijalnom stanju i interesovanjima usera, ovi ce dobiti popust i filtrirane oglase spram svojih pretraga i materijalnog statusa, FB dize svoju vrednost za kolicinu izdatih tokena, win-win situacija...Ako Libra zazivi, slede Instagram, pa Kineski baidoo ili neki treci itd...Trenutni lider u ILP-u je XRP pa eto jos jedan plus za centralizovano g*vno...
 
Iskreno, nisam siguran da će Libra uopšte zaživeti, pogotovo ne u skorije vreme. Toliko će ih ubiti regulativama, da će potpuno izgubiti funkciju koju bi trebalo da ima (kao što je slučaj sa PayPal-om trenutno)
 
Nazad
Vrh Dno