Šta je novo?

1060 6Gb vs rx 580 4Gb

Astmario

Slavan
Učlanjen(a)
03.08.2007
Poruke
1,262
Poena
415
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 + LC Power 120
Matična ploča
MSI B450 Mortar
RAM
16Gb Corsair LPX
GPU
6600XT Asus Dual
Storage
Kingston KC2500 1Tb
Zvuk
FX Audio DAC X6
PSU
Corsair CS750M
Kućište
BitFenix Phenom mATX
Monitor
Dell U2412M
Miš & tastatura
Logitech G402
Tablet
Kobo Libra 2
Mobilni telefon
LG G7
Pristup internetu
  1. ADSL
Kao sto naslov teme kaze, dvoumim se izmedju ove dve karte. Drugar dolazi iz usa uskoro pa mogu da ga maltretiram za jednu, opcija 1 je Gigabyte 1060 6Gb G1 Gaming a opcija 2 je Sapphire RX580 Nitro+ (ili eventualno power color red dragon 4gb).

1060 mi se dopada jer je hladnija i manje trosi, sto bi trebalo da garantuje i duzi zivotni vek kao i manju buku.

Rx580 sa druge strane ima dosta bolje rezultate u Vulkan naslovima, a i iz mog iskustva AMD bolje sazreva kroz godine, ali mi se ne dopada sto je dosta topliji, vuce 100w sa pcie slota pa opterecuje maticnu vise nego 1060, a i kao svi proizvodi koji predatavljaju cedjenje maksimuma iz plaforme radi na nekoj svoj granici pa me zabrinjava zivotni vek jer garanciju zbog mesta kupovine mogu da zaboravim.
Obe kartice me izlaze negde oko 225e, pa je pitanje koju ima vise smisla pazariti u ovom momentu.
Igram se u 1920x1200 rezoluciji na masini iz potpisa.


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk
 
Pa u principu je bukvalno mrtva trka, i mozda bi bas ta potrosnja trebalo da prevagne na stranu 1060. Ne samo zbog "napora", vec i zbog hladjenja. Ne znam koje kuciste imas, stavio si napajanje umesto njega. Ako je neko manje ili slabije provetreno, onda ni nema dileme. Evo ovde je prijavljeno celih 130W razlike u peak load-u.
 
Poslednja izmena:
RX je vukao vise iz slota kada je izasao, sada vuce normalno.
Takodje, RX 470/570/480/580 su podlozne undervoltu, i onda trose neuporedivo manje nego na stock, bas im je naduvan stock napon.

Druga stvar, ako zelis da ides na FreeSync monitor, oni su dosta jeftiniji od GSync monitora.
Kako oni jeftiniji(za 150e uopste nema GSync monitora), tako i 144Hz, 1440p, itd..
Sto se tice same graficke, pre bih isao na 1060 6GB nego na 580 4GB, kao sto bih pre uzeo 580 8GB nego 1060 6GB, ako izuzmemo diskusiju o FreeSync monitorima.

Sa Radeonom je pravilo da se instaliraju samo WHQL drajveri, ovi koji cesto izlaze su za zaobilazenje, pricam iz licnog iskustva, kao i iskustva drugih.

Radeon 17.7.2 WHQL drajver nema problem sa resetovanjem podesavanja na default s vremena na vreme, a to mi se desavalo na gotovo svakom non-WHQL drajveru..

Sve u svemu koju god da uzmes, bice ti ok za 1080p(ili u tvom slucaju 1200p :D)
 
Poslednja izmena:
Kuciste je matori chieftec sa losim hladjenjem, veliko je i ima providnu stranicu, ali zato samo 8cm napred za uvlacenje vazduha i jednu 12cm pozadi za izbacivanje koje se vrte na 6-7V zbog tisine.
To cu jos i modifikovati u svakom slucaju skidam jedan kavez za hdd i busim rupe da moze 12cm i napred ali u globalu nije preterano dobar protok vazduha, predhodna 7950 nije prelazila 75 stepeni uz rucno namesten fan profil zbog spustanja buke ali se plasim da bi 580 mogao da bude problem tu jer vise trosi, vise se greje pa bi bio bucniji.
580 8Gb je vec skuplji a ovo mi je plafon budzeta, monitor za sada ne nameravam da menjam jer mi dijagonala odgovara, generalno me lepo sluzi a ulaganje u FreeSync monitor mi je ipak trenutno van domasaja. Kod 580ke me vise vuce osetna razlika u Vulkan naslovima i bolje sazrevanje, znam da je Volta blizu, ali kako to vec ide cekaj jedno, cekaj drugo...
 
Jeftiniju. Osim ako nemas ili bar u planu Freesync monitor.
I volta nece jos, sigurno nista pre avgusta/septembra sledece godine.
 
Poslednja izmena:
Ako ne ideš na Freesync i napajanje može da podnese obe kartice, vidi koja daje više frejmova u onim igrama koje igraš (tipa 10 ili više fps). Ako razlika nije neka, nekoliko fps, onda zaista koju god hoćeš. 1060 jeste tiša i hladnija, ako ti je to bitno, pošto kažeš da protok vazduha u kućištu nije baš naj...
 
Narucio msi 1060 6gb gaming x pa za mesec dana kada stigne prenosim utiske.


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk
 
I ja razmisljam da uzmem 1060 6gb gaming X samo sto su kod nas u Cg cijene daleko vece pa cekam snizenje neko [emoji28] Utiske obavezno,da znam sto me ceka [emoji4]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno