Šta je novo?

Overklokovanje u poslovnim sistemima

PCBeast

OC Guru
Učlanjen(a)
30.11.2006
Poruke
7,073
Poena
585
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
To o cemu pricas je individualno. Mada danas ljudi sve vise pristupaju overclock-u da ubrzaju sebi posao. Poznajem one koji sebi umeju da setuju masinu a i one koji traze pomoc oko toga.
Cak je i kod nas u Srbiji jedna firma isporucivala overclock-ovane masine sa garancijom na pouzdanost i stabilnost. Igrom slucaja, vlasnici su bili moji prijatelji, i sad su ;)
Bilo nekad, lepa vremena, zasto bi danas bilo drugacije? Zapravo to je vise zazivelo u narodu. Sve ostale price su netacne, isforsirane.

I na kraju, svako ima izbor. Ili da iskoristi mogucnost da ubrza masinu ili da sve to radi na def pa koliko dobije, dobio je. Stvar je vrlo jednostavna i prosta.
 
Poslednja izmena:
Mada danas ljudi sve vise pristupaju overclock-u da ubrzaju sebi posao.
Daj molim te, ali molim te, da prestanes da pises ovakve stvari! To je notorna glupost, projektovana stvarnost, Zemlja Oz, losa botanika, ju nejm it.
Svako kome komp placa racune i donosi lebac na astal, radi uglavnom sve suprotno od onoga sto ti pises po ovom forumu! Kezhual biznismeni i samoproklamovane zanatlije mogu da rade sta hoce.
 
Daj molim te, ali molim te, da prestanes da pises ovakve stvari! To je notorna glupost, projektovana stvarnost, Zemlja Oz, losa botanika, ju nejm it.
Svako kome komp placa racune i donosi lebac na astal, radi uglavnom sve suprotno od onoga sto ti pises po ovom forumu! Kezhual biznismeni i samoproklamovane zanatlije mogu da rade sta hoce.
Upravo tako. Tu se zapravo vidi kome komp donosi lebac, a kome sluzi za zabavu (da ne budem grub i kazem, drugi primer, a to je lecenje komoleksa).
 
Zato je bitno što intel i sa te strane kida, jer ima klokove veće i od oc potencijala konkurencije :)

BTW, na zapadu firme koje održavaju računare za veće kompanije u svom cenoviku imaju i overklokovanje i fino podešavanje, za koje garantuju, tako da nikako ne stoji priča da se to nije praksa u profi biznisu.
 
Poslednja izmena:
Daj molim te, ali molim te, da prestanes da pises ovakve stvari! To je notorna glupost, projektovana stvarnost, Zemlja Oz, losa botanika, ju nejm it.
Svako kome komp placa racune i donosi lebac na astal, radi uglavnom sve suprotno od onoga sto ti pises po ovom forumu! Kezhual biznismeni i samoproklamovane zanatlije mogu da rade sta hoce.

Ne znam kakav komentar da dam na sve ovo?


Cak i firme a da ne pricam o poslovima koje ljudi obavljaju kuci u privatnoj reziji kome opet taj komp donosi novac i od cega zive...
No, reci cu samo jedno, nisi u pravu a imas pravo da verujes u sta god zelis.

@rAMA

Naravno.
 
@rama - Ziveo sam na zapadu dovoljno dugo da mogu da ti kazem da je OC za firme, recimo nepostojeca stvar, jednom recju bolje je da nekad ucutis malo i ne pises gluposti.
@pisibist - Daj ne blamiraj se vise samoproklamovani guru, nemoj, stani jednom, rucna, odmoris dva dana od foruma, get a life i zaboravice ljudi...
 
https://www.storagecraft.com/blog/should-you-overclock/

https://www.pugetsystems.com/labs/a...ing-in-Solidworks-2017-worth-it-i7-7700K-885/

Neki zaključci:

While desktop users might have patience when dealing with computer issues, workstation and server admins generally want the most reliable and stable system they can build because they are losing money when those workhorses go down. So it’s very difficult to recommend overclocking when reliability and stability are paramount to your workflow.

If you don't spend much time waiting on your workstation to finish a task in SOLIDWORKS, overclocking probably won't make much of a difference and will only introduce risks. However, a safe overclock should make your system about 6-8% faster which, if you spend a significant portion of your day waiting for tasks to finish, may save you enough time to take an extra bathroom or coffee break every day.

At Puget Systems, we highly value reliability in our systems so we typically are of the stance that overclocking does not belong in a professional environment.
 
Ja sam OC-ovao proc za 30% i nijednom me nije izdao u toku rendera. To sto su ljudi mahom neposobni da poboljsaju svoj workflow je druga stvar. Razlika izmedju OC i non OC-ovanog procesora nije samo u vremenu rendera, nego mnogo bitnije live preview-u koji radi daleko fluidnije uz efekte.
 
Ne vidim ja nigde tu uvredu, čovek je u pravu. OC u poslovnim sistemima, jeste li vi pali sa Marsa? Sa kojim ciljem, da im Office radi 1% brže no inače? Svašta čovek može ovde da pročita, a najgore je što u takvu glupost ubeđujete i druge sa puno samouverenosti.

Ja sam proveo dobar deo svog radnog veka radeći po velikim firmama i nikad nikome nije palo na pamet da overklokuje bilo šta. Ako ti trebaju performanse, kupi jači hardver. Ako ti fali resursa, kupi još hardvera.

Stoga, uozbiljite se jer neko će da pomisli da zaista verujete u to što pričate (ili još gore poslušaće vas). Ili ne - savetujem da pozovete Amazon i Google i da ih posavetujete da overklokuju sve svoje Xeon serverske procesore, ima da uštede milione.... ili možda ne?
 
@rama - Ziveo sam na zapadu dovoljno dugo da mogu da ti kazem da je OC za firme, recimo nepostojeca stvar, jednom recju bolje je da nekad ucutis malo i ne pises gluposti.
@pisibist - Daj ne blamiraj se vise samoproklamovani guru, nemoj, stani jednom, rucna, odmoris dva dana od foruma, get a life i zaboravice ljudi...

Evo ja vidim uvredu(bolje reci uvrede), mada nije prvi, a ni poslednji put da Marti vredja redom, mada to je izgleda ok [emoji4]

Da li je u pravu ili nije, to je sasvim druga stvar.
u najavi flejm zbog 4k postova za godinu ipo dana :D
 
Poslednja izmena:
Jedno je igrati se u nečijoj firmi klokovanja pa kada bsod napravi da nešto mora opet da se radi i svi upere prst u pametnjakovića koji je čačkao po biosu hvatati se za glavu, a sasvim drugo je kada ti sam sebi malo klokneš da ti bude lepše dok radiš nezavisno. Možda malo fluidnije a malo i placebo, i znaš sve i da bude BSOD, smanjićeš oc, nastaviti gde si stao ali nećeš mnogo vremena da izgubiš. Pa i rendering može da se nastavi tipa svaki frejm jedan fajl, nije to sveti gral, a tamo gde ne može- ok nemoj da OC i da izazivaš nevolje i to je to. Ili bilo gde gde je uptime bitan. Znači ako neko "jede od kompa i plaća račune", onda je profi. A ima tu još raznih stepenica/levela i ok je da je politika većih sistema da se to ne radi- oc čačkanja. Ali ako sam krojiš politiku, može i OC. Znači izmešalo se ovde sve u porukama i sabilo u jednu rečenicu koja nikako ne može da bude pravilo za sve slučajeve "profesionalne upotrebe" i onda se desi ovako da vređanje prođe kao ukazivanje na ludilo.
 
Imate firme koji pakuju overklokovane workstatione, takođe većina firmi koji se bave održavanjem računara za kompanije, pošto se u ozbiljnim kompanijama te usluge outsorsuju kompanijama sa aktivnom 24h podrškom, u cenovnicima imaju i te mogućnosti za zainteresovane.

Evo, recimo primera firmi koji pakuju takve mašine:

http://www.boxx.com

“Unlike system integrators that focus on gaming, we know that professionals need predictable and reliable speeds in order to get the job done. Other manufacturers overclock their systems on an individual basis, where you gamble on what speed you’ll ultimately receive. To make matters worse, that speed is not guaranteed to continue for the life of the system. Your BOXX overclocked workstation, on the other hand, is guaranteed to maintain its speed from the time of purchase through the life of its warranty.” BOXX is able to do this by working with only a select group of proven components and qualifying them extensively. BOXX’s overclocked APEXX systems also feature a locked-BOM, which makes it easier to manage multiple systems. Also from the BOXX website, “You only need consider one BIOS with settings that hold the overclock for all of your BOXX workstations (within the same model), because our overclocked systems all rely on the same BIOS (per model). This is essential for IT groups required to manage dozens (or even hundreds) of our systems

http://www.titancomputers.com/default.asp

https://www.scan.co.uk/3xs/info/overclocked-graphics-workstation

https://www.eteknix.com/origin-now-offering-overclocked-and-professional-workstations/

https://www.overclockers.co.uk/pc-systems/professional
 
Poslednja izmena:
@ kUdtiHaEX

Kao sto vidis ja nisam nigde govorio o procentu samo sam nagovestio da se to radi, da postoje takve mogucnosti.
Jesam li nesto slagao? Zar se ne secas OC House, jesu li oni to radili kod nas u Beogradu? Jesu. Dakle, iza svega sto sam rekao stojim, ne pricam gluposti.

Zar nije dovoljno ovo sto je rAMA okacio?

A za uvrede, moraces da obratis paznju BOLJE jer mu ovo nije prvi put. Ja ovde svakog postujem i ponasam se u skladu sa svim pravilima, pre svega prvo pravilo lepog ponasanja i nekog osnovnog kucnog vaspitanja.

Kao sto vidis, nisam jedini koji se zali na istog usera, ovo je ko zna koji put. Ja se nadam da ce se strasti smiriti, da ce se problem resiti jer ovakvo ponasanje ne vodi nicemu, zapravo vodi eskalaciji ka vecem problemu
o cemu necu sada govoriti.

Jel trazim mnogo sto apelujem da se postuju pravila i da se prekine sa prozivkama, omalovazavanjem, prozivanjem, sprdanjem, nipodastavanjem?
Nista ne trazim sto nije u skladu sa pravilima kuce. Zapravo, pretendujem na harmoniju i postovanje, lepo druzenje i produktivnost.

Svi ovde treba da budemo neki drugari a ne neprijatelji. Ocigledno da neki nisu u stanju da odrze takvu percepciju.

@ ivanbass1

Hvala na podrsci druze.
 
Poslednja izmena:
Coveku je u ljudskoj prirodi da stremi prema maximumu ono sto ima,bio to hardver,motor,sport,auto...;)
 
Overklokovao jedan procesor ili 10 000 procesora u render / server farmi ?
 
@rama - Ziveo sam na zapadu dovoljno dugo da mogu da ti kazem da je OC za firme, recimo nepostojeca stvar, jednom recju bolje je da nekad ucutis malo i ne pises gluposti.
@pisibist - Daj ne blamiraj se vise samoproklamovani guru, nemoj, stani jednom, rucna, odmoris dva dana od foruma, get a life i zaboravice ljudi...

Svaka cast!
 
Coveku je u ljudskoj prirodi da stremi prema maximumu ono sto ima,bio to hardver,motor,sport,auto...;)

Coveku da ali ne i firmama jer kada naprezes masine do maximuma to donosi i odredjeni rizik koji nije pozeljan.
Da je to dobro i pouzdano onda hi-end OC maticne ne bi bile nazvane enthusiast vec proffesional npr...
Naravno, govorimo o ozbiljnim firmama.
 
@ kUdtiHaEX

Kao sto vidis ja nisam nigde govorio o procentu samo sam nagovestio da se to radi, da postoje takve mogucnosti.
Jesam li nesto slagao? Zar se ne secas OC House, jesu li oni to radili kod nas u Beogradu? Jesu. Dakle, iza svega sto sam rekao stojim, ne pricam gluposti.

Zar nije dovoljno ovo sto je rAMA okacio?

A za uvrede, moraces da obratis paznju BOLJE jer mu ovo nije prvi put. Ja ovde svakog postujem i ponasam se u skladu sa svim pravilima, pre svega prvo pravilo lepog ponasanja i nekog osnovnog kucnog vaspitanja.

Kao sto vidis, nisam jedini koji se zali na istog usera, ovo je ko zna koji put. Ja se nadam da ce se strasti smiriti, da ce se problem resiti jer ovakvo ponasanje ne vodi nicemu, zapravo vodi eskalaciji ka vecem problemu
o cemu necu sada govoriti.

Jel trazim mnogo sto apelujem da se postuju pravila i da se prekine sa prozivkama, omalovazavanjem, prozivanjem, sprdanjem, nipodastavanjem?
Nista ne trazim sto nije u skladu sa pravilima kuce. Zapravo, pretendujem na harmoniju i postovanje, lepo druzenje i produktivnost.

Svi ovde treba da budemo neki drugari a ne neprijatelji. Ocigledno da neki nisu u stanju da odrze takvu percepciju.

@ ivanbass1

Hvala na podrsci druze.

Niko sa imalo zdravog razuma te ne bi pustio da mu overklokujes bilo sta po firmi. To o cemu ti pricas je mala privreda - neko ko ima jako mali broj racunara koje je kupio za specificnu namenu (tipa rendering farma od 10tak racunara), pa moze sebi da priusti da se igra i dovodi sebe u potencijalni problem.
Bilo koja ozbiljna firma (i pricamo o ozbiljnim sistemima koji imaju desetine i stotine zaposlenih, infrastrukturu koja se takodje meri u desetinama i stotinama ili hiljadama nodova) ti nece dozvoliti bilo kakvo overklokovanje jer je to prosto nepojmljivo - oprema koja se kupuje mora da radi 100% pouzdano i stabilno i u skladu sa onim sto je proizvodjac naveo kao optimum, i sigurno nece dozvoliti bilo kome da ugrozi dnevne operacije i funkcionisanje sistema i servisa. To je prosto nepojmljivo.

Samim tim ako vec propagirate tako nesto onda mora da postoji i specijalna niša za koju je to prihvatljivo, a ne samo generalizovati i posle se ljutiti jer ti je neko stao na žulj.
 
Coveku da ali ne i firmama jer kada naprezes masine do maximuma to donosi i odredjeni rizik koji nije pozeljan.
Da je to dobro i pouzdano onda hi-end OC maticne ne bi bile nazvane enthusiast vec proffesional npr...
Naravno, govorimo o ozbiljnim firmama.

Naravno da naprezanje takvih mašina do max nije pametno i da donosi određene rizik. Ali neki oc između može biti apsolutno savršeno stabilan. Recimo za [email protected] se mogu naći srednje vrednosti koje će raditi apsolutno stablino na svakom procesoru, ne pričamo tu o vijanju 5-5.3Ghz i slično. Ja sam recimo u vreme SB-a znao srednje/sigurne vrednost sa kojima je svaki 2500k mogao izvući 4.4Ghz.

Uostalom isti posao rade AIB partneri kod grafičkih kartica sa svojim OC verzijama karti. Da postoje AIB partneri na procesorskom tržištu koji bi pakovali svoja hlađenja, imao bi na isti način i overklokovane procesore.
 
Poslednja izmena:
Niko sa imalo zdravog razuma te ne bi pustio da mu overklokujes bilo sta po firmi. To o cemu ti pricas je mala privreda - neko ko ima jako mali broj racunara koje je kupio za specificnu namenu (tipa rendering farma od 10tak racunara), pa moze sebi da priusti da se igra i dovodi sebe u potencijalni problem.
Bilo koja ozbiljna firma (i pricamo o ozbiljnim sistemima koji imaju desetine i stotine zaposlenih, infrastrukturu koja se takodje meri u desetinama i stotinama ili hiljadama nodova) ti nece dozvoliti bilo kakvo overklokovanje jer je to prosto nepojmljivo - oprema koja se kupuje mora da radi 100% pouzdano i stabilno i u skladu sa onim sto je proizvodjac naveo kao optimum, i sigurno nece dozvoliti bilo kome da ugrozi dnevne operacije i funkcionisanje sistema i servisa. To je prosto nepojmljivo.

Samim tim ako vec propagirate tako nesto onda mora da postoji i specijalna niša za koju je to prihvatljivo, a ne samo generalizovati i posle se ljutiti jer ti je neko stao na žulj.

Hajde sada molim te procitaj moj post pa mi reci gde sam ja to generalizovao?
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?409074-Intel-Coffee-Lake&p=5298907&viewfull=1#post5298907


Potpuno sam se ogradio, cak sam napisao danas ljudi, firme nisam ni pominjao pogotovo ne te velike koorporacije, pomenuo sam samo "firme" tek u drugom postu i opet naglasavam kao mogucnost sto je rAMA recimo potvrdio linkovima.
Niti sam pricao o procentima niti sam navodio koje firme. Koorporacije ili mala privreda. Akcenat je bio na mogucnosti i pristupanju.

Nema tu ni P od propagiranja, molio bih da se moje reci i recenice ne izvlace iz konteksta.

U svakom slucaju, sta god da je napisano nije razlog da neko nekog omalovazava i vredja, da se tako ponasa a opet naglasavam nije prvi put i nisam ja jedini i to se stalno desava!

Ako nema elementarne kulture i postovanja postoje pravila a postoje za sve nas i pravedno bi bilo da su svi jednaki bez izuzetaka a ne da se gleda kroz prste jer je neko vise "zasticen".
Samo obracanje i namera prema pojedincu je nedopustiva.

Takodje od jednog normalnog razgovora i polemike cemu forum sluzi je napravljena drama samo da se zamaskira ponasanje pojedinaca.
Ispade da ja treba da se branim koji sam napadnut. E svasta.

Da ne duzimo vise dalje i rastezemo, predlazem da ostanemo na tematici.

Ziv bio, pozdrav.
 
Poslednja izmena:
1. Ivan - laksi slucaj - ako sam te nazvao spamerom, to nije licna uvreda. To je opis tvojih aktivnosti ovde. 4k postova za malo jace od godinu ipo dana. Nekada po 20-25 postova dnevno! Da li mislis da se to igde u svedu vodi kao forum friendly i konstruktivno ponasanje!? Reci cu ti odmah NE. Takvi se stavljaju na led. Umes ti da napises lepe i korisne stvari ali u svakoj chorbi si mirodjija, u svakoj temi. Meni je to iritantno, ja na to reagujem. Moze da ti se svidja ili ne ali nikada nisam napisao da si ruzna drtina, da ti je nos kao u tasmanijskog djavola, da ti je vrat kao u centalnoafricke zirafe ali na steroidima, da ti noge smrde, da si ambivaletne seksualne prirode ili da ti se pisha ne vidi od stomaka!? Nigde nisam napisao da si *****, da si ******, ******, ludak, nisam te psovao! Jel tako, tako je! E vidis, to bi onda bile uvrede i ja bih onda zasluzeno popio ban i izvinjavao se posle. Medjutim to nije bio slucaj. Ti nisi jedini koji ne ume da kritiku svoje aktivnosti ovde razdvoji od licne uvrede. Cini mi se da treba da pogledas malo definiciju licne uvrede.

2. pisibist - tezi slucaj - Sta sam tebi rekao vise puta!?? Rekao sam ti da ne pises stvari koje vredjaju inteligenciju drugih ljudi! Tebi i tvom duhovnom bratu Rami, koji je Webster Dictionary definicija fanboja, to mora da bude jasno. Iz moje perspektive, a znam da mnogo slucajeva, vasa ultimativna fanbojshtina i silovanje milion tema na forumu sa kojekakvim fanbojevskim stvarima, oterala je mnogo kvalitetnih ljudi odavde. Vredja te kada napisemd a si samoproklamovani oc guru?? Izvini molim te, jel to neko zvanicno telo tebi dodelilo tu titulu, taj naziv, to zvanje!?? Nije, sam si sebe pocastio time, sto dovoljno govori o tebi. Da li te to vredja ?? e pa ne sme na forumu da te vredja jer "taj si dres obukao, onda sam i snosis kritiku svoje igre". Kada sam ti napisao da ne pises gluposti, to iskreno i mislim. Ali pazi sad, napisao sam da PISES gluposti, a ne da si i ti glup! Da li pravis razliku izmedju tih stvari?? Ako ne, onda imas problem. Nadam se da ne, cak rekao bih da nemas, medjutim nijansiranje je potrebno. Sad malo copy paste - ali nikada nisam napisao da si ruzna drtina, da ti je nos kao u tasmanijskog djavola, da ti je vrat kao u centalnoafricke zirafe ali na steroidima, da ti noge smrde, da si ambivaletne seksualne prirode ili da ti se pisha ne vidi od stomaka!? Nigde nisam napisao da si *****, da si ******, ******, ludak, nisam te psovao! Jel tako, tako je! E vidis, to bi onda bile uvrede i ja bih onda zasluzeno popio ban i izvinjavao se posle. Medjutim to nije bio slucaj. Ti nisi jedini koji ne ume da kritiku svoje aktivnosti ovde razdvoji od licne uvrede. Cini mi se da treba da pogledas malo definiciju licne uvrede i da spustis loptu a ne da se ponasas kao uvredjena devojcica koja trci okolo i prijavljuje sve one kojima se tvoje pisanje ne dopada, barem ponekad.
Jos nesto, te latetne pretnje, resavanje "problema na drugi nacin", i sva pisanija tog tipa su no go, nemoj da mislis da ne citam izmedju redova, sta god ti mislio.

Mollim admina/modove da se pobrinu da ova dvojica ovo procitaju a posle brisanje.
 
Poslednja izmena:
Al' pazi sledece. On iz neke sebi sopstvene dimenzije odredjuje "standard" sta je vredjanje a sta ne.
Nisam nikog vredjao, a sa uvredama odmah krenuo. Psihoanaliza korisnika i podela na teze i blaze slucajeve.
Ovo vise nije ni citanje izmedju redova vec direktna diskriminacija i etiketiranje "slucaj za ludnicu". Dalje i da ne idem. Tuga.

P.S. Upravo, zbog tolike kolicine negativnosti su mnogi ljudi otisli, to je fakat.
 
Poslednja izmena:
Ma kakvo crno overklokovanje procesora u većim firmama. To je "kako mali Perica zamišlja da se vodi posao". Cilj svakog velikog sistema je unifikacija. Tako da onaj ko održava taj sistem ne razmišlja za svaku pojedinu mašinu kako i šta radi. Drajveri, OS, softver... sve je identično. Lakše se održava, manje vremena se gubi na obučavanje ljudi.
 
Upravo tako o tome ja pricam sve vreme.

@PCBeast, raMA, Marti Misterija
Zamolio bih vas da smirite malo strasti i da pokusate da diskutujete o ovoj temi hladne glave koristeci cinjenice, a ne tezak populisticki recnik i ofrlje izjave. Ako to nismo u stanju da izvedemo, onda ce tema morati pod kljuc, a vas cu morati da odstranim sa foruma zbog nedolicnog ponasanja.
 
Ma kakvo crno overklokovanje procesora u većim firmama. To je "kako mali Perica zamišlja da se vodi posao". Cilj svakog velikog sistema je unifikacija. Tako da onaj ko održava taj sistem ne razmišlja za svaku pojedinu mašinu kako i šta radi. Drajveri, OS, softver... sve je identično. Lakše se održava, manje vremena se gubi na obučavanje ljudi.

Recimo ovako? :)

Unlike system integrators that focus on gaming, we know that professionals need predictable and reliable speeds in order to get the job done. Other manufacturers overclock their systems on an individual basis, where you gamble on what speed you’ll ultimately receive. To make matters worse, that speed is not guaranteed to continue for the life of the system. Your BOXX overclocked workstation, on the other hand, is guaranteed to maintain its speed from the time of purchase through the life of its warranty.” BOXX is able to do this by working with only a select group of proven components and qualifying them extensively. BOXX’s overclocked APEXX systems also feature a locked-BOM, which makes it easier to manage multiple systems. Also from the BOXX website, “You only need consider one BIOS with settings that hold the overclock for all of your BOXX workstations (within the same model), because our overclocked systems all rely on the same BIOS (per model). This is essential for IT groups required to manage dozens (or even hundreds) of our systems
 
Izvukao si neke male opskurne firme koja se zezaju s tim. HP, Dell, Lenovo, Fujitsu... to su bitne firme, i niko od njih se neće zezati s tim. Ovi mali moraju nekako da se izdvoje da bi se izborili na tržištu i zato se bave takvim stvarima. Otprilike kao da porediš Pagani i Volkswagen. Pagani može da frizira motore i pravi svaki auto ručno, jer prodaje do sto komada godišnje, Volkswagen nema taj luskuz jer prodaje stotine hiljada godišnje.
 
Poslednja izmena:
Kakav overclock u firmama? Niko nije lud da to radi. Gazda koji vidi biznis sigurno neće da lomi glavu nad nekim kućištem, pločom i procesorom zašto neće da se OC, kada je video da može. Zaposli tim koji će da se brine o tome. E sad niko iz tima nije lud da radi OC i potencijalno upropasti posao zato što je neki server pao pod opterećenjem.
Danas retko ko zalazi među hardware... Npr SuperMicro ploče imaju web interfejs iz koga možeš da upališ ili ugasiš mašinu, pa čak i da podešavaš BIOS. Možeš i da uradiš memtest, vidiš da neki dimm ne radi i da ga iz browsera blokiraš, i podigneš mašinu dalje da radi, a nabavci javiš da ti treba dimm jer je crko.
Opterećenje kojim se testira OC je smejurija. To što je nekome OC izdržao 2-3 sata pod opterećenjem ne znači da će sutradan izdržati 72 sata pod sličnim opterećenjem. Opet ni bez OC ti niko ne može garantovati da će da radi kako treba, ali ako pod normalnim uslovima ne radi kako treba, onda treba menjati hw. Ako pod OC ne radi kako treba, proći će puno vremena i testiranja dok se ne ustanovi da ni pod normalnim uslovima ne radi.
Kada neko održava veliki broj mašina, ni na kraj pameti mu nije da sebi potencijalno pravi još veći problem.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno