Šta je novo?

Koja konfiguracija OS za 8GB RAM-a

aacaa

Poštovan
Učlanjen(a)
15.09.2017
Poruke
5
Poena
51
Pozz drugari, treba mi pomoc i savet u vezi iskoriscenosti RAM memorije u racunaru ! Imam konfiguraciju racunara : Procesor AMD Sempron(tm) X2 190 na 3000Mhz, Maticnu Gygabyte GA-780T-D3L, DDR3 8Gb RAM, OS 32 bit Windovs 7 Ultimate, E-MU 1212m i MOTU Traveler ( koja trenutno nije instalirana jer trazim Texas Instruments PCIe Fire Wire za nju), muzicke kartice! Pitanje, koliko vidim, sistem mi koristi samo 3.25 Gb RAM-a, pa me interesuje dali moram da instaliram ( i koji) OS, da bih mogao da koristim svih 8Gb RAM memorije) jel bi se performanse verovatno poboljsale ili mozda moze na neki drugi nacin da se iskoristi svih 8Gb RAM-a !!?? Dalje, dali ce biti problem sa drajverima za E-MU 1212m, ako se instalira drugi/noviji OS ( 64bit 7-ica, 8ca, 10tka), jel mi je drugar, koji je instalirao Win 7 Ultimate rekao da je jedva pronasao drajvere za E-MU 1212m, da bi radila na 32 bit Win 7 Ultimate. Trece, dali bi bio problem instalirati obe zvucne kartice, i E-MU 1212m i MOTU Travele? Dali ce mozda jedna drugoj praviti nekakve probleme i slicno, prilikom koriscenja ili treba istalirati samo jednu, bolju ( MOTU Traveler) i to je to !!?? Koristima Cubase 5 ! Hvala puno unapred na odgovorima.
 
1. MOras instalirati 64-bitni sistem da bi se videlo svih 8GB RAMa.
2. Creative kartica ima na zvanicnom sajtu drivere za Vistu x64, mozes njih probati.
- Ako se ne snadjes, instliraj neki program koji sam trazi drajvere, npr. DRiverMax
 
Poslednja izmena:
Hvala na kratkom odgovoru bojanaimiki, samo sto ja ne bih probao pa ako radi radi ako ne ....., sta ??? Vole bih neki konkretniji odgovor od nekih canova koji su imali slicnu dilemu i uspesno je resili !! Posto imam kucni studio, nebih da reskiram i polovicno resavam stvari !! U svakom slucaju, jos jednom hvala, bojanaimiki, videcu sta ce jos neko odgovoriti !!!??
 
Nema sta, sto se tice operativnog sistema, MORA 64-bitni. To je valjda jasno.
Creative je stara kartica i nema osnovnu podrsku za Win7x64, ali ima za Vistax64. Inace, veoma cesto drajveri za Vistu odgovaraju i za Win7 OS /tako je i bilo zamisljeno/.
A za ovaj "muzicki" deo - nadam se da ce ti neko znati odgovriti.
Dakle, PRVO novi operativni sistem - 64bitni! .... https://www.howtogeek.com/56701/htg...fference-between-32-bit-and-64-bit-windows-7/
 
Ako imaš problem sa Vistax64 driverima za Creative zvučnu probaj sa Daniel_K driverima...
 
Kako da znam dal moj komp podržava 64-bitni os?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Koji kompjuter ?
 
Naravno da podrzava pobogu :/ Instaliraj lepo sta su ti rekli i vozi.
Proizvođač : AMD
Model : Sempron X2 190 2.5GHz 1MB AM3
Arhitektura
Serija : AMD Sempron
Izrada : 32nm
Podnožje : Socket AM3
Ostalo : Dual-core, 64-bit,
 
Nazad
Vrh Dno