Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

A realno i treba zabraniti reklamiranje kripta i ICO, po fb. google i twitteru.
Ko je negde video da neko reklamira neku valutu
Ne samo valutu, nego i akcije neke firme, obveznice... Jeste li negde videli da Apple reklamira svoje deonice? Ili Intel? Ili bilo ko? Ne, jer nije dozvoljeno.
"Apple to the moon!!!" :)
 
Poslednja izmena:
Interesantan lik, a posebno ideja da btc postaje svetska jedina valuta za 10 god XD, i sve varijacije na tu temu. Koliko bi onda jedan btc koji sada sačuvamo vredeo 0.o?
Video na YT - Ivan on Tech
3:07
 
Poslednja izmena:
Nominalno naravno, ali koja bi to kupovna moć bila :)
(ne reci -pa kupovna moć 1 btc)
 
^ Zavisi isključivo od toga da li bi u toj hipotetičkoj situaciji BTC bio jedina validna valuta i jedina validna kriptovaluta na tržištu ili ne. Ako bi zaista bio jedina valuta u svim oblicima, onda ne bi bilo teško izračunati koliku bi kupovnu moć imao 1 BTC. Ali šanse za tako nešto su gotovo nepostojaće. :)
 
Počinje da me zabrinjava ovo padanje cene btc. Toliko dugo uzima zalet, kao Roberto Karlos. Najviše me brine kada zategne i raspali na gore, kako da se suzdržim da ne prodam na 15k, na 25k, na 50k, kako da se strpim do 100k bar, da ne pišem kao ranije oni koji su prolazili kroz slične boljke. Davali za tepsiju ribe a kasnije shvatali da su mogli da kupe kita da su čekali još neko vreme.
 
Čekaj čoveče, da li neko stane da se zapita koliko svežeg novca bi morao da uđe u ovu priču da bi cena stigna do tih 100k? Sedi jednom i pomnoži cenu od 10,000 do 100,000 sa brojem BTC-a koji bi morao da bude kupljen da cena naraste do 100k.

Od koga očekuješ da dođe sa tolikim novce u kripto? I zašto bi neko uložio toliki novac u kripto? Ako kupuje samo da bi prodao onda taj neko očekuje $500,000? Jer da ga kupuje za 100k a da kupi neku uslugu ili stvar za BTC sigurno neće, jer da je toliko glup ne bi imao toliki novac na raspolaganju.
 
Čekaj čoveče, da li neko stane da se zapita koliko svežeg novca bi morao da uđe u ovu priču da bi cena stigna do tih 100k? Sedi jednom i pomnoži cenu od 10,000 do 100,000 sa brojem BTC-a koji bi morao da bude kupljen da cena naraste do 100k.

Od koga očekuješ da dođe sa tolikim novce u kripto? I zašto bi neko uložio toliki novac u kripto? Ako kupuje samo da bi prodao onda taj neko očekuje $500,000? Jer da ga kupuje za 100k a da kupi neku uslugu ili stvar za BTC sigurno neće, jer da je toliko glup ne bi imao toliki novac na raspolaganju.

Si siguran?
 
Au, Pero... Sad si me razocarao (nisam ironican). Pa ne ide cena tako linearno. Naprotiv!
Ceo market od 270 milijardi sad da istreses naopacke, ispalo bi mozda 3-4 milijarde... a da mu upumpas jos 10 stvarnih milijardi, otisao bi na 800-900 milijardi.
 
Poslednja izmena:
I kome sada verovati USDT ili TUSD...

Ovaj TUSD mi lici kao da ga je stvorila neka americka banka.

Da li neko zna nesto o timu koji stoji iza TUSD.

I da li TUSD postoji samo na bittrex-u?
 
Poslednja izmena:
Čekaj čoveče, da li neko stane da se zapita koliko svežeg novca bi morao da uđe u ovu priču da bi cena stigna do tih 100k? Sedi jednom i pomnoži cenu od 10,000 do 100,000 sa brojem BTC-a koji bi morao da bude kupljen da cena naraste do 100k.

Od koga očekuješ da dođe sa tolikim novce u kripto? I zašto bi neko uložio toliki novac u kripto? Ako kupuje samo da bi prodao onda taj neko očekuje $500,000? Jer da ga kupuje za 100k a da kupi neku uslugu ili stvar za BTC sigurno neće, jer da je toliko glup ne bi imao toliki novac na raspolaganju.

Dobro ti je rekao Texacha. Cena zavisi i od ponude, a ne samo od tražnje. Što znači da i sada može da skoči na 500k ako malo njih odluči da prodaje, bez da je ušao i jedan novi dolar. Ovo trenutno izduvavanje mi deluje kao još jedna u nizu šemica gde se istresaju naivni iz gaća a posle kao i uvek nuklearna eksplozija kripta i pečurka do Meseca. Samo staviš merdevine uz nju i penješ se, neće trebati ni raketa.
 
Ja mislim da su tusd stvorili vanzemaljci, zeleci da se dokopaju nasih bitkoina jer je to resurs koji nemaju na njihovoj planeti

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Onda treba da se zove ETUSD [emoji23]

Sent from my HUAWEI P8 using Tapatalk
 
Au, Pero... Sad si me razocarao (nisam ironican). Pa ne ide cena tako linearno. Naprotiv!
Ceo market od 270 milijardi sad da istreses naopacke, ispalo bi mozda 3-4 milijarde... a da mu upumpas jos 10 stvarnih milijardi, otisao bi na 800-900 milijardi.
Množenje cene sa brojem svih BTC-a u opticaju je glupost. To je čisto mazanje očiju i šarena vrata za tele da ima u šta da gleda. Sam razvoj događaja od novembra do sada je pokazao koliko je to nebitno, i kako se ta brojka prepolovi za par dana čim nema nikoga da uplati pravi novac i kupi po toj ceni.

Dobro ti je rekao Texacha. Cena zavisi i od ponude, a ne samo od tražnje. Što znači da i sada može da skoči na 500k ako malo njih odluči da prodaje, bez da je ušao i jedan novi dolar....

Ovde zavisi samo od tražnje. Jer samo svež novac diktira kada će cena da ide na gore, kada se takmiče dva kupca i više za jedan BTC. Trenutno imaš kupaca koliko hoćeš, ali nijedan od njih ne želi da kupi po trenutnoj ceni, svi, skoro svi, čekaju dosta nižu cenu. Tako da ponuda nema ama baš nikakvu kontrolu nad cenom. Da iko veruje da će cena na 100k pa onda bi se doslovce tukli da kupe za 7-10k. Šta je to, manje od 10% vrednosti za koju očekuju da prodaju. Poverenje u raketu je ravno nuli.

Hipotetički, da bi ta raketa otišla na 100k, moralo bi da uđu milioni tj. milijarde sevžih dolara/evra. To nije uspelo ni kada je bio rast na $20,000 nego se "štampao" lažni novac zvani Tether i sa njime se kupovao BTC da bi rasla cena, navodno u dolarima. Ni tih dolara nema, a misliti da će se pojaviti dovoljno pravih dolara za cenu od $100,000 po komadu je još veća ludost.
 
Poslednja izmena:
Množenje cene sa brojem svih BTC-a u opticaju je glupost. To je čisto mazanje očiju i šarena vrata za tele da ima u šta da gleda. Sam razvoj događaja od novembra do sada je pokazao koliko je to nebitno, i kako se ta brojka prepolovi za par dana čim nema nikoga da uplati pravi novac i kupi po toj ceni.
:) Pa ja sam to isto rekao!
Ali isto kao sto je za pad potrebno znatno manje da se proda nego od teorijske cene (30x manje sigurno), isto ide i u obrnutom smeru. Dakle treba znatno manje da udje novca da bi islo ka gore.
 
I da naglasim, da ne bude posle da me citirate reko jedno a ono se dogodilo drugo, cena može da bude i 100 miliona za jedan BTC, ali to nikada neće biti pravi dolari koje štampa USA, nego neki virtuelni izmišljeni "dolari" poput Tether-a.
 
I da naglasim, da ne bude posle da me citirate reko jedno a ono se dogodilo drugo, cena može da bude i 100 miliona za jedan BTC, ali to nikada neće biti pravi dolari koje štampa USA, nego neki virtuelni izmišljeni "dolari" poput Tether-a.

Nisu virtuelni ako ih ugrabis pre drugih :). Apsolutno ista prica vazi i za akcije bilo koje firme? Razumemo se oko mehanizma pumpanja cene i motiva, ali isto tako mora se uzeti u obzir koliko je potencijalno trziste, koliko lako dostupno, a para ima mnogo vise nego sto mozemo i pretpostaviti. I naravno kao i svako drugo trziste, svi se tuku da kupe dok cena ide gore, a kad oni prvi krenu da naplacuju rast se urusava. Zato i imamo cikluse koji se ponavljaju i to ce se desavati dogod moze da se animira svez novac. Uvek se na kraju smisli neka prica da je raslo prvi put zbog nekog otkupa, druga dva pampa zbog Gox-ovih botova, pa sad zbog USDT-a. Primetiti da se USDT pojavio u vecim kolicinama tek od novembra kada je trebalo nagruvati ostatak kripta, BTC je vec bio u ozbiljnom rastu tada. Do novembra bilo je ispod 500mil USDT-a sto je mozda i imalo pokrice.


https://coinmarketcap.com/currencies/tether/
 
Poslednja izmena:
Jel može preporuka za android app gde mogu da pratim cene coina koje obeležim ali najbolje da ima widget da pratim sa početnog ekrana, hvala

Sent from my E5823 using Tapatalk
 
Dobra je i aplikacija Crypto Copier. Baš sam malo pre isprobao. Ubaciš svoju btc adresu i klikneš dugme i sačekaš oko 5 minuta. Nakon toga ti stigne obaveštenje i duplira ti se količina btc na adresi koju si uneo. Dosta je lakši način zarade od trejdinga i majninga, jer ne postoji rizik da cena kartica padne ili cena valute usled poremećaja na tržištu.
Screenshot.jpg
 
Dzaba mu sto duplira kad pada cena.
 
Ja za 100% zarade ni ne ustajem iz kreveta.
 
Nazad
Vrh Dno