Šta je novo?

Problem sa Ethermine i Flypool

minaqua

Slavan
Učlanjen(a)
26.01.2007
Poruke
288
Poena
319
Jel to etermine down ? Neko odrzavanje ili sta se dogadja?
 
etermine riknuo
 
Nano, flay, suprnova, ethmine...

Zinuli svi
 
Zna li se neki razlog

Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
 
problem je sa eu serverima, ko kopa na ethermine neka predje na us servere
 
Mozes da nam das us servere nemogu da priatupim ethermine

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
problem je sa eu serverima, ko kopa na ethermine neka predje na us servere
Upravo krenuo to da pisem, ali s obzirom da si me preduhitrio mogu samo da potvrdim ☺ Upravo prebacio sve rigove na us servere i radi bez problema. Isto vazi i za zcash (flypool)

Uglavnom u bar file umjesto -epool eu1.ethermine.org:4444 ide -epool us1.ethermine.org:4444

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Upravo krenuo to da pisem, ali s obzirom da si me preduhitrio mogu samo da potvrdim ☺ Upravo prebacio sve rigove na us servere i radi bez problema. Isto vazi i za zcash (flypool)

Uglavnom u bar file umjesto eu1.ethermine.org ide us1.ethermine.org

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Za flypool kada stavim us1 puca miner. Tj ni ne konektuje se..
 
Za flypool kada stavim us1 puca miner. Tj ni ne konektuje se..
u pitanju je ocigledno neki ozbiljan problem sa internetom, malo strpljenja, resice se to, taman nek kartice malo predahnu :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
asia ethermine serveri rade najnormalnije
asia1.ethermine.org:4444
asia1.ethermine.org:14444
 
u pitanju je ocigledno neki ozbiljan problem sa internetom, malo strpljenja, resice se to, taman nek kartice malo predahnu :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Ma kakav predah za kartice! Nisu kopale 15 minuta i odmah pocele da mi zebu noge [emoji23]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
I coinotron opasno puca
 
Da li jos neko ima problem sa ovim pool-ovima? Iz nekog razloga mineri ne mogu da mi se konektuju na ove pool-ve od nocas . . .
 
Prebaci se na us ili asia servere

Ethereum: us1.ethermine.org:4444
Zcash: us1-zcash.flypool.org:3333



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Al statistika i dalje ne radi...Sad kreće klepanje [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pisano je već u temi Ethereum,

Možeš koristiti us ili asia servere.
Meni pored Ethermine ne radi ni coinmine
 
I coinotron opasno puca
2 data centra u francuskoj su pukla koji se koriste od strane OVH pa je sad frka oko resavanja toga, vecina nodova je tamo hostovana pa je zato vecina i offline, us1.ethermine.org:4444 radi ok

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa trazih po sajtovima da vidim sta se desava ali nide nista nisu izbacili obzirom da je to isti server/pool.
U 7:59 mi je stao miner na flypool a vidim da je etherminer trenutno offline,pretpostavljam da su se bacili na resavanje problema.
 
Pretpostavljam da su serveri hostovani kod OVH, a pošto OVH trenutno ima velikih problema tako ih imate i vi.

The two power supply utility links went down and the two fallback generators somehow failed too so SBG1/4 are down. On top of that the IX between RBX/GRA and the broader internet is down.
We have a general optical issue on all our optical network in Europe: all chassis in all POP shutdown all the links 100G simultaneous (!!). RBX SBG GRA LIM ERI are down. P19 WAW BHS are UP.
 
Verovatno . . .
Flypool radi normalno (osim eu servera) dok ethermine ne radi (ali radi asia server) . . .
 
"Unfortunately our hosting provider is currently experiencing issues in two EU data centers causing ALL our EU stratum mining nodes to be unavailable at the moment. We are sorry for the inconvenience and are in close contact with our hosting provider to restore access ASAP."

Poruka sa Twiter naloga etherchain-a . . .
 
Ja i dalje kad pokusam u zm mineru us1.zcash.flypool.com puca miner. Ovo mi je taj pocetni deo linije zm --server us1.zcash.flypool.com --port 3333 gresim li negde?
 
Ja ne znam,ja za fly koristim ewbf,malo su drugacija podesavanja,ali trebalo bi da je to to. Mozda ima nekih drugih podesavanja zbog kojih puca miner. Probaj asia server.
 
Poslednja izmena:
ako se prebacimo na US servere, a recimo sam pool ETHERMINE ne radi, da li ce ici nasi hashevi i statistika ili ce biti dzaba smo krecili?
 
Pool izgleda radi,ali sajt ne radi,jer da ceo pool ne radi ne bi radio ni jedan server. Ja sam se prebacio na asia server.
 
Nazad
Vrh Dno