Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Zaboravili ste i slanje sa waleta na menjacnicu, pa promena sifre, pa slanje sa menjacnice na walet, za svaki slucaj, naravno pravilo menjanja sifre po neparnom i parnom satu ostaje, nocu pospete tastaturu mrvicama pa umesto vas sifre kucaju razne zivotinjke, tako da ono pokriveni ste celog dana 24h

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Tip of the day:

No matter how much coins your wife or girlfriend has, don't call her a whale.
 
Ja imam i POW 10A basic, ali on nema funkciju za automatsko paljenje/gasenje na nedeljnom nivou, a nema ni merac potrosnje struje, uglavnom mu je svrha da se koristi kao rucno paljenje/gasenje kroz aplikaciju

Znači ne može svaki takav uređaj da se podesi da automatski startuje rig u određeno vreme? Ja sam mislio da to sve radi aplikacija na telefonu a ne da uređaj ima svoj neki tajmer. Ne znam za koji da se odlučim ima ih raznih 10A basic, 16A, R2, S20...
Da li je taj neki od 10A dovoljan da se na njega nakače dva riga?

da, sve moze da se odradi kroz schedule tasks u windowsu bez potrebe za dodatnim hardwerom, mana je sto se kompjuter ne gasi hardwerski pa je u idle dok ne krene kopanje i tako trosi 100-150w bez veze.

Kako se ne gasi hardverski, kad podesiš shutdown task ugasi mašinu i ne troši ništa. Sekundarna napajanja su pre bila prespojena pa uvek vukla 50W ali i to sam prebacio na dualpsu adapter. Jedino serverska napajanja ne mogu da se ugase pa mi zato treba neki Sonoff.
Problem je samo paljenje, pogotovo automatizovati to u određeno vreme tj u ponoć. Za ručno sam se snašao preko wake on lan ali treba mi nešto jednostavnije, možda onaj relej to može.

u kom biosu imas paljenje u odredjeno vreme, ja do sada ne videh...? ima neko budjenje preko mreze koje ne radi bas kako treba van lokala... ako znas nesto slobodno podeli... ili mislis da neko fizicki bude pored kompa i pali i gasi...

Ima valjda u svakom biosu RTC alarm samo što retko gde radi tj ja ne umem da podesim to da startuje mašinu, mislim da mi je samo na jednoj ploči uspelo. U teoriji trebalo bi valjda i iz windowsa da može da se konfiguriše, možda preko onog intel smart connect ali nisam stigao da se zezam s tim.
 
Ako imaš Win 10 moraš da isključiš fast startup da bi radilo paljenje preko bios alarma.
 
Znači ne može svaki takav uređaj da se podesi da automatski startuje rig u određeno vreme? Ja sam mislio da to sve radi aplikacija na telefonu a ne da uređaj ima svoj neki tajmer. Ne znam za koji da se odlučim ima ih raznih 10A basic, 16A, R2, S20...
Da li je taj neki od 10A dovoljan da se na njega nakače dva riga?



Kako se ne gasi hardverski, kad podesiš shutdown task ugasi mašinu i ne troši ništa. Sekundarna napajanja su pre bila prespojena pa uvek vukla 50W ali i to sam prebacio na dualpsu adapter. Jedino serverska napajanja ne mogu da se ugase pa mi zato treba neki Sonoff.
Problem je samo paljenje, pogotovo automatizovati to u određeno vreme tj u ponoć. Za ručno sam se snašao preko wake on lan ali treba mi nešto jednostavnije, možda onaj relej to može.



Ima valjda u svakom biosu RTC alarm samo što retko gde radi tj ja ne umem da podesim to da startuje mašinu, mislim da mi je samo na jednoj ploči uspelo. U teoriji trebalo bi valjda i iz windowsa da može da se konfiguriše, možda preko onog intel smart connect ali nisam stigao da se zezam s tim.

sam si sebi odgovorio, ako uspes da namestis taj rtc alarm da pali masinu u odredjeno vreme bez dodatnog harvera javi... Nisam mislio da s ekomp ne gasi nego da ako se ugasi ne mozes da ga upalis kad hoces vec mora da bude u idle da bi schtask ponovo pokrenuo miner u odredjeno vreme.
 
Poslednja izmena:
To bi moralo da može da radi, tome je i namenjeno, samo da provalim kako. Relej ću svakako poručivati jer mi treba za reset kad nešto zakuca ili izgubim remote pristup.
Trenutno, privremeno se služim wake on lan opcijom.
 
Jel ima neko da hoce da mi proda bilo koji popularan Crypto ? Ponude na PM, placam kesom, licno ili preko Telenor kartice - svejedno.

mozda da se otkljuca tema sa prodajom i kupovinom kripta? ali ono bez komercijalnih varianti kao onaj lik sto prodaje i kupuje po 20-30 bitkoina na forumu :) posto verujem da je tema zbog tog lika i zakljucana
 
Ako trgujete, da li vodite evidenciju o kupovnoj i prodajnoj ceni, procentu zarade, ukupnoj zaradi u ovoj ili onoj valuti i sl?

Ako ništa drugo, ako stepenasto ulazite u kupovinu, kako se izborite sa evidencijom koliko, čega i gde?

Ja obično u Google Sheet, ali nije mi taj pristup najelegantniji, pa sam rad da čujem šta i kako drugi.
 
Mislim da delta može to što hoćeš
 
Ne volim Deltu, jer mi se ne sviđa njihov model poslovanja, koristio sam je jedno vreme dok nisu uveli pretplatu. Sad koristim Bitsnapp. Plus, više sam nego hibridno rešenje, ili samo desktop, zato Google Sheet. Delta je i dalje samo za mobilni, je li tako?
 
Ima i za desktop. Ne moraš ništa da plaćaš.
 
Pitao covek za remote on/off
Reley je mnogo bolje resenje od sonoff-a. Bas iz razloga koji je Challenger napisao. Prekidanje napona i ponovono pustanje tek tako na masinama.
Slicno bi bilo kao da svako put kad vam masina zaglavi vi iscupate utikac napajanja iz uticnice i vracate ga.
Uvek sam pre Reley resenja nego sonnof

Još uvek nisam poručio ovo, nikako da nađem vremena da sednem i informišem se detaljno šta me zanima. Dosta tu ima podpitanja kojih ne mogu ni da se setim odjednom..
Najbitnije, kako to uopšte radi, pretpostavljam samo zatvara i otvara kolo. A power na ploči je taster a ne prekidač što komplikuje stvar. Trebalo bi onda dva puta aktivirati relej? A meni treba to automatski, da startuje mašine u određeno vreme. Plus ne može u svakom biosu da se bira ono 4 sekunde ili instant off. A hoće nekad i ploča da zabaguje kod toga.. da li je to skroz pouzdano? Potrebno mi je naravno i za (česte) situacije kada mašina zakuca ili izgubim remote pristup. Valjda može da se poveže i da prekida struju umesto na ploču, koliko shvatam releji trpe 10A.
 
Još uvek nisam poručio ovo, nikako da nađem vremena da sednem i informišem se detaljno šta me zanima. Dosta tu ima podpitanja kojih ne mogu ni da se setim odjednom..
Najbitnije, kako to uopšte radi, pretpostavljam samo zatvara i otvara kolo. A power na ploči je taster a ne prekidač što komplikuje stvar. Trebalo bi onda dva puta aktivirati relej? A meni treba to automatski, da startuje mašine u određeno vreme. Plus ne može u svakom biosu da se bira ono 4 sekunde ili instant off. A hoće nekad i ploča da zabaguje kod toga.. da li je to skroz pouzdano? Potrebno mi je naravno i za (česte) situacije kada mašina zakuca ili izgubim remote pristup. Valjda može da se poveže i da prekida struju umesto na ploču, koliko shvatam releji trpe 10A.

Za sve to sto si naveo koristim i ja reley. Mozes ga koristiti i za samo elektricno kolo gde ce prekidati ili zatvarati kolo ili ga na on/off pinove spojiti, kao sto sam ga ja spojio. Od opcija u softveru pratecem imas mogucnosti da dugme bude tuch kao prekidac za kucno svetlo ili da bude push buton. Klik misa(prst na telefonu) i koliko dugo drzis misa -toliko push buton stoji pritisnut, kad pustis-on pusta dugme. Postoji i treca opcija, a to je timer na kom ti podesis u koje ce vreme reley da zatvori kolo ( pritisne dugme) umesto tebe i otovori. Bukvalno zameni tvoje prisustvo pored masine. Taj covek od kog narucujes to na KP pravi i kablove po zeljenoj duzini uz doplatu. Tako da, narucis sve od njega, spojis na pinove , povezes uredjaj na svoj nalog na netu (cloud) i to je to. Imas software za Win, Android i iOS

Okacio sam vec negde kako izgleda, ali evo moze i ovde jos jednom. Plava ova ploca i crveni kablovi

Sent from my iPhone using Tapatalk
917cc22f828e6f2f4864a44ac0bb1410.jpg
 
Poslednja izmena:
Super hvala, to mi je bitno, da može da se podesi po želji. Jer ako imaš mogućnost samo da stisneš taster na kratko onda ne možeš ugasiti ploču. A ako držiš 4 sekunde to ne valja za startovanje jer onda pokrene ploču pa je odmah ugasi...
I bitno da je tu uvek mogućnost da se poveže napajanje preko releja te da prekida dovod struje po želji. Ne vidim onda za sebe neku prednost onih sonoff i sličnih uređaja, plus se ovo kači na lan a ne wifi pa nema brige da će da se kolje s ruterima oko kanala. I jeftinije izađe nego toliko pojedinačnih wifi spravica, mada je ono zgodnije za neke situacije, ako su mašine raštrkane zbog kablova. Merenje potrošnje mi nije važno. Ali poručiću iz Kine i sonoff da probam pošto mi se sad ne žuri mogu da čekam, tamo su samo 5$ oni basic i 12$ je pow 16a.
Ovaj relej sam isto mislio iz Kine da poručujem s linka koji si ostavio, valjda ga neće zaceniti na carini. Nisam ni video na kp da ih ima. Pošalji mi na pp oglas ako znaš
 
Šta bi sa BCHABC, nestade sa CMC?!
 
Obrisao admin ludak ;)
 
Što, nisam ispratio juče, lupali nešto?

F1
Izbacili jednog člana koji je od početka tu i generalno zna čovek znanje (navodno greškom), i onda on i još par njih napravili novu grupu i svi prešli tamo, a ovaj verovatno iz revolta obrisao ovu staru
 
Nazad
Vrh Dno