Šta je novo?

Laptop do 400 evra

7euffel

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,958
Poena
240
Treba mi preporuka za laptop do cijene koju sam naveo ili eventualno +/- nekoliko desetina evra. Ne bih polovan, odnosno u tom slučaju ne bih davao više od 250 eura jer eto ne volim da dajem više za polovne stvari, neko lično ubjeđenje. Neka bude nov do ove cijene jer mi nije bog zna kakva konfiguracija potrebna.

Sumirano:

  • Da bude između 14 i 15.5 inča
  • Da bude kompatibilan sa Linuxom pri tom misleći da će mi raditi mrežna kartica, tačped i sve ostalo što ima na sebi
  • Poželjno bi bilo da ima bolji ekran (naravno ne očekujem bog zna šta, ali neću ni onaj najgori ekran što stavljaju u svaki drugi laptop)
  • Memorije za skladište mi ne treba mnogo, dovoljno je i 120 GB pa sad ne znam da li je moguće neki low cost SSD da se ubaci umjesto obično HD-a
  • Grafička mi ne treba, može i integruša, samo ne znam da li u tom slučaju treba više RAM memorije
  • CD mi ne treba
  • Kvalitet izrade manje više nebitan, uglavnom čuvam stvari, a i neće ga pipkati dječurlija niti ko neozbiljan pa očekujem da neće biti ispadanja i sličnih nezgoda
  • Najzahtjevniji programi koje koristim su GIMP (kad hoću da uklonim pozadinu slike) i VLC kad hoću da pogledam film u 720p (sasvim dovoljno), bude tu programiranja, ali sumnjam da vim i eventualno VS code spadaju u neke velike trošioce resursa

Laptop ću uzimati u Austriji ili eventualno Sloveniji, ne znam gdje me izađe jeftiniji.

Takođe ako neko ima poreporuku za dobru radnju u nekoj od ovih zemalja, naravno ne u nekom selu, bilo bi poželjno da je u Gracu ili Beču npr.

EDIT - Gledam ove HP 250 G6, ima ih u raznim formama i ne čine mi se loši.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno