Šta je novo?

MSI GTX 460 Hawk vent

Marko16

Slavan
Učlanjen(a)
28.01.2009
Poruke
716
Poena
330
Moja oprema  
Mobilni telefon
Mi 9T
Pristup internetu
  1. ADSL
Pored jednog problema sa ovom grafom, (taj što moram da je poduprem da bi dobro legla u slot, inače baca artefakte) malopre sam zeznuo jedan vent i odlomio jedno peraje. Sad je dosta bučniji i preko 60-70% kreće da bruji i vibrira. :wall:

Koliko je bezbedno da njega uklonim, mada problem je i to što su upredeni u jedan konektor, da li jedan (desni) može da je ohladi? Ovaj oštećeni hladi naponsku i ram koliko vidim.
 
Odlomi još jedno peraje na suprotnoj strani, zbog ravnoteže.
Kada ima više ventilatora, obično jedan služi za informaciju o broju obrtaja. Ako baš njega skineš, kartica će da misli da se svi vrte sporo i pokušavaće da podigne broj obrtaja, pa će preostali ventilator(i) da se vrte na 100%.
 
Sve radi normalno, samo preko 55% kreće da zuji i baca jake vibracije ovaj oštećeni.. Misliš da na istom otkinem još jedno i time rešim problem?
 
Ipak ne bih skidao, mada sam probao da ga zalepim super lepkom što nije uspelo, jedino ako lemilica pomogne.
 
Ako nije simetričan, onda svakako ne treba skidati. Pogledaj na Aliju, možda ima takvih za sitne pare.
 
A da ga zalepiš super lepkom? Loctite ili sličan, ne kineskim. Lepo namestiš, jako i dugo držiš rukom dok ne uhvati kako treba. Jer ako zalepiš što bolje, tako da se ne poznaje kao da je lepljeno, znači da stoji bolje u osi i imaćeš manje vibracija.

Skidanje jednog ventilatora nije pametno jer očekuj da će drugi postojeći često kretati da se vrti brže (zbog većih temperatura, mada ovo zavisi i od grafike tj. čipa iste - neki se manje greju i 1 ventilator može čuda da napravi).

Inače, daj koju fotku da vidimo kako izgleda ranjenik. :)
 
Poslednja izmena:
Probao sam nekim super lepkom, a sad ću da je izvadim i probam ponovo nešto. Stižu i slike kad je ponovo vratim. Jedino što su vibracije nemoguće :)
 
Hvala na predlozima, ali uspeo sam nešto s lemilicom, dva lepka nisu ništa hvatala niti sušila.
Za sad ne moram da kupujem druge, ali dobro je što na KP-u mogu da se nađu u smislu da ne moram od Kineza.

Ovo što sam uradio nije kao što trenutno izgleda, morao sam iz 2-3x da topim da bih uspeo, tj. drugu plastiku sam morao prinesem.
DSC_20171111_142339_948.jpg DSC_20171111_142334_623.jpg DSC_20171111_150405_498.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako nisu hvatala, onda si morao da šmirglom skineš površinski deo. Brujanje je l' prestalo makar?

Ali dobro, bitno da si uspeo nešto da odradiš. Valjda se neće odvaliti u radu. :D
 
Nisam se mnogo cimao sa lepkom jer nije išlo sem toga da sam imao spojene prste :d
Brujanje je i dalje tu, ali dosta manje, ipak je malo oštećen fan pa bi trebao da se podmaže ili čak zameni. Prvi put se odvalio, baš na onoj slici, jer, bilo je dosta slabo za obrtaje na 100%. :D Sad mogu da kažem da neće da izleti nož.
 
Neće dugo taj fen, bolje odmah nabavi novi.
 
Dok može da se trpi buka i sam ne stane sa radom - koristiću ga, ali svakako imam u razmatranju onog lika sa KP-a što si mi dao.
 
Imao sam svojevremeno istu karticu i imalo je na Aliju za recimo 10-12€ komplet ventilatora tako da pogledaj tamo
 
Nista bucnije od hardvera nisam imao. Buka je normalna za tu kartu. Zameni taj vent, mislim da nece dugo.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
^ Nije bila nešto bučna pre moje nepažnje sa ovim ventom, drugi je dobar, samo jedan ako bih našao bi bilo dovoljno.
@CodeZero, ima na Aliju, sve sam našao, ali ima i kod nas na KPu i to je dosta lakša opcija.
 
Nazad
Vrh Dno