Šta je novo?

Zena mi ubila napajanje i pored APC zastite, ima li pomoci?

PapaStalin

Slavan
Učlanjen(a)
21.09.2004
Poruke
172
Poena
320
Za zenu nema pomoci, vec sam potpisao sve u opstini.

Chieftec 650w povezan na apcov surge protector je uspeo da rikne nakon sto je zena fakin mokrim sundjerom brisala prasinu sa produznog...

Setup je bio zid - produzni sa osiguracem - apc surge protector - racunar.

U servisu su mi samo rekli da napajanje ne reaguje, a da ostalo sve radi. Ima li pomoci? da li napajanja imaju svoj neki osigurac koji moze da se zameni? Greota mi bre da kupujem novo, ako moze da se popravi.

Hvala unapred
Papa

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Napajanje ima osigurac, ali ne verujem da je zena "zalivala" produzni i da je zbog toga napajanje crklo, jer da se desio kratki spoj, izbio bi ti osigurac u tabli na zidu ;)
 
Ma jeste, bio sam prisutan. Dok je brisala produzni izbio je glavni osigurac. Podigao sam osigurac, produzni radi, a racunar vise ne moze da se ukljuci (bio ukljucen za vreme zalivanja, jer se tako najbolje brise prasina!)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne diraj zenu, nije nista kriva... veze nema brisanje sa napajanjem tj bas ono sto rece Cens, pre ce ti osiguraci vrisnuti nego napajanje...
Jedino ako nije zalivala napajanje... inace nije bas greota, nije Chieftek bas tako dobar kao sto se misli...
Gledajuci tvoju konfu, njega je ubilo opterecenje, samo sto je zena imala los tajming...

Da ne bude da luptam, imam isto Chieftek 650W modularni i to jaca serija pa se lepo greje a merac na uticnici pokazuje da komplet konfa sa LED monitorom vuce jedva 300W...

P.S.: u medjuvremenu si odgovorio...

onda lepo srafciger krstasti, trebao bi da imas 6 srafova, otvoris i videces osigurac.
Ako je vrisnuo, mozes kupiti u bilo kojoj el, radnji.

Iskreno, da udar prodje pored protekcije i zvekne napajanje... vrlo cudan scenario
Sada razmisljam, ti garant imas nulovano uzemljenje (nemas poseban vod za uzemljenje vec ide preko nule).
To mi je jedino logicno objanenje riknjavanja napajanja, mada bi protekcija opet trebala zastititi...
 
Poslednja izmena:
Auu ne mogu da verujem, nije greota za ciftek?! Pa ko da si me prstom u oko brknuo. Lepo mi radio 6 i vise godina, ljubim ga! Racunar gasio nisam, sve bez problema radilo, i evo bas sada da crkne :(

Hvala, uzimam sutra napajanje od servisera pa cu da pogledam.

Da nisam bio prisutan ni sam ne bih verovao kako je crklo pored surge arresta. Mozda je bilo pri izdisaju ko ce ga znati

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Auu ne mogu da verujem, nije greota za ciftek?! Pa ko da si me prstom u oko brknuo. Lepo mi radio 6 i vise godina, ljubim ga! Racunar gasio nisam, sve bez problema radilo, i evo bas sada da crkne :(

Hvala, uzimam sutra napajanje od servisera pa cu da pogledam.

Da nisam bio prisutan ni sam ne bih verovao kako je crklo pored surge arresta. Mozda je bilo pri izdisaju ko ce ga znati

Prijatelju, Chieftek je krs. Tacka.
Krs u smislu koliko kosta i koliko je izvikan i sta je u stvari. Ali svakako je bolji od "kineza".
Ako je 6+ god, i vreme mu je da se menja.... mislim da je moj 7+ god star, radi on, ali sumovi ubijaju...

Imas ove manijake koji vole da testiraju napajanja i imaju dobro poznatu listu prepporucenih dobrih napajanja... Chieftek se nigde ne spominje ni izdaleka...

http://johnnylucky.org/power-supplies/psu-recommendations.html
 
Napajanja se troše i imaju vek trajanja.
 
Papa, sad se setih, sta bi rekao tek za ovo umetnicko delo moje zenice? :D

Horor scena kada zaliva :D

Mal se nisam slogirao kada sam dosao sa posla....

attachment.php
 
Poslednja izmena:
krastavac, hvala za savete, sta da vam kazem. Znam i ja da ne moze nista vecno da traje, ali mi je greota kad treba pare da potrosim :(

Cuo sam da su seasonic ok napajanja, pa sam ovo nasao u winx2 radnji (imam neki popust mali kod njih)

Da li je ok odnos ulozeno/ dobijeno? Izaci ce me 13500 rsd a ne bih da rizikujem sa porucivanjem iz madjarske. Proizvodjac daje garanciju 10 godina, jos da vidim da li nasi to postuju

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisi u pravu za Chieftec, GPE serija je odlicna npr, ista platforma kao Antec VP600/700P.

Chieftec CTG je isto dobar mid-range od ranijih modela, kod mene je terao klokovan FX i RX 470, mlak vazduh izlazio.
Jedini problem je sto kao i vecina drugih ne proizvodi svoja napajanja, pa mora da se istrazuje lepo pre kupovine.

U Srb su odlican izbor, ovde nema SS za 50e, ili nema SS-a ili kosta S12ii 70-80e..
Dok je GPE serija bolja od Corsair VS, Evga White, Thermaltake SPS, CM MasterWatt Lite.
Raidmax leseve koji se ovde uvaljuju da ne spominjem.
 
Poslednja izmena:
Auu ne mogu da verujem, nije greota za ciftek?! Pa ko da si me prstom u oko brknuo. Lepo mi radio 6 i vise godina, ljubim ga! Racunar gasio nisam, sve bez problema radilo, i evo bas sada da crkne :(

Hvala, uzimam sutra napajanje od servisera pa cu da pogledam.

Da nisam bio prisutan ni sam ne bih verovao kako je crklo pored surge arresta. Mozda je bilo pri izdisaju ko ce ga znati

Video sam kad je ganc nov Seasonic crkao - izbio osigurac na razvodnoj tabli, a kompu nista.

Video sam i kad je UPS crkao - izbio osigurac, a Chieftec napajanju i kompu nista.

A meni je posle 5+ godina (skoro) non-stop 24/7 rada crkao Chiefetec od 30€ koji je bio spojen na APC SurgeArrest - nijedan osigurac nije izbio, kompu nista, ali napajanje jednostavno mrtvo.


Znam i ja da ne moze nista vecno da traje, ali mi je greota kad treba pare da potrosim :(

Cuo sam da su seasonic ok napajanja, pa sam ovo nasao u winx2 radnji (imam neki popust mali kod njih)


Da li je ok odnos ulozeno/ dobijeno? Izaci ce me 13500 rsd a ne bih da rizikujem sa porucivanjem iz madjarske.

Ako ti je greota kad treba da potrosis pare, zamisli koliko bi te kostala zenina sahrana :eyebrows:

To Seasonic napajanje izgleda kao sjajna kupovina (nesto je jeftinije u radnji na E), i pojavilo se nedavno na nasem trzistu, tako da ti je Chieftec crkao u pravom trenutku da odradis zanavljanje i upgrade :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Prijatelju, Chieftek je krs. Tacka.
Krs u smislu koliko kosta i koliko je izvikan i sta je u stvari. Ali svakako je bolji od "kineza".
Ako je 6+ god, i vreme mu je da se menja.... mislim da je moj 7+ god star, radi on, ali sumovi ubijaju...

Imas ove manijake koji vole da testiraju napajanja i imaju dobro poznatu listu prepporucenih dobrih napajanja... Chieftek se nigde ne spominje ni izdaleka...

http://johnnylucky.org/power-supplies/psu-recommendations.html
Hvala za spisak. To je to!

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Prijatelju, Chieftek je krs. Tacka.
Krs u smislu koliko kosta i koliko je izvikan i sta je u stvari. Ali svakako je bolji od "kineza".
Ako je 6+ god, i vreme mu je da se menja.... mislim da je moj 7+ god star, radi on, ali sumovi ubijaju...

Imas ove manijake koji vole da testiraju napajanja i imaju dobro poznatu listu prepporucenih dobrih napajanja... Chieftek se nigde ne spominje ni izdaleka...

http://johnnylucky.org/power-supplies/psu-recommendations.html

Pominje se http://johnnylucky.org/power-supplies/psu-lemon-list.html :-devil-:
 
Realno, koji je ovo Chief od 650w testiran? Neki iz 2004.godine???

Imam ctg 650w I zadovoljan sam njime. Nije ni blizu, naravno, jednom v850, koga sam ranije imao, ali je zato i duplo jeftiniji.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Nop, pise Fri, Sep-14-2007.

Najbolji deo: Exploded during testing :D
 
Ukoliko nemate ozbiljniju prednaponsku zastitu, a ako se uzme u obzir prljava srpska struja, zimi cesto van svih specifikacija, napajanje se onda definitivno menja na 5-6 godina max.
btw - Nezahvalan si Duke, zena htela da ti ulepsa radno mesto, malo kiseonika, da biljka upije lose vibracije i slicno... :d
 
Moderna napajanja daleko bolje podnose varijacije struje, imaju i vece radne opsege, ali taj APC kao i svaki drugi Surge Protector je rudementalni nivo zastite, pa zasto mislis da ljudi kupuju On Line UPS-eve?
Naravno, svakako je bolje imati ga, ali definitivno nemoj da racunas da ce par varistora vrednosti par dolara uciniti ne znam sta po pitanju sigurnosti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno