Šta je novo?

MSI GeForce GTX 1060 Aero ITX 3GB - kartice pobrljavile ili... ?

777

Poštovan
Učlanjen(a)
12.07.2017
Poruke
3
Poena
51
Ovakav je problem. Sastavio sam rig da kompam ether, a ideja je bila da mi sluzi i generalno kao nov računar.
Znači imam 3 identične grafičke kartice MSI GeForce GTX 1060 Aero ITX 3GB. Matična je Biostarova TB250-BTC, procesor je Kaby Lake i5-7600K. 8GB Rama.
Instaliram win 10, drajvere za čipset, audio, lan, grafike...

Nikada nisu sve 3 grafike bile puštene u pogon istovremeno. Uvek je bila uključena samo po jedna.
Prilikom instalacije nema većih problema sve proradi, pustim na youtube-u neki video visoke rezolucije i slika je super, a
temperatura grafičke je cca 40°C, kad pređe 52-53°C fen se pali i ohladi je ispod 50°C i onda se fan gasi. I to je sve ok.

Međutim posle nekog vremena iz primetite da slika na youtubeu baguje, malo secka, ali više je problem kao kad nemate neki kodek ili nešto pa se slika deformiše i baguje. Bacim pogled na temperaturu grafike i vidim da je otišla na preko 90°C a fan ne vrti! Ne možeš ga naterati. Ugasim komp i sa ohlađenom grafikom probam ponovo i zaključim da je problem sa bagovanjem youtube ostao iako grafika više nije vruća. Pomislim, eto možda spržio karticu,
pa isključim nju i isprobam druge dve, ali problem sa bagovanjem videa ostaje. Reinstaliram win10 (isti) ponovo sve drajvere, probam grafiku jednu, drugu, trecu... pustanje videa baguje, neretko do te mere da zapuca računar.

Narednih mesec dana nisa palio rig pokušavajući da nađem nekog dovoljno stručnog da pogleda, bez uspeha, pa rešim sam da probam ponovo. Instaliram opet win10 (ovog puta drugi win, nešto starije izdanje). Instaliram drajvere za matičnu i grafiku. Opet je sve izgleda ok grafika radi 35-45°C, preko 53°C fan se pali ispod 50°C gasi se. Testiram par minuta kako gura HD video na youtubu i sve je besprokorno, nema seckanja, nema bagova. Probam sve tri grafike i sve tri rade solidno uključujući i onu koja je onomad bila pregrejana.
Počnem instalirati šta mi treba od programa, dok se instalacije vrše surfujem po youtube-u i počinjem da skontavam bagove na slici. Bacim pogled u Speccy-ju koja je temp grafike - 70°C a fan ponovo neće da vrti. Pogasim sve, sačekam malo da vidim da ći će fan da zavrti. Pipnem heatsink sa strane i fan od jednom ničnim izazvan počne da vrti ko blesav i za 15 sekundi obori temperaturu na ispod 50°C. Ali bagovanje videa ostaje. I što je još zanimljivije, video baguje kad probam da pustim u pogon i ostale kartice.

Da li je neko ima slična istustva i ideju šta bi mogao da bude problem (i naravno rešenje)
Napominjem da nisam igrao igrice, niti poterao grafičke bilo čim zahtevnijim, ostim video snimaka...
 
Posto imas intel: izvadi sve kartice i probaj sa integrusom pa javi sta i kako
 
Da li si probao u Msi Afterburn ručno da podesiš brzinu ventilator? Znam da neke grafike ne pale vent do 60 stepeni. Moguće je da to tebi baguje.
 
A uvek postoji i windows 10 kao džoker faktor...
 
Nije problem u Windowsu, jos negde sam citao da postoji taj problem, mislim da je tu bio Gaming X model, da ventilatori posle gasenja nece da ponovo startuju. Koliko se secam MSI afterburner i manuelna kontrola krive ventilatora je pomagala u tom slucaju.
 
Nazad
Vrh Dno