Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

BCH je zuta spekulacija i zao mi je ko se upecao upecao se, ne znam kako ce i da li su ljudi povratili novac jer pogledajte samo koliko ozbiljnih menjacnica radi sa BCH. Najgori su oni koji su menjali BTC/BCH jer su time kosookom dali zivu stvar u ruke, zivo me interesuje dokle ce muljati tj kad ce otici u sunovrat ali ce mu ostati BTC kojim ce nastaviti da mulja.

Da ce nadovezem na Marka, nema brzeg i lakseg nacina da se dodje do BTC mogu oni da se ubiju praveci ASICe ne mogu toliko da iskopaju pa da su bogovi, ne znam kako su samo preskocili 2x to mi nije jasno tu mora da je bilo jos nekih dilova
 
Poslednja izmena:
Izvinite sto ne mogu da se uzdrzim, pogledajte kako sad funjarski pada polako da bude sto manje upadljiva prevara .Zamislite one koji su kupili na 2,9K i one ciji orderi jos stoje na realizaciji
 
Poslednja izmena:
Vraca se gde mu je i mesto...u djubre.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nije još gotova žurka, pao na 0.198 BTC-a pa skočio ponovo na 0.24~
vikendom se samo preusmerava kapital iz valute u valutu jer ne rade banke, zato nije čudno da je vatromet počeo baš u petak uveče. Ali Japanci se bude za 4-5 sati od sad i tad bi otprilike trebalo donekle da se uspori ovo jer će brdo njih tamo da pokupuje jeftiniji bitkoin. Isto važi i za druga velika tržišta na dalekom istoku i u Evropi. A prava ručna kočnica se diže sutra kad krenu da šljakaju američke banke, znači prvo oko 14:00-15:00 po našem vremenu pa onda oko 18:00 kad se probudi i zapadna obala. Sve pod uslovom da BTC do tad zadrži neku nisku cenu primamljivu za kupovinu i onda upada svež kapital. E, a šta će dalje da se desi, nisam pametan. Samo stvarno ne mogu da budem na strani onih koji veruju da će core da propadne i da će ga ca$h da ga zameni, to mi je baš neverovatan scenario.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako jos par sati muljaze a onda kraj, nadam se da ce biti volje da se ovaj shit posalje na djubre, postoje samo zutaci koji bi mogli da ga odrze ali drzava im je razbila mrezu pa je pitanje koliko to mogu da odrze preko Tajvana
 
Bitkoin je super ideja, ali nije savršena. Nekoliko stvari mi se čine nazadnim. Ako želimo zaista decentralizovanu svetsku valutu koja bi recimo mogla da služi i kao basic income neke stvari se nikako ne uklapaju.

Prvo, ne sme biti ASIC opcije. Mining algoritam koji bi nagrađivao one koji zaista koriste valutu bio bi idealan, problem je koliko blizu možemo doći do toga.

Drugo, ne sme biti ograničena količina. Ogromna količina bitkoin je nepovratno izgubljena, mislim da je neka opcija tipa 10.000 novih novčića dnevno mnogo zdravija opcija.

Mobilni novčanik vezan za osobu, otporan na cenzuru ali ne obavezno i anoniman, kod koga bi jednostavni hodl bio ne tako isplativ, e to je neki ideal. To čekamo da promeni svet, ono što bitkoin neće uraditi.
To je to
Bitcoin 2.0
 
Upravo tako jos par sati muljaze a onda kraj, nadam se da ce biti volje da se ovaj shit posalje na djubre, postoje samo zutaci koji bi mogli da ga odrze ali drzava im je razbila mrezu pa je pitanje koliko to mogu da odrze preko Tajvana

skroz sam zaboravio da Tajvan mogu da iskoriste kao backdoor, ali mislim da mali broj ljudi može da učestvuje u tome.
Elem, svedoci smo, nadam se, jednog od poslednjih skokova, upravo prelazi 0.25 u ovom trenutku, što nije čudno jer je BTC dotako 5.8K. Za manje od pola sata se slilo više od 3000 BTC-a u BCC na Bittrexu.
 
i feel ya bro
ja sam ~150$ u minusu zbog zaletanja juče ujutru, ne smem ni da pomišljam kako bi se osećao da sam upao sa nekom većom sumom
 
Pa bas to zaletanje puca na 2500 vrace se na 2000 za minut i tu uzmem reko probice drugi put 2500 i ono se odbije u bezdan, skola za drugi put, necu da prodajem mozda krene opet za neki dan ali cisto sumnjam.
 
pa to iako se desi sumnjam da će biti pre petka, kapiram da će tokom nedelje da spremaju novu mućku pa u realizaciju za vikend
sad gledam, čim je onaj masni Kim Dotkom upao u priču oko bitkoin keša, to je živ pokazatelj u kom pravcu ide sve ovo
očekujem dosta lažnih vesti i plaćenih tekstova tokom nedelje u korist b.keša
 
ja postavio buy na 1100$ i ujutru me docaka iznenadjenje(izgleda neprijatno) da sam kupio,ali izgleda da ni to nije dovoljno nisko kupljeno jer je palo i ispod tog
 
^Tacno.

Zato sam i usao na $1011 jer me cex delom pokriva.

Mada ne znam koliko treba da stigne jer ga nisam jos slao.
 
Izgleda da nisam najgori..Ja sam all in na 1510$ i sad moram da cekam da se vrati ako ce se uopste vracati..Duboko se saosecam sa svima koji su se zaleteli, znam kako vam je.
E sad , treba da povadimo situaciju..Ne znam sta je pametno, da li cekati sledeci vikend ili trgovati na ovu razliku od 100 USD posto se bas cesto menja? Moze da isapdne extra povad, makar polovine.Za vise od 12 sati koliko ga pratim, skapirao sam da na svakih sat vremena ima pad-skok 100 USD i da mu je jak support na 1000 USD.

@La.Prestige
Moze li neki savet? Da cekam vikend i da ga pratim 24/7 ?
 
Poslednja izmena:
Poslao sam ja na cex kada je bila razlika oko 150-200usd, tacnije u 8h i jos nije leglo.
 
^
Pretpostavio sam.

Nego, BTC +$1100 za ~12h. Dakle neka pozitivna vest ce kroz koji sati izaci u vezi njega. Ovo je postala presmesna manipulacija vise i totalno ponizavanje manjih i srednjih trgovaca.

Kao sto rekoh, BTC me vise ne zanima, dokle god ne dodje na sub $2000 nivo. Pa makar dosao i do $20,000 u medjuvremenu.
 
La, neka predikcija za BCH u narednom periodu, ako se ista moze predvideti u svemu ovome... Usao sam na oko 1250$, sad se pitam dal se vaditi ili cekati skok... Da li moze lako da potone ispod 1000$?
 
Pa $1000 je support, naravno da moze da potone jos nize.

Sledeci je izmedju $850 i $900.

BCH zahteva strasan oprez, pazite sta radite.
 
Verovatno je najpametnije bilo sacekati nekoliko dana i ne raditi nista... Imam neki osecaj da ce da ode zaradjeno za vikend na BCH-u... :)
 
Bch je i pre ovog pump-a imao strasne skokove i padove, tako da ko je i malo pratio bch morao je da shvati da je poprilicno rizican i po svemu sudeci i malo neizvestan.
Oprez svakako.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Neko rece da sacekamo vikend, tad se pojavljuju kitovi sa pumpom..
Mene iskreno hvata strah sta ce da se desi, nego eto kad je bal nek je s'muziku tako da ja cekam i mislim da nista drugo pametnije sada ne mogu da uradim.
 
Kao sto rekoh, BTC me vise ne zanima, dokle god ne dodje na sub $2000 nivo. Pa makar dosao i do $20,000 u medjuvremenu.
Mene ne zanima jos od 3600 ali moj sub nije dolarski nego izduvavanje balona, gnjavaza od par meseci, prepuni oglasi kartica pa tek onda ulaz lagano sa ostatkom fiata koji u medjuvremenu nece preci u banke :)

Samo izgleda se na berzama nalazi ogromna kolicina dolara na nalozima nase 2013 generacije minera.
Ja se igram sa stvarno sicom u odnosu koliko sam dobio prodajuci sve sto sam imao jos krajem avgusta.
Moje iskustvo:
Cilj je nadoknaditi shortom ono sto sam propustio ranijom prodajom. Jesam ja prezadovoljan i sa ovim sto sam dobio ali uvek je covek pohlepan...
Red velicine 5%. Prvo sam shortovao na 4900 misleci tesko ce preko 5000 pa onda poduplao kada je otisao na 6000 a na 6500 je vec bilo za**** ovo i izasao sa par hiljada dolara minusa.
Sada mi ne pada na pamet da sortujem bilo sta jer imam neki osecaj da berze u kombinaciji sa njihovim trejderima mogu podici bilo koji novcic za 500% za kratko vreme.
Poenta je aktivirati stop lose srednjim igracima posto imaju uvid u njihove trejdove, naloge, kolicinu para, verovatno i kolicinu novcica na novcanicima.

Ti si se istresao na nivou 6600 recimo i verovatno bi uradio neki short na nekom nivou za koji mislis da je dobra prilika. A ako si labilan pa podebljavas ako krene po zlu ostajes bez svega.(ti nisi takav ali ima sigurno dosta koji to rade od nivoa 2500)
Kada njih istresu iz gaca onca ce se desiti onaj veliki prasak koji svi iscekujemo.
 
Zato što je statistička greška u trgovanju.

Zato što su cene uvek naduvane, posebno tokom pumpanja cene, i zato što bi po toj ceni mogao da prodaš samo smešnu količinu BTC.

Samo la da uradi arbitražu i eto ih u nivou sa bitfinnexom za pola sata. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno