Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

jel losija isplativost sada od aprila-maja 2014? mislim na usd po karti (karte uzmimo sada 580 kao tada 280x)
 
Kopao se monero isto u minus sa strujom.
Bilo je gore nego sad, danas. Videcemo sutra.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Bilo je i gore, islo u minus i to je opusteno trajalo tako duzi period. Znam da neki misle da je to nemoguce ali tako je. Tako da ima jos lufta cena da pada pre nego sto nadje dno, ne sumnjajte u to.

Tapatalk from Poco loco
 
Nikad ga ne podceni ni u padu ni u skoku... ali secam se poslednje sto sam ja kopao sa 9x280x + 9x270x je bilo oko 6-7e bez struje dnevno (ne secam se sta)... mislim dark
 
jel losija isplativost sada od aprila-maja 2014? mislim na usd po karti (karte uzmimo sada 580 kao tada 280x)

Koliko se secam to leto bilo je duplo manje dobijes nego sto je struja u plavoj zoni i to je trajalo jedno godinu dana ...tako da ili bile grafike iskljucene ili se kockali na cointelectu
 
To je 6x gore nego sad. Jer sad imas 3x vise nego sto platis plavu zonu (5 rigova 6x470 pravi 230e mesecno a struja u plavoj zoni je 80e za to). Ovo me plasi vec
 
Hm, citam tri puta i ne kontam racunicu, kako moze struja za 5 rigova da bude 80e?
 
3.5kw x 24h x 30 dana = 2520kwh (pod uslovom naravno da nisu svi rigovi u jednoj kuci) po 9din = 22680din. Izvinjavam se, totalno sam pobrkao zone i cene struje. Znaci nije toliko lose, moze jos duplo gore samo ako gledamo istoriju :D
 
Poslednja izmena:
edit: ko ima mernu grupu sa tom cenom da, ali racunaj da preko 1600kw tj sa 3 riga i vise ulazis u crvenu zonu gde je cena jos skuplja. (pod uslovom da ti rig trosi 700w iz zida sto je malo verovatno)

znaci kupiti jedno 10tak kuca i u svaku po 1 2 riga :d
 
Poslednja izmena:
Hm...diskutabilno je da je u ono vreme bila niza isplativost, kao da se pomalo zaboravlja da se onda moglo saltati izmedju malih milion algoritama, jeste bilo mucno ali moglo se snalaziti ko je bas hteo i imao vremena dok je danas situacija da su asici gpu minere izbacili naglavacke praktično iz svega i nema vise onog "uvek ce biti nešto da se kopa".

A to da je situacija sa kopanjem dobra u odnosu na ono sto počinje za koji mesec, to se slazem, tek ide dugo vreme totalnog posta i apsolutne neisplativosti.
 
ispravio sam se u narednom postu
 
Sad se isplati samo da se grejes na njih... oni bar donose neki coin a radijatori na struju samo trosak
 
Hm...diskutabilno je da je u ono vreme bila niza isplativost, kao da se pomalo zaboravlja da se onda moglo saltati izmedju malih milion algoritama, jeste bilo mucno ali moglo se snalaziti ko je bas hteo i imao vremena dok je danas situacija da su asici gpu minere izbacili naglavacke praktično iz svega i nema vise onog "uvek ce biti nešto da se kopa".

A to da je situacija sa kopanjem dobra u odnosu na ono sto počinje za koji mesec, to se slazem, tek ide dugo vreme totalnog posta i apsolutne neisplativosti.

ima i danas nego vas sve mrzi da se pokrenete
https://www.crypto-coinz.net/crypto-calculator/
 
Elon Musk izjavi da je 70% verovatnoća da će se on tokom svog života preseliti na Mars, a mi kao previše očekujemo kada kažemo da ćemo sesti u Lamba za svog kripto života. Ma ajde..

NO WEAK HANDS!!!
MOON!!!
 
Cedi se ovaj kripto kamen i sve voda curi iz njega. Ko bi reko da se bližimo 3k za btc. Mora dobro da se ocedi izgleda da očvrsne. Da bi se čitav svet smestio na njegova pleća zatim. Kako ćemo u budućnosti da šaljemo vrednost između planeta? Da neće da tovare zlato u rakete? Kolika bi bila vrednost jednog btc ako bi sve prešlo na njega bar što se tiče Zemlje?
21 milion btc=sve.
1 btc = sve/ 21 milion.
Nije loša vrednost.
A kada se tu još raširi život na druge planete, samo će da mu raste vrednost :D.
 
Pa valjda će taj neurolink da nas prekopira u digitalni server a posle ko hoće i ima dovoljno btc može da kupi telo kao Krang :D. A sirotinja koja nema, neka čuči na serveru u Matrixu i šta sad.
 
I ko zna koliko još a da ne znamo, ili će biti izgubljeno u budućnosti ;)
 
Pa svi kukaju kako nema svakodnevnu upotrebu, evo [emoji1787]
 
e ovo mi se bas svidja. pratim ga bas dugo i lik je uvek imao sta pametno da kaze i predlozi. ova ideja o proof of keys je odlicna, i bas bih voleo da sto vise ljudi podrzi i povuce sve novcice sa menjacnica do 3. januara, pa cemo svi lepo videti onda koja je fake menjacnica i koliki ce onda biti volume [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno