Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Navodi se vodenica tu u smeru da će regulatori i njihove gazde da kažu fajront ili zakinu kritpo priču ali šta ako se baš desi tada da njima odgovara da priča uspe i da se digne na viši nivo pa u tom smeru povuku konce tj regulativa pozitivno utiče na prihvaćenost kriptoa. Onda će i njima i malima biti dobro i ima da eksplodira vrednost toliko da će možda sav rast do sada izgledati kao kretanje kornjače.
 
Meni se sve cini da je vreme da se desi ovo drugo. Ovako pozitivnu situaciju nismo imali apsolutno nikada. Osim par hejtera apsolutno nema losih vesti, godinu dana vec idemo u pravom smeru i nema naznaka da ce se to promeniti. Nisam lik koji se zanosi takvim stvarima ali definitivno smo na dobrom putu. Ja nikada necu sve prodati tako da je moguce da jednog dana to i docekam ako se desi.

Tapatalk
 
gubi onaj ko proda po niže nego što je kupio... kao i u svakoj trgovini, što vi uopšte brinete tuđe brige
Zasto se onda brine o zrtvama bankstera, brokera i tasna-masna menadzera?

U slucaju da dodje do potpunog prihvatanja da, ali ja sam utiska da su gotovo svi (ili pak ogromna vecina) usli sa ciljem da jednog dana izadju, uz sto veci profit.
To je jasno, samo je problem sto im je to izgleda jedini cilj. Zato me zanima sta li je "Satoshi Nakamoto" mislio kad je ovo pustio u svet? Da li je "on" stvarno naivni humani libertarijanac romanticar (ciju odlicnu ali nedovrsenu ideju je dohvatila i razbucala gramzivost i pohlepa primitivne ljudske rase) ili je samo dobro maskirani prevejani bankster kome je ovo zapravo i bio cilj.
 
Poslednja izmena:
Ono što mene buni je totalno tunjava i smušena reakcija vlasti. Nemoguće da još uvek ne vide da postoji realna mogućnost da situacija eskalira, iako je balon još uvek mali. Kripto direktno ugrožava kontrolu nad tokovima novca i bankarskim sistemom, osnovnim polugama vlasti, a oni umesto najstrože regulative ili direktne zabrane pričaju: "Znate, nemojte... to je loše..."

Ja ovakav nivo nesposobne konfuzije u reakcijama vlasti nisam video još od raspada Jugoslavije. Najbolje još da mi daju i jogurt da ih gađam njime.
 
Meni ovo oko crypta polako i lagano lici na mass adoption.
Kao i prije par godina sa smartphone sto je bilo.
Sjetite se, samo ih je par geekova nosalo, dok su se mase sprdale, sta ce ti to, vidi kolika je cigla, moja nokia ima vise megapixela itd.
Da bi za koju godinu svi nosali android i iphone, u narodu poznati i kao mob na staklo (na touch).
Znaci nikakav balon vec adaptacija.

Uostalom, svoju investiciju sam vec visestruko izvukao, i sad me briga sta ce dalje da bude.
Imam u glavi zacrtanu svoju cifru na kojoj cu da izadjem sa ostatkom.
Ako dodje do te cifre, super, ako ne, jbga zivot ide dalje necu ce sikiram.
Trgujem po malo i pokusavam uvecati BTC sumu.
 
Jedno pitanje, kopao sam pre par godina neki drk coin, koji je sada izgleda DASH, koji je lepo skocio :D
Iskopao sam gomilu, ali sam reinstalirao windows... Sacuvao ceo folder pa me zanima da li je moguce nekako te novcice izvuci? wallet.dat fajl nemam, samo neki walletdb.cpp i wallet.cpp :D
 
Kad se očekuje da se Kina priključi berzama ponovo?
 
Ono što mene buni je totalno tunjava i smušena reakcija vlasti. Nemoguće da još uvek ne vide da postoji realna mogućnost da situacija eskalira, iako je balon još uvek mali. Kripto direktno ugrožava kontrolu nad tokovima novca i bankarskim sistemom, osnovnim polugama vlasti, a oni umesto najstrože regulative ili direktne zabrane pričaju: "Znate, nemojte... to je loše..."

Ja ovakav nivo nesposobne konfuzije u reakcijama vlasti nisam video još od raspada Jugoslavije. Najbolje još da mi daju i jogurt da ih gađam njime.

Ne vidis dobro. Kripto upravo omogucava totalnu kontrolu tokova novca. Probaj da pretpostavis koliko "sivog" ili "crnog" kesa je uslo u kripto, koji je pre toga bio nevidljiv, a sada je izuzetno vidljiv i pratljiv...
 
Zato me zanima sta li je "Satoshi Nakamoto" mislio kad je ovo pustio u svet? Da li je "on" stvarno naivni humani libertarijanac romanticar (ciju odlicnu ali nedovrsenu ideju je dohvatila i razbucala gramzivost i pohlepa primitivne ljudske rase) ili je samo dobro maskirani prevejani bankster kome je ovo zapravo i bio cilj.
...i sta mozemo ocekivati da se desi kada (AKO) "Satoshi Nakamoto" sa svog walleta proda samo 1 BTC? (retoricko pitanje, posto svi znamo odgovor)
Sa masovnim prihvatanjem BTC-a ce moc tog coveka (ili organizacije) rasti do planetarno ogromnih razmera.
 
...i sta mozemo ocekivati da se desi kada (AKO) "Satoshi Nakamoto" sa svog walleta proda samo 1 BTC? (retoricko pitanje, posto svi znamo odgovor)
Sa masovnim prihvatanjem BTC-a ce moc tog coveka (ili organizacije) rasti do planetarno ogromnih razmera.

Svako novo vreme i nova vrednost stvara nove bogatase. Nekad je to bilo mereno zenama, ovcama, robovima, zlatom, pamukom, naftom, njivama, (nastavi po izboru)...
 
Ne vidis dobro. Kripto upravo omogucava totalnu kontrolu tokova novca. Probaj da pretpostavis koliko "sivog" ili "crnog" kesa je uslo u kripto, koji je pre toga bio nevidljiv, a sada je izuzetno vidljiv i pratljiv...

Evo, pametan čovek...

Edit: Crni Duke, koliko si imao?
 
Poslednja izmena:
oko 300 :D

jbt pre 3 godine to nije vredelo 15$ sad gledam 1 komad skoro soma evra wtf...

A na btc-e mi ukrali skoro 300 ltc, dabogda na apoteku potrosili.
 
Ma nista strasno :D
 
Duke Nukem hoćeš da nam kažeš da si ostao bez $400 000 vrednosti na tom ltc i dashu ukupno?
Vredi pokušati sa softverom za kopanje obrisanih podataka po hardu (na primer "EaseUS Data Recovery Wizard Free"), ne košta te ništa da probaš bar taj fajl da nađeš za novčanik, nema veze što si reinstalirao sistem, ima nade.
 
Poslednja izmena:
Uf to boli :/
Citam vasu diskusiju u poslednje vreme pa da bacim koji komentar.
Ja sam prvi put citao o kripto na ovom forumu pre 2-3 godine ali samo iz zabave. Ubrzo sam se unsubscribe jer nisam mogao da pohvatam racunice oko grafickih, potrosnje struje itd. (ili nisam imao para pa nisam hteo da se zamaram)

Drugi put kad se spomenuo crypto oko mene je pre nesto vise od 6 meseci. Opet je bio los trenutak jer sam se preselio u drugu zemlju pa me finansijski opet nije privlacilo. Medjutim od kolega sa posla sam dobio predlog ako hocu neki jeftin da ispratim da uzmem Ripple. Iscitao ja o tom Ripplu i stvarno se cinio kao nesto sto bi moglo uspeti. (nesto sa bankama u saradnji su hteli bla bla nisam posle pratio)
I uzmem ja reko da vidim neki tutorijal kako najlakse kupiti Ripple. Reko da ulozim 50€ pa da stoji. Gatehub je bio ukljucen i coinbase ako se ne varam. Zapnem na coinbase-u jer mi druga zemlja nego ona u pasosu jelte i kao odgovorice support za 3-4 nedelje. Ripple bio 0.17, ja reko za 3-4 nedelje moze svasta biti. Nije nista bilo ali nisam nikad ni dobio odgovor od supporta :) Nije strasno skocio ripple al dobro ne bi bilo lose da mi je proslo to.


I evo sada, pijem kafu, bez cryptoa i citam vase diskusije :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
oko 300 :D

jbt pre 3 godine to nije vredelo 15$ sad gledam 1 komad skoro soma evra wtf...

A na btc-e mi ukrali skoro 300 ltc, dabogda na apoteku potrosili.

Za nauk ostalima.. ja sam sistem hdd-ove sa instalacijama novčanika sklanjao sa strane, nije mi palo na pamet da ih koristim za bilo šta drugo ( pored toga što sam čuvao kopije dat fajlova ).
Sada mogu kupiti ssd-ove u istim kapacitetima... :D
 
Probacu taj sw mada slaba vajda, reinstalirao sam sys na tom hdd 2-3 puta
 
Ako si imao više novčanika od jednog, možda nađeš pogrešan wallet.dat. :D
 
Ono što mene buni je totalno tunjava i smušena reakcija vlasti. Nemoguće da još uvek ne vide da postoji realna mogućnost da situacija eskalira, iako je balon još uvek mali. Kripto direktno ugrožava kontrolu nad tokovima novca i bankarskim sistemom, osnovnim polugama vlasti, a oni umesto najstrože regulative ili direktne zabrane pričaju: "Znate, nemojte... to je loše..."

Ja ovakav nivo nesposobne konfuzije u reakcijama vlasti nisam video još od raspada Jugoslavije. Najbolje još da mi daju i jogurt da ih gađam njime.
Isto je kao i uvek do sada - vlasti reaguju tek kad se pojave zrtve balona/krize i postanu opsti problem. Za zrtve prevara i kradja ih svakako zabole. A crypto im nista ne ugrozava, uvid u transakcije (blockchain, banke, vecinu menjacnica) imaju, preko noci mogu da zabrane vecinu uplata/isplata, tako da je sve ok.

...i sta mozemo ocekivati da se desi kada (AKO) "Satoshi Nakamoto" sa svog walleta proda samo 1 BTC? (retoricko pitanje, posto svi znamo odgovor)
Sa masovnim prihvatanjem BTC-a ce moc tog coveka (ili organizacije) rasti do planetarno ogromnih razmera.
Zavisi ko je iza novcanika. Ako je bankster, kad krene da prodaje - znaci to je kraj balona. Ako je libertarijanac, onda ce zbog razvoja situacije ili da se ubije ili da dump-uje sve coin-e odjednom.
 
Poslednja izmena:
Vlasti su upozorile gradjane da ne trguju jer niko nece da preuzme odgovornost za to. Na tome se zavrsilo svo njihovo interesovanje.

Tapatalk
 
Odlicno! Neka ostane na tome, neka nam sjasu sa grbace i puste da kopamo.
 
oko 300 :D

jbt pre 3 godine to nije vredelo 15$ sad gledam 1 komad skoro soma evra wtf...

A na btc-e mi ukrali skoro 300 ltc, dabogda na apoteku potrosili.

Joj čoveče, kad god mi u životu bude loše, ja ću tobom da se tešim.
 
A šta ćeš sa onim, što je (ovde) kupio LTC za 20 000€?

Ah, pa jao, ti tada nisi ni čuo za kriptovalute. :D
 
Ako je te LTC-ove do sada sacuvao, onda je u plusu samo tako!
 
Ma retko ko je cuvao. Ovi koji stekuju stotine btca od 2009te, ako ih do sada nisu prodali, nece nikad ...ima da ih sahrane sa kriptovanim usb stikovima :)
 
Jedno nubovsko pitanje: Da li moram da otvorim nalog na nekoj menjacnici, npr Bittrex da bih kupio nesto ili mogu samo da otvorim wallet?

Ako postoji neki tutorial na forumu, mozete postaviti link do njega.

Kupio bih nesto, samo ne znam kako :D
 
Nazad
Vrh Dno