Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

citao sam malo/munjao/gledao i odlucio sam da skinem electrum (ne za android) i tako krenem
Ako nisi video Exodus, definitvno pogledaj i njega, za oči vrlo lepa tranzicija u kripto :)

Btw, sada kad jednom generišeš taj ključ od 12 reči, njega možeš ubaciti u bilo koji drugi novčanik i imati pristup svojim sredstvima. Nisi vezan za taj novčanik u kome su napravio prvi nalog.
 
Poslednja izmena:
Vest nije nova ali se ne secam da je neko nesto pisao : Grayscale Investments izvesno vreme nakon Bitcoin halvinga kupovao je dnevno vise BTC nego sto su mineri kreirali novih novcica . Institucionalni klijenti su glavni kupci preko Grayscale Investments , Veliko interesovanje u periodu maj jun je postojalo i za ETH pored BTC

The latest data from Grayscale Investments is showing an explosion of interest in Bitcoin and Ethereum from institutional investors.

https://www.crypto-news-flash.com/b...he-amount-of-new-btc-ethereum-at-350-premium/


imate dosta clanaka o tome na netu a isto tako i o novim mogucnostima za investiranje investicionih klijenata preko Grayscale Investments
 
Ako imate vremena bacite pogled. Ovo je cuveni 4 year cycle journey kanal (Bob Loukas). Bob je trader/investor, ualze u akcije i kripto i razume ovo trziste veoma dobro.

Prvi video koji linkujem je rekapitulacija njegove strategije investiranja( Jun 12, 2020) :


Drugi video je poslednji update koji je ostavio(Aug 21, 2020):


Ja sam dosta naucio od ovog lika i slazem se sa njegovom strategijom.
 
Poslednja izmena:
Bobov 4 year cycle je krenuo jos krajem 2018, kada je kupio na 4K, i ima 16 video snimaka za isti...Vrhunski trejder/investor, okrenut ka praćenju dnevnih/nedeljnih ciklusa...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nema od toga nista samo prijedlog kao da sad ja nesto lupim, macku o rep :D
 
Lupi tamo isto i za ETH, možda te poslušaju :d
 
Pogledaj statistiku na hive os vise od 50% je kartica 4gb i trebali bi resetovati dag ili ih ceka ogroman pad.
 
Sta mislite o tome da je bitcoin samo Usa beta projekat pre nego sto uvedu digitalni tj kripto dolar? Prvo mora da se istestira mreza, kako to radi. Nisu bas toliko naivni da puste u promet mrezu tj monetarni sistem od kojeg im zavisi cela ekonomija bez da to milioni korisnika detaljno istestiraju. Plus sto su uspeli da pokupe kajmak od raje koja je pumpala cenu. Digitalne kripto valute su gotovo resena stvar, zamenice i dolar i euro, jedino sto ce biti pod potpunom kontrolom odredjenih zemalja.
Neki smatraju da to moze samo da digne cenu btc-a u nebesa. Drugi u koje i ja spadam, misle da ce kad tad da stave katanac na btc i ostale altove. Verovatno nece odmah, moze to da potraje i jos par godina.
 
Poslednja izmena:
Kina će verovatno prva preći na potpuno digitalnu ekonomiju i potencijalno uvesti kripto.
Mislim da će to biti pravi test koji će nam pokazati kako će stvari dalje da se razvijaju što se tiče kriptoa generalno.
 
Kako je u interesu bilo koje drzave da su im finansijske transakcije anonimne?
 
u opste nisu anonimne za sada je anonimno samo ko stoji iza kog racuna sve ostalo se vidi
 
Pa da to. Trenutno kad imas racun u banci zna se sve za svakog, a ovako se ne bi znalo za nikog, posto su vlasnici kripto “racuna” anonimni.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Znaci zakljucak je da ce drzave uvoditi digitalne a ne kripto valute, sto su dve razlicite stvari.
 
Poslednja izmena:
To je druga prica, ali u postovima iznad je spominjan kripto dolar i kripto euro, sto po meni nema nikakve logike.
Sto se tice digitalnih valuta, Švedska je skoro blizu da skroz iskoreni kes.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Jesu anonimne, ali su transparentne, to si hteo da kažeš.

da uravo to i sve oduvke izvedene transkacije se znaju gde sta kretalo. ja lepo vidim gde su moji ukredeni koini ali mogu samo da sednem i da placam i da gledam kako svaki dan roknu po 100 200 komada bole ih uvo godina ne menjaju adrese
 
Koji wallet preporucujete, treba mi sledece, prebacim tether na njega i onda tamo zamenim za btc. Trenutno to radim na cexu.
Imam u planu da kupim hw wallet ali nesto kasnije. I da ostanem na cexu i dalje?
Hvala

Edit: ovaj exodus mi deluje kul.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Exodus će ti raditi posao ako ti se sviđa [emoji106]
 
Ok je exodus ali svakako planiraj hw wallet i kupi ga sto pre dok nije krenula cena da skace. Kad krene cena da skace skocice i cena wallet-a a moze da bude i nestasice. Sada bas nije skup da se uzme.

Tapatalk from Poco loco
 
Ako bih se odlučio za ledger, da li mi je dovoljan S ili nije lose da uzmem i X?

edit: deluje mi ipak da mi je povoljnije da odradim menjanje na cexu pa posaljem na exodus, nego da radim konverziju na exodusu.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uvek je bolje direktno na menjacnici.
Dovoljan ti je i S. Pogledaj i trezor slobodno ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Imam opciju da uzmem x + s za 14500, drugar ima kod za 20%.
Aj pogledacu jos i trezor pa da pazarim nesto.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Imam opciju da uzmem x + s za 14500, drugar ima kod za 20%.
Aj pogledacu jos i trezor pa da pazarim nesto.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Imam S već 3 godine i stvarno svaka preporuka. X je bolji u smislu interfejsa i skladišta. Opet je na tebi. Na S imam samo BTC i ETH aplikacije pa mi nešto i ne treba puno prostora.
 
A kazi mi, hipoteticki ako se uređaj pokvari, sta se desava sa novčicima?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Kupiš drugi i importujes svoj seed.

Ledger je samo interfejs ka blockchain-u.

Dokle god čuvaš svoj seed uvek možeš pristupiti novčićima na blockchain-u.
 
Kupiš drugi i importujes svoj seed.

Ledger je samo interfejs ka blockchain-u.

Dokle god čuvaš svoj seed uvek možeš pristupiti novčićima na blockchain-u.
I bitno je dodati još 2 stvari, taj seed možeš importovati u bilo koji hardverski ili softverski wallet, tako da nije bitno šta posle nabaviš.

Takođe, ako ti se neko drugi dočepa tog seeda, džaba ti bilo koji novčanik, seed bajpasuje to sve i dalje direktan pristup sredstvima.
 
Nazad
Vrh Dno