Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Meni radi tastatura na chrome remote u AB, koristim na ios uredjajima.
 
Na android neće

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Otkrio sam privremeno resenje za Chorme udaljen racunar sto ti tice testature posto ne funkcionise ona iz telefona u AB.
Znaci dodajte onu iz windowsa na taskbar i preko nje stelujte AB.
Kod mene radi tj sve funkcioniše tako.

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Svi altovi potop totalni..ne znam ko ce posle ovoga da ulaze u njih ..ja sam izgubio jedno 70% para do sad.
Ne znam kako ce ikad kripto da iko ozbiljno shvati sa ovim pump and dump semama u celom kripto svetu.
A glavni krivac za to je koncetracija vecine koina kod malog broja ljudi.
 
Svi altovi potop totalni..ne znam ko ce posle ovoga da ulaze u njih ..ja sam izgubio jedno 70% para do sad.
Ne znam kako ce ikad kripto da iko ozbiljno shvati sa ovim pump and dump semama u celom kripto svetu.
A glavni krivac za to je koncetracija vecine koina kod malog broja ljudi.
Ne znam šta si očekivao, da se obogatiš preko noći, ili si ulagao verujući u tehnologiju? Ako je ovo prvo, zaboravi, previše je krupnih igrača ušlo, a da bi oni uzeli pare, neko mora da izgubi, a i sam valjda znaš ko će gubiti pare... Ako je ovo drugo, onda valjda veruješ u tu istu tehnologiju dovoljno da ne gubiš živce kada cena okine tričavih 10%...

MN3
 
Nisi izgubio sve dok ne prodaš za manju cenu ;)

Inače ja nigde da nađem objašnjenje za pad od juče? Ovi što pišu vesti po internetu pominju "uticaj vlasti" i "hakovanje menjačnica", ali to su ustajale vesti, nije to bilo uopšte novost kad je krenuo pad prosečne cene. Pogotovo me iritira jer ispada da sam promašio procenu za 15 dana a ne vidim razlog.
 
Poslednja izmena:
Nisi izgubio sve dok ne prodaš za manju cenu ;)

Inače ja nigde da nađem objašnjenje za pad od juče? Ovi što pišu vesti po internetu pominju "uticaj vlasti" i "hakovanje menjačnica", ali to su ustajale vesti, nije to bilo uopšte novost kad je krenuo pad prosečne cene. Pogotovo me iritira jer ispada da sam promašio procenu za 15 dana a ne vidim razlog.
Prihvatite da više "razlozi" nisu bitni, i ne tražite logiku tamo gde je nema. Kripto tržište je sada apsolutno regulisano po agendi velikih igrača. A "razlog" uvek ispliva za dan dva, rano je još da ga tražiš

MN3
 
Svi altovi potop totalni..ne znam ko ce posle ovoga da ulaze u njih ..ja sam izgubio jedno 70% para do sad.
Ne znam kako ce ikad kripto da iko ozbiljno shvati sa ovim pump and dump semama u celom kripto svetu.
A glavni krivac za to je koncetracija vecine koina kod malog broja ljudi.


nije ovo prvi put . ovo me podseca na 2014. mozda se situacija malo popravi avgusta meseca. ja sam se vec psihicki pripremio da sve sto nakopam dam za struju , manje vise, jer ocekujem PAD. ima mesta .
 
Takodje... nesto dolara jos uvek drzim na menjacnici da pocnem da pazarim eth na ispod 300$... a koliko ce da padne zavisi od toga koliko potraje ovaj period ocaja...
 
Svi oni koji misle da ce doci do daljeg pada kriptovaluta imaju resenje da ih i to sa polugom prodaju na kratko ( short ) u brokerskim kucama preko CFD . Tu je vec ostra konkurencija i spread je poceo da pada , bio je jako veliki cak i 100 $ na BTC

Sad je samo 5 USA$ za BTC kod nekih brokera i oko 1 USA$ za ETH sto je prihvatljivo .
Uskoro koja kripto menjacnica ne bude imala short opciju moci ce da se ugasi :)

Inace svi kripto milijarderi su se opustili i niko ne radi na implementaciji i upotrebi kripto valuta vec samo trose olako zaradjene pare :)

To moze biti jako pogubno za valute koje danas znamo i dovesti do pojave kripto valuta kontrolisanih od strane fondova i banaka , ili drzava , A onda ce ovi danasnji novcici biti isto sto i predratni dinar recimo . Ali nece biti kolekcionara :)
 
Poslednja izmena:
Moje skromno misljenje: Vec znamo da se nalazimo u downtrend kanalu jos od all time high iz decembra prosle godine. Jasno se vidi da se BTC odbijao sve nize i nize u zadnjih 6 meseci i sve ovo lici na veliki sell off onih koji su pumpali cenu tamo od septembra 2017 kada je cena presla 4800. I tu se nalazi verovatno i nivo (bottom) do kojeg ovo moze da ide. Problem je sto taj pad moze da bude slow & painful i da se oduzi jos neko vreme. Vise bih voleo da bude brzi pad jer ce se mucenje pre zavrsiti. Ja licno mislim da ce cim BTC uleti u range 4800-5200 dosta whale-ova da se dokupi i uleti ponovo jer to cekaju sve ovo vreme. To moze da rezultuje relativno brzim skokom na 6500-7000 nivo, pa zatim neki kratki sideways price movement pa jos jednim pump-om do ~8200-8500. Nakon toga ce verovatno cena da se "koriguje" malo na dole kao uvek sto biva. Dosta pozitivnih stvari moze da se poklopi sa tim bull push-om pre te korekicije tako da mozemo da udjemo u bull trend do kraja godine.
 
Kako ovde ima dosta ljudi koji misle da ce doci do propasti kriptovaluta a i onih koji misle da ce doci do astronomskog skoka a ti ljudi su konzervativno nastrojeni evo jos jednog finansijskog instrumenta kojim mogu bezbedno trgovati cenom a da nikad i ne otvore novcanik sa kriptovalutama :)

https://www.home.saxo/campaigns/cryptocurrencies

Soxo gigantska finansijska institucija vam omogucava otvaranje racuna i trgovinu sa cenom ETH i BTC a da nikad ne kupite kriptovalutu

Trade Bitcoin and Ether through ETNs
We offer you access to two Exchange Traded Notes (ETNs) that track the movement of Bitcoin and Ethereum against the USD (BTC/USD and ETH/USD).

Znaci njihovi instrumenti ETN su kreirani kao akcija koja prati cenu BTC i ETH i ako dodje do propasti ETH ili BTC a vi ste prodali njihov instrument na kratko oni ce vas regularno isplatiti jer nece da se brukaju za sicu i svi sretni .

Njihov instrument je na Nasdaq ------ Ether-Tracking Notes Now Listed On Nasdaq . Deponujete novac u Soxo bank . podizete novac iz Soxo banke . Sve je regulisano , vi samo treba da odredite pravac kretanja cripto valuta i eto profita bilo da cripto raste pada ide u nebo ili nestane :)

https://xbtprovider.com/products
 
Poslednja izmena:
Kako ovde ima dosta ljudi koji misle da ce doci do propasti kriptovaluta a i onih koji misle da ce doci do astronomskog skoka a ti ljudi su konzervativno nastrojeni evo jos jednog finansijskog instrumenta kojim mogu bezbedno trgovati cenom a da nikad i ne otvore novcanik sa kriptovalutama :)

https://www.home.saxo/campaigns/cryptocurrencies

Soxo gigantska finansijska institucija vam omogucava otvaranje racuna i trgovinu sa cenom ETH i BTC a da nikad ne kupite kriptovalutu

Trade Bitcoin and Ether through ETNs
We offer you access to two Exchange Traded Notes (ETNs) that track the movement of Bitcoin and Ethereum against the USD (BTC/USD and ETH/USD).

Znaci njihovi instrumenti ETN su kreirani kao akcija koja prati cenu BTC i ETH i ako dodje do propasti ETH ili BTC a vi ste prodali njihov instrument na kratko oni ce vas regularno isplatiti jer nece da se brukaju za sicu i svi sretni .

Njihov instrument je na Nasdaq ------ Ether-Tracking Notes Now Listed On Nasdaq . Deponujete novac u Soxo bank . podizete novac iz Soxo banke . Sve je regulisano , vi samo treba da odredite pravac kretanja cripto valuta i eto profita bilo da cripto raste pada ide u nebo ili nestane :)

https://xbtprovider.com/products

Pre ce doci do propasti njihove finansijske institucije nego btc-a ili eth-a :) novi bitconnect u najavi :smash: neka hvala :)
 
Jel to ista ona vlada koja svakih 3 meseca banuje kripto ? :d
 
Skoro svi algoritmi sem ETH prakticno pali bukvalno samo za struju...sta mislite da li je do ovih FPGA ili tajnih ASICa .
 
takav je period i moze potrajati .. naoruzaj se strpljenjem i racunicom da svaki mesec budes u nekom malom plusu ,na bilo koji nacin. ako se vec radi samo za struju , mogu me zeznuti samo 1 mesec u drugom power off i no problem :)... idemo ...
 
Ja vec razmisljam da ugasim ove 1060 3gb..ne mogu da majnuju vise ETH a svi ostali koini mi nemaju ni za struju..probao sam RVN..za 24 h dobio sam ekvivalent 30 dinara a potrosio 40 dinara struje..tj u minusu sam 10 dinara po kartici.
 
Ja vec razmisljam da ugasim ove 1060 3gb..ne mogu da majnuju vise ETH a svi ostali koini mi nemaju ni za struju..probao sam RVN..za 24 h dobio sam ekvivalent 30 dinara a potrosio 40 dinara struje..tj u minusu sam 10 dinara po kartici.

To je to, eth ako te ne mrzi da se cimas s drugim opertivnim je jos u pozitivi, ostalo sve je zavrseno, cryptonight recimo vise ne pokriva ni struju cak ni na vegama, obruc se steze, sve je manje mogucnosti i za saltanje, ne smem ni da pomislim sta ce se desiti ako otpadne i eth...
 
Nije bas tako ostaje na vegama preko 1$ cisto, zavisno koliko ko placa struju ali avg. 1.2$/dan
 
Pa to je za one koji imaju vise rigova ili farme.Ja konkretno imam 1 rig.Struju plcam od plate tako da me trenutne cene ne zanimaju,kopam istekam.Posle kise dodje sunce a ko prezivi pricace :) Nije sve tako crno...
 
Ovo je jos i te kako isplativo samo sto mali moraju da otpadnu, tako je tonu zivotu
 
Izbacena je TSW - TeslaWatt kriptovaluta.

100,000,000 komada i cena ce biti $0.30
https://ethplorer.io/tx/0x9302160a8c421517f030244d241ad8219fcafd8115065f843e2295c7f9e70bcd

“Private Sale” from August July 1st through August 15th with 40% off.
“Pre-Sale” from August 15th through October 15th with 30% off.
“Sale” from October 15th through December 15th with 20% off.
“Last Chance” where TeslaWatt is offering 10% discount will go from December 15th through January 15th.

Nakon toga sluzice kao Utility token za kupovinu struje.
 
Gde, u EPS-u? :D
 
u Nevadi. Odlican model 40% popusta na 5kW a posle 15% popusta ispadne 40$ kW!
 
Nazad
Vrh Dno