Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Kuzim ja tebe odigro si dobro, ali se nisi dobro izrazio, obavio si fakticki dvije trgovine ETH/BTC, pa BTC/USD (ili BTC jos nisi ni prodao cekas posto je Uptrend to je ok), ali to su dvije trgovine ako gledamo prema $, da si napisao odma tako onaj post bi imao smisla.

ja od prognoza nisam nikad odustao cak naprotiv na ETH-u sam nevjerovatno dobro prosao s obzirom da trgujem sa malom kolicinom posto smtram da mjenjacnice nisu sigurne da se tamo drzi puno.
Untitled.png
Untitled1.png

Sto se tice dalje prognoze Stek cu istresat od 500+ pa na dalje sigurno cu ostaviti dio i za POS kad ocekujem 1000$+ za ETH.
 
i 500 ce biti malo jer ako se skoro ne korektuje mozemo da ocekujemo i vise. ja imam odvojen stek eth za pos i to ne racunam niti diram. I ne, nisam jos prodao btc, cekam da vidim sta ce da se desi sada od 10 do 11k jer ga tu dosta ljudi ceka. moze pasti, a moze i lako poleteti preko 11k sa drmanjem tkz pilicara. ja pratim prvo pravilo za btc i drugo pravilo, a to je nikad ne prodaj btc :D sem kad ti se cena svidja tad prodaj sta hoces :d
 
pa sad u ovom momentu 500$ je fina cifra za nekog ko je imao dobar ulaz, steta sto mjenjacnice nisu sigurne pa ne smijem da se igram sa full iznosima, ali krastavac sa ovim sam spreman da rizikujem sa ostatkom kao sto sam i rekao cekace bolje dane. Svakako dio za POS se ne dira to je za buducnost. To je sto se tice ETH-a recimo ZEc-a nisam dirao od marta samo ga kopam i dokupljujem vjerujem u njegov skok takodjer 500+ bi mi bila vrhunska cijena, ja kad prodajem to radim stepenasto npr dio na 500 pa na 600 pa 700 i tako nekad ce proci nesto drugi dio nece a nekad se izvuce opet dobar prosjek sve je to normalno.

Sto se tice BTC-a tu nemam komentara mogu samo reci da sam vjerovao u BTC da sam ga samo cuvao ( a ne prodavao ga recimo da uzimam rigove i po 200 i po 350 i 700 i 2200$) bio bi vjerovatno milioner. Ok Svjestan sam da sam pogrijesio ali vjerovatno je malo ljudi koji su pretpostavili 10 000 USD za BTC i ono sto je najbitnije sacuvali sve i prodaju sad na ovoj cijeni, ja takvim ljudima skidam kapu i cestitam.

Sa druge strane i ovako sam prezadovoljan mozda nisam odigrao kako treba sa BTC-om ali da su bar i 10% clanova foruma uspjeli sa kriptovalutama kao ja bili bi sigurno presretni, uvijek moze bolje, ali ovako kako sam ja odigrao ne zalim se za mene je i ovo extra/odlicno.
 
@goldi
Jel si ti to dobro izracunao ( da si cuvao btc umesto ulagao u rigove)? Mislim ti rigovi ti i dalje donose i donosice nesto.
Pitam posto sam i sam u razmisljanju, da li da samo kopam i cuvam ili da deo prodam i sklapam nove rigove.
A istu pricu ko tvoju sam cuo od jos jednog veterana majnera.
 
ja sam bas zbog toga napravio strategiju, pola ide na cuvanje, pola moze da se dize (za rigove) i trejduje. msm da to nije losa varijanta dok ne dodjes do odredjenog brojda rigova da ti je ok mesecno, tipa 6-10 riga.
 
Da rigovi donose i donosice, ali tesko da ce donjet toliko gotovo nemoguce koliko bi bila sad cifra u $....da li sad prodavat i sklapat nove rigove ne znam :d ne bi ti djelio savjete, iz ovog ugla gledanja ja sam pogrijesio, ali kao sto sam napisao zadovoljan sam opet kako je ispalo - valjda sam bio u toj situaciji da nisam mogao izgubit ako me razumijes, poenta je da sam usao u sve ovo na vrijeme i samo je bilo pitanje hocu li manje ili vise zaradit izgleda da se nije moglo izgubit.

Sigurno da ima dosta stariji rudara koji su isli istim putem kao i ja, svaka cast onima koji su odabrali put da stekaju BTC only BTC kapa dole! izabrali su sigurno bolji put.
 
nije ni to lako, drkcu ruke :d ali se na kraju isplati :) ovako je kod mene posto samo sa btcom igram ka $ tj € sto se njega tice 15% sam prodao na 1060e, 10% na 6240e i 10% sada na 8260e dakle ostalo je jos 65% btc-a, od toga sa 30% koristim za trade i hvala bogu u plusu sam sa odnosom altovi/btc. Dakle ostalo mi je 65%, da li zalim sto sam prodao 35% pogotovo ovih 15% na 1060e pa i ne, uvek imam neku zacrtanu kolicinu i cenu gde prodajem. nikada nisam ni all in jedan coin ni all in fiat. bolje manja zarada nego veci gubitak :)
 
Kreće korekcija polako. Ispod 10k trenutno na bittrexu.
 
Na bittrex-u BTC $9500 a na cex-u skoro $10400 iliti nekih 9% razlike.
 
Mislim da se sprema žurka za vikend
 
Neki sw najslicniji bitcoin checkeru za windows platformu?Neko je nesto pominjao , ali ne mogu da nadjem....
 
sta znamo za minexcoin?
 
Samo jedna menjacnica ga ima, a cena mu vec napucana na 60$.
 
A kopanje? Traze mi da im
Podesavam rigove na taj coin a ja u guzvi nemam vremena da pogledam koji algo kako sta. Navodno neka nevidjena isplativost
 
Moram da uzmem nesto da se malo igram prebacivanja, kupovine i sl, da udjem u fazon. Taman da iskoristim ovo vreme za ucenje dok ne dodje ozbiljna korekcija. Sve samo citam, a praksa nula :D
 
Ma da uzmem za 20-30e, cisto mehaniku da navezbam, da se ne plasim posle sa vecim ciframa. Od pre nedelju dana sam usao u celu problematiku iako sam za bitcoin cuo jos od samog pocetka. Nego me uvek mrzelo da se udubljujem jer mi je delovalo apstraktno kako sve to funkcionise. Sada mi je i zanimljivo da pratim celu situaciju, verovatno trazim i nov hobi. Bas sam se pitao sta je sledece na sta cu da gubim vreme :D
 
I vreme i pare
 
Sa cime udjem od toga sam se vec oprostio. Za sada ne ulazim jer mi deluje kao navlakusa da se ljudima uzme ustedjevina koju su nastekali za praznike. Pa kad pocnu svi sitni da prodaju od nove godine, a krupne ribe izasle, ode cena.
 
Zanima me da li je neko ozbiljno razmotrio mač sa dve oštrice zvani plaćanje robe i usluga sa kriptovalutama firmama i organizacijama?

Zašto kažem mač sa dve oštric? Kripto nema stabilnu cenu, trenutno je globalni trend povećanje cene, stoga firme i organizacije sve više prihvataju plaćanje, jer vide da ako im neko plati danas, dok vredi 100%, oni sutra, verovatno, imaju u "džepu" 103% vrednosti. Čist profit a ništa ne moraju da rade.

E sad, oni nisu običan korisnik, njima kripto vredi samo kao sredstvo finansiranja organizacije. Što znači da će kao i svaka organizacija da munjevitom brzinom brani svoje finansije prodajom ako počne da pada vrednost. Što lako može da dovede do "panic sell" moda svake od tih organizacija čim vide kako im vrednost ide na dole jer drugi takođe prodaju. Oni nisu holderi, pa da se nadaju da će u nekom trenutku ponovo vredeti, još više.

Na berzama niko ne može da zna ko tačno prodaje, tako da "panic sell" ovih organizacija može lako da izazove lavinu i kod običnih korisnika, pogotovo novopečenih "investitora".
 
Ma da uzmem za 20-30e, cisto mehaniku da navezbam, da se ne plasim posle sa vecim ciframa. Od pre nedelju dana sam usao u celu problematiku iako sam za bitcoin cuo jos od samog pocetka. Nego me uvek mrzelo da se udubljujem jer mi je delovalo apstraktno kako sve to funkcionise. Sada mi je i zanimljivo da pratim celu situaciju, verovatno trazim i nov hobi. Bas sam se pitao sta je sledece na sta cu da gubim vreme :D
Izgleda da su se svi primili na te kriptovalute. Dal neko zeli da sugerise koja bi slsdeca kriptovaluta bila zsnimljiva da bacim recimo 10 usd i da cekam godinu, dve. Ipak to je bolje nego igrati loto, ovde postoji veca verivatnoca dobitka. [emoji41]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Pa svi bi leba bez motike medjutim nece to ici bas tako, pogotovu to vazi za novajlije, nemojte pogresno da me shvatite ali 99% vas ce propasti tj. osta ce bez i onoga sto su ulozili, ovo je kocka kao i svaka druga tj. i berza ali treba mnogo pratiti i znati da bi ste profitirali , ta pomama ce mnogima doci glave jer prosto da bi neko dobio neko mora da izgubi. Znaci po ko zna koji put morate da se oprostite od ong sto ste planirali da ulozite i da imate srece da ce te taj ulog uvecati, i jos nesto treba znati kad izaci isveg ovoga ali to malo ljudi zna tj. potisne alavost i zatvori knjigu, to vazi i za mene uvek vas vuce aj jos malo i tako do beskraja.
 
Pa sve to zvuci fino kada cujes tako nesto, fazon skocio novcic 50x i sl, al ja polako citam i ucim i sklapam celu neku pricu oko kriptovaluta. Trenutno mi se ne ulazi, realno ne deluje normalno da sada neko udje u celu pricu dok cene samo skacu i skacu. I to se sve izdesavalo za par meseci, poslednji mesec je tek ludilo. Rizik je uvek tu, ne samo na altove koji su 99% truba, jedna veca menjacnica da pukne kao onaj mtgox i ode cena sa 12k na 1k. Pitanje je i ko stoji iza svega toga, neka krupna zverka, mozda i u dogovoru sa vlasnicima menjacnice. Isprodaju svoje zalihe, obore cenu i nakupuju posle 10x veci stek i tako u krug.
 
the-truth-is-out-there-x-files.jpg
 
Pa sve to zvuci fino kada cujes tako nesto, fazon skocio novcic 50x i sl, al ja polako citam i ucim i sklapam celu neku pricu oko kriptovaluta. Trenutno mi se ne ulazi, realno ne deluje normalno da sada neko udje u celu pricu dok cene samo skacu i skacu. I to se sve izdesavalo za par meseci, poslednji mesec je tek ludilo. Rizik je uvek tu, ne samo na altove koji su 99% truba, jedna veca menjacnica da pukne kao onaj mtgox i ode cena sa 12k na 1k. Pitanje je i ko stoji iza svega toga, neka krupna zverka, mozda i u dogovoru sa vlasnicima menjacnice. Isprodaju svoje zalihe, obore cenu i nakupuju posle 10x veci stek i tako u krug.
Jok nego će da udje kada cena pada.

Ako nemaš muda da udješ onda sedi i ćuti.
Ne izmišljaj duhove i babaroge.
 
Nazad
Vrh Dno