Šta je novo?

Airdropovi (malo truda i zaradi se nesto)

milicic

Poštovan
Učlanjen(a)
08.06.2013
Poruke
165
Poena
70
Ljudi, verujem da ste upoznati sa terminom Airdrop (podela koina pre izlaska na berzu), ali da podelimo i sa onima koji ne znaju a mozda imaju interesovanje za ucesce u istim. Sa citavom pomamom oko kriptovaluta nastalo je hiljade koina i na dnevnom nivou se stvaraju novi. Pre nekih mesec dana je bio airdrop cini mi se da se koin zvao eeth ili tako nesto, gde su ljudi koji su participirali u besplatnoj inicijalnoj raspodeli bili dobri preko 1.000$ nedelju dana nakon sto su dobili koine. Od tad sam malo izucio materiju i poceo da se prijavljujem na iste. Najcesce su uslovi da imate bitcointalk nalog (obicno mora da bude visi rang i napravljen pre par meseci), twitter nalog, telegram ili facebook i myetherwallet adresu. Za poslednjih 20-ak dana sam svaki dan posvetio desetak minuta tome i prijavio se na jedno pedesetak tih airdropova i dobio koine od dvadesetak njh (za ostale ne znam tacno zaasto nisam dobio, mozda cu tek dobiti, a mozda nisam neki uslov ispunio). Sve koine koje sam dobio sam odmah prodao na EtherDelta berzi (jedino tu se u pocetku mogu prodati) i zaradio oko 0.8eth (ponavljam da jos nisam dobio ni polovinu koina za koje sam aplicirao kao i da neki koje sam dobio jos nisu izasli ni na jednu berzu pa ne mogu da ih prodamm). Mozda bih vise zaradio da sam cekao da izadju na neku vecu berzu, ali odluka mi je bila da ih odmah prodajem zato sto su uglavnom gluposti (svako moze da napravi token bez ikakvog preduslova).
Ovo vam je sajt koji prati kada ce biti koji airdrop: https://airdropalert.com a ovde na forumu ljudi pisu kada otkriju neki novi: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1438371.2180
Ne znam sta da vam kazem sem da vas kosta samo malo vremena i volje a mozda zaradite nesto (imajte na umu da su airdropovi ili neke druge vrste besplatnih raspodela bili i Decred, Stellar, Ripple i tako neki sada vec uveliko poznati koini).
Zelim vam svima da uvecate svoj kripto saldo sa sto manje ulozenih FIAT valuta...
 
hvala na info.
koliko ja znam kod mnogih coina ne smes da prodas aidrop, posto ti banuju nalog i ne znam ni ja sta.
Nisam preterano upoznat sa materijom, samo sam na deep onion threadu video da se ljudi zale kao blokiran im nalog jer su prodavali airdrop ili se nisu pridrzavali njihovih pravila.
Sve u svemu dobra stvar ako si bez nekog truda zaradio 0.8eth, kad dodjem do malo vremena i ja cu se malo vise informisati kako ovo funkcionise.
 
hvala na info.
koliko ja znam kod mnogih coina ne smes da prodas aidrop, posto ti banuju nalog i ne znam ni ja sta.
Nisam preterano upoznat sa materijom, samo sam na deep onion threadu video da se ljudi zale kao blokiran im nalog jer su prodavali airdrop ili se nisu pridrzavali njihovih pravila.
Sve u svemu dobra stvar ako si bez nekog truda zaradio 0.8eth, kad dodjem do malo vremena i ja cu se malo vise informisati kako ovo funkcionise.
Istina, deep onion ima to pravilo da te banuju ako prodas koine, ali oni više rade bounty za signiture na bitcointalk nego klasične airdropove. Ima onih koji ne daju da se odmah prodaju coini, ali većinu koju sam dobio sam bez problema prodao na EtherDelta (iEth, iBtc, exrn, eDoge, JS, 10M, POS...). Opet kažem, većina je prevara, tipa napravio čovek sausage token i napisao kao whitepaper "otvorio sam frižider i video da imam jednu kobasicu, odlučio sam da napravim coin i ako budem uspeo da prodam coine imaću milion kobasica". Nisam rekao da je bez truda i ne garantujem da će ljudi uspeti da naprave pare, ali iz prve ruke mogu da kažem da sam stvarno napravio skoro 1 Eth za manje od mesec dana i da se nisam nesto namučio (u zadnje vreme sam se malo ulenjio). Isto tako je činjenica da su na tom nekom eeth ljudi uzeli preko 1.000e za dž bas nedavno. Još jednom ponavljam da ne bude da obmanjujem ljude, većina traži viši ranking naloga na bitcointalk-u, znaci ne možete danas da se prijavite na forum i već sutra da aplicirate za airdropove, neki traže da retwitujete i maltene svi traže da se prijavite na grupu na telegramu (to je sekund vremena i onda mute-ujete grupu). Želim vam svima sreću u prikupljanju koina, lično nemam nikakav materijalni interes u ovome što pišem, ali volim sa domaćim ljudima da delim tako neke free varijante koje otkrijem. Pored toga imam teoriju da će crypto da nam digne BDP za 1% ove godine :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Svaka čast na trudu da nama početnicima ukažes i na te vidove zarade. Jar koliko vidim i citam vecina starih majnera ne zeli da deli svoje znanje sa početnicima uz obavezan izgovor da sve ima na guglu ili po raznim forumima (kao niko im nije pomogao i natenane objasnio). Još jednom hvala.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Svaka čast na trudu da nama početnicima ukažes i na te vidove zarade. Jar koliko vidim i citam vecina starih majnera ne zeli da deli svoje znanje sa početnicima uz obavezan izgovor da sve ima na guglu ili po raznim forumima (kao niko im nije pomogao i natenane objasnio). Još jednom hvala.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Verujem da mnogi zele da udju u kripto svet a da ne mogu svi da odvoje neke znacajnije sume novca (pitanje i da li bi trebalo u ovom trenutku), tako da je uvek lepo naci neki nacin da se dodje do kriptovaluta "besplatno". Kao sto sam vec bio rekao, potrebno je samo malo truda i ne neko posebno znanje i ponekad se ubode i neki koin koji moze da se zameni za eth (jednog dana mozda eth skoci na 10k i bice veoma slatko onima koji su nakupili par komada tako sto su svaki dan desetak minuta procitali nesto i popunili par formulara). Imajte na umu da, kao i kod svih stvari koje donose novac, postaje sve kompleksnije i sve vise njih se posvecuje i ovoj tematici pa mi se precesto desava da ne udjem u prvih 1.000-2.000 prijava (mada priznajem da sam se ulenjio i da sve manje proveravam i izucavam oblast...). Mislim da je ovo najbolje za one koji imaju ogranicena sredstva a imaju zarku zelju da udju u kripto, zeljni su znanja o celom tom svetu i interesantno im je da citaju. Zelim vam svima da pribavite sto vise koina i da podelite svoja iskustva. Verujem da ce neko sa vise vremena i volje mnogo bolje izuciti ovu oblast i podeliti sa nama novostecena znanja...
 
Poslednja izmena:
Koliko god ne želim da trošim svoje vreme jureći ove airdropove dobro je imati temu o tome. Držim waves na mobilnom novcaniku i svake nedelje se dobije ponešto sitno, mislim da imam desetak airdropovanih asseta trenutno. Verujem da je vrednost vrlo mala ali je zanimljivo pratiti ih.
 
Svaka čast na trudu da nama početnicima ukažes i na te vidove zarade. Jar koliko vidim i citam vecina starih majnera ne zeli da deli svoje znanje sa početnicima uz obavezan izgovor da sve ima na guglu ili po raznim forumima (kao niko im nije pomogao i natenane objasnio). Još jednom hvala.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Da, zato što ljude mrzi da čitaju 10 strana nego mora sve da se ponavlja 168 puta, pa malo dopenisi, da se ne izrazim drugačije ;)
 
...do 0.01 btc?Za koje vreme?A sta ako ti zloupotrebe wallet adresu...nalog?
 
Poslednja izmena:
Nikako.
No kad dodjete do 0,033 btc-a na 2000 spinova dobices 0 i vrteces narednih godina i neces doci do 0,035 btc-a.

NAivno je misliti da ce iko da posalje 500 dolara za 10ak dana kliktanja.
 
Poslednja izmena:
Evo uputstva za bota :

// Usage:
// 1: Open website http://btcheat.com and login with you bitcoin addres
// 2: Open browser development tools
// 3: Copy and paste this script to console tab and press Enter
// 4: Enjoy and donate something to us
//
var count=10,running=!1,spins=0,minigame=0,payoutpercentage="",containet=document.getElementById("slotshaker");startBot=function(){running?(console.log("Running..."),button.value="Start Bot",running=!1,minigame=0):(spins=0,button.value="Stop",count=spincount.value,console.log("Startin bot with spin: "+count),running=!0,setTimeout(looper,500))},looper=function(){if(console.log("Spins:"+spins+"/"+count),document.getElementById("winpercentage").innerHTML="Spins: "+spins+"/"+count+" Withdraw % "+payoutpercentage,running)if(minigame>0)alert("MINIGAME ACTIVE, SPINS ARE ON HOLD!");else if(spins<count){spins++,document.getElementById("playFancy").click();var n=Math.floor(3200*Math.random())+3200;setTimeout(looper,n)}else running=!1,console.log("Spins done!"),button.value="Start Bot",alert("SPINS DONE!")};var element=document.getElementById("slotshaker"),info=document.createElement("p");info.id="infotext",containet.appendChild(info),document.getElementById("infotext").innerHTML="<H1>BTCHEAT AUTO PLAY</H1> Place spin count in bellowed box and press Start BOT<br><br>If you like this bot please donate BTC to: 12Sr5Tv7FA22V91xa24hfKDw1cBbezpYFT";var spincount=document.createElement("input");spincount.type="text",spincount.id="spincount",spincount.style="color:black",spincount.value=100;var textElement=document.createElement("div");textElement.id="winpercentage";var button=document.createElement("input");button.type="button",button.value="Start bot",button.onclick=startBot,containet.appendChild(spincount),containet.appendChild(button),containet.appendChild(textElement);



znači f12, konzola, paste, enter i to je to, posle je sve jasno :)
 
Jesi ti to "iskeshirao"? Ne razumem kako oni zaradjuju, mada nisam probao to, samo usao i izaso
 
Ignis će biti airdropovan za dan ipo. Šta mislite kolika će mu cena biti i da li će uopšte da se zbog toga digne cena NXT-a?
 
Cena NXT-a se već digla, pitanje je da li će biti masovne prodaje NXT-a kad stigne Ignis.
 
Kako doci do IGNISA,nikako?
 
Evo uputstva za bota :

// Usage:
// 1: Open website http://btcheat.com and login with you bitcoin addres
// 2: Open browser development tools
// 3: Copy and paste this script to console tab and press Enter
// 4: Enjoy and donate something to us
//
var count=10,running=!1,spins=0,minigame=0,payoutpercentage="",containet=document.getElementById("slotshaker");startBot=function(){running?(console.log("Running..."),button.value="Start Bot",running=!1,minigame=0):(spins=0,button.value="Stop",count=spincount.value,console.log("Startin bot with spin: "+count),running=!0,setTimeout(looper,500))},looper=function(){if(console.log("Spins:"+spins+"/"+count),document.getElementById("winpercentage").innerHTML="Spins: "+spins+"/"+count+" Withdraw % "+payoutpercentage,running)if(minigame>0)alert("MINIGAME ACTIVE, SPINS ARE ON HOLD!");else if(spins<count){spins++,document.getElementById("playFancy").click();var n=Math.floor(3200*Math.random())+3200;setTimeout(looper,n)}else running=!1,console.log("Spins done!"),button.value="Start Bot",alert("SPINS DONE!")};var element=document.getElementById("slotshaker"),info=document.createElement("p");info.id="infotext",containet.appendChild(info),document.getElementById("infotext").innerHTML="<H1>BTCHEAT AUTO PLAY</H1> Place spin count in bellowed box and press Start BOT<br><br>If you like this bot please donate BTC to: 12Sr5Tv7FA22V91xa24hfKDw1cBbezpYFT";var spincount=document.createElement("input");spincount.type="text",spincount.id="spincount",spincount.style="color:black",spincount.value=100;var textElement=document.createElement("div");textElement.id="winpercentage";var button=document.createElement("input");button.type="button",button.value="Start bot",button.onclick=startBot,containet.appendChild(spincount),containet.appendChild(button),containet.appendChild(textElement);



znači f12, konzola, paste, enter i to je to, posle je sve jasno :)

http://prntscr.com/hsny6r

Sve ovo sto je plavo da kopiramo?
http://prntscr.com/hsnyjs

a ovo je bez 2 // na pocetku...

http://prntscr.com/hsnysd
 
Od prvog.
 
krastavac, ne znam, pitam, nisam znao da nije na berzi. Znači prvog leže.
 
Je l' bi IGNIS trebao samo da se pojavi u walletu na Bittrexu?

Pitam zato što IGNIS uopšte i ne postoji na Bittrexu još uvek pa sad ne znam ako uopšte legne u Wallet da li će moći odmah da se proda?
 
Nazad
Vrh Dno