Šta je novo?

ASUS 9500GT nvidia nema zvuk preko HDMI

MagicMaster

Čuven
Učlanjen(a)
12.05.2007
Poruke
6,142
Poena
500
Matična je Asus P5G41T-M LX2-GB i Grafika Asus Magic valjda Nvidia 9500GT 512MB

Ima DVI , VGA i HDMI

Preko VGA je monitor 22 inča fullHD

Hoću preko HDMI da vežem na TV 32inča da pustim da može da bude za TVprogram i filmove.

Nema zvuka.

Skinuo sam neke NVidia nove drajvere.

Da li trebalo da ide zvuk ili kod mene nešto nije u redu?
 
Nema zvuka jer te serije nisu pustale zvuk preko HDMI, samo sliku.
Odnosno nema zvucnu na grafickoj ali imas prikljucak na njoj gde mozes sa maticne zvucne da nakacis na graficku preko posebnog kablica i tako dobije zvuk.
 
Ima samo jedan priključćić, sa 2 pina.... na to ? Sa onim tankim kablićem ?
 
Ima samo jedan priključćić, sa 2 pina.... na to ? Sa onim tankim kablićem ?

Bas to.

Pitanje je da li tvoja maticna ima takav prikljucak. Na nekoj matoroj MSI sam imao kao i na staroj Creative zvucnoj ali na novijim se ne secam da sam video.

Koju maticnu imas?
 
Poslednja izmena:
Da, nasao sam kao i naziv koji sam zaboravio.

Treba ti SPDIF izlaz ili na maticnoj ili da kupis neku jeftinu zvucnu sa tom opcijom ako bas zelis da imas zvuk preko HDMI.

Za tvoju maticnu pise:

Audio
ALC887 8-Channel AUDIO CODEC
*Choose the chassis with HD audio module in front panel to support 8-Channel audio output
Supports Jack-detect and Multi-Streaming teconologies
Supports S/PDIF out interface

Mislim da je mnogo bolje uzeti neku jeftiniju noviju grafu,
Imao sam isti problem sa 9800GT i resio sa 650-kom, nasao za 25e i ne razmisljas...

P.S.: nasao sam za tvoju gde je prikljucak, trebalo bi da moze da se izvede:

Screenshot-2017-11-10 Asus P5G41T-M LX User Manual (Page 35 of 62).png

Treba da spojis SPDIFOUT i GND na kabel, pazi da isti raspored prikljucis i na zvucnoj
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da ga nađem na matečnoj. A ne verujem baš da ga nema. Ima CD čini mi se, ali to nie to?
 
Onda imas seriju bez SPDIF prikljucka.
To znaci ili neka jeftina zvucna sa SPDIF izlazom ili neka novija grafa sa HDMI izlazom.
Npr u Nemackoj je nova 710-ka nepunih 30e. Verujem da mozes naci neku slicnu polovnu sa sitne novce
 
Vodi računa ako kupuješ grafike novijih serija. Ako grafika nema već ugrađen VGA, DVI više nije DVI-I, već samo DVI-D, pa ti DVI na VGA adapter u takvoj situaciji postaje beskoristan tj. nema kačenja na monitor sa VGA izlazom bez aktivnog konvertera (oko 1000 dinara su).
 
Poslednja izmena:
Bravo, to sam totalno prevideo
 
Nazad
Vrh Dno