Šta je novo?

BitcoinZ (BTCZ)

The ZHash algorithm works by increasing the hardware requirements of Equihash to make development of an ASIC appliance less viable.

I sta im to znaci?Da nam trebaju graficke kartice sa 8gb umesto sa 3gb?Malo mi je nejasan tekst.

The goal of ZHash is to put GPU mining on a level playing field with ASICs and FPGAs as far as hashing rates and costs are concerned so that they do not get too much of an advantage.

I sta im ovo znaci ne razumem...
 
Poslednja izmena:
The ZHash algorithm works by increasing the hardware requirements of Equihash to make development of an ASIC appliance less viable.

I sta im to znaci?Da nam trebaju graficke kartice sa 8gb umesto sa 3gb?Malo mi je nejasan tekst.

The goal of ZHash is to put GPU mining on a level playing field with ASICs and FPGAs as far as hashing rates and costs are concerned so that they do not get too much of an advantage.

I sta im ovo znaci ne razumem...

Znači da bi GPUovi trebali biti dovoljno efikasni u baratanju algoritmom da se sam ASIC/FPGA ne isplati razvijati (u teoriji).
 
Kratkorocno gledano ta teorija moze da upali ali dugorocno sumnjam,ali uvek postoji resenje problema samo ako ima volje.
 
Dugorocno, ako nekome padne na pamet da pravi ASIC samo zbog BTCZ, to znaci da mu je cena tako dobra da su svi koji ga kopaju do tada milioneri.
Zato je dobro da nisu uzeli neki postojeci algo koji koristi neki veliki coin.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno