Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Sve što je saj do sada rekao globalno o kriptovalutama gledajući istoriju je potpuno u pravu.

Jedino ga je.e Ltc. [emoji102]
 
Ma LTC ce na svojih 0.01 - 0.02 BTC pre ili kasnije, nema tu brige.
 
Jel moze neko da mi kaze sta je najbolje od ova 3 koristiti:
USDT, USDC, TUSD?

edit: Tipa brzina transakcija, fees, sigurnost itd...
 
Molim vas za pomoc.
Koji hotwallet preporucujete?
Da li iko koristi cold wallet-e?
Koju menjacnicu/menjacnice bi ste preporucili?

Hvala
 
To je koliko vidim cold wallet? Trezor nema varijantu hot walleta?
I gde moze da se pazari?
Samo preko neta u inostranstvu?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Kupiti je najlakse i najbrze na ecd.rs, preporuka Trezor!
Koini koje ces cuvati na duzi period stavis u cold. Hot ti skoro pa ne treba, ja licno par hiljada sa kojima trejdujem drzim na menjacnici.
 
Jel moze neko da mi kaze sta je najbolje od ova 3 koristiti:
USDT, USDC, TUSD?

edit: Tipa brzina transakcija, fees, sigurnost itd...
Za brzinu transakcija i fees ne znam, ali je USDC sigurniji od Tethera dok je u tether parovima najveci volume i ima veca ponuda novcica, pa bi rekao da kad hitno hoces da kupis ili prodas po dobroj cijeni bolje da ima veci volume na paru. Nek me neko ispravi ako grijesim ali uporedbom istih parova na Cex i Binance tako ispada.

Tipa trenutna cijena nekog coina je 40$, i to je ulaz koji ti odgovara ali na paru sa manje volumena ima da kupis 2-3 po toj cijeni a ostalih 50 ces placati po 43 ili 44$.
Dok na drugom paru mozes kupit 1000 a da ne prebaci 41$.

Sent from my phone
 
aoo ljudi covek pitao koji hot wallet .
 
Jel moze neko da mi kaze sta je najbolje od ova 3 koristiti:
USDT, USDC, TUSD?

edit: Tipa brzina transakcija, fees, sigurnost itd...

Svaki tri su tokeni na ethereum mrezi tako da nema razlike medju njima u pogledu brzine i fee-eva, kad saljes sa obicne adrese na obicnu adresu.
Tek ukoliko neki token saljes na contract adresu onda treba videti koliko taj contract trosi gasa.
 
Hvala za objasnjenja za stable coine.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Elem, zanimljiva situacija sa Terniom... Izbacili su Litecoin BlockCard svojevremeno, registrovao sam se i naravno nije bilo support-a za srbiju. U nekom trenutku dobijam mail da mogu da posaljem LTC i da dobijem karticu. Naravno, posaljem neku sicu, taman koliko sam morao i supporta za Evropu i dalje nema. Nebitno, nek stoji. Danas mi salju mail, kao registrovali su da sam sa balkana i ugasice mi acc. Probam da se ulogujem, nalog je vec ugasen. Posaljem ima mail da hocu svoj LTC nazad. Dobijem odgovor da sam se nekako provukao kroz njihov filter i da je po defaultu sve sto sam imao zaplenjeno.
Al cu da ih namazen na Twitteru i Reditu ako treba. Dao sam im 24h. Brukaju se za sicu ;)
U svakom slucaju sto dalje od Ternia!
 
Kakvi jadnici

Sent from my phone
 
Ne da su jadnici nego nemam pravu rec za njih. Rekao sam im da ce za 13$ po sadasnjoj ceni (0.1 LTC) ce dobiti takvu negativnu reklamu da im nece biti dobro.
Update: Support je prosledio supervizoru.
 
Novi update: posto uopste ne postoji opcija da se novcici povuku s naloga (sto je glupost sama po sebi) odlucili su da me stave na white listu i omoguce mi povlacenje. Kao, javice mi kad odrade to. Banditi klasicni.

Tapatalk from Poco loco
 
Hvala svim za odgovore na temu walleta [emoji846]


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ako nekog zanima danas u Kuriru ima intervju Malog u kome se hvali novim zakonom o kriptovalutama ciji cilj je da mlade zadrzi u Srbiji.
 
Svaki tri su tokeni na ethereum mrezi tako da nema razlike medju njima u pogledu brzine i fee-eva, kad saljes sa obicne adrese na obicnu adresu.
Tek ukoliko neki token saljes na contract adresu onda treba videti koliko taj contract trosi gasa.
@zholinho btw, USDT postoji i na drugim mrežama, tako da može biti osetno jeftiniji za slanje od svog brata na Ethereum mreži.
 
Ne znam, ali u CG vidim da je opsta pomama oko toga
 
I za bitcoin su pričali da je mega retardirano... :D
Mada slažem se, ideja djeluje smiješno ali neka ga, ne jede leba što se kaže, registrovah se svakako i pozvah par prijatelja... :)

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Isitina, ali POW bitcoina nije zvucio retardirano sa tehnicke strane niti zvuci danas.

(SCP) je vec nesto drugo.
 
Isitina, ali POW bitcoina nije zvucio retardirano sa tehnicke strane niti zvuci danas.
Mene pre 2-3 dana Morbius ubedio da je POS bolji i da funkcionise, tako da nisi u pravu.
Evo pogledao sam bas, u pravu je. I Paja Patak coin i Miki Maus coin koriste POS. Savrseno funkcionise.
 
Nazad
Vrh Dno