Šta je novo?

Retro mehanicke tastature

AmigaFAN

Cenjen
Učlanjen(a)
16.06.2013
Poruke
392
Poena
170
Pozdrav svima na najboljem delu foruma!
Cackao sam i nisam nasao temu ovde o "retro" tastaturama, tacnije starim tastaturama koje koriste mehanicke tastere, alps, cherry koje god. Posto ja o tome ne znam nista a vidim da mnogo stranih foruma ima temu posvecenu tome mislim da je red da izvucem i od vas znanje o tome koje imate i + ako neko ima dilemu da li je tastatura mehanicka ili ne a kupio bi je online mozemo postaviti sliku ovde pa cuti misljenje..
Evo mojih prvih par pitanja.
1. Gde mozemo naci sredstvo za skidanje uv zutila kao sto koristi 8bit guy?
2. Da li postoje custom tasteri za alps mehanizme negde?

Evo tastature koju ja merkam i narucio sam ali opet nisam 100% siguran da je to taj model sa alps prekidacima, pa ako znate nesto vise o njoj pisite.
ps: vidim koliko je prljava i da ce morati da se ocisti u bolnici nekoj vrv..

edit: https://www.youtube.com/watch?v=1Mhmb2kBuwQ odlican kanal sam nasao za informacije o alps prekidacima, kazu ljudi da su jako potcenjeni...
 

Prilozi

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    77.4 KB · Pregleda: 161
Poslednja izmena:
12% hidrogen krema za farbanje kose, ima je svuda. Ili to ili 30% hidrogen peroksid u kombinaciji sa sodom bikarbonom običnom u prahu (služi kao vezivna masa), može da se uzme u skoro svakoj apoteci boca.

Inače ovu tastaturu sam i ja merkao, ovo je sa KP oglas ? Al navodno loš model kako ljudi kažu pa sam odustao.
 
a jesu li to sredstva za poliranje i ribanje ili hemijski ukljanjaju zutilo na suncu? jeste sa kp, pa gde sam ja gledao bas hvale te tastere i lako se mogu modovati da legnu svacijem ukusu..
 
Poenta je samo u hidrogenu koji stvara hemijsku reakciju u dodiru sa sunčevim UV zracima. Bez sunca ne vredi ni raditi retrobright, po mogućstvu 4 do 5 sati stvar treba da stoji na istom, nekada je potrebno ponoviti proces i do 2-3 puta, sve zavisi od plastike do plastike i od opšteg stanja predmeta. Naravno retrobright se ne sme raditi nikako na toniranoj odnosno farbanoj plastici, to imaj u vidu.
Ne sećam se tačno šta mi je zasmetalo kod te Dell tastature, moguće da je gumičasta...ako se sećam imaju 2 modela, taj gumičasti i sa alps switchevima. Čini mi se da je ova sa oglasa gumičasta al možda grešim.
 
Stigla je tastatura i ovo kucam sa nje, prvo sto me je sokiralo jeste koliko je prljava bila, mnogo tastera nije ni radilo od prljavstine, bukvalno neka dugmad nisu mogla da se pritisnu od naslaga unutar prekidaca. Izgledalo je kao da je zapravo za smece i da nema poente raditi ista sa njom. Na srecu nasao sam mnogo tutorijala kako se servisiraju crni alps prekidaci i trebalo mi je oko 4 sata da je dovedem u radno normalno stanje. Sve je ocisceno 90% alkoholom i izgleda pristojno sada, nazalost alkohol je pojeo mast iz prekidaca i sada je malo grubo kucanje, oseca se plastika kako struze sto nije bas najprijatnije. Tasteri su neverovatno podesivi po svacijim potrebama, malo igranja sa oprugama i moze se napraviti da bude 100% kliki kako se kaze, ili malim savijanjem moze totalno da se odstrani zvuk prekidaca i potpuno omeksa pritisak. Na slikama se vidi na sta je licila otvorena, i to je posle izduvavanja prasine neke.
Sledeci korak je podmazivanje tastera cim nadjem adekvatno sredstvo i plus moding jedan mali :). Inace na sici sami vidite kolika je tastatura zapravo a da je kuciste 40% prazna plastika ogromna, bice napravljeno kuciste od drveta uradjeno u radionici lepo i promisljeno :D
23547130_903109463178791_392002693_o.jpg23555357_903052123184525_2113160544_o.jpg
 
imam neku noname staru PC tastaturu, nema ni 'windows' tastere. kolko se secam ima problem da se pojavi ukucani taster nekoliko puta, kao da ne radi 'debouncer'.
 
Možeš li da slikas sa skinutim tasterom pa da se vidi šta je?
 
evo
IMG_1447s.JPG
 
to su 99% Alps SKCM White tasteri, ne znam za njih kako se ciste i popravljaju ali ne verujem da je nesto mnogo drugacije od black varijante. Da ne pise na tastaturi iza Opus mozda? Ako pise onda je to Chicony tastatura.
https://www.youtube.com/watch?v=vpawdi_pR-w pogledaj ovo ako te zanima.
 
Poslednja izmena:
mislim da nije problem u samim tasterima, vec elektronici.
 
Nazad
Vrh Dno