Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

U Nemackoj sam trenutno. U tom slucaju Coinbase?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Ako imaš i račun u nekoj EU banci, onda Coinbase Pro (bivši GDAX). Nemaš provizije (4% je na kupovinu karticom na Coinbase), jer novac prebacuješ SEPA transferom na njihov račun i tamo njime raspolažeš (kupiš kripto po ceni koja je vrlo blizu srednje cene na berzi).
 
Hvala puno na odgovorima. Pravim nalog na coinbase pro.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kad ovakvih bude svaki dan po neki, reći ću, ima nade [emoji1]

F1
 
Probaj sa localbitcoins.com.

Da li je neko koristio ovaj sajt . Ja cesto imam potrebu da prodam neku kolicinu kriptovaluta i bilo bi odlicno da postoji sajt na kom bi imalo vise zainteresovanih za kupoprodaju kriptovaluta direkto jedni od drugih a ne da se placaju provizije koje idu kada se sve sabere i do 7-8 % .
Mislim da bi administratori trebalo da odkljucaju temu koja je godinama bila na ovom forumu gde su ljudi nudili i trazili kriptovalute , i naravno zabraniti da se koristi u " profesionalne " svrhe .
 
Kad ovakvih bude svaki dan po neki, reći ću, ima nade [emoji1]

F1

Mislim da ce sad ova nova veca kretanja BTC i nekih drugih valuta poput Dash koina ponovo animirati neke ljude da u pojedinim momentima investiraju u kripto pokusavajuci da zarade na nekim skokovima koji ce sad biti mozda 10-30 % u nekom relativno kratkom periodu .
Bice i onih koji ce kupovati kripto kako bi mogli da se bave trgovanjem na trzistu , sto je sad isto znacajan obim transakcija .
 
Ja koristim localethereum.com, živim u Kini inače a oni jedini nude opciju plaćanja wechat-om tako da baš i nemam izbora. Korisnici sa 1000+ transakcija su preporuka ako se kupuje. Kada se prodaje, nakon dobijene ponude otvara se chat izmedju dve strane, kripto stavljas u escrow i radiš release tek nakon potvrđene uplate. Postoji i opcija za žalbu ako nešto nije u redu, ali realno ne znam nikoga ko je imao potrebu za tim.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Mislim da ce sad ova nova veca kretanja BTC i nekih drugih valuta poput Dash koina ponovo animirati neke ljude da u pojedinim momentima investiraju u kripto pokusavajuci da zarade na nekim skokovima koji ce sad biti mozda 10-30 % u nekom relativno kratkom periodu .
Bice i onih koji ce kupovati kripto kako bi mogli da se bave trgovanjem na trzistu , sto je sad isto znacajan obim transakcija .


a kad dodju zuti ljudi , svi ce poceti da kupuju btc... ? moz' da bidne , al ne mora da znaci... :D

ja prosto obozavam analize ovog coveka :D
 
To the Moon with Lambo? No, no...It's time to go to Mars with Tesla!

Mozda vi necije analize na forumima uzimate za ozbiljno , ja licno se samo salim . znaci gde su mladi tu je i sala .

MarkoNS ce sad ponovo izbaciti screenshot sa nekim nenormalno dobrim uspesnim trgovanjima kao sto je to uradio nedavno :)

Naravno to ce sad uraditi a ne onda kad udje u trejd :)
 
Nema clana na ovom delu foruma a da nije POGRESIO u trejdu,ali starije clanove koji su dovoljno dugo u ovoj prici bi trebalo postovati...jer ako su toliko dugo ovde, u naj manju ruku znaci da su u plusu i da znaju sta rade.
 
attachment.php


Slazem se u potpunosti . Eto nas kolega MarkoNS zakacio kako je izasao na 4170 USD iz trejda a da je cuvao poziciju do danas i jos dodao mogao je Lamba da kupi i Tesla bateriju pride .
Opet ko zna sta je on drugo trgovao za ovih mesec i malo vise a nas ne obavestava vec kad " prodje baka sa kolacima " on kaze da je uzeo i pojeo kolac . Ocekujemo novi screen shot sa jos fenomenalnijim profitom .

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?305726-Diskusija-o-cenama&p=5750619#post5750619
 
Ljudi, hajde samo bez uzajamnog prozivanja bez ikakvog razloga. Nemojte da pretvorimo temu u novi cirkus. Ko ne ume da bude timski igrac ili da bude koristan u bilo kom smislu neka se suzdrzi od pisanja gluposti a pogotovu od prozivanja jer padace prijave, poeni i hladjenja. Obecavam.

Tapatalk from Poco loco
 
Sta kazete na novi JAxx liberty ako ga neko koristi? Koristio sam obican Jaxx ali posto se ukida treba da predjem na neki drugi wallet pa gledam dal da idem na jax libery ili na exodus. :wave:
 
Ljudi, hajde samo bez uzajamnog prozivanja bez ikakvog razloga. Nemojte da pretvorimo temu u novi cirkus. Ko ne ume da bude timski igrac ili da bude koristan u bilo kom smislu neka se suzdrzi od pisanja gluposti a pogotovu od prozivanja jer padace prijave, poeni i hladjenja. Obecavam.

Tapatalk from Poco loco

Potpuno se slazem sa vama kolega . Evo mene ovaj MarkoNS od 10 postova koje je zadnje napisao proziva u 6 . Stvarno mi nije jasno zasto me ne stavi na ignorisanje i zasto mi se zakacio i zasto omalovazava i vredja . Evo sta covek pise a mozete i pogledati sve njegove postove .

---------------------------------
a kad dodju zuti ljudi , svi ce poceti da kupuju btc... ? moz' da bidne , al ne mora da znaci... :D

ja prosto obozavam analize ovog coveka :D
--------
cek ti kao poznati strucnjak za TA sa iskustvom , znas da je do poluge naravno?

Okrenuli su polugu i smer se obrnuo, to je bar dobro poznato.

ps. da dodam da preduhitrim strucnjaka
-------------
Nista nista, ipak se izvinjavam, vidim da si ipak 14+. za ostalo nisam siguran...samo ti nastavi da nas edukujes, zelim ti u medjuvremenu da cesto koristis "take profit" kako sam kazes :) i pazi da...
---------------
ljudi, necije dete pobeglo i krenulo da se igra sa vasim ETH, molim vas proverite da nije vase :)
----------------------------------
ne samo to, on ih proda iako ih je shortovao i vezao u trgovini “polugom” - majko mila...

---------------------------------
ja mislio da cu izdrzati da nista ne napisem, ali ne moooogu....

koliko puta si momce ti prodao isti ETH? :D Gde ima tih "poluga" da se kupe? Tekst ti je sjajan kao prirucnik za predskolski uzrast...
-------------

Covek se nakacio i vredja , smara , pametuje , omalovazava . Aman MarkoNS ukljuci opciju da ignorises moje postove . Nadji sebi neku drugu zabavu . Svi smo videli kako si najlepsi ,veliki strucnjak, najpametniji , najbolji trgovac , imas vise od 14 godina itd .
Unapred hvala .
 
Poslednja izmena:
Izgleda da novi Altbet wallet ima trojanca u sebi. Nije još uvek 100% potvrđeno, ali čisto ako neko koristi tu platformu da zna. Već je više ljudi ostalo bez coin-a iz lokalnih wallet-a na mašinama na kojima je instalirana nova verzija Altbet-a
 
Da li je bezbedno cuvati coine na coinbase.pro?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja bih ih pre čuvao na CBPro nego na nekoj kineskoj menjačnici, ali ako govorimo o manjim sumama. Veće sume (a to je ipak sve individualno, šta je manje, a šta veće) ipak u svoj novčanik čije ključeve imaš.

Mislim da sam svojevremeno čitao da je Coinbase osiguran, baš kao i bankovni račun, si određenog iznosa, ali najbolje da potražiš tu informaciju opet :)
 
Ja bih ih pre čuvao na CBPro nego na nekoj kineskoj menjačnici, ali ako govorimo o manjim sumama. Veće sume (a to je ipak sve individualno, šta je manje, a šta veće) ipak u svoj novčanik čije ključeve imaš.

Mislim da sam svojevremeno čitao da je Coinbase osiguran, baš kao i bankovni račun, si određenog iznosa, ali najbolje da potražiš tu informaciju opet :)
Hvala. Jos malo da smaram...Wallet postoji na CBPro ili to moram odvojeno da napravim. *mjau**mjau**mjau*a izvinjavam se zbog ovih laickih pitanja [emoji28] Uzeo sam upravo neke bitcoine pa sad ne znam gde cu sa njima...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Odvojeno se pravi privatni novčanik (i tim prilikom se dobije seed od 12 ili 24 reči). Tek kad imaš coine u novčaniku čiji seed imaš, imaš ustvari punu kontrolu nad tim sredstvima.

Pogledaj i pročitaj neke tutorijale UV vezi sa tom tematikom.
Skini neki proveren novčanik, Mycelium, Jaxx, Exodus (neki su za mobilne, neki za desktop).
Povuci na svoj novčanik prvo dolar u protivvrednosti, pa kad to legne, povuci sve sa menjačnice.
 
Nacionalna komisija za razvoj i reformu Kine uključila je rudarenje bitkoina i drugih kriptovaluta u preliminarnu listu industrija koje bi trebalo zabraniti u Kini. U sadašnjim okolnostima to je logičan korak, kaže kineski stručnjak Bian Iongzu sa Kineskog univerziteta Renmin.
Dokument koji su objavile kineske vlasti ukazuje da je rudarenje kriptovaluta nesigurna aktivnost i da ne odgovara aktuelnom zakonodavstvu.

U svakom slučaju, mogući veto Kine izvršiće značajan pritisak na kurs kriptovaluta, smatraju stručnjaci.

Послато са Nokia 7.1 уз помоћ Тапатока
 
S obzirom da se Bitfinex pripremio za raketu, ja mislim da će bar $100,000 za jedan BTC ovaj put naduvati sa Tether bratom od tetke. Upadajte na raketu, polećemo! Naravno, pod uslovom da ima dovoljno ovaca za šišanje.
 
Poslednja izmena:
Nacionalna komisija za razvoj i reformu Kine uključila je rudarenje bitkoina i drugih kriptovaluta u preliminarnu listu industrija koje bi trebalo zabraniti u Kini. U sadašnjim okolnostima to je logičan korak, kaže kineski stručnjak Bian Iongzu sa Kineskog univerziteta Renmin.
Dokument koji su objavile kineske vlasti ukazuje da je rudarenje kriptovaluta nesigurna aktivnost i da ne odgovara aktuelnom zakonodavstvu.

U svakom slučaju, mogući veto Kine izvršiće značajan pritisak na kurs kriptovaluta, smatraju stručnjaci.

Послато са Nokia 7.1 уз помоћ Тапатока

Ako ugase rudnike BTC u Kini, to znači da će opasti brzina slanja BTC i cijele BTC mreže, ali će porasti nagrada, tj. rudari sa zapada će dobiti veći kolač, jer im je konkurencija u KINI ugašena. Možda je ovo neki dogovor da se do 2020. godine (maj) kada će biti halving, sa druge strane pogase Kinezi i onda jeste da je prepolovljena nagrada rudarima, ali im je data šansa da to nadoknade gašenjem kineskih rudnika. Mislim, samo razmišljam na glas :p
 
Nema od toga nista, ne lozite se. Ovo je stoti put da Kina brani kripto. Takve vesti se uglavnom pustaju kada treba da se akumulira.

Tapatalk from Poco loco
 
Ekipa imam neki GRFT coin (6400 komada), sta mi je ciniti sa njim? Gde se moze prodati?
 
Pretpostavljam da je Graft coin u pitanju, naravno da moze da se trejduje, samo sto si pitanje postavio na pogresnom mestu i sledstveno dobio i odgovarajuci odgovor. Odgovori koje si dobio ( NISTA i NIGDE ) zapravo su tacni ali kao odgovori na, recimo sledeca pitanja :

1. Sta mogu (izuzimajuci par stvarnih poznavalaca) korisno da saznam u vezi kripta na benchmark kripto podforumu
2. Gde to mogu da iskoristim?
 
Poslednja izmena:
Zapravo sam nesto i uspeo. Menjacnica tradeogre na kojoj sam uspeo uzeti 30 ojra ;) za 6400 tokena.
Da ne bude zabune 30e u BTC.

Lepo [emoji4]
Pazi, nemoguce je ispratiti preko 2000 tokena. Za svaki token bi trebalo da postoji sajt ili telegram/discort grupa gde se mozes informisati detaljnije o menjacnicama i svemu sto te zanima o tokenu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno