Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Sinoć u "Poteri" voditelj postavlja pitanje: "Ethereum, Monero, Cardano, Ripple, šta su oni?" a takmičar odgovara "Mirisna ulja" [emoji1787]

Vreme je za bull...
 
Ako i bude regulative, ne ocekujem nista drugo do lova na vestice.
 
Kakva crna regulativa... Pa u Srbiji ceo zivot ispravljas krive drine jer su na vlasti svi nesposobni da donesu neki zakon kako treba. Kome ti menju njima da objasnis sta je kripto?
To nema sanse da se desi u Srbiji jos duuuugo vremena. Daleko ozbiljnije zemlje ne umeju to da rese, necemo mi sigurno medju prvima. Slazem se sa Simketom 1000% oko ovoga

Tapatalk from Poco loco
 
Niko nije komentarisao ovaj deo: "Od ukupno oko 10.000 blockchain developera u svetu, oko 400 je iz Srbije".
Da li da se smejem tome ili da verujem u tu brojku ili da pripisem "lideri u regionu" retorici (u ovom slucaju na svetu)?
 
Verujem da je brojka prilično tačna. Kod nas se kripto vrlo brzo proširio među računarski obrazovanom populacijom, velikim delom zbog mining-a i trgovine, ali ima i dosta developera koji su zagrizli u priču.
Nije kao da su granice država prepreke za kripto.
 
Nije, ali 400 od 10.000 , to bi znacilo da cak 4% svetskih blockchain developera dolazi iz Srbije, koja inace cini svega 0.1% populacije planete. Ne verujem da su nasi developeri 40x bolji (ili da kazemo napredniji) od proseka. Inace,u clanku nije navedeno koja agencija je sprovela istrazivanje.
 
Poslednja izmena:
dosta njih ima neki svoj ico "scam" brojka je moguce tacna
 
Hoces da kazes da u Srbiji ima 40x vise scammera od svetskog proseka? :D
Hmmmm...
 
Jeste staro, ali mi se cini da nije bilo nikad. Mene nasmeje uvek. :D

 
0efab17a29618471daa58a8cbcffcd98.jpg
 
Postavljeno.

Nije mi jasno kako može isti naziv, ista skraćenica, mislio sam da to neko kontroliše...
 
Postavljeno.

Nije mi jasno kako može isti naziv, ista skraćenica, mislio sam da to neko kontroliše...
Ko će kontrolisati :)
Treba se videti koja je contact adresa pravog, pa je uporediti sa onim tokenom koji se primi, mada što članak reče, kad si već na blok eksploreru, možeš se i na tu njihovu ikonicu osloniti.
 
ja stvarno ne znam oko cega se vi uzbudjujete , Neko je kreirao na bazi ETH novcic i stavio mu ime USDT . Vi onda nekome date svoju USDT adresu koju imate na novcaniku i menjacnici i ne pojavi vam se uplata a taj neko vam salje transakciju sa nekog levog novcica i neko onda kaze , da ok vidim , nije mi legao novac ali ovaj je poslao :p i tako vas ovaj prevari :) i vi mu date nesto u zamenu sta god da je to za te nejgove izmisljane dolare .

To je isto kao i email od svrgnutih predsednika koji traze da ti prebace milione , ili fotokopiran novac ali samo sa jedne strane :)

Ko na ovo nasedne nije zasluzio ni da zadrzi svoj novac :)
A da neko kontrolise pa naravno da kontrolise , Verovatno ce mu uskoro ugasiti taj novcic na ETH i zasto ovaj ko je napisao ovo upozorenje nije ostavio link prema tom novcicu . Meni ovo vise lici na skretanej paznje ove firme , i opravdanje njihovih visokih provizija , Jer da preko njih kupis pa posle prodas taj isti USDT ode ti iz dzepa 10%
 
Evo i o kom se novcicu radi i nije uopste nov , kreiran je pre godinu dana :) , Svako sa par dolara u ETH moze da kreira svoj novcic i da mu da bilo koje ime samo se postavlja pitanej cemu to :) Neko iz ove firme je negde procitao neki clanak i hajde svim korisnicima da posaljemo email , i jadno je da onda napisu vise o tome za nekoliko dana , zasto nisu sve do kraja istrazili zavrsili napisali pa onda slali email .


link ka novcicu a imate i cenu novcica :) PRICE
$0.0000 @ 0.000000 Eth

https://etherscan.io/token/0xa2065164a26ecd3775dcf22510ad1d2daef8bd2a
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • justin.jpg
    justin.jpg
    35.9 KB · Pregleda: 190
  • elon.jpg
    elon.jpg
    20.1 KB · Pregleda: 191
  • bitlord.jpg
    bitlord.jpg
    45.6 KB · Pregleda: 205
  • uber.jpg
    uber.jpg
    20.3 KB · Pregleda: 191
Poslednja izmena:
Breach je u pitanju izgleda, ne pomaže ni 2FA. [emoji120][emoji20]

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Zanima me da li ko ima istkusta sa Celsius network? Crypto lending platforma je, a vidim da je "jak" covjek vodi, Aleks Mashinski covjek koji je napravio VoIP.
Vidim i par developera je iz Srbije, pa ako citaju nek podijele iskustva.

Ja jos uvijek drzim svoje kljuceve, al moram priznati da mi izgleda primaljivo.
 
Nazad
Vrh Dno