Šta je novo?

Seasonic PRIME i PRIME Ultra Series Ultra Series

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poruke
12,326
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 13600K, Deepcool AG620 - CPU hladnjak
Matična ploča
Asus ROG MAXIMUS Z790 HERO
RAM
Kingston DDR5 32GB (2x16GB) Fury Renegade KF564C32RSK2-32
GPU
Asus TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING
Storage
Sasmung NVME 990PRO 1TB, Sasmung NVME 970EVO plus 2TB, Seagate hdd 16TB IronWolf Pro, Seagate Archive HDD 8TB
Zvuk
Sound Blaster Z, Sennheiser HD 599SE, Logitech X-230
PSU
FSP Hydro PTM PRO Platinum 1000W
Kućište
Fractal Design Define 7, 4x Be Quiet SILENT WINGS 4 140mm PWM high-speed
Monitor
Dell Alienware AW2723DF
Miš & tastatura
Logitech MX Master, Logitech Illumimated K800
Ostale periferije
HP LaserJet P1006
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pogledah danas malo sta se to nudi kod nas od Seasonic napajanja, a onda bacih pogled i na Seasonic sajtu i vidjeh da ima "Seasonic PRIME Ultra Titanijum" i "Seasonic PRIME Titanijum" serija napajanja.

Ne vidim u cemu je razlika izmedju PRIME Ultra i Ultra serije ovih napajanja?

Cemu sluzi ono dugmence na Titanijum napajanjima?

https://seasonic.com/product-category/consumer-products/prime-ultra-series/
https://seasonic.com/product-category/consumer-products/prime-series/

Inace JonnuGuru je ova Titanijum Prime napajanja proglasio najboiljim sto je ikad testirao, sve cista desetka...
http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=481
 
Koliko shvatam, razlika je samo u opremi... Product comparison

incl. SATA 3.3 Power Disable Feature adapter, incl. PSU Tester

Inace, ceka me jedno od 650W vec skoro 3 nedelje u kutiji, ne mogu da se nakanim da ga ubacim u kuciste. Toga od 650W nije bilo kod nas, bilo je jacih modela, ali po daleko visoj ceni. Izaslo me nesto manje od 150eur u Nemackoj.
 
A kakav je to SATA 3.3 Power Disable Feature adapter i kakav je to PSU Tester ?
Gde to se nalazi u/na napajanju ili to dolazi kao spoljni dodatak koji se nekako i negde kaci za napajanje, kablove...?

Ti si nabavio tacno koji SS, Seasonic PRIME Ultra Titanijum ili Seasonic PRIME Titanijum?

Kad montiras raspisi se o njemu a mozes i slikati sve detalje (i dodatke ako ih imas u slucaju da je ultra)...

Nego sta je ono dugmence koje je pored (pre) dugmeta za uklj/isklj napajanja?

PRIME-t-side2-logo3.png

Da to nije za gasenje ventilatora?
 
Tester obična "Spajalica" na 24-pinski konektor
Capture.JPG
 
Ti si nabavio tacno koji SS, Seasonic PRIME Ultra Titanijum ili Seasonic PRIME Titanijum?

Kad montiras raspisi se o njemu a mozes i slikati sve detalje (i dodatke ako ih imas u slucaju da je ultra)...

Obican, Ultra je izlistan nakon toga. Sto se slikanja i pisanja tice, ne mogu bas obecati, ionako nemam dovoljno slobodnog vremena :(

I trenutno imam veoma dobro napajanje (TT ToughPower 675W), ali Seasonic uzivo izgleda daleko bolje (na stranu efikasnost). Dugo sam razmisljao da li da uzmem Titanium, Platinum ili Gold (i eventualno ustedim par desetina EUR), ali ionako cu ga drzati makar 6-7 godina u kucistu, tako da ta razlika nije bila presudna.
 
Ako nekoga interesuje, konacno sam zapakovao ovaj Seasonic PRIME Titanium 650W u kuciste. Konfiguracija je Asus Z170I Gaming ploca, Core i5-6400 (dva profila, jedan je default, drugi OC na 4.5GHz), 16GB RAM, GTX 1060 6GB, spakovano u ThermalTake Core V1 kuciste.

Hybrid mod je odlicna stvar, kada nije pokrenuta igra taj ventilator se realno ni ne vrti kada je procesor na defaultu. Time mi preostaje ventilator na CPU kuleru (koji sam profilom znatno usporio do temperature od 50 stepeni) i 20cm na kucistu koji se stalno vrti i u principu je dovoljan da kada nije pokrenuta igra odrzava temperaturu dovoljno niskom da se ostali kuleri ni ne ubrzavaju.

Naravno, ovaj ventilator na Seasonicu je izuzetno tih, prakticno se ne cuje ni kada je Hybrid mode iskljucen (moras bas da se priblizis kucistu, odnosno da prislonis glavu).
 
Nazad
Vrh Dno